Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Αυτό κάτι μου θυμίζει, ρε κάτι μου θυμίζει...
Μήπως, λέω μήπως, ασχολείσαι panagiotis με την συγκεκριμένη community?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

οχι φιλε εχω διαβασει μερικα αποσπασματα απο ενα φοβερο βιβλιο
που εξηγει και συμφωνω πολυ μαζι του

αλλα δεν ειμαι εγγεγραμμενος σε καποιο φορουμ με εν το εν λογω θεμα
υπαρχει κατι τετοιο ?
 

Άκης

Administrator
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Στο συγκεκριμένο απόσπασμα το είχα κάνει post σε Αμερικάνικο forum, με παρόμοιο περίπου περιεχόμενο, οπότε ναι με βρίσκει και εμένα σύμφωνο.
Ισχύει αυτό που είχε πει ένας γκουρού, "η έλξη που νιώθει μία γυναίκα, δεν είναι αγοράσιμη" (σε ελεύθερη μετάφραση πάντα).
Αυτο που λέει το απόσπασμα, θα το θυμάστε στο σχολείο. Που τα ποιό όμορφα κορίτσια συνήθως πήγαιναν με τους "αλήτες" του σχολείου αφήνωντας αυτούς "που τις φαίρονταν καλά".
Τί έχει να μας πει η ntia σε αυτό? Μία γνώμη εκ των έσω...
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Είναι γεγονός ότι τα ετερώνυμα έλκονται. Σεβαστή κάθε άποψη, αλλά επιμένω στις απόψεις που έχω ήδη εκφράσει! Και ωραία ακόμα και αν δεχθώ αυτή τη τοποθέτηση, έχουμε χάσει λίγο το κέντρικό θέμα της συζητήσεως, από τη φαλάκρα μεταπηδήσαμε στα λεφτά και στα "κακά" παιδιά.

Φίλοι μου λέτε για τις γυναίκες, αλλά είστε κι εσείς μυστήρια τρένα... ;)

Θεωρώ τις απόψεις και τα επιχειρήματά μου ατράνταχτα.- :p
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

ακη εχω ενα αποσπασμα περιπου 10 σελιδες απο ενα φανταστικο βιβλιο
αν σε ενδιαφερει θα στο στειλω απο εμαιλ
δεν ειναι κουραστικο και ειναι αποσπασμα λιγες σελιδες
\θα το διαβασεις και θα παθεις πλακα σου λεω

οσο για σενα Ντια δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουμε ολοι
και σιγουρα και εμεις ειμαστε μυστηρια τρενα οπως λες
αλλα εν τελη ειμαστε εμεις το αδυναμο φυλο
αυτο εξηξει με εξαιρετο τροπο το αποσπασμα που σου λεω ακη απο το βιβλιο
εξαιρετικο ειναι
τεσπα αν το διαβασεις θα μου πεις την γνωμη σου

οσο για το θεμα ξεφυγε λιγο ντια συμφωνω αλλα οχι πολυ γιατι μιλαει και για ψυχολογια που ειναι αμεσα συνδεδεμενη με το αντιθετο φυλο τεσπα
το κλεινω εγω το θεμα εδω για να μιλησουμε καλυτερα για μαλλια
 

Ntia

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Λοιπόν κάποια στιγμή πριν από 10 μέρες περίπου κάπου έγραψα ότι μετά απο 3 μήνες χρήσης palmetto (λυγαριά και folliplus) και απώλεια 150 τρίχες ημερησίως είχα φτάσει τις 20 τρίχες ημερησίως. Ε, λοιπόν αυτό κράτησε μόλίς 20 μέρες γιατί εδώ και μια βδομάδα πάλι τα ίδια. τουλάχιστον 100 τρίχες ημερησίως. Μήπως να αναφερθώ πάλι στη ψυχολογία? Πώς μπορεί λοιπόν να είνα η ψυχολογία μιας γυναίκας, όταν το προηγούμενο βράδυ έχει αδειάσει το μισό κεφάλι της στο νιπτήρα και το επόμενο πρέπει να σηκωθεί και να στολιστεί για να πάει στη δουλειά, ώπου πάνω από το γραφείο της έχει μια λάμπα να με τα συγχωρήσεως. Προσπαθώ να σκέφτομαι άλλα πράγματα ή τη βόλτα που θα πάω το απόγευμα. Επίσης σκέφτομαι να ξαναπάω σε δερματολόγο, είχα πει να μη το ξανακάνω βέβαια. Αλήθεια, που βρίσκω τη διάθεση να εμψυχώνω? Σήμερα κάνω μεγάλη προσπάθεια. :'(

Παναγιώτη για δώσε και σε μας το απόσπασμα που λες.. Δεν μου αρέσει να συμφωνούν όλοι μαζί μου, αντιθέτως μου αρέσει να ανταλλάσω απόψεις και να μαθαίνω και διαφορετικά πράγματα. :)
 

dont

New Member
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

Αγαπητη Ντια τι να σου πω να προσπαθησει καποιος να σε εμψυχωσει απλα δε γινεται αυτο το πραγμα σε μια γυναικα γιατι δε προκειτε να συμβιβαστεις ποτε με το προβλημα και το μονο που θα σου κανει ειναι να σε ριξει ψυχολογικα και να κλειστεις σε τεσσερεις τιχους.
Εφοσον το αντιμετοπιζεις χρονια και φανταζομαι τα εχεις δοκιμασει ολα, δε λεω να τα παρατησεις σε καμμια περιπτωση απλα θα σου προτεινα να κοψεις κοντα τα μαλλια σου και να βαλεις μια καλη περουκα τωρα που ακομα δεν το εχουν προσεξει πολλοι το προβλημα και ισως περασεις απαρατηρητη αλλωστε στις γυναικες ειναι πιο αποδεκτο.
Αν το διαπιστωσει καποιος και σε ρωτησει πιστευω υπαρχουν αρκετες δικαιολογιες θα λες οτι πχ απλα ειναι ευκολια και δεν ταλαιπωρω τα μαλλια μου.

Παντος ευχαριστως να βγουμε βολτα μαζι....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τριχοπτωση αραιωση και ψυχολογια!

ρε ντια αν θες βαλε καμια φωτο (οχι με προσωπο) να δουμε σε τι κατασταση ειναι τα μαλλια σου γιατι εχω την εντυπωση πως απο φυση σας οι γυναικες ειστε λιγο πιο υπερβολικες απο εμας

με τις μεταμοσχευσεις ντια το εψαξες καθολου για γυναικες τι παιζει ?

τελος οσο για το βιβλιο το στελνω για αρχη εδω διαβασε το

για να το διαβασεις κλικ σε καθε εικονα για να μεγαλωσει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα