Τοπ 3 θεραπείες

arxidoukas

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Έχουν παρουσιαστεί μελέτες ότι το πράσινο τσάϊ προστατεύει από την τριχόπτωση. Επίσης έχει αποδειχτεί ότι η κατανάλωση πράσινου τσαϊού ανεβάζει τα ποσοστά της DHT. Μπορεί κανείς να δώσει μια εξήγησει πως γίνεται να συμβαίνουν και τα δύο ταυτόχρονα, αφού η DHT ενισχύει την τριχόπτωση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

εδω θα βρεις μερικες σελιδες για αγορες διαφορα προιοντα
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,126.msg978.html#msg978

φυσικα και να προτιμησεις και σπειρονολακτονη και revivogen

το tricomin ειναι καλο πιο πανω γραφεις οτι δεν ενδιαφερεσε για regrowth
οποτε προτιμησε το tricomin
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

το πρασινο τσαι εχει μεσα αντοξειδωτικες ιδιοτητες οπως και το ALA (αlpha lipoic acid)
για αυτες τις ιδιοτητες το χρησιμοποιουμε

για το μαυρο τσαι ειχα διαβασει οτι αυξανει την τεστο
 

arxidoukas

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Παναγιωτης είπε:
το πρασινο τσαι εχει μεσα αντοξειδωτικες ιδιοτητες οπως και το ALA (αlpha lipoic acid)
για αυτες τις ιδιοτητες το χρησιμοποιουμε

για το μαυρο τσαι ειχα διαβασει οτι αυξανει την τεστο

Μήπως εννοείς alpha linolenic acid (ALA)?

Εδώ μπορείς να δεις για το πράσινο τσάι και την τριχόπτωση: http://www.hairloss-research.org/GreenTearaisesSHBG.html
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

αλλο το lipoic αλλο το linolenic

το ενα ειναι αντιοξειδωτικο και το αλλο ανοικει στην οικογενεια fatty acid
 

arxidoukas

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Πιστεύω ότι το πράσινο τσάι είναι μια καλή λύση για την τριχόπτωση, ενώ παράλληλα δεν έχει αντιανδρογόνο δράση. Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα. Βοηθά στην αύξηση της μυικής μάζας ενώ παράλληλα, με τις κατεχίνες του, αξιοποιεί την τεστοστερόνη του οργανισμού για τον έλεγχο της χοληστερόλης και του μεταβολισμού.
Από αυτά που έχω δει μετα από ένα μήνα κατανάλωση (αντι-καφέ) και από όσο διαβάζω για το πράσινο τσάι, ανεβάζει την τεστοστερόνη βοηθώντας στην αύξηση της μυικής μάζας, και την ενίσχυση του μεταβολισμού και έχω λιγότερη απώλεια τρίχας (και ο γιατρός το διαπίστωσε). Φυσικά όλα αυτά χρειάζονται καλή κυκλοφορία του αίματος και σωματική άσκηση. Εν ολίγης, είναι ένα εκχύλισμα που μειώνει την τριχόπτωση χωρίς αντιανδρογόνο δράση. Υπάρχει και σε συμπληρώματα στα φαρμακία.
Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να αποφεύγουμε ότι μας μειώνει τη τεστοστερόνη, γιατί αυτή δεν επιδρά μόνο στη μυική αύξηση και στη λίμπιντο, αλλά και ρύθμιση της γλυκόζης και της χοληστερόλης στο αίμα.
Πράσινο τσάϊ, αερόβια άσκηση και μακρυά από το άγχος, υγιεινή διατροφή πλούσια σε βιταμίνες, αντιοξειδωτικά, μέταλλα, και πρωτεϊνούχες τροφές με υψηλή περιεκτικότητα στο αμινοξύ λυσίνη.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

το εχω βρει και αυτο ως ALA και το γραφω ως συντομογραφια
για αυτο και μετα σε παρενθεση το εγραψα ολογραφως
 

Alex.G.

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Παιδια εγω διαβασα τα sticky αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ειναι το καλυτερο.
Ουτε ποιο ειναι ποσιμο/βρωσιμο και ποιο το βαζεις στα μαλλια.
Οπως καταλαβαινετε, δεν εχω ασχοληθει μεχρι τωρα με το θεμα της τριχοπτωσης.

Ειμαι 23 και μου πεφτουν απο το λυκειο και τελευταια αρχισε να φαινεται.
Εχω αραιωση επανω μπροστα (και το hairline εχει υποχωρησει αλλα αυτο θελει μεταμοσχευση υποθετω).
Εχω δοκιμασει μερικα σαμπουαν/υγρα/χαπια αλλα δεν ειδα βελτιωση.

Μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σε ποσιμο/βρωσιμο γιατι δεν μπορω να βαζω συνεχεια υγρα κλπ στο κεφαλι μου.
Οτιδηποτε, ας παιρνω και ολοκληρο φαρμακειο, δεν με πειραζει.
Επισης δεν τιθεται θεμα χρηματων καθως ειναι απο τις πρωτες προτεραιοτητες μου τα μαλλια.

Ευχαριστω
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Alex.G. είπε:
Παιδια εγω διαβασα τα sticky αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ειναι το καλυτερο.
Ουτε ποιο ειναι ποσιμο/βρωσιμο και ποιο το βαζεις στα μαλλια.
Οπως καταλαβαινετε, δεν εχω ασχοληθει μεχρι τωρα με το θεμα της τριχοπτωσης.

Ειμαι 23 και μου πεφτουν απο το λυκειο και τελευταια αρχισε να φαινεται.
Εχω αραιωση επανω μπροστα (και το hairline εχει υποχωρησει αλλα αυτο θελει μεταμοσχευση υποθετω).
Εχω δοκιμασει μερικα σαμπουαν/υγρα/χαπια αλλα δεν ειδα βελτιωση.

Μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σε ποσιμο/βρωσιμο γιατι δεν μπορω να βαζω συνεχεια υγρα κλπ στο κεφαλι μου.
Οτιδηποτε, ας παιρνω και ολοκληρο φαρμακειο, δεν με πειραζει.
Επισης δεν τιθεται θεμα χρηματων καθως ειναι απο τις πρωτες προτεραιοτητες μου τα μαλλια.

Ευχαριστω
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,880.0.html
 

Alex.G.

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Σπύρος είπε:
[quote author=Alex.G. link=topic=56.msg24023#msg24023 date=1264120494]
Παιδια εγω διαβασα τα sticky αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ειναι το καλυτερο.
Ουτε ποιο ειναι ποσιμο/βρωσιμο και ποιο το βαζεις στα μαλλια.
Οπως καταλαβαινετε, δεν εχω ασχοληθει μεχρι τωρα με το θεμα της τριχοπτωσης.

Ειμαι 23 και μου πεφτουν απο το λυκειο και τελευταια αρχισε να φαινεται.
Εχω αραιωση επανω μπροστα (και το hairline εχει υποχωρησει αλλα αυτο θελει μεταμοσχευση υποθετω).
Εχω δοκιμασει μερικα σαμπουαν/υγρα/χαπια αλλα δεν ειδα βελτιωση.

Μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σε ποσιμο/βρωσιμο γιατι δεν μπορω να βαζω συνεχεια υγρα κλπ στο κεφαλι μου.
Οτιδηποτε, ας παιρνω και ολοκληρο φαρμακειο, δεν με πειραζει.
Επισης δεν τιθεται θεμα χρηματων καθως ειναι απο τις πρωτες προτεραιοτητες μου τα μαλλια.

Ευχαριστω
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,880.0.html
[/quote]

Αυτο το εχω διαβασει.
Κανεις δεν αναφερει καποιο συγκεκριμενο χαπι, παρα μονο τις ουσιες τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

ποιος σου ειπε οτι δεν εχει αντιανδρογονο δραση το πρασινο τσαι?

Το εκχύλισμα Πράσινου Τσαγιού έχει αποδεδειγμένες θεραπευτικές ιδιότητες και περιέχει ισχυρότατα αντιοξειδωτικά μόρια, κυρίως τις γνωστές Πολυφαινόλες που δρουν με μεγάλη αποτελεσματικότητα ενάντια στις ελεύθερες ρίζες. Το Πράσινο Τσάι περιέχει και Καροτενοιεδή, άλλη μια ομάδα φυσικών Αντιοξειδωτικών μορίων με βάση την Βιταμίνη Α. Πρόσφατες έρευνες έχουν δείξει πως το Πράσινο Τσαι έχει αντι-ανδρογονική δράση αντίστοιχης ισχύος με το Saw Palmetto. Υπάρχει πλήθος καλλυντικών και σαμπουάν με βάση το Πράσινο Τσαι, ακριβώς λόγω των αντιοξειδωτικών και καταπραυντικών ιδιοτήτων του στο δέρμα και στα μαλλιά!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Σπύρος είπε:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,880.0.html

Alex.G. είπε:
Αυτο το εχω διαβασει.
Κανεις δεν αναφερει καποιο συγκεκριμενο χαπι, παρα μονο τις ουσιες τους.


επειδη λες οτι εχεις βαλει διαοφρα υγρα και λοιπα
ο σπυρος σου εδωσε ενα θεμα το οποιο σε βαζει περιπου στο κλιμα του φορουμ


αν διαβασεις λιγο εκτενεστερα το φορουμ θα θα βρεις οτι η ουσια φιναστεριδη ειναι το γνωστο proscar ( εμπορικη ονομασια ) οπως και propecia (εμπορικη ονομασια )


λοιπον μινοξιδιλη μιας απο την εμπορικες ονομασιες ειναι και η regaine

για την φιναστεριδη σου ειπα πιο πανω


ποιες ειναι οι αποριες σου
επειτα εδω συζηταμε και ενημερωνομαστε

μην περιμενεις να σου πει κανεις τι να παρεις
απλα θα σου πει τα συν και τα πλην αυτων που θα παρεις
 

Alex.G.

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Παναγιωτης είπε:
αν διαβασεις λιγο εκτενεστερα το φορουμ θα θα βρεις οτι η ουσια φιναστεριδη ειναι το γνωστο proscar ( εμπορικη ονομασια ) οπως και propecia (εμπορικη ονομασια )


λοιπον μινοξιδιλη μιας απο την εμπορικες ονομασιες ειναι και η regaine

Ευχαριστω, μια τετοια απαντηση εψαχνα.
Θα το ψαξω κι αλλο τωρα και αμα εχω αποριες θα ξαναρωτησω :)
 

dexter

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

γεια σας,
είμαι νέος στο Forum και πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί.
λοιπόν είμαι 20 ετών και εδώ και 2 χρονιά αραίωμα και περισσοτερο μπροστά. αυτή την στιγμή δεν είναι πολυ προχωρημένο αλλα ειναι αισθητό.ειχα κανει μια θεραπεία με regaine ,lotion elocon,follon shampoo και κατι βιταμίνες.Για 2-3 μηνες την εκανα αλλα δεν ειδα αισθητά αποτελέσματα.
διάβασα στο φορουμ διαφορα και αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το Revivogen για DHT Blocker γιατι ειναι το μονο αντι-DHT που δεν εχει παρενέργειες το fungoral shampoo και ενα regaine 5%.
εχω και μια απορία αν αυτη τη στιγμη δεν παρω τιποτα, τα μαλλια μου θα συνεχίσουν να πέφτουν? δηλαδη υπαρχει πιθανότητα να σταματήσει απο μονη της η τριχόπτωση?
 

dim74

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

εφοσον απο τα 20 εχεις αραιωση θα συνεχισει...τον βαθμο ομως δεν τον ξερει κανεις...μπορει να τα χασεις γρηγορα μπορει να εχεις μια αργη αραιωση...παντως για να τεσταρεις προιον θελει αρκετο καιρο και οχι 2-3 μηνες οπως εκανες...minoxidil οπωσδηποτε και μετα ενα dht blocker(δεν ειναι μονο το revivogen...διαβασε εδω μεσα παιζουν και αλλες λυσεις...).
 

dexter

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

σκέφτομαι να παρω το revivogen γιατι δεν εχει παρενέργειες.Λεω ομως να ξαναπαω σε δερματολογο και να του τα πω αυτα τα 3 να δω τι θα μου πει.Σαν συνδυασμός δεν ειναι καλα ?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

ειναι απο τους καλυτερους συνδυασμους φιλε...ειναι μια παραλλαγη του big3....δλδ αντι για φιναστεριδη απο το στομα εσυ θα παιρνεις ενα απο τα καλυτερα τοπικα dht-blocker....
 
Μπλουζα