Τοπ 3 θεραπείες

corkala

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

οποτε πρωι-βραδυ 1ml regaine
βραδυ proscar
3 φορες την εβδομαδα fungoral ή Nizoral(ποιο λες???)
και μετα?? κατι αλλο να βαλω?? η αλοη 100% σκετη κανει τιποτα ή θες το ΑΑ?
Σορρυ ρε παιδια για το πρηξιμο αλλα ολοι για μια χαιτη ζουμε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

καλυτερα 1 ml το πρωι και ενα ml το βραδυ για regaine

fungoral καλυτερα γιατι το βρισκεις στην ελλαδα στο φαμρακειο κατω απο 7 ευρω κοστιζει

η αλοη σωρις την ντουταστεριδη ειναι ανικανη για να σε βοηθησει με τα μαλλια σου

ολη την δουλεια την κανει το avodart το οποιο επειδη το τρυπας ειναι μικρη η ποσοτητα σε ml αλλα μεγαλη στην δραστικη ουσια οποτε το βαζεις σε μια βαση σαν την αλοη και το βαζεις στην περιοχη που εχεις προβλημα
 

highway_star

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

παιδες καλησπερα και απο μενα μετα απο καιρο...λοιπον μετα απο αυτα που ειχα διαβασει εδω,αποφασισα να ξεκινησω το big3 πριν απο 10 μερες περιπου.ο λογος που γραφω εδω ειναι οτι νομιζω πως μου εχει δωσει ηδη ανελπιστα αποτελεσματα στα μαλλια μου.και για να εξηγουμαι: απο εκει που εβαζα το χερι στα μαλλια μου και εμεναν 10 τριχες,τωρα οταν το κανω αυτο αντε να μεινουν 2-3.επισης τα αισθανομαι πολυ πιο δυνατα και υγιη απο πριν.προφανεστατα δεν ειδα να φυτρωνουν νεες τριχες ακομα και ουτε ειχα τετοια απαιτηση.αλλα και να βελτιωνεται τοσο θεαματικα η κατασταση της τριχας και η δυναμη του μαλλιου μου φαινεται περιεργο.υποτιθεται οτι πρωτα ερχεται το shedding και μετα απο 3-4 μηνες βλεπεις αποτελεσματα σωστα;μηπως κατι δεν λειτουργησε σωστα στην περιπτωση μου;να περιμενω οτι θα συνεχιστει αυτο και δεν θα εχω καθολου shedding,η οτι καποια στιγμη θα πεσουν πολλα μαζι ωστε αργοτερα να ξεκινησουν τα τριχοθυλακια να παραγουν πιο υγιεις τριχες οπως ανεμενα πριν ξεκινησω τη θεραπεια;ευχαριστω προκαταβολικα
 

magic810

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

highway_star είπε:
παιδες καλησπερα και απο μενα μετα απο καιρο...λοιπον μετα απο αυτα που ειχα διαβασει εδω,αποφασισα να ξεκινησω το big3 πριν απο 10 μερες περιπου.ο λογος που γραφω εδω ειναι οτι νομιζω πως μου εχει δωσει ηδη ανελπιστα αποτελεσματα στα μαλλια μου.και για να εξηγουμαι: απο εκει που εβαζα το χερι στα μαλλια μου και εμεναν 10 τριχες,τωρα οταν το κανω αυτο αντε να μεινουν 2-3.επισης τα αισθανομαι πολυ πιο δυνατα και υγιη απο πριν.προφανεστατα δεν ειδα να φυτρωνουν νεες τριχες ακομα και ουτε ειχα τετοια απαιτηση.αλλα και να βελτιωνεται τοσο θεαματικα η κατασταση της τριχας και η δυναμη του μαλλιου μου φαινεται περιεργο.υποτιθεται οτι πρωτα ερχεται το shedding και μετα απο 3-4 μηνες βλεπεις αποτελεσματα σωστα;μηπως κατι δεν λειτουργησε σωστα στην περιπτωση μου;να περιμενω οτι θα συνεχιστει αυτο και δεν θα εχω καθολου shedding,η οτι καποια στιγμη θα πεσουν πολλα μαζι ωστε αργοτερα να ξεκινησουν τα τριχοθυλακια να παραγουν πιο υγιεις τριχες οπως ανεμενα πριν ξεκινησω τη θεραπεια;ευχαριστω προκαταβολικα

φιλε μου το shedding αναφερεται για τριχες που ειναι στην τελογενη φαση.......
που σημαινει οτι δεν παρατηρησες κατι τετοιο γιατι ισως να μην εχεις τοσες τριχες που ουτως η αλλως θα εφευγαν....
δεν σημαινει οτι επειδη αναφερει shedding θα πεσουν σιγουρα οι τριχες οπου το βαζεις....
ετσι τουλαχιστον λεει το λογικο συμπερασμα απο ολα αυτα που λεγονται...... ;)
 

Jerry_Lee

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

παιδια εχει δοκιμασει καποιος απο εσας minoxidil + elocon ή momecort(κορτιζονουχα)?
 

magic810

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Jerry_Lee είπε:
παιδια εχει δοκιμασει καποιος απο εσας minoxidil + elocon ή momecort(κορτιζονουχα)?

jerry ηταν θεραπεια μου επειτα απο επισκεψη σε δερματολογο...
φανταζομαι οτι πηγες σε δερματολογο και στα εδωσε.....
αν με ειχε βοηθησει...?και η σκετη μινοξιδιλη με βοηθαει....ποτε δεν καταλαβα το λογο της κορτιζονης....μεσα στο διαλυμα..παντως βοηθαει αλλα σου λεω και η μινοξιδιλη απο μονη της βοηθαειι....
παντως καπου θα βοηθαει για να επιμενουν ακομα μ ετο elocon και το momecort
 

highway_star

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

συνεπως λογικα θα πρεπει να περιμενω μονο θετικα αποτελεσματα απο δο κ μπρος...ελπιζω να κανει δουλεια μονο και στο regrowth στους κροταφους που μας καιει :p
 

pansce

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Καλημέρα και απο μένα σε όλους σε αυτο το πολυ όμορφο φόρουμ.με αφορμη τα οσα γραφονταν εδω αποφασισα κι εγω να ξεκινησω το θαυματουργο big 3.το ξεκινησα πριν 1 μηνα περιπου.Δεν εχω δει ουτε 1 παρενεργεια απο proscar και γενικως ολα βαινουν καλως.Εχω ενα πολυ καλο προαισθημα πως ολα θα πανε καλα,το αισθανομαι ηδη αλλωστε.ηδη βλεπω χνουδι σε σημεια που δεν υπηρχε ουτε υποψια.να διευκρινησω οτι ειμαι ν2 κλιμακα.Μου φαινονται ολα καταπληκτικα.Ισωσ βοηθα και το γεγονος οτι δεν ειχα βαλει ουτε ενα σκευασμα ως τωρα στα μαλλια μου και αυτο ειναι καλο με την εννοια οτι το κεφαλι αντιδρα αμεσως σε ολα αυτα.θελω ομως να κανω 2 ερωτησεις πρακτικες πιο πολυ.δεν εχω καταφερει ως τωρα να βαλω σχεδον ποτε regain την σωστη ποσοτητα.δηλαδη αντι για 6 ψεκασμους κανω 8,9.αυτο εχει καποια παρενεργεια οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα του προιντος η απλα μονο την πιο εντονη φαγουρα και ισως τον πονοκεφαλο?θελω να πω η παραπανω ποσοτητα μηπωσ δεν κανει καλο η δν εχει σχεση?εξαιρουνται βεβαια οι παρενεργειες οσον αφορα την φαγουρα που προανεφερα.δευτερον ο Ακης σε ενα ποστ ανεφερε πως τα μαλλια που βγαινουν απο το regain δεν μπορει να τα κρατησει το proscar kai to αντιστροφο.Στην ουσια δηλαδη δεν έχει νοημα το regain?Αφου αυτα που θα βγουν δεν τα κρατα το proscar?Η λαθος καταλαβα?Το proscar δινει και τριχοφυια η απλα σταματα την τριχοπτωση και κρατα τα μαλλια?Σε ποσο καιρο συμβαινει αυτο?γενικως στο εξαμηνο να περιμενω αποτελεσματα?αν και κατι μου λεει και θα σας το δειξω κιολας οτι θα εχω πιο νωρις.Και τελος η θεραπεια ποσο πρπει να κρατησει?Εναν χρονο?Μετα θα πρεπει να ανανεωθει?Αν δηλαδη στον χρονο υπαρχουν θεαματικα αποτελεσματα,μετα θα πρπει να υπαρξει καποια τροποποιηση?ισως με σπιρο που αναφερετε?Μονο η σπιρο δινει την πυκνωση στο μαλλι μετα?Το regain δεν μπορει να το κανει αυτο?απλως βγαζει τις τριχες?Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις και αναφερομαι εκτος απο τον Ακη και τον Παναγιωτη σε οποιον μπορει να βοηθησει αλλα ειναι το πρωτο μου ποστ και ελπιζω να μου το συγχωρησετε!!! ;)Ευχαριστω εκ των προτερων συντροφοι θα περιμενω για την βοηθεια σας.
 

magic810

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

pansce είπε:
Καλημέρα και απο μένα σε όλους σε αυτο το πολυ όμορφο φόρουμ.με αφορμη τα οσα γραφονταν εδω αποφασισα κι εγω να ξεκινησω το θαυματουργο big 3.το ξεκινησα πριν 1 μηνα περιπου.Δεν εχω δει ουτε 1 παρενεργεια απο proscar και γενικως ολα βαινουν καλως.Εχω ενα πολυ καλο προαισθημα πως ολα θα πανε καλα,το αισθανομαι ηδη αλλωστε.ηδη βλεπω χνουδι σε σημεια που δεν υπηρχε ουτε υποψια.να διευκρινησω οτι ειμαι ν2 κλιμακα.Μου φαινονται ολα καταπληκτικα.Ισωσ βοηθα και το γεγονος οτι δεν ειχα βαλει ουτε ενα σκευασμα ως τωρα στα μαλλια μου και αυτο ειναι καλο με την εννοια οτι το κεφαλι αντιδρα αμεσως σε ολα αυτα.θελω ομως να κανω 2 ερωτησεις πρακτικες πιο πολυ.δεν εχω καταφερει ως τωρα να βαλω σχεδον ποτε regain την σωστη ποσοτητα.δηλαδη αντι για 6 ψεκασμους κανω 8,9.αυτο εχει καποια παρενεργεια οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα του προιντος η απλα μονο την πιο εντονη φαγουρα και ισως τον πονοκεφαλο?θελω να πω η παραπανω ποσοτητα μηπωσ δεν κανει καλο η δν εχει σχεση?εξαιρουνται βεβαια οι παρενεργειες οσον αφορα την φαγουρα που προανεφερα.δευτερον ο Ακης σε ενα ποστ ανεφερε πως τα μαλλια που βγαινουν απο το regain δεν μπορει να τα κρατησει το proscar kai to αντιστροφο.Στην ουσια δηλαδη δεν έχει νοημα το regain?Αφου αυτα που θα βγουν δεν τα κρατα το proscar?Η λαθος καταλαβα?Το proscar δινει και τριχοφυια η απλα σταματα την τριχοπτωση και κρατα τα μαλλια?Σε ποσο καιρο συμβαινει αυτο?γενικως στο εξαμηνο να περιμενω αποτελεσματα?αν και κατι μου λεει και θα σας το δειξω κιολας οτι θα εχω πιο νωρις.Και τελος η θεραπεια ποσο πρπει να κρατησει?Εναν χρονο?Μετα θα πρεπει να ανανεωθει?Αν δηλαδη στον χρονο υπαρχουν θεαματικα αποτελεσματα,μετα θα πρπει να υπαρξει καποια τροποποιηση?ισως με σπιρο που αναφερετε?Μονο η σπιρο δινει την πυκνωση στο μαλλι μετα?Το regain δεν μπορει να το κανει αυτο?απλως βγαζει τις τριχες?Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις και αναφερομαι εκτος απο τον Ακη και τον Παναγιωτη σε οποιον μπορει να βοηθησει αλλα ειναι το πρωτο μου ποστ και ελπιζω να μου το συγχωρησετε!!! ;)Ευχαριστω εκ των προτερων συντροφοι θα περιμενω για την βοηθεια σας.

Η σωστη ποσοστητα χρησης μινοξιδιλης(regain) ειναι 6 ψεκασμοι με διαφορα 8-12 ωρων το λιγοτερο....η εταιρεια αναφερει οτι η περισοτερη η λιγοτερη χρηση μινοξιδιλης μπορει να επιφερει αντιθετα αποτελεσματα.....τωρα υπαρχουν καποιοι που αναφερουν καλα αποτελεσματα με διαφορες τετοιες ενναλαγες....
Πες μου κατι ομως το δεν <<καταφερνω>> δεν το καταλαβαινω....λογω πανικου δεν το καταφερνεις? :)
Το proscar καταπολεμαει την ριζα του κακου....που ειναι η αναστολη της dht στους θυλακες των μαλλιων....και σε ορισμενες/ελαχιστες περιπτωσεις δινει τριχοφυια.
Το regaine δινει ωθηση/επανεκφυση στα μαλλια που σωζει η φιναστεριδη(proscar) το regain δεν θα ειχε νοημα αν ειχες full μαλλια και ειχες ξεκινησει ηδη με ενα dht block προιον.
Η προβλεπομενη διαρκεια θεραπειας για ολα ειναι 6 μηνες...νομιζω οτι στο χρονο ομως βλεπει κανεις τα αποτελεσματα που επιθυμει....
Τωρα για μετα τον ενα χρονο θεραπεια μην βιαζεσαι........για το τι θα προσθεσεις...μπορει να εχει βρεθει αυτο που θα λυσει το προβλημα μας...οποτε βλεποντας και κανοντας....
Σαυτο που αναφερεις οτι εχει γραψει ο Aκης κρατα μονο το αντιστροφο που λες.....
Δηλαδη οτι το regain δεν μπορει μονο του να κρατησει τα μαλλια που βγαινουν απο το προσκαρ αφου με την διακοπη του προσκαρ η οποιουδηποτε dht blocker προιοντος η dht θα αλωνιζει..... :)
Ναι μεν θα βλεπεις επανεκφυση σε τριχες αλλα οσο περναει ο καιρος θα βλεπεις οτι θα βγαινουν αλλα πιο αδυναμες.... :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

pansce είπε:
Καλημέρα και απο μένα σε όλους σε αυτο το πολυ όμορφο φόρουμ.με αφορμη τα οσα γραφονταν εδω αποφασισα κι εγω να ξεκινησω το θαυματουργο big 3.το ξεκινησα πριν 1 μηνα περιπου.Δεν εχω δει ουτε 1 παρενεργεια απο proscar και γενικως ολα βαινουν καλως.Εχω ενα πολυ καλο προαισθημα πως ολα θα πανε καλα,το αισθανομαι ηδη αλλωστε.ηδη βλεπω χνουδι σε σημεια που δεν υπηρχε ουτε υποψια.να διευκρινησω οτι ειμαι ν2 κλιμακα.Μου φαινονται ολα καταπληκτικα.Ισωσ βοηθα και το γεγονος οτι δεν ειχα βαλει ουτε ενα σκευασμα ως τωρα στα μαλλια μου και αυτο ειναι καλο με την εννοια οτι το κεφαλι αντιδρα αμεσως σε ολα αυτα.θελω ομως να κανω 2 ερωτησεις πρακτικες πιο πολυ.δεν εχω καταφερει ως τωρα να βαλω σχεδον ποτε regain την σωστη ποσοτητα.δηλαδη αντι για 6 ψεκασμους κανω 8,9.αυτο εχει καποια παρενεργεια οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα του προιντος η απλα μονο την πιο εντονη φαγουρα και ισως τον πονοκεφαλο?θελω να πω η παραπανω ποσοτητα μηπωσ δεν κανει καλο η δν εχει σχεση?εξαιρουνται βεβαια οι παρενεργειες οσον αφορα την φαγουρα που προανεφερα.δευτερον ο Ακης σε ενα ποστ ανεφερε πως τα μαλλια που βγαινουν απο το regain δεν μπορει να τα κρατησει το proscar kai to αντιστροφο.Στην ουσια δηλαδη δεν έχει νοημα το regain?Αφου αυτα που θα βγουν δεν τα κρατα το proscar?Η λαθος καταλαβα?Το proscar δινει και τριχοφυια η απλα σταματα την τριχοπτωση και κρατα τα μαλλια?Σε ποσο καιρο συμβαινει αυτο?γενικως στο εξαμηνο να περιμενω αποτελεσματα?αν και κατι μου λεει και θα σας το δειξω κιολας οτι θα εχω πιο νωρις.Και τελος η θεραπεια ποσο πρπει να κρατησει?Εναν χρονο?Μετα θα πρεπει να ανανεωθει?Αν δηλαδη στον χρονο υπαρχουν θεαματικα αποτελεσματα,μετα θα πρπει να υπαρξει καποια τροποποιηση?ισως με σπιρο που αναφερετε?Μονο η σπιρο δινει την πυκνωση στο μαλλι μετα?Το regain δεν μπορει να το κανει αυτο?απλως βγαζει τις τριχες?Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις και αναφερομαι εκτος απο τον Ακη και τον Παναγιωτη σε οποιον μπορει να βοηθησει αλλα ειναι το πρωτο μου ποστ και ελπιζω να μου το συγχωρησετε!!! ;)Ευχαριστω εκ των προτερων συντροφοι θα περιμενω για την βοηθεια σας.

Καλημερα και καλως ηρθες φιλε!

Πραγματι χαθηκαμε με τις τοσες ερωτησεις αλλα αφου ειναι το πρωτο σου ποστ....χαλαλι!
Αν κοιταξεις λιγο περισσοτερο στο forum θα βρεις ολες τις απαντησεις και ακομα περισσοτερα!
Εν συντομια: 1) το proscar ειναι dht blocker κι αν δεν μπλοκαρεις την dht στην ουσια δεν σταματας ποτε την τριχοπτωση!2) το regain ειναι growth stimulant που βοηθαει στην αναπτυξη της τριχας διεγειροντας τον μηχανισμο που την παραγει,αλλα απο μονο του δεν σταματαει την τριχοπτωση!αν ο θυλακας εχει εγκλωβιστει απ την dht θα ατροφησει καποια στιγμη και δεν θα παραγει κανονικη τριχα οσο regain κι αν βαλεις!
3)Αν βγαλεις μαλλια απ το regain και το σταματησεις μπορει να σου πεσουν μερικα ,αλλα αν χρησιμοποεις proscar σιγουρα θα σου ξαναβγουν!
4) 6 ψεκασμοι με regain ειναι 1ml !την ημερα μπορεις να βαζεις συνολικα μεχρι 2ml στο κεφαλι σου!ξεπερνωντας το θα εχεις διαφορες παρενεργειες με πιθανοτερες εντονο πρηξιμο στο προσωπο,κατακρατησεις υγρων γενικοτερα στο σωμα,και ταχυκαρδια!να το αποφευγεις!
5)ολοκληρωμενη θεραπεια 8-12μηνες !αν εχεις αποτελεσματα μπορεις να την συνεχισεις ,να την τροποποιησεις λιγο ή και να την συμπληρωσεις!αν οχι,την αλλαζεις αναλογως την υπομονη σου.
6)η spiro ειναι ηπιο αντιανδρογονο και μπορει να κανει εξαιρετικη δουλεια μονο σαν συνδυαστικο ενος βασικου dht blocker!κατα μια εννοια ειναι μια μικρη-συμπληρωματικη ασπιδα για τον θυλακα!με την spiro δεν ειναι απαραιτητο οτι θα πετυχεις πυκνωση παντως!απλα καλυτερευεις το περιβαλλον που αναπτυσσεται η τριχα!
ελπιζω να βοηθησα ... :) :)
 

pansce

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2 παιδια.Πραγματι με βοηθησατε πολυ.τωρα οσον αφορα το οτι δεν καταφερνω να βαλω 6 ψεκασμους regain και βαζω 8,9 κτλ ειναι οχι λογω του πανικου αλλα διοτι προσπαθω να καλυψω καθε αραιωμα να βαλω σε ολες τις τριχες!!! ;)Προφανως ειναι λαθος αυτο.φανταζομαι η μινοξιδιλη με τους 6 ψεκασμους θα παει οπου πρεπει χωρις να καθομαι να ψεκαζω καθε σημειο διαφορετικα.Σωστο?Και ειδικα αν εχει παρενεργειες δεν αξιζει ειδικα αν εχει αντιθετα αποτελεσματα.Τωρα κατι αλλο μου γραψατε πως το regain θα ενεργοποιησει τα μαλλια που κρατα το proscar.Δηλαδη δεν μπορει να ενεργοποιησει ηδη υπαρχοντα χνουδια σε τριχες?Γιατι εγω κατι τετοιο διαπιστωσα.και με το τελος της θεραπειας,αν ολα εχουν παει καλα η πυκνωση θα ειναι σε πολυ ικανοποιητικο σημειο?Και μια ερωτηση ψυχολογιας.Εσεις που προφανως χρησιμοποιειτε την θεραπεια πολυ περισσοτερο καιρο εχετε δει ηδη απτη διαφορα?σημαντικη??Οσο παω και μικραινω τα ποστ μου ετσι?δεν εχετε παραπονο.. ;)Σας ευχαριστω και παλι,πιστευω πως ολα θα πανε καλα..για ολους μας!!
 

NGL

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

pansce είπε:
Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2 παιδια.Πραγματι με βοηθησατε πολυ.τωρα οσον αφορα το οτι δεν καταφερνω να βαλω 6 ψεκασμους regain και βαζω 8,9 κτλ ειναι οχι λογω του πανικου αλλα διοτι προσπαθω να καλυψω καθε αραιωμα να βαλω σε ολες τις τριχες!!! ;)Προφανως ειναι λαθος αυτο.φανταζομαι η μινοξιδιλη με τους 6 ψεκασμους θα παει οπου πρεπει χωρις να καθομαι να ψεκαζω καθε σημειο διαφορετικα.Σωστο?Και ειδικα αν εχει παρενεργειες δεν αξιζει ειδικα αν εχει αντιθετα αποτελεσματα.Τωρα κατι αλλο μου γραψατε πως το regain θα ενεργοποιησει τα μαλλια που κρατα το proscar.Δηλαδη δεν μπορει να ενεργοποιησει ηδη υπαρχοντα χνουδια σε τριχες?Γιατι εγω κατι τετοιο διαπιστωσα.και με το τελος της θεραπειας,αν ολα εχουν παει καλα η πυκνωση θα ειναι σε πολυ ικανοποιητικο σημειο?Και μια ερωτηση ψυχολογιας.Εσεις που προφανως χρησιμοποιειτε την θεραπεια πολυ περισσοτερο καιρο εχετε δει ηδη απτη διαφορα?σημαντικη??Οσο παω και μικραινω τα ποστ μου ετσι?δεν εχετε παραπονο.. ;)Σας ευχαριστω και παλι,πιστευω πως ολα θα πανε καλα..για ολους μας!!

να εισαι καλα φιλε!παντα ευπροσδεκτες οι αποριες σου και οι αποψεις σου.
οσων σφορα τις ερωτησεις σου:1)ψεκαζεις 6 φορες και το απλωνεις με τα δακτυλα σου στις ριζες των μαλλιων!η εφαρμογη δηλ γινεται πανω στο δερμα και οχι στα μαλλια!να σαι σιγουρος θα παει παντου 2) λεγεται οτι για να αναπτυχθει η τριχα ξανα πρεπει ο θυλακας να ειναι ενεργος και να μην εχει ατροφησει!δεν θα συμφωνησω απολυτα σ αυτο!στην κορυφη του κεφαλιου μου υπηρχαν τριχες που ειχαν πεσει εδω και πανω απο 5 χρονια και το σημειο ειχε γινει λειο!τωρα εχει αγριεψει,εχει γεμισει με μικρες τριχες (ηταν χνουδι πριν) οι οποιες μεγαλωνουν και γινονται κανονικες ! 3)οσο για αποτελεσματα ,εκτος απ το παραπανω θα σου πω μονο οτι τοσα χρονια δεν εχω αντιμετωπισει καλυτερα την τριχοπτωση με καμμια αλλη θεραπεια!και ειμαι βασικα ακομα στους 7-8 μηνες!
 

pansce

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Να σαι καλα φιλε NGL.ευχαριστω για ολες τις απαντησεις.μου εδωσες ακομη πιο μεγαλη αυτοπεποιθηση τωρα.Οσο για νεκρους θυλακες σε πιστευω γιατι και σε μεα εγινε το ιδιο.Και ειμαι μονο στον πρωτο μηνα.Γενικως υπομονη χρειαζεται παντως..και ολα καλα θα πανε!!
 

Άκης

Administrator
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

seeker είπε:
Απίστευτο....
Από :
hair-02.jpg


σε :
IMGA0053.jpg


να μου το έλεγαν δύσκολα θα το πίστευα...
Άρα μαζί με το big3 θέλει και υπομονή... :grandpa:
 

durix

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

ΝΑΙ αλλα ειναι 23 ετων.... :chinscratch

παντως τιποτα δεν εδειχνε οτι αυτο το κεφαλι εχει ακομα "ενεργους" θυλακες...αντε και στα κεφαλακια μας!!!!!!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Άρα 1 χρόνο (το πολύ) υπομονή και θα έχετε τα περισσότερα μαλλιά σας πίσω (όσοι ξεκινήσουν νωρίς).

durix είπε:
ΝΑΙ αλλα ειναι 23 ετων.... :chinscratch

παντως τιποτα δεν εδειχνε οτι αυτο το κεφαλι εχει ακομα "ενεργους" θυλακες...αντε και στα κεφαλακια μας!!!!!!!!

Κοίτα τι λέει:
Started losing my hair around 16 years old, but I remember people commenting on it when I was 12 (receding).
Δηλαδή έχανε τα μαλλιά του για ~5 χρόνια. Που σημαίνει ότι οι περισσότεροι (γιατί αλλάζει από άνθρωπο σε άνθρωπο) που χάνουν μαλλιά κάτω από 5 χρόνια, έχουν πολλές ελπίδες να δουν γεμάτο το κεφάλι τους.
Το καλό στους 20-25 χρ, ότι το net είναι πλέον κάτι το στάνταρ και μπορεί να βρεθεί παντού, άρα θα έχουν και σωστή ενημέρωση και άμεσα.
Που ήμασταν εμείς τότε με τις "παλιό" dialup 32kbps...
 
Μπλουζα