Τοπικη μεντα.

kikh vas

Member
Παιδιά συγνώμη για τη χαζή ερώτηση άπλα είμαι τελείως μαύρα μεσάνυχτα σε θέματα homemade κατασκευών σχετικά με τη συνταγή (70ml όρο +25ml jojoba+60 σταγόνες μεντα του κάπα) επδ διάβασα γενικά οτι πρέπει τα αιθέραια να αραιωνονται γτ ίίσως προκαλέσουν ερεθισμό η έγκαυμα. αυτή η διάλυση της μέντας σε jojoba ειναι ασφαλης ;(να παρω τ θάρρος και γω η ανασφαλης :ρ) κ επίσης αν λαδώσει πολυ ;ευχαριστω παιδιά χίλια συγνώμη αν γίνομαι κουραστική
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Μετά απο ένα μήνα χρήσης λοιπόν έχω να πω τα εξής. Απο την πρώτη μερα κιόλας η τριχόπτωση σταμάτησε τελείως. Όχι οτι έιχα και 100 τρίχες τη μέρα αλλά έκανε δουλειά....Μέχρι τις πρώτες 20 μέρες περίπου όλα πήγαιναν καλά. Απο εκει και μετά ξεκίνησε μια περίεργη φαγούρα κάθε φορά που έβαζα και πλέον μπορώ να πω οτι έχω αρκετά αυξημένη τριχόπτωση και πάλι. Βέβαια το κεφάλι φαίνεται καλύτερα απο πριν αλλα τα έχουμε πει. Αύξηση του πάχους της τρίχας, καλύτερη ποιότητα κτλπ, πράγμα που μπορεί να κάνουν την αραίωση να φαίνεται λιγότερο. Ερώτηση.....Υπάρχει περίπτωση η τριχόπτωση που εμφανίστηκε πάλι σε συνδυασμό με την φαγούρα να είναι σημάδι επανέκφυσης? Δίνει η Μέντα επανέκφυση???
 

cool11

Well-Known Member
10 ml γραφει απεξω το μπουκαλακι της apivita, αλλα πως γινεται εμενα να μου βγαζει περισσοτερο;
Εχω ηδη γεμισει ενα δοχειακι(με διαγραμμισεις ml) με ml 2 φορες x 5ml τη φορα, και παλι εχει αρκετο ακομη μεσα.
Τι συμβαινει;
 

bullshit

Member
Μετά απο ένα μήνα χρήσης λοιπόν έχω να πω τα εξής. Απο την πρώτη μερα κιόλας η τριχόπτωση σταμάτησε τελείως. Όχι οτι έιχα και 100 τρίχες τη μέρα αλλά έκανε δουλειά....Μέχρι τις πρώτες 20 μέρες περίπου όλα πήγαιναν καλά. Απο εκει και μετά ξεκίνησε μια περίεργη φαγούρα κάθε φορά που έβαζα και πλέον μπορώ να πω οτι έχω αρκετά αυξημένη τριχόπτωση και πάλι. Βέβαια το κεφάλι φαίνεται καλύτερα απο πριν αλλα τα έχουμε πει. Αύξηση του πάχους της τρίχας, καλύτερη ποιότητα κτλπ, πράγμα που μπορεί να κάνουν την αραίωση να φαίνεται λιγότερο. Ερώτηση.....Υπάρχει περίπτωση η τριχόπτωση που εμφανίστηκε πάλι σε συνδυασμό με την φαγούρα να είναι σημάδι επανέκφυσης? Δίνει η Μέντα επανέκφυση???
Σύμφωνα με την έρευνα και πολλές μαρτυρίες ναι. Αυτό κάνει.

Εγώ να αναφέρω οτι νομίζω οτι κάνει καλύτερη δουλειά στην κορώνα. Και επίσης πιστεύω οτι πρέπει να έχει κάποιος τρίχες στην περιοχή.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
10 ml γραφει απεξω το μπουκαλακι της apivita, αλλα πως γινεται εμενα να μου βγαζει περισσοτερο;
Εχω ηδη γεμισει ενα δοχειακι(με διαγραμμισεις ml) με ml 2 φορες x 5ml τη φορα, και παλι εχει αρκετο ακομη μεσα.
Τι συμβαινει;
γεννάει...
 

tasos33

Well-Known Member
Μετά απο ένα μήνα χρήσης λοιπόν έχω να πω τα εξής. Απο την πρώτη μερα κιόλας η τριχόπτωση σταμάτησε τελείως. Όχι οτι έιχα και 100 τρίχες τη μέρα αλλά έκανε δουλειά....Μέχρι τις πρώτες 20 μέρες περίπου όλα πήγαιναν καλά. Απο εκει και μετά ξεκίνησε μια περίεργη φαγούρα κάθε φορά που έβαζα και πλέον μπορώ να πω οτι έχω αρκετά αυξημένη τριχόπτωση και πάλι. Βέβαια το κεφάλι φαίνεται καλύτερα απο πριν αλλα τα έχουμε πει. Αύξηση του πάχους της τρίχας, καλύτερη ποιότητα κτλπ, πράγμα που μπορεί να κάνουν την αραίωση να φαίνεται λιγότερο. Ερώτηση.....Υπάρχει περίπτωση η τριχόπτωση που εμφανίστηκε πάλι σε συνδυασμό με την φαγούρα να είναι σημάδι επανέκφυσης? Δίνει η Μέντα επανέκφυση???
Νίκο η μέντα σύμφωνα με την έρευνα παντα δίνει μια κάποια επανεκφυση, η φαγούρα πιθανόν να υποδηλώνει και επανέκφυση οποτε συνέχισε το να δεις πως θα εξελιχθει
 

cypress

Member
10 ml γραφει απεξω το μπουκαλακι της apivita, αλλα πως γινεται εμενα να μου βγαζει περισσοτερο;
Εχω ηδη γεμισει ενα δοχειακι(με διαγραμμισεις ml) με ml 2 φορες x 5ml τη φορα, και παλι εχει αρκετο ακομη μεσα.
Τι συμβαινει;

να το επιστρέψεις και να κάνεις φασαρία.

ΥΓ. απλά δεν υπάρχεις ρε φίλε :D
 

Briner

Active Member
Τα μπουκαλάκια πρέπει να έχουν πραγματική χωρητικότητα 12 ml. Αν το έχουν γεμίσει μέχρι επάνω, τότε εξηγείται γιατί έχεις περίσσευμα.
 

nikosssss

Active Member
Παιδιά σόρρυ που γράφω σε αυτό το topic αλλά μπορεί να μου πει κάποιος τί ακριβώς εξετάσεις αίματος πρέπει να κάνεις κανείς για να ελέγξει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα οργανικό για τριχόπτωση?? Δλδ να μην έχει ΑΑ
 
εγω συνεχιζω με πολυ μειωμενη τριχοπτωση,ανακεφαλαιώνω.
100 ml νερο της βρυσης,3ml απο αυτο http://www.sensities.com/aromatotherapeia/aitheria-elaia-meigmata/2335/agria-menta-fliskouni-10ml
κριμα που δεν αντεχω την λαδιλα,πολυ πιθανον να επαιρνα και αλλα αποτελεσματα αν εβαζα και ενα οχημα απορροφησης
Γεια σου καπα να σε ρωτησω θα παιξει διαφορα αν αντι αυτης της αγριας μεντας να βαλω την κανονικη την essential ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Οπως ειχα πει, εδωσα στο ελληνικο φαρμακειο, κοντα 12€ για 10ml αιθεριο ελαιο μεντας, της apivita.

8€ για 100ml μεντα, μας κάνει για τη δουλεια που θελουμε;
Για δειτε εδω
http://tinyurl.com/j833zcm
 
Μπλουζα