Τι μου είπαν οι Couto και Zarev στα consult που εκανα - 24 χρονων

m3e36

Active Member
Cvial
Ειναι καποιος 40χρονων με σταθεροποιημενη ας πουμε ΑΓΑ ειναι Nw6 και περνει αποφαση να παει στον Βούλγαρο.
Εχει πολυ καλη δοτρια δεν πασχει ουτε απο Dupa ουτε απο retro
Ο βουλγαρος τον βγαζει και αυτο το 30% απο την unsafe ζωνη.
Αυτο το 30% ειναι 100% σιγουρο οτι καποια στιγμή θα τον " χαιρετήσει"? Αν ναι ποτε θα συμβει αυτο?σε 2 χρονια σε 5 σε 10?
Αν μετα την μεταμοσχευση ο ασθενης κανει χρηση φινας ο χρονος αυτος θα επιμηκυνθεί?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NikosLmp

Member
Ο ζαρεβ μου ειχε πει οτι μπορει να μου κανει και μ.μ χωρις να κοψω καθολου τα μρποστα μαλλια στο hairline(χωρις buz cut δηλαδη), απλα θα του παρει λιγο παραπανω ωρα. Αυτο πρωτη φορα το ακουω. Ισχυει? η ενεχει ρισκο?
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Γενικά, αν δεν συντρέχει κάποιος ΑΠΟΛΥΤΟΣ λόγος, καλό είναι να ξυρίζεσαι στη ΜΜ, γιατί επιτρέπει στο γιατρό να δουλέψει σωστά, με πλήρη ορατότητα. Όταν αφήνεις μακρύ μαλλί, δυσκολεύεις τη δουλειά. Δε σημαίνει πως θ'αποτύχει απαραίτητα, αλλά είναι λίγο σα να πας να σκάψεις σούρουπο αντί για πρωϊ. Και στις δύο περιπτώσεις τρύπα θ'ανοίξεις, αλλά καλό είναι να βλέπεις ακριβώς τί και πού το κάνεις. Στο κάτω κάτω ,έχουν απενοχοποιηθεί οι ΜΜ σε μεγάλο βαθμό, σιγά. Τί θα σου πουν από τη δουλειά; Γιατί φυτεύτηκες; Θα αρχίσεις να ουρλιάζεις πως είναι ρατσιστική συμπεριφόρα και θα σου στέλνουν αστακοκάλαθα σπίτι ρε τζί.
 

IoannisG

Active Member
Γενικά, αν δεν συντρέχει κάποιος ΑΠΟΛΥΤΟΣ λόγος, καλό είναι να ξυρίζεσαι στη ΜΜ, γιατί επιτρέπει στο γιατρό να δουλέψει σωστά, με πλήρη ορατότητα. Όταν αφήνεις μακρύ μαλλί, δυσκολεύεις τη δουλειά. Δε σημαίνει πως θ'αποτύχει απαραίτητα, αλλά είναι λίγο σα να πας να σκάψεις σούρουπο αντί για πρωϊ. Και στις δύο περιπτώσεις τρύπα θ'ανοίξεις, αλλά καλό είναι να βλέπεις ακριβώς τί και πού το κάνεις. Στο κάτω κάτω ,έχουν απενοχοποιηθεί οι ΜΜ σε μεγάλο βαθμό, σιγά. Τί θα σου πουν από τη δουλειά; Γιατί φυτεύτηκες; Θα αρχίσεις να ουρλιάζεις πως είναι ρατσιστική συμπεριφόρα και θα σου στέλνουν αστακοκάλαθα σπίτι ρε τζί.
Σωστα τα λες, αλλα μην νομιζεις πολλους τους νοιαζει... ειμαι κ γω σ αυτους, κακως το ξερω..χαιρομαι τους ανθρωπους που πανε και το κανουν και λενε "ναι εκανα κατι για τον εαυτο μου, πειτε οτι θελετε" hats off..
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Παλιά ήμουν κι εγώ έτσι. Στην πορεία συνειδητοποίησα πως ό,τι κάνω, πρέπει να μπορώ να το στηρίζω 100%. Τίποτα δε μένει κρυφό σε βάθος χρόνου. Δηλαδή σκέψου, θα το καταλάβουν πως έβαλες μαλλί όταν δουν την εντυπωσιακή αλλαγή σου. Στο μεταξύ θα είσαι με σκουφί/καπέλο για μήνες. Οπότε είναι πιο βολικό να το σκάσεις μπροστά. 'Έβαλα μαλλί παίδες, βάλτε στοιχήματα τί μπούκλα θα βγει στο εξάμηνο'. Κάνεις εσύ πρώτος λίγη πλάκα και το ζήτημα λήγει.
 

NikosLmp

Member
ο λορεντζο μου ακυρωσε το ραντεβου για ιουλιο για να δει την δοτρια μου και να βγαλει φωτο εξονυχυστικα γιατι μου ειπε οτι 6 μηνες ειναι λιγοι για γντουτα και θα πρεπει να με δει οταν εχουν επρασει 12 μηνες,
 

NikosLmp

Member
εχω ρωτησει κατι τον ζαρεβ και δεν απανταει στα μηνυματα γιατι ηθελα να κλεισω μμ μαζι του για να μην τρεχ τελευταια στιγμη. αλλα δεν απαναταει.. και τωρα μενει σε 1 μηνα ο φρειτας που θα παω ισπανια να με δει
 

Marios1982

Well-Known Member
εχω ρωτησει κατι τον ζαρεβ και δεν απανταει στα μηνυματα γιατι ηθελα να κλεισω μμ μαζι του για να μην τρεχ τελευταια στιγμη. αλλα δεν απαναταει.. και τωρα μενει σε 1 μηνα ο φρειτας που θα παω ισπανια να με δει
Μας έχει γραμμένους κανονικά ο ζάρεφ κ φαντάσου φίλος του δερματολόγος που τον βάζω να πάρει εκ μέρους μου κ δεν τον βρίσκει. Έχει δώσει το κινητό του στη γραμματέα του κ δεν ασχολείται προσωπικά με κανεναν.
 

bobby

Well-Known Member
Όλα αυτά με τον «θαυματοποιό» Zarev μου ακούγονται περίεργα …..Σοβαρές υποτίθεται εταιρείες-ιατρεία και δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα; Κατανοώ να σου κλείσει ραντεβού του Αγίου…. αν έχει τόση δουλειά αλλά να μην σηκώνουν τηλέφωνα;;;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thatcher

Active Member
ο λορεντζο μου ακυρωσε το ραντεβου για ιουλιο για να δει την δοτρια μου και να βγαλει φωτο εξονυχυστικα γιατι μου ειπε οτι 6 μηνες ειναι λιγοι για γντουτα και θα πρεπει να με δει οταν εχουν επρασει 12 μηνες,
Αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς ταυτόχρονα φινα, ντουτα και μινοξ σε χάπι;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όλα αυτά με τον «θαυματοποιό» Zarev μου ακούγονται περίεργα …..Σοβαρές υποτίθεται εταιρείες-ιατρεία και δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα; Κατανοώ να σου κλείσει ραντεβού του Αγίου…. αν έχει τόση δουλειά αλλά να μην σηκώνουν τηλέφωνα;;;;;

Εγώ φίλε bobby όταν αρχίσω και βλέπω τέτοια φαινόμενα (αυτά που περιγράφουν οι φίλοι πιο πάνω, όπως και άλλα, τα ξέρω καιρό ) σε συνδυασμό με φήμες και δοξασίες για τον μάγο του αιώνα χωρίς καμμία διαφάνεια για peer review (απλά μερικά επιλεγμένα περιστατικά και αντέ γειά) κουμπώνομαι μέχρι τα φρύδια.
 

alex7

Well-Known Member
Όλα αυτά με τον «θαυματοποιό» Zarev μου ακούγονται περίεργα …..Σοβαρές υποτίθεται εταιρείες-ιατρεία και δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα; Κατανοώ να σου κλείσει ραντεβού του Αγίου…. αν έχει τόση δουλειά αλλά να μην σηκώνουν τηλέφωνα;;;;;
Αν ήσουν ο Ζαρεφ και έκανες ΜΜ σε κάνα Βούλγαρο μαφιόζο και η επέμβαση δεν είχε πάει καλά τι θα έκανες;Κάτι ξέρει που έγινε εξαφανιζολ
 

aeratos28

Just aeratos

bobby

Well-Known Member
Εγώ φίλε bobby όταν αρχίσω και βλέπω τέτοια φαινόμενα (αυτά που περιγράφουν οι φίλοι πιο πάνω, όπως και άλλα, τα ξέρω καιρό ) σε συνδυασμό με φήμες και δοξασίες για τον μάγο του αιώνα χωρίς καμμία διαφάνεια για peer review (απλά μερικά επιλεγμένα περιστατικά και αντέ γειά) κουμπώνομαι μέχρι τα φρύδια.
Να συμπληρώσω ότι φοράει και περούκα….. έλεος… γιατρός ΜΜ με περούκα; Αν δεν έχεις δότρια, ξύρισε τα δεν πειράζει, περούκα όμως;;;;;;; Ούτε καν hair system που αν και διαφωνώ, στο μάτι πάντως φαίνεται κάπως καλά…
 

NikosLmp

Member
Καλησπερα γυρναω απο ισπανια φρειτας

Με κρατησε μαξ 30 λεπτα σαν να βιαζοταν λιγο, δεν μ εξετασε τα μαλλια με μικροσκοπιο καθολου. Μπηκε κατευθειαν στο ψητο για μμ
Μου ιπε να βαλω 1800 γκραφτς
0.8μμ χρησιμοποει punch size
Μου πε οτι πρεπει να μου κουρεψει ολα τα μαλλια και τα μπροστα και τα μεσσαια κλπ( του χα πει αν γινεται να μ κουρεψει μονο τα μπροστα για να αφησω τα αλλα που ειναι πισω απο hairline να μακρινουν και μα τα φερει μπροστα. Αλλα μ πε οτι καλυτερα ολα να μου τα κουρεψει.

Το implant το κανει ο φρειτας αποκλειστοκα μου πε

Μου πε οτι τα τριχακια απο τη μινοξιδιλη στο hairline μπροστα θα χαθει ενα 10% μονο και οχι παραπανω.και θα τα δεσει με αυτα τα μαλλια τα μμ

Μου πε οτι zero scale κουρεμα στην δοτρια δεν θα μπορω να κανω γιατιβθ φαινονται white dots. Μου πε στην καλυτερη να τα παιρνω με την σκαλα 1.

Μου κανε εντυπωση π πε οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι κοκκινα μπροστα στο hairline μεχρι και για 3 μηνες εκει που θα βαλεο τα μμ μαλλια.

Επισης αναμονη εχει 1.5 χρονο ακριβως απο τωρα.

Μεθαυριο εχω και τον λορεντζο αθηνα consult
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπερα γυρναω απο ισπανια φρειτας

Με κρατησε μαξ 30 λεπτα σαν να βιαζοταν λιγο, δεν μ εξετασε τα μαλλια με μικροσκοπιο καθολου. Μπηκε κατευθειαν στο ψητο για μμ
Μου ιπε να βαλω 1800 γκραφτς
0.8μμ χρησιμοποει punch size
Μου πε οτι πρεπει να μου κουρεψει ολα τα μαλλια και τα μπροστα και τα μεσσαια κλπ( του χα πει αν γινεται να μ κουρεψει μονο τα μπροστα για να αφησω τα αλλα που ειναι πισω απο hairline να μακρινουν και μα τα φερει μπροστα. Αλλα μ πε οτι καλυτερα ολα να μου τα κουρεψει.

Το implant το κανει ο φρειτας αποκλειστοκα μου πε

Μου πε οτι τα τριχακια απο τη μινοξιδιλη στο hairline μπροστα θα χαθει ενα 10% μονο και οχι παραπανω.και θα τα δεσει με αυτα τα μαλλια τα μμ

Μου πε οτι zero scale κουρεμα στην δοτρια δεν θα μπορω να κανω γιατιβθ φαινονται white dots. Μου πε στην καλυτερη να τα παιρνω με την σκαλα 1.

Μου κανε εντυπωση π πε οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι κοκκινα μπροστα στο hairline μεχρι και για 3 μηνες εκει που θα βαλεο τα μμ μαλλια.

Επισης αναμονη εχει 1.5 χρονο ακριβως απο τωρα.

Μεθαυριο εχω και τον λορεντζο αθηνα consult
Φυσιολογικά όλα αυτά που σου είπε .
 

Nick1313

Member
αυτο οτι δεν μπορεις να κουρεψεις κοντο το μαλλι γιατι φαινονται κουκκιδες ισχυει παντα στη FUE?
 
Μπλουζα