Τι μου είπαν οι Couto και Zarev στα consult που εκανα - 24 χρονων

JimKan1

Well-Known Member
αυτο οτι δεν μπορεις να κουρεψεις κοντο το μαλλι γιατι φαινονται κουκκιδες ισχυει παντα στη FUE?
αναλογα με το μεγεθος του punch, αν ειναι manual η motorized και την ικανοτητα του εξαγωγεα, στην καλυτερη με 1η σκαλα δεν φαινεται τιποτα, αν τα παρεις χωρις σκαλα φαινεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Όσο πιο μεγάλο το punch τόσο μεγαλύτερες οι οπές άρα και πιο ορατές.
Όσο πιο κοντά οι οπές μεταξύ τους τόσο πιο ορατή η έλλειψη μαλιού.
Όσο μεγαλύτερη η χρωματική αντίθεση μαλλιού δέρματος τόσο πιο ορατές οι οπές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όσο πιο μεγάλο το punch τόσο μεγαλύτερες οι οπές άρα και πιο ορατές.
Όσο πιο κοντά οι οπές μεταξύ τους τόσο πιο ορατή η έλλειψη μαλιού.
Όσο μεγαλύτερη η χρωματική αντίθεση μαλλιού δέρματος τόσο πιο ορατές οι οπές.

Αυτή είναι η πιο σημαντική παράμετρος (με δεδομένο ότι δεν έχουν γίνει όργια στις άλλες 2).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μεγάλη αντίθεση δέρματος χρώματος τρίχας (άσπρο δέρμα μαύρο μαλλί) σημαίνει ότι τα dots φαίνονται πιο εύκολα.
 

NikosLmp

Member
λοιπον ο λορεντζο μ πε να περιμενω ενα 6μηνο να ξαναδει φωτο και να συγκρινει για να σιγουρευοτυμ οτι σταθεροποιηθηκε η κατασταση με τα φαρμακα που απο οτι φαινεται παμε καλα.

θελω να ρωτησω, σκεφτομαι να παρω κρεατινη, αλλα φοβαμαι γιατι ακουω διαφορα, εχει εμπειρα κανεις? να παρω?
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Αυτή είναι ερώτηση για μπιλντεροφόρουμ, εδώ είμαστε στα της καράφλας!

Πάντως αν φοβάσαι και το σκέφτεσαι, θα πει πως κάτι μέσα σου, σε φρενάρει. Κρεατίνη παίρνεις μόνο αν πας για τίποτε 'Μπαναγία μου, τί έγινε τώρα' αποτελέσματα. Με φυσιολογική γυμναστική και σωστή διατροφή, ούτε φάρμακα, ούτε σκόνες, ούτε τίποτα δεν θέλεις και έχεις κορμί λαμπάδα ασούμ, βγάζεις μπλούζα και είσαι κύριος. Τώρα αν θες να γίνεις μοντελάκι Ίνσταγκραμ με κοιλιακούς που έχουν φρύδια, μύτη και δική τους προσωπικότητα, γάμησέ τα, θα σε φάνε οι σκόνες και τα σορόπια. Κρίμα είναι.
 

Kostas97

Well-Known Member
λοιπον ο λορεντζο μ πε να περιμενω ενα 6μηνο να ξαναδει φωτο και να συγκρινει για να σιγουρευοτυμ οτι σταθεροποιηθηκε η κατασταση με τα φαρμακα που απο οτι φαινεται παμε καλα.

θελω να ρωτησω, σκεφτομαι να παρω κρεατινη, αλλα φοβαμαι γιατι ακουω διαφορα, εχει εμπειρα κανεις? να παρω?
30 χρονια μελετημεενο συμπληρωμα.
Εαν οντως στοχευεις στο ενα βημα παραπερα ειναι must και ισως το μοναδικο που αξιζει.
 

dim d

Well-Known Member
Αυτή είναι ερώτηση για μπιλντεροφόρουμ, εδώ είμαστε στα της καράφλας!

Πάντως αν φοβάσαι και το σκέφτεσαι, θα πει πως κάτι μέσα σου, σε φρενάρει. Κρεατίνη παίρνεις μόνο αν πας για τίποτε 'Μπαναγία μου, τί έγινε τώρα' αποτελέσματα. Με φυσιολογική γυμναστική και σωστή διατροφή, ούτε φάρμακα, ούτε σκόνες, ούτε τίποτα δεν θέλεις και έχεις κορμί λαμπάδα ασούμ, βγάζεις μπλούζα και είσαι κύριος. Τώρα αν θες να γίνεις μοντελάκι Ίνσταγκραμ με κοιλιακούς που έχουν φρύδια, μύτη και δική τους προσωπικότητα, γάμησέ τα, θα σε φάνε οι σκόνες και τα σορόπια. Κρίμα είναι.
πρωτεινη ορου γαλακτος βοηθα πολυ κι ειναι απολυτα ασφαλες. Κι η κρεατινη ειναι απο πολυ απλοικα συμπληρωματα, υπαρχει κι στο κρεας. Σιγουρα θα βοηθησει αν στοχευεις στο να ανεβεις σε ογκο κι δυναμη. Αρκετο νερακι κι ολα καλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kampanakideandean

Active Member
λοιπον ο λορεντζο μ πε να περιμενω ενα 6μηνο να ξαναδει φωτο και να συγκρινει για να σιγουρευοτυμ οτι σταθεροποιηθηκε η κατασταση με τα φαρμακα που απο οτι φαινεται παμε καλα.

θελω να ρωτησω, σκεφτομαι να παρω κρεατινη, αλλα φοβαμαι γιατι ακουω διαφορα, εχει εμπειρα κανεις? να παρω?
Εγιναν τα cons με Λορενζο? Αποτι φαινεται δεν ημουν απο τους τυχερους :(
Οσο για την κρεατινη δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.
 

NikosLmp

Member
ο λορεντζο μ πε 800 γκραφτσ θα χρειαστει περιπου οταν μ κανει μ.μ. μ κανει ντυπωση γιατι ο φριτας μ πε 1800.
 

Kostas97

Well-Known Member
ο λορεντζο μ πε 800 γκραφτσ θα χρειαστει περιπου οταν μ κανει μ.μ. μ κανει ντυπωση γιατι ο φριτας μ πε 1800.
Ναφερθηκατε στο πως θα γινει η κατανομη των grafts? Επισης τι σχημα ακολουθεις απο αγωγη και τι σου προτεινε εκεινος;
 

NikosLmp

Member
Καλησπερα, οχι δεν ειπε ακομα. ακολουθω καθημερινα οραλ μινοξ και ντουτα 0.5mg και τοπικα ντουτα να ειμαι καλλυμεννος. δεν μου ειπε κατι γιατι χω επιθετικ Α.Α
 

NikosLmp

Member
Στο μεταξυ εχω μια ερωτηση οποιος μπορει να βοηθησει, ξεκινησα κρεατινη 5γρ ανα ημερα, θα παιρνω συνεχεια απο εδω και στο εξης

Παιρνω ντουτα 0.5mg αρα μειωνει την DHT 92% περιπου.
Η κρεατινη αυξανει στην χειροτερη περιπτωση συμφωνα με μια ερευνα που ειχε γινει 40% το πολυ την DHT.

Στις εξτασεις που ειχα κανει DHT ηταν ας πουμε περιπου 1000.

An παιρνω ντουτα χωρις κρεατινη, τοτε μειωνεται 92% αρα μενει περιπου 80 DHT στο αιμα.

Αν παιρνω κρεατινη μ ντουτα, τοτε η κρεατιν θα την αυξησει 40% στην χειροτερη αρα παει στα 1400. και η ντουτα θα την μειωσει 92%, αρα παει στα 112.

Αρα εχουμε

DHT κανονικα ηταν 1.000. Ουσιαστικα με τον συνδυασμο ντουτα με κρεατινη η διαφορα ειναι 112-80 = 32.
Αρα μιλαμε 32/1.000 = 3.2% επιπτωση στην χειροτερη.

Δηλαδη αντε να χανω ενα 3.2% στην χειροτερη με την κρεατινη που παιρνω. Το οποιο ειναι αμελητεο. Για αυτο αποφασισα να ξεκινησω κρεατινη, αν και ηδη εχω σωμα πολυ αισθητικο γραμμωμενο, θα κατεβω και σε αγωνες.

Εχει νοημα αυτο? η μπορει να κρυβεται και κατι αλλο?
 

Georgie

Well-Known Member
Στο μεταξυ εχω μια ερωτηση οποιος μπορει να βοηθησει, ξεκινησα κρεατινη 5γρ ανα ημερα, θα παιρνω συνεχεια απο εδω και στο εξης

Παιρνω ντουτα 0.5mg αρα μειωνει την DHT 92% περιπου.
Η κρεατινη αυξανει στην χειροτερη περιπτωση συμφωνα με μια ερευνα που ειχε γινει 40% το πολυ την DHT.

Στις εξτασεις που ειχα κανει DHT ηταν ας πουμε περιπου 1000.

An παιρνω ντουτα χωρις κρεατινη, τοτε μειωνεται 92% αρα μενει περιπου 80 DHT στο αιμα.

Αν παιρνω κρεατινη μ ντουτα, τοτε η κρεατιν θα την αυξησει 40% στην χειροτερη αρα παει στα 1400. και η ντουτα θα την μειωσει 92%, αρα παει στα 112.

Αρα εχουμε

DHT κανονικα ηταν 1.000. Ουσιαστικα με τον συνδυασμο ντουτα με κρεατινη η διαφορα ειναι 112-80 = 32.
Αρα μιλαμε 32/1.000 = 3.2% επιπτωση στην χειροτερη.

Δηλαδη αντε να χανω ενα 3.2% στην χειροτερη με την κρεατινη που παιρνω. Το οποιο ειναι αμελητεο. Για αυτο αποφασισα να ξεκινησω κρεατινη, αν και ηδη εχω σωμα πολυ αισθητικο γραμμωμενο, θα κατεβω και σε αγωνες.

Εχει νοημα αυτο? η μπορει να κρυβεται και κατι αλλο?
Δεν έπρεπε να πιω μπύρα πριν το διαβάσω αυτό!
 

ΛΕΣ

Active Member
Στο μεταξυ εχω μια ερωτηση οποιος μπορει να βοηθησει, ξεκινησα κρεατινη 5γρ ανα ημερα, θα παιρνω συνεχεια απο εδω και στο εξης

Παιρνω ντουτα 0.5mg αρα μειωνει την DHT 92% περιπου.
Η κρεατινη αυξανει στην χειροτερη περιπτωση συμφωνα με μια ερευνα που ειχε γινει 40% το πολυ την DHT.

Στις εξτασεις που ειχα κανει DHT ηταν ας πουμε περιπου 1000.

An παιρνω ντουτα χωρις κρεατινη, τοτε μειωνεται 92% αρα μενει περιπου 80 DHT στο αιμα.

Αν παιρνω κρεατινη μ ντουτα, τοτε η κρεατιν θα την αυξησει 40% στην χειροτερη αρα παει στα 1400. και η ντουτα θα την μειωσει 92%, αρα παει στα 112.

Αρα εχουμε

DHT κανονικα ηταν 1.000. Ουσιαστικα με τον συνδυασμο ντουτα με κρεατινη η διαφορα ειναι 112-80 = 32.
Αρα μιλαμε 32/1.000 = 3.2% επιπτωση στην χειροτερη.

Δηλαδη αντε να χανω ενα 3.2% στην χειροτερη με την κρεατινη που παιρνω. Το οποιο ειναι αμελητεο. Για αυτο αποφασισα να ξεκινησω κρεατινη, αν και ηδη εχω σωμα πολυ αισθητικο γραμμωμενο, θα κατεβω και σε αγωνες.

Εχει νοημα αυτο? η μπορει να κρυβεται και κατι αλλο?
Γενικα θεωρεις καλο για τον οργανισμο σου να κουμπωνεις τοσ απραγματα σε τοσο μικρη ηλικια;
 

NikosLmp

Member
Λοιπον ενω ο φρειτας μ χε πει αρχικα για νοεμβριο 2023 να με βαλει για μμ 1800 γκραφτς τελικα μ πε μπορει βα με βαλει τωρα τον σεπτεμβριο 2022. Οποτε εκλεισα ηδη εκει. Αυτην την εβδομαδα θα τ βαλω καο την προκαταβολη π ζηταει
 
Μπλουζα