Τι μου είπαν οι Couto και Zarev στα consult που εκανα - 24 χρονων

bobby

Well-Known Member
Αν παίρνεις αγωγή (φίνα ή ντούτα) ίσως βιάζεσαι για ΜΜ μιας και από τις φωτο διακρίνω ελάχιστο πρόβλημα (πολύ δυσδιάκριτο μπροστά, diffuse αραίωση στο mid & crown αλλά σε πολύ αρχικό στάδιο…..).

1. Πριν κανένα θέμα. Μετά 1 μήνα κανένα θέμα.
2. Οι περισσότεροι δουλεύουν με φωτο
3. Εξαρτάται από το δέρμα σου. Εμένα ακόμα και τώρα (4ος μήνας) είναι ακόμα ελαφρυ ροζ αλλά καλύπτεται πλέον από το μαλλί και δεν ενοχλεί. Σίγουρα μέχρι να αρχίσουν μα βγαίνουν τα μαλλια θα είναι κάπως εμφανές αλλά χεστηκες….
4. Άγνωστο. Shock loss μπορεί να συμβεί σε υπάρχοντα μαλλιά τόσο στην δότρια όσο και στην λήπτρια αλλά αν είναι υγιή επανέρχονται.
5. Ότι έχετε συμφωνήσει από πριν… Η δουλειά γίνεται πιο εύκολα με ξύρισμα…..ίσως σε χρεώσει παραπάνω για ακούρευτη. Αυτά τα ρωτάνε βέβαια από πριν….
6. 1200 δεν φτάνουν και για μπρος και για πίσω. Εκτιμώ μπροστά, αλλά έκλεισες ΜΜ χωρίς να έχετε συνεννοηθεί για αυτά;;;;;;; Τι σου είπε δηλαδή; Θα βάλουμε 1200 και θα σε κάνουμε κουκλάκι; Ο Φρειτας;
7. Και μπρος και Κράουν δεν φτάνουν 1200.
Με τα διπλά ναι γίνεται να τουμπανιάσεις γιατί δεν έχεις ουσιαστικό πρόβλημα (όπως είπα παραπάνω).

Καλή επιτυχία!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NikosLmp

Member
Ευχαριστω πολυ , να ρωτησω επειδη διοργανωνω συχνα καποια σεμιναρια και επισης ασχολουμαιι και με Youtube κλπ,

1. Ξερουμε για ποσο περιπου καιρο θα εχω "το ασχημο αυτο LOOK" της μεταμοσχευσης? για 2 μηνες?
2. Εχω διαβασει οτι θα εχω Shock loss κλπ και επισης οτι τα μ.μ θαα αρχισουν να πεφτουν, αρα αυτο σημαινει οτι ειτε θα εχω το 'ασχημο αυτο look" για καποιο καιρο ειτε θα ξυριζω ολα τα μαλλια να ειναι στο ιδιο μηκος με τα μπροστινα μεταμοσχευμενα μαλλια?
3.μπορω να φορεσω front hair system η ολοκληρη περουκα για καποιος μηνες ,οσο χρειαστει δηλαδη να φυγω απο το Ungly face look τους πρωτους μηνες η οχι?
 

giannis88test

Active Member
Ευχαριστω πολυ , να ρωτησω επειδη διοργανωνω συχνα καποια σεμιναρια και επισης ασχολουμαιι και με Youtube κλπ,

1. Ξερουμε για ποσο περιπου καιρο θα εχω "το ασχημο αυτο LOOK" της μεταμοσχευσης? για 2 μηνες?
2. Εχω διαβασει οτι θα εχω Shock loss κλπ και επισης οτι τα μ.μ θαα αρχισουν να πεφτουν, αρα αυτο σημαινει οτι ειτε θα εχω το 'ασχημο αυτο look" για καποιο καιρο ειτε θα ξυριζω ολα τα μαλλια να ειναι στο ιδιο μηκος με τα μπροστινα μεταμοσχευμενα μαλλια?
3.μπορω να φορεσω front hair system η ολοκληρη περουκα για καποιος μηνες ,οσο χρειαστει δηλαδη να φυγω απο το Ungly face look τους πρωτους μηνες η οχι?

μπρο σε απασχολεί περισσότερο από όσο θα έπρεπε, σε κάθε περίπτωση ανάλογα το πρόβλημα σου, καθώς και τα χαρακτηριστικά της τρίχας σου, μπορεί στο 4μηνο να έχεις νορμαλ λουκ το οποίο για 4 μήνες θα βελτιώνεται
 
Ευχαριστω πολυ , να ρωτησω επειδη διοργανωνω συχνα καποια σεμιναρια και επισης ασχολουμαιι και με Youtube κλπ,

1. Ξερουμε για ποσο περιπου καιρο θα εχω "το ασχημο αυτο LOOK" της μεταμοσχευσης? για 2 μηνες?
2. Εχω διαβασει οτι θα εχω Shock loss κλπ και επισης οτι τα μ.μ θαα αρχισουν να πεφτουν, αρα αυτο σημαινει οτι ειτε θα εχω το 'ασχημο αυτο look" για καποιο καιρο ειτε θα ξυριζω ολα τα μαλλια να ειναι στο ιδιο μηκος με τα μπροστινα μεταμοσχευμενα μαλλια?
3.μπορω να φορεσω front hair system η ολοκληρη περουκα για καποιος μηνες ,οσο χρειαστει δηλαδη να φυγω απο το Ungly face look τους πρωτους μηνες η οχι?
Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα, πάντως να βάλεις hair system πάνω σε μεταμοσχευμένα μαλλιά μου ακούγεται καταστροφή. Η περούκα από κοντά νομίζω ότι θα είναι χειρότερο από το να έχεις κενά ή να φαίνεται ότι έχεις κάνει μεταμόσχευση κλπ. και είναι κάτι που ο κόσμος θα το θυμάται για καιρό. Στο youtube πάει κι έρχεται, αν και το βίντεο μένει για πάντα (ή για όσο το αφήσεις).

Νομίζω ότι από τη στιγμή που έχεις γενετική προδιάθεση για ΑΓΑ, δεν γίνεται να έχεις τέλειο μαλλί τύπου NW1. Και αραίωση ως ένα βαθμό θα υπάρχει και ατέλειες στη μεταμόσχευση θα γίνουν. Το θέμα είναι να μετριάσουμε τη ζημιά.
Μιλούσαμε στο discord πριν φάω μπαν και νομίζω σε είχα βοηθήσει αρκετά. Σου έστειλα ξανά ένα μήνυμα πριν πολλούς μήνες. Αν μπαίνεις ακόμα στείλε μια απάντηση. Σκέφτομαι για ΜΜ και θέλω να σε ρωτήσω 1-2 πράγματα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Νεαρέ τι γίνεται, πώς πήγε η επέμβαση στον Φρέιτας;
Κάνε ένα πρώτο update αν θες.
Καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση εύχομαι για την ώρα.
 

NikosLmp

Member
Καλησπερα, περσαν 10 μερες απο τοτε π εκανα την επεμβαση, εβαλα 1800 grafts ολα μπροστα
 

Συνημμένα

  • TORA-3.jpg
    TORA-3.jpg
    372.8 KB · Προβολές: 75
  • TORA-2.jpg
    TORA-2.jpg
    237.2 KB · Προβολές: 71
  • TORA.jpg
    TORA.jpg
    238.4 KB · Προβολές: 76
  • META-.jpg
    META-.jpg
    170.2 KB · Προβολές: 80
  • PRIN-2.jpg
    PRIN-2.jpg
    106.5 KB · Προβολές: 81
  • PRIN.jpg
    PRIN.jpg
    179.1 KB · Προβολές: 77
  • TORA-4.jpg
    TORA-4.jpg
    344.1 KB · Προβολές: 79

NikosLmp

Member
Oi photo που γραφουν στον τιτλο TORA.GPG ειναι πως ειμαι τωρα 10 μετα. Ξεκινησα το λουσιμο την 7η μερα συμφωνα με τις οδηγιες του φρειτας, τωρα ειμαι στην 10η και εχω αρκετα scrubs. τριβω ελαφρα το σημειο αλλα δεν βλεπω να φευγουν σε λιγοτερο απο 3-4 μερες. Τι να κανω? πρεπει να βγουν τα σκραμπσ γρηγορα? κανει κακο αμα τα αφησω να φυγουην μονα τους?
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε, ειχες πολλες μαμα τριχες και εβαλες πολλα grafts οποτε περιμενω παρα πολυ καλο αποτελεσμα.
Οσον αφορα τα scabs πρεπει να πεσουν στις 10 μερες γιατι οσο μεγαλωνουν οι τριχες μπορει να δημιουργηθει φλεγμονη, κατσε κατω απο το νερο 10-15 λεπτα και μετα βαλε παραπανω πιεση με τα δαχτυλα και θα φυγουν.
 

kollaps

Member
Oi photo που γραφουν στον τιτλο TORA.GPG ειναι πως ειμαι τωρα 10 μετα. Ξεκινησα το λουσιμο την 7η μερα συμφωνα με τις οδηγιες του φρειτας, τωρα ειμαι στην 10η και εχω αρκετα scrubs. τριβω ελαφρα το σημειο αλλα δεν βλεπω να φευγουν σε λιγοτερο απο 3-4 μερες. Τι να κανω? πρεπει να βγουν τα σκραμπσ γρηγορα? κανει κακο αμα τα αφησω να φυγουην μονα τους?
Καλή φύτρωση εύχομαι.

Το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το γιατρό που σου έκανε την επέμβαση. Λούσιμο στην 7η ημέρα μου φαίνεται υπερβολικό, δεν είχες ρίξει νερό καθόλου πριν την 7η ημέρα; Στην κλινική σου έκαναν κανένα λούσιμο ή έφυγες κατευθείαν από Ισπανία; Δε νομίζω ότι θα έχεις θέμα αλλά ρώτησε το Freitas, δεν χάνεις κάτι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλη φύτρωση αλλά όντως μου φαίνεται υπερβολή 7 μέρες μετά!Τουλάχιστον τα έβρεχες με ορό?
 

NikosLmp

Member
Ναι τα εβρεχα με ειδικο σπρει.

Λεω να παω δευτερα σε εναν δερματολογο να μου τα βγαλει τα σκραμπς αν δεν εχουν φυγει μεχρι τοτε
 

montecristo

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φιλε. Επέλεξες εναν τοπ γιατρό και πιστεύω θα πας πολύ καλά..Θα σου έλεγα να αλλάξεις τον τιτλο του νήματος σου βάζοντας τον γιατρό, το συνολο των grafts και την μέρα της επέμβασης...
Για τα scrubs θα έλεγα να βάλεις σαμπουαν στα χέρια σου να φτιαξεις αφρό και μετά να τον βάλεις στα μαλλιά σου αφήνοντας τον κάποια ώρα να μουλιάσει για να μαλακώσουν τα scrubs και να λουστείς τότε ασκώντας λιγο παραπάνω πίεση ώστε να βγουν..συνήθως στις 10 μέρες θα πρέπει να ειχαν φυγει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι τα εβρεχα με ειδικο σπρει.

Λεω να παω δευτερα σε εναν δερματολογο να μου τα βγαλει τα σκραμπς αν δεν εχουν φυγει μεχρι τοτε
Κάνε πρωί βράδυ λούσιμο με ένα έξτρα απαλό σαμπουάν καθημερινής χρήσης και άστα όπως είπαν και τα παιδιά για λίγη ώρα να μαλακώνουν οι κρούστες!
 
Καλή φύτρωση. Φαίνεται να έχει γίνει καλή δουλειά. Με τα scrubs καλύτερα να το πας χαλαρά όπως σου είπαν τα παιδιά παραπάνω και να φύγουν στην ώρα τους, παρά να το εκβιάσεις και να κάνεις ζημιά. Όποτε μπορέσεις μπες ένα discord να σε ρωτήσω 1-2 πράγματα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Φαίνεται ωραίος ο σχεδιασμός με τα micro-irregulations από τον αρτίστα Φρείτα.
Καιρός ήταν να δούμε και κάτι από Φρειτας εδώ μέσα. Να ανεβαίνει το επίπεδο σιγά σιγά.
Καλή επιτυχία να έχεις φίλε.
 

Marios1982

Well-Known Member
Φαίνεται ωραίος ο σχεδιασμός με τα micro-irregulations από τον αρτίστα Φρείτα.
Καιρός ήταν να δούμε και κάτι από Φρειτας εδώ μέσα. Να ανεβαίνει το επίπεδο σιγά σιγά.
Καλή επιτυχία να έχεις φίλε.
Micro irregulations θεωρούνται τα σπασίματα της hairline όπως τα χαράζει, ή η τοποθέτηση των τριχών με διαφορετική φορά, άλλα δεξιά άλλα αριστερά, να μπερδεύονται ανα μεταξύ τους και να φαίνεται πιο νατουράλ αποτέλεσμα;;;;
 

TopBoy

Member
Καλή επιτυχία φιλε..ο Freitas ειναι πραγματικά κορυφαίος γιατρός για πυκνές hairlines..οποιος θέλει γιατρό υψηλού επιπέδου το εξωτερικό ειναι μονόδρομος..
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Micro irregulations θεωρούνται τα σπασίματα της hairline όπως τα χαράζει, ή η τοποθέτηση των τριχών με διαφορετική φορά, άλλα δεξιά άλλα αριστερά, να μπερδεύονται ανα μεταξύ τους και να φαίνεται πιο νατουράλ αποτέλεσμα;;;;
MIcro-irregulations εννοούμε τις μικροασσυμετρίες, τα μικρά ακανόνιστα σχηματάκια που δημιουργούνται από τον τρόπο που έχουν τοποθετηθεί τα grafts.
Δεν έχει να κάνει με τη φορά της τρίχας.
 
Μπλουζα