Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

magic810

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Δεν ξερω Anar μπορει το παληκαρι οντως να ειχε <<αγνες>> διαθεσεις...... :-\

Αλλα το θεμα που εφτιαξε και το αναλωθηκε να γραψει τα 7 απο τα 10 μηνυματα του σε αυτο το θεμα.....για να μας πει στην ουσια οτι ο Ακης τα παιρνει.....και οτι η φιναστεριδη δεν ειναι αθωα.....
μαλλον κατι κακοπροαιρετο ηταν.....κ πονηρο......

Αλλωστε ποιος ειπε σε αυτο το φορουμ οτι η φιναστεριδη ειναι ακινδυνη και ειναι σαν να τρως πορτοκαλι....ή μηλο...?

ΚΑΝΕΝΑΣ........
Και μαλλον δεν θα εριξε ουτε κ καμμια ματια στο φορουμ....για το τι συζητιεται....γενικοτερα...

Και αλλωστε ουτε καν απαντησε σε αυτο που τον ρωτησα αφου πηγε σε τοσους αξιολογους γιατρους....και του ειπαν απλα περιμενε να σου πεσουν... :-[
Και σε 5-6 φαρμακοποιους και του παν οτι μακρια απο φιναστεριδη γιατι ετσι κ αλλιως....τελικα αυτος γιατι την πηρε.........?

Και λεω τωρα εγω με το πονηρο μου το μυαλο...μηπως τελικα την πηρε....μονο στην πρωτη προταση του ποστ....?

Γιατι εγω προσωπικα αν μου λεγανε ολοι αυτοι μακρια....απλα δεν θα την επαιρνα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Εγω προσωπικα ειμαι ανοιχτα κατα των φαρμακων σε καθημερινη χρηση για ενα προβλημα που δεν εχει καμια προεκταση στη σωματικη μας υγεια.

Καταλαβαινω ομως οτι ειναι μονοδρομος για καποια περιοδο αμα η τριχοπτωση σε πειραζει πολυ. Εμενα ας πουμε το regaine μου καθυστερησε τη τριχοπτωση για μεγαλο διαστημα και χαιρομαι που το επαιρνα οταν το καλοσκεφτομαι διοτι οσο μεγαλυτερος περνας το προβλημα της τριχοπτωσης τοσο καλυτερα και το rogaine το καθυστερησε.

Το fungoral επισης με βοηθησε αλλα εχει δικιο το παιδι οτι παρολο που μεσα στα forums προωθειται ως μερος του big 3, και στις οδηγιες λεει να μη χρησιμοποιειται για μεγαλο διαστημα.

το propecia ειναι η πιο δραστικη λυση και ασχετα με το τι λεει ο καθενας στη τελικη αποφασιζεις μονος σου.

Στη τελικη τιποτα δεν ειναι αθωο απο τα φαρμακα, το προβλημα με τα συγκεκριμενα ομως ειναι οτι τα παιρνεις καθε μερα, αρα γινεσαι χρονιος χρηστης και αρα παιζεις με αλλα ρισκα. Αυτα τα φαρμακα ειναι το ονειρο της καθε φαρμακοβιομηχανιας διοτι ειναι σα τα τσιγαρα οπου σε κανουν χρονιο πελατη. Προσωπικα για μενα να εισαι χρονιος χρηστης εχει μεγαλα ρισκα ειδικα αμαν εισαι απολυτα υγιης(δεν ειναι οτι προσπαθεις να πολεμησεις κατι πιο επικινδυνο για την υγεια σου με αυτα ωστε να δικαιολογειται η χρηση τους, το προβλημα ιατρικα ειναι κοσμητικο μη γελιομαστε), αλλα αυτο δε θα τα ακουσεις συχνα σε αυτα τα forums διοτι πολυ απλα τα forums δε φτιαχτηκαν για αυτο, και αν επικεντρωνοντουσαν σε αυτο το κακο σεναριο δε θα υπηρχαν διοτι ολος ο κοσμος θα αγχωνοταν και θα τα εκοβε. Και αν δεν υπηρχαν αυτα τα φαρμακα δε θα υπηρχε και πολυ λογος για συζητηση για θεραπειες.

Προσωπικη μου αποψη...καποια περιοδο της ζωης μας βοηθανε πολυ και σε κανουν να νιωθεις καλυτερα και εκει ισως ειναι και απαραιτητα για καποιους, για μενα σιγουρα ητανε και χαιρομαι που επαιρνα καποια απο αυτα καποια δυσκολη περιδο(τωρα αμα βγει τιποτα λογω της μακροχρονιας χρησης που εκανα στο regaine δε ξερω). εμπαση περιπτωση rogaine & Fungoral τωρα τα εκοψα διοτι δε κανουν οτι εκαναν παλια και καποια sides(bloated face) με χαλουσαν...και αρα ηταν πιο ευκολο για μενα. Φυσικα ανακουφιστηκα με βαση τη νεα πραγματικοτητα και το ποσο με αγγιζει η τριχοπτωση πλεον, διοτι ξερω οτι καθαρισα απο αυτα τα χημικα. Το propecia ηταν πιο ευκολη η επιλογη διοτι τα sides φαινοντουσαν και αρα το κοψα με καθαρη συνειδηση παρολο το οτι ηταν πολυ δυνατο και παρολο οτι ξερω οτι και τωρα να το παρω το μαλλι μου θα γεμισει.
 

Άκης

Administrator
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

magic810 είπε:
Δεν ξερω Anar μπορει το παληκαρι οντως να ειχε <<αγνες>> διαθεσεις...... :-\

Αλλα το θεμα που εφτιαξε και το αναλωθηκε να γραψει τα 7 απο τα 10 μηνυματα του σε αυτο το θεμα.....για να μας πει στην ουσια οτι ο Ακης τα παιρνει.....και οτι η φιναστεριδη δεν ειναι αθωα.....
μαλλον κατι κακοπροαιρετο ηταν.....κ πονηρο......

Αλλωστε ποιος ειπε σε αυτο το φορουμ οτι η φιναστεριδη ειναι ακινδυνη και ειναι σαν να τρως πορτοκαλι....ή μηλο...?

ΚΑΝΕΝΑΣ........
Και μαλλον δεν θα εριξε ουτε κ καμμια ματια στο φορουμ....για το τι συζητιεται....γενικοτερα...

Και αλλωστε ουτε καν απαντησε σε αυτο που τον ρωτησα αφου πηγε σε τοσους αξιολογους γιατρους....και του ειπαν απλα περιμενε να σου πεσουν... :-[
Και σε 5-6 φαρμακοποιους και του παν οτι μακρια απο φιναστεριδη γιατι ετσι κ αλλιως....τελικα αυτος γιατι την πηρε.........?

Και λεω τωρα εγω με το πονηρο μου το μυαλο...μηπως τελικα την πηρε....μονο στην πρωτη προταση του ποστ....?

Γιατι εγω προσωπικα αν μου λεγανε ολοι αυτοι μακρια....απλα δεν θα την επαιρνα....

Να βάλω και το email που μου έστειλε (δεν ξέρω σίγουρα αν ήταν αυτός, έχει άλλο email)
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ. ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΖΗΜΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΗΡΕΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΑΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΛΟΥΣΙΜΑΤΟΣ ΑΠΟΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ.ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΟΙΝΤΑ.ΓΕΜΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ STRESS ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ απ@τh ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΣ Ο "ΑΚΗΣ" ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΛΟΥΖΕΤΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΠΙΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΑΝΤΕ F*CK OFF FRAUDS.
Πιστεύω είναι ο dieselakias.Μπορεί όντως να είχε αγνές προθέσεις, δεν ξέρω. Αλλά μπορεί να το πει με απλά λόγια και χωρίς επιθέσεις και "αράπηδες".

Πίνω τα πάντα πάντως, αυτό είναι σίγουρο :cheers:

Πάντως να πω κάτι γενικά. Ο Έλληνας, ήταν πάντοτε "καθυστερημένος" (δεν το λέω προσβλητικά) σε θέματα τεχνολογίας και γνώσης. Πάντα ακούγαμε για τους υπολοίπους και μας έπεφταν τα σάλια. Σε θέμα δε γνώσης, ότι μας "τάιζαν".
Τώρα έχουν αλλάξει τα πάντα, κυρίως μέσω του net.
Δεν μπορούν να κάνουν τίποτα να μας αλλάξουν τα μυαλά ότι παράδειγμα η φινα δεν κάνει τπτ για τα μαλλιά, γιατί δεν μπορούν να το αποδείξουν, επειδή έχουμε το net.
Ωστόσο μπορούν να λένε για τα sides σε τρομακτικό βαθμό και θα προσπαθήσουν να λέμε για εμένα (προσωπικά), ότι με πληρώνουν οι εταιρίες, ότι τα παίρνω και λοιπά, για να βάλουν στο μυαλό του καθενός ότι κάτι παίζεται εδώ, μην τα "ακούτε".

Δεν θέλουν με τπτ να πάει καλά το site (όχι σε λεφτά), αλλά σε επισκέψεις και αυτό γιατί δεν θέλουν να μάθει κανείς περισσότερα. Θέλουν να μας έχουν με παρωπίδες και να παίρνουμε ότι μας δίνουν.
Και για να το κάνουν αυτό θα λένε συνέχεια για τα λεφτά, εταιρίες, τα παίρνω κλπ.
Και αυτό γιατί δεν μπορούν απλά να πουν τπτ για ότι λέμε, μιας και υπάρχει όπως είπα το net που απλά τα πιστοποιεί.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

τι να πεις.....χεστους ρε ακη...δεν ειναι αξιοι ουτε να ασχολεισαι.......
 

Hopefull

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Αν ειναι ο ιδιος χανεται το νοημα του πρωτου post. Εγω καταλαβα οτι τωρα ξεκιναει θεραπειες οχι οτι ειναι ενας τυπος που και καλα εκανε θεραπειες και εγινες χειροτερος και μετα προωθει οτι με πιο αραιο λουσιμο και χωρις θεραπειες θα κρατησεις τα μαλλια σου lol. Αυτη η αποψη ειναι αστεια οι θεραπειες αυτες υπαρχουν χρονια και ολοι ξερουμε οτι βοηθανε...

Και επειδη το internet δεν ειναι ελληνικο και η νεα γενια δεν ειναι τιποτα γιδια ενα απλο search να κανεις στο internet θα βρεις πολλα forums στο εξωτερικο και πολυ κοσμο που παλευει με αυτο το πραγμα και μιλαει για τις εμπειριες του.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα