Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

dieselakias είπε:
Ας μην καταντήσει αυτό το θέμα ή/και το φόρουμ ρινγκ ανταλλαγής πυρών.

Αυτο μαλλον θα πρεπει να το ξανασκεφτεις καλυτερα......για τον εαυτο σου ομως.....
γιατι αν κρινουμε οτι απ τα 10 μολις σου ποστ εχεις καταφερει να τσακωθεις με τοσα ατομα.....μαλλον εσυ κατι δε κανεις καλα.......
Και στην τελικη....ακομα και δικιο να εχεις.....με τον τροπο που το χειριζεσαι...δε θα καταφερεις να το βρεις.....αυτο στο εγγυομαι.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Dieaselakias ειπες οτι σε οποιον γιατρο πηγες σου ειπε κατσε να σου πεσουν τα μαλλια.....?

Γιατι και εγω εχω παει σε καλους γιατρους καθηγητες δερματολογιας και διευθυντες σε μεγαλα νοσοκομεια και ποτε κανενας δεν μου απαντησε κατι τετοιο......Περιεργο το οτι σου ειπαν κατι τετοιο.....

Αλλωστε μπηκες σε ενα φορουμ που ο καθενας λεει την προσωπικη του εμπειρια.....
Συμφωνω μονο σε ενα πραγμα μαζι σου....ειμαι κατα των συμβουλων......ο καθενας διαβαζει σκεφτεται καταληγει και πραττει αναλογα με αυτο που θεωρει καλυτερο για εκεινον......

Εσυ τελικα μετα απο οσα σου ειπαν οι γιατροι σου και οι φαρμακοποιοι σου γιατι πηρες ολα τα παραπανω....? Γιατι με μπερδεψες λιγακι.....
 

Hopefull

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Dieselakia ωραιο το post σου και πολυ καλες οι προθεσεις σου εγω προσωπικα στο αναγνωριζω γιατι ειναι πολυ καλογραμμενο και πολυ μετρημενο και συνειδητοποιημενο. Μη τρεφεις αυταπατες ομως εδω ειναι το internet φιλε ο καθενας λεει οτι του ρθει δε μπορεις να τον ελεγξεις η να το βαλεις σε πλαισια και αυτο εχει τα καλα του και τα κακα του. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι

1. να βοηθησεις με τις αποψεις σου και να σηκωνεις σημαιες ΠΡΟΣΟΧΗΣ οπως εκανες και τωρα

2. να μη ξανακανεις το λαθος να υπερεκτιμας τις αποψεις ή συμβουλες αλλων χωρις να το ψαξεις και απο μονος σου

3. να βλεπεις και το καλο μεσα στα κακα...οτι δηλαδη τουλαχιστον δε προωθουνται snake oils και καποιος ασχετος που μπαινει δε θα τον κλεψουν λαμογια

4. Να ζυγισεις τα καλα και τα κακα και να αποφασισεις αν εισαι για θεραπειες με βαση τα ρισκα για την υγεια σου
 

Hopefull

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

ρε dieselakia επειδη διαβασα και τα αλλα post σου τωρα αυτο με τον αραπη και τον Ακη και τα google ads τι το θελες???Μια χαρα εκφραστηκες στο πρωτο και τι ωραια μιλησες!!! Ενταξει βιδωσες καταλαβαινω αλλα μην εισαι τοσο σιγουρος οτι εχεις δικιο. Θα σου πω τα εξης

τα google ads ειναι ψιχουλα σε αυτα τα forums ολα τα forums τετοιου ειδους τα παιρνουν απο γιατρους και διαφημισεις φαρμακων που εδω δεν υπαρχει κανενα! Μιλαμε για τρελο χορο χρηματων...εδω να λες και ευχαριστω

τον αλλοχρωμο που την ειπες στον αλλον προφανως εγραψε με μεγαλα γραμματα γιατι το κανες και συ στο πρωτο post

cool γιατι φαινεσαι πολυ εξυπνο παιδι και θα προσφερεις πιστευω (αν σε νοιαζει που φαινεται οτι σε νοιαζει)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

χαλαρωστε λιγο ρε...μην νευριαζετε ετσι ευκολα....οι τσαμπουκαδες του διαδικτυου ειναι τσαμπα τσαμπουκαδες και μονο κακο μπορουν να κανουν......
ο καθενας να υποστηριζει την αποψη του και αν ο αλλος εχει καποια τεκμηρια που να την αναιρει ας τα παραθετει ηρεμα και ωραια.......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

giannis13 είπε:
ο καθενας να υποστηριζει την αποψη του και αν ο αλλος εχει καποια τεκμηρια που να την αναιρει ας τα παραθετει ηρεμα και ωραια.......

Στην Ελλαδα ειμαστε.....
 

Άκης

Administrator
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Εδώ το μέλος μας χαιρετά.
Το κάθε κα(η)μένο που δεν έχει με τι να ασχοληθεί, τότε να συνεχίσει το lineage του και να μας αφήσει ήσυχους. Εκτός αν αυτός είναι ο σκοπός του, παίζει και αυτό το σενάριο.

Για το θέμα γιατρών και λοιπών δεν θα πω περισσότερα. Τα έχουμε πει, τα λέει το συμφωνητικό. Αν ήμουν γιατρός, θα χρέωνα 50αρες €, θα έδινα λοσιόν και ότι άλλο δίνουν και άντε στο καλό να κάνεις την θεραπεία σου, να κυκλοφορώ εγώ με το cayenne μου.
Μπορεί να λέμε ότι θέλουμε, να υπερασπίζουμε όποιο προϊόν θέλουμε, αλλά δεν πιέζουμε κανένα.

Τώρα, για το θέμα του google ads που λέει. Εγώ δεν κρύβω το παραμικρό και ότι κάνω/λέω το κάνω φανερά. Ας το κάνω λοιπόν και στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί ψάχνετε μερικοί "έξυπνοι" από κάπου να πιαστείτε.
Καταρχάς το forum τρέχει σε prive server, ο οποίος κοστίζει. Και κοστίζει αρκετά, ειδικά αν έχει κίνηση το site, που τελευταία έχει ανέβει (όπως βλέπω στα stats).

Ορίστε μια "απόδειξη", για την περίοδο των Χριστουγέννων που η κίνηση στο server ήταν ποιο χαλαρή:
goog2.PNG


Και ορίστε και μια "απόδειξη" του google, που μου αφήνει τεράστιο κέρδος, σύμφωνα με τον Dieselakia.

goog.PNG


Το παραπάνω το βάζω για να προλάβω και μελλοντικούς "πονηρούς"...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Panos1982 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1667.msg29577#msg29577 date=1269006875]
ο καθενας να υποστηριζει την αποψη του και αν ο αλλος εχει καποια τεκμηρια που να την αναιρει ας τα παραθετει ηρεμα και ωραια.......

Στην Ελλαδα ειμαστε.....
[/quote]

δυστυχως κανουμε αυτα που κοροιδευουμε(βλεπε δημοσιογραφους στα παραθυρα)
 

geofish

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Άκη μια αδιάκριτη ερώτηση, επειδή είμαι λίγο άσχετος από server.
Τα ποσά που γράφεις είναι περίπου το μηναίο κόστος ???.
Γιατί αν είναι, είναι πολλά τα λεφτά ρε φίλε.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Ηρεμήστε παιδες ο καθενας κανει την θεραπεια που γουσταρει με το αναλογο μικρο-μεγαλο ρισκο ΤΕΛΟΣ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jakard

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

dieselakias είπε:
Jakard, δε νομίζω ότι είσαι καλά ενημερωμένος. Εγώ διαβάζω συνεχώς ότι οι περισσότεροι παίρνουν 1-1,2mg φιναστερίδη την ημέρα.

akishellas, έχω πάει σε πολλούς δερματολόγους, η θεραπεία-συμβουλή των οποίων ήταν κάτσε και περίμενε να σου πέσουν τα μαλλιά, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Και μιλάμε για δερματολόγους που εργάζονται παράλληλα σε μεγάλα νοσοκομεία. Ως εκ τούτου, δοκιμάζω τη φιναστερίδη με δική μου πρωτοβουλία -αφού πρώτα έκανα τη σχετική έρευνα για τις δοσολογίες, τις πιθανές παρενέργειες, τι να κάνω σε περίπτωση που εμφανιστούν παρενέργειες, κ.ο.κ.-, και φυσικά όχι επειδή άκουσα τα θαυματουργά αποτελέσματα που είχε το φάρμακο αποκλειστικά σε εσένα. Εξετάσεις είχα κάνει πρόσφατα και εννοείται πως θα ξανακάνω. Πάντως, αυτό το "ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ" που το έγραψες και με κεφαλαία, συγκεντρώνει όλη την ουσία των όσων έγραψα παραπάνω σχετικά με το πόσοι "γιατροί" τελικά υπάρχουν εδώ μέσα (κι εσύ γιατρός, ε; αν και περισσότερο για καθηγητή βιοσυναρμοστικής χημείας σε κόβω).

Εν κατακλείδι: δε νομίζω ότι ο τρόπος που αντιδράτε είναι σωστός και λογικός. Από την αρχή ήμουν πολύ ευγενικός και έγραψα κάποια πράγματα που προσωπικά θεωρώ ότι καλό είναι να ακολουθούνται με μία σειρά. Η αντικειμενική έρευνα είναι πολύ σημαντική, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με θέματα υγείας. Ο Άκης απ' ό,τι είδα είναι πολύ προσεκτικός όταν παρέχει μια πληροφορία. Σε πολλά θέματά του σημειώνει: Δεν σας παροτρύνω να πάρετε το τάδε, Σύμφωνα με..., κ.λπ. Γιατί εξεμάνη;

Οι πιο πολυ περνουν 0.6-0.8 ειμαι καλα ενημερωμενος ο πατερας μου ειμαι φαρμακοποιος και ι μητερα μου γιατρος τους εχω πρηξει για το συγκεκριμενο θεμα και δεν μου εγριναν να παρω φινα αν και εγω σκοπευω να μην τους ακουσω . Τεσπα απλα κανε οτι νομιζεις ελπιζω να λυθει το προβλημα τριχοπτωσης σου οσο ειναι νωρις.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

dieselakias είπε:
Jakard, δε νομίζω ότι είσαι καλά ενημερωμένος. Εγώ διαβάζω συνεχώς ότι οι περισσότεροι παίρνουν 1-1,2mg φιναστερίδη την ημέρα.

akishellas, έχω πάει σε πολλούς δερματολόγους, η θεραπεία-συμβουλή των οποίων ήταν κάτσε και περίμενε να σου πέσουν τα μαλλιά, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Και μιλάμε για δερματολόγους που εργάζονται παράλληλα σε μεγάλα νοσοκομεία. Ως εκ τούτου, δοκιμάζω τη φιναστερίδη με δική μου πρωτοβουλία -αφού πρώτα έκανα τη σχετική έρευνα για τις δοσολογίες, τις πιθανές παρενέργειες, τι να κάνω σε περίπτωση που εμφανιστούν παρενέργειες, κ.ο.κ.-, και φυσικά όχι επειδή άκουσα τα θαυματουργά αποτελέσματα που είχε το φάρμακο αποκλειστικά σε εσένα. Εξετάσεις είχα κάνει πρόσφατα και εννοείται πως θα ξανακάνω. Πάντως, αυτό το "ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ" που το έγραψες και με κεφαλαία, συγκεντρώνει όλη την ουσία των όσων έγραψα παραπάνω σχετικά με το πόσοι "γιατροί" τελικά υπάρχουν εδώ μέσα (κι εσύ γιατρός, ε; αν και περισσότερο για καθηγητή βιοσυναρμοστικής χημείας σε κόβω).

Εν κατακλείδι: δε νομίζω ότι ο τρόπος που αντιδράτε είναι σωστός και λογικός. Από την αρχή ήμουν πολύ ευγενικός και έγραψα κάποια πράγματα που προσωπικά θεωρώ ότι καλό είναι να ακολουθούνται με μία σειρά. Η αντικειμενική έρευνα είναι πολύ σημαντική, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με θέματα υγείας. Ο Άκης απ' ό,τι είδα είναι πολύ προσεκτικός όταν παρέχει μια πληροφορία. Σε πολλά θέματά του σημειώνει: Δεν σας παροτρύνω να πάρετε το τάδε, Σύμφωνα με..., κ.λπ. Γιατί εξεμάνη;

Λοιπον επειδη κ εσυ δεν ξερεις για μενα εχω παει σε δυο δερματολογους ο ενας μου λεει εισαι οκ ο αλλος εχεις προβλημα κ κανενας δεν μου ειπε να κανω εξετασεις εντωμεταξυ τους το ειπα εγω,παμε παρακατω proscar πηρα το καλοκαιρι για ενα διαστημα 2 βδομαδες το πολυ κ το σταματησα γιατι φοβηθηκα ,δεν μου δημιουργησε τιποτα απλα εγω φοβηθηκα ,ουδεποτε εχω αναφερει εδω στο φορουμ οτι κανω μακροχρονια χρηση φινας κ εχω παρει αποτελεσματα απο αυτο ,τωρα της ξαναρχισα εδω κ μια βδοιμαδα 1mg ανα μια μερα κ αυτο διοτι φοαβαμαι κ αν γινει κατι φιλε μου θα ειμαι υπολογος του εαυτου μου ;) .
Τωρα παλι που το εβγαλες εσυ οτι το παιζουμε προφεσορες (παντως εγω ειμαι στο ποδοσφαιρο οποιος γυσταρει καμια μπαλιτσα μεσα :-*) κ ειδικα για μενα ,τι να πω παλι κ πλεον σου μιλω ηρεμα ,λοιπον εγω εδω εχω μπει για να πω την γνωμη μου να ακουσω τις γνωμες των αλλων παιδιων κ μηπως βγαλουμε ακρη κ ο καθενας κραταει αυτο που θελει .
Εχεις δικιο αλλα περι του τροπου μου απλα εσυ με αναγκασες με το να λες πως εδω το μονο που θελουν ειναι να φαρμακωθεις κ να κονομανε μερικοι,δηλ. τοσες πληροφοριες που οντως στεκουν τις βαζεις στην ακρη .
Τεσπα απο μενα κανε αυτο που σου λεω ανταλαξε γνωμες κ.λ.π. μονο ετσι θα βγαλεις ακρη κ θα καταληξεις καπου κ ειμαστε ολοι υπολογοι των εαυτων μας εννοειται διοτι με το ζορι δνε μας αναγκαζει κανεις .
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Πάντως, αυτό το "ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ" που το έγραψες και με κεφαλαία λες και ΣΟΥ ΤΟΝ ΧΩΝΕΙ ΑΡΑΠΗΣ, συγκεντρώνει όλη την ουσία των όσων έγραψα παραπάνω σχετικά με το πόσοι "γιατροί" τελικά υπάρχουν εδώ μέσα (κι εσύ γιατρός, ε; αν και περισσότερο για καθηγητή βιοσυναρμοστικής χημείας σε κόβω).

Ενταξει το αλλαξα γιατι ....
Λοιπον ποτε σε κανεναν προσωπικα εγω δεν εχω πει να παρει φινα ΜΑ ΠΟΤΕ . κ ο " αλλος " για εμενα δηλ. εγραψε με κεφαλαια διοτι οχι μονο εγραψε αυτος πρωτος αλλα με την μια λες κ του ανοιξανε το στομα να του βαλουνε το χαπι με το ζορι κ κατηγορουσε ,τι να πω ... αλλοι θελουν αραποι μαλλον μπας κ στρωσουν ...
 

aprilianos

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Ο φιλος dieselakias ισως θελει να πει κατι καλο αλλα με λαθος τροπο ισω ςπαλι ειναι εκ του πονηρου πιστευω το πρωτο ομως, δυστυχως λεει αστιρηκτα επιχειρηματα ισως ηθελε να βοηθησει αλλα με λαθος τροπο, φαουλ η αναφορα περι εσοδων, το φορουμ πιστευω δεν μπορει να εχει, οχι τωρα παντως...
Θα αναφερω ενδεικτικα ορισμενα επιχειρηματα "Ως εκ τούτου, δοκιμάζω τη φιναστερίδη με δική μου πρωτοβουλία -αφού πρώτα έκανα τη σχετική έρευνα για τις δοσολογίες, τις πιθανές παρενέργειες, τι να κάνω σε περίπτωση που εμφανιστούν παρενέργειες, κ.ο.κ.-, και φυσικά όχι επειδή άκουσα τα θαυματουργά αποτελέσματα που είχε το φάρμακο αποκλειστικά σε εσένα" σωτηρας/υποτιμητης της νοημοσυνης, θες να μου πεις οτι θα παρω κατι μονο και μονο επειδη "το ειπε το μελος levisakias στο karafleison φορουμ" Ας γελασω...
"Διαφωνώ όταν ο καθένας γράφει κάτι καθαρά από προσωπική εκτίμηση ή, ακόμα χειρότερα, όταν συμβουλεύει άλλους χρήστες χωρίς να έχει ιδέα." Αποψη χωρις νοηση, το φορουμ ειναι ανοιχτο σε καθε ενα και οχι κλειστο μονο για ιατρους. 5' συζητηση στο φαρμακειο δεν σε κανουν ειδημονα.
"Εχω πάει σε πολλούς δερματολόγους, η θεραπεία-συμβουλή των οποίων ήταν κάτσε και περίμενε να σου πέσουν τα μαλλιά, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα." Τραγικο... σε λογικα πλαισια και εφοσον το "παρε δωσε" ειναι συμφερον πρεπει να το παλεψεις, στα χαρτια(και οχι στην ζωη) ορισμενες αρρωστιες πχ καρκινοι ειναι ανιατοι ας κατσει να πεθανει ο αρρωστος χωρις καμια θεραπεια.
"Παρένθεση, φαντάζομαι σε αυτό συμφωνούμε όλοι: Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι ύποπτο ως προς τα κίνητρα ενός φαρμοκοποιού όταν του ζητάς να σου πουλήσει κάτι κι εκείνος προσπαθεί να σε αποτρέψει"
Ο φαρμ. καλυπτεται πισω απο την συνταγη εαν πας εσυ ετσι και του πεις δωσε μου το "κατι" που αναφερεις για την τριχ. αυτος θα δει οτι το ωφελος θα ειναι μηδαμινο σε σχεση με το ρισκο. Οσο για τις θερεπειες εννοειτε οτι υπαρχουν ερευνες απο οργανισμους και γιατρους οι οποιοι πιστεψε με ειναι πολυ ποιο ενημερωμενοι απο τον Μανωλη τον φαρμακοποιο της γειτονιας και κατι προτεινουν.
Τεσπα δεν θα συνεχισω αφηνω για τελος το καλυτερο αυτα τα λεω εγω που αν και με μεγαλο προβλημα φαλακρας εχω αποφασει οτι δεν θα παρω οποιοδηποτε χαπι και προσπαθω μονο με σαμπουαν (δοκιμασα μονο το ρεβιβο απο λοσιον χαπια κλπ) στα χαρτια δεν επρεπε να δω καποια διαφορα αλλα ελα που ειδα. Εαν θες να πεις κατι πες το σωστα...
 

kabamarou

Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Σχετικά με τα έσοδα από την google που λέχθηκαν θα αναφέρω κάτι σχετικό που είδα γραμένο σε ένα blog που δεχόταν επισκέψεις από 3.000 άτομα περίπου την ημέρα.

Βάλανε κάποια στιγμή διαφημίσεις από την google στο blog τους.Οι συγκεκριμένες διαφημίσεις όμως σου αποδίδουν χρήματα μόνο όταν κάποιος κάνει κλικ πάνω στην διαφήμιση.Έτσι τα παιδιά άρχισαν να παρακαλάνε τους αναγνώστες του blog αλλά και φίλους τους να κάνουν κλικ πάνω στις διαφημίσεις.Εντομεταξεί επηδεί την ψιλιάστηκε λίγο η google την φάση τους είπε ότι χρήματα θα παίρνουν μόνο αν κάποιος κάνει περιήγιση στο site της διαφήμισης για 2 λεπτά.Τα χρήματα που πήραν σε ένα μήνα από αυτήν την κίνηση τους ήταν 60 ευρώ.Μετά από αυτό τα 2 παλικάρια αποφάσισαν να βγάλουν τις διαφημίσεις μιας και δεν αξίζαν τα 30 ευρώ τον μήνα για να τους λένε οι άλλοι ότι κάνουν ότι κάνουν για το χρήμα.

Βασικά αν είναι κανα 20-30ευρω τον μήνα μόνο ίσως θα ήταν καλύτερα ο Ακης να τις βγάλει κιόλας για να μην του την λένε ότι τα παίρνει δήθεν χοντρά και κάνει ότι κάνει μόνο για το χρήμα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Ωραία. Ήρθε ένας στο φόρουμ, φωνάζει ότι δεν αναφέρουμε τις πηγές μας λέει και ότι τα φάρμακα είναι επικίνδυνα. Δεν νομίζω να χρειάζεται να το συζητήσουμε περισσότερο αλλά να πω κάτι.
Λέμε ότι παίρνουμε φινα για τα μαλλιά οκ; Το πιστοποιούμε εύκολα με μια μικρή αναζήτηση στο google. Διαβάζουμε και τις έρευνες. Ωραία, έχουμε 2 επιλογές, ή την λαμβάνεις από μόνος σου (με βάση το τι έψαξες), ή ρωτάς παραπέρα, φαρμακοποιό ή γιατρό.
Το ότι τον είπε αυτόν η φαρμακοποιός του "ωχ λεβέντη μου και καραμπουζουκλή μου, πρόσεξε με αυτά, έχουν πίσσα (και νικοτίνη;) και πάνε και τα @@δάκια σου", εγώ (σαν μέλος λέω) πρέπει να φοβηθώ; Πρέπει να βγω και να κράξω όλους τους υπολοίπους, επειδή με τρόμαξε/προειδοποίησε η φαρμακοποιός; Και δεν την ρώτησε από που το συμπεραίνει; Έκανε η ίδια τπτ έρευνες και παρακολουθούσε καμιά 200αρια άτομα και το είδε; Διάβασε καμία έρευνα στο διαδίκτυο και δεν μας την λέει; Οι γιατροί λένε πάρε, οι φαρμακοποιοί όχι; Ποιους θα ακούμε πλέον; Και μήπως η φαρμακοποιός η δικιά μου, που είπε ότι αυτήν την ποσότητα την δίνουν συνήθως σε μικρά παιδιά (κάτω του 0.8mg), είναι άσχετη και να πάω να την σπάσω τα μούτρα που με οδήγησε στα "φαρμάκια";

Έλεος δηλαδή. Μπαίνει ο κάθε π@π@ρας και λέει ότι λέει και πρέπει να τον πω "έχεις δίκιο;"
Όχι, δεν έχει δίκιο. Αν πω ότι η ασπιρίνη σε νερό κάνει καλό στα μαλλιά, τοπικά, θα πάτε να πάρετε ασπιρίνη; Δεν θα το ψάξετε στο net; Τι να λέμε τώρα, ότι πρέπει να λέμε και αναφορές; Ναι, το διάβασα στο τάδε φόρουμ, τάδε ποστ, 6 σελίδα, 5η απάντηση.

Αν πω ότι η φινα έχει αποτέλεσμα και σε 0.5mg (να μην το γνωρίζουμε λέω), αυτόματα πιστεύω όλοι θα το αναζητήσετε στο google. Και συνήθως λέμε και από ποια πηγή το πήραμε, ή link με την κατάλληλη έρευνα. Μου θέλει και αναφορές ο dieselakias. Για τα περισσότερα που λέμε, υπάρχει το μαγικό πεδίο που λέγεται "αναζήτηση" στο forum και θα τον βγάλει σε κάποια συζήτηση που λέμε και πηγή. Και αν δεν βρει, υπάρχει το google που στάνταρ κάτι θα βρει.

Δεν μπορεί ολόκληρη κοινότητα να χρησιμοποιεί μήνες/χρόνια προϊόντα και να μας πει ο dieselakias ότι τον είπε η φαρμακοποιός του ότι έχει πίσσα και φοβάται. Ε, μην το παίρνεις, απλά.

Όσο για τα ads, τα έβαλα όταν μετέφερα τον server σε ποιο ακριβό, σαν μια βοήθεια ας το πούμε. Δεν τα έβαλα για να πάρω εξοχικό στη Μύκονο. Όλα, μα όλα τα sites τα έχουν, όταν δεν "συνεργάζονται" με εταιρίες. Εδώ έχουν τα sites που κρύβουν πίσω τους περιοδικά ή εφημερίδες (πχ zougla.gr) , τι να λέμε τώρα. Απλώς, μετά το θέμα του mallia, από που "χρηματοδοτείτε" το site, έπιασαν αυτό, μετά θα βρουν κάτι άλλο κ.ο.κ. Αν πάντως ενοχλούν τα μέλη, θα βγουν άμεσα.
 

magic810

New Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

Πονηρος παντως...... :chinscratch

Κατι μου θυμισε αυτο το ξεσπασμα ειδικα για την φιναστεριδη....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τα (όχι και τόσο) αθώα φάρμακα - μεγάλη προσοχή!

magic810 είπε:
Πονηρος παντως...... :chinscratch

Κατι μου θυμισε αυτο το ξεσπασμα ειδικα για την φιναστεριδη....


Λες εε ??? ???
Εχει γούστο να εχουμε νεο Μallia :chinscratch
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα