Τα εκτός θέματος (από όλα τα νήματα της κλινικής)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

bobby

Well-Known Member
Bobby λάθος σου. Πρέπει να σχολιάζεις και να λες την αποψή σου.
Τι να πω φίλε @CVIAL, αλίμονο αν ποτέ έχω εκφραστεί υποτιμητικά ή άσχημα σε νήμα του και με βάζει σε λίστα με ανεπιθύμητους????? Είμαστε σοβαροί????

Πάντα ήμουν γενικά μετριοπαθής στην κριτική απέναντί του (πάντα με ευγενικό τρόπο και υπογραμμίζοντας «το κατά την ταπεινή μου γνώμη»), ενώ και στα περισσότερα περιστατικά του έλεγα καλά λόγια (γιατί το πίστευα), παράλληλα πάντα του μίλαγα στον πληθυντικό, παρότι είμαι και μεγαλύτερός του σε ηλικία.

Η συμπεριφορά αυτή δείχνει άνθρωπο που έχει μανία καταδίωξης και δεν έχω πλέον καμία όρεξη να συνδιαλλαγώ λεκτικά μαζί του. Goodnight and Good Luck του εύχομαι αλλά μακριά και αγαπημένοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Τι να πω φίλε @CVIAL, αλίμονο αν ποτέ έχω εκφραστεί υποτιμητικά ή άσχημα σε νήμα του και με βάζει σε λίστα με ανεπιθύμητους????? Είμαστε σοβαροί????

Πάντα ήμουν γενικά μετριοπαθής στην κριτική απέναντί του (πάντα με ευγενικό τρόπο και υπογραμμίζοντας «το κατά την ταπεινή μου γνώμη»), ενώ και στα περισσότερα περιστατικά του έλεγα καλά λόγια (γιατί το πίστευα), παράλληλα πάντα του μίλαγα στον πληθυντικό, παρότι είμαι και μεγαλύτερός του σε ηλικία.

Η συμπεριφορά αυτή δείχνει άνθρωπο που έχει μανία καταδίωξης και δεν έχω πλέον καμία όρεξη να συνδιαλλαγώ λεκτικά μαζί του. Goodnight and Good Luck του εύχομαι αλλά μακριά και αγαπημένοι.
Βασικά όταν δεν τον γλείφει κάποιος και πει αυτό που βλέπει τον κατατάσσει στους εχθρούς του. Δηλαδή δεν επιδέχεται καμία κριτική και αλήθεια προς το πρόσωπό του, το οποίο αποδεικνύεις κιόλας με γεγονότα. Αλλά αυτός από τότε που μπήκε κρίνει τους πάντες και τα πάντα χωρίς να κάνει την αυτοκριτική του.... Θέλει να του λες ψέματα ότι είναι τέλειος για να ικανοποιείται ο εγωισμός και η αλαζονεία του...Πραγματικά δεν βγάζεις άκρη φίλε.
 

gregkont13

Verified MM member
Τι να πω φίλε @CVIAL, αλίμονο αν ποτέ έχω εκφραστεί υποτιμητικά ή άσχημα σε νήμα του και με βάζει σε λίστα με ανεπιθύμητους????? Είμαστε σοβαροί????

Πάντα ήμουν γενικά μετριοπαθής στην κριτική απέναντί του (πάντα με ευγενικό τρόπο και υπογραμμίζοντας «το κατά την ταπεινή μου γνώμη»), ενώ και στα περισσότερα περιστατικά του έλεγα καλά λόγια (γιατί το πίστευα), παράλληλα πάντα του μίλαγα στον πληθυντικό, παρότι είμαι και μεγαλύτερός του σε ηλικία.

Η συμπεριφορά αυτή δείχνει άνθρωπο που έχει μανία καταδίωξης και δεν έχω πλέον καμία όρεξη να συνδιαλλαγώ λεκτικά μαζί του. Goodnight and Good Luck του εύχομαι αλλά μακριά και αγαπημένοι.

Ισχυεί. Ακόμα και τότε που εγώ είπα βλακεία και είπα ότι απειλούσε τον Jacksmith και το διόρθωσα μετά , μου είπες ότι καλά έκανα και διόρθωσα τη λέξη απειλη. Γενικά κάνεις πολύ ειλικρινή κριτική και μην σταματήσεις για μένα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι να πω φίλε @CVIAL, αλίμονο αν ποτέ έχω εκφραστεί υποτιμητικά ή άσχημα σε νήμα του και με βάζει σε λίστα με ανεπιθύμητους????? Είμαστε σοβαροί????

Πάντα ήμουν γενικά μετριοπαθής στην κριτική απέναντί του (πάντα με ευγενικό τρόπο και υπογραμμίζοντας «το κατά την ταπεινή μου γνώμη»), ενώ και στα περισσότερα περιστατικά του έλεγα καλά λόγια (γιατί το πίστευα), παράλληλα πάντα του μίλαγα στον πληθυντικό, παρότι είμαι και μεγαλύτερός του σε ηλικία.

Η συμπεριφορά αυτή δείχνει άνθρωπο που έχει μανία καταδίωξης και δεν έχω πλέον καμία όρεξη να συνδιαλλαγώ λεκτικά μαζί του. Goodnight and Good Luck του εύχομαι αλλά μακριά και αγαπημένοι.

Συμφωνώ και επαυξάνω, τα σχόλια σου πάντα ήταν άψογα και μετρημένα.
 

bobby

Well-Known Member
Ισχυεί. Ακόμα και τότε που εγώ είπα βλακεία και είπα ότι απειλούσε τον Jacksmith και το διόρθωσα μετά , μου είπες ότι καλά έκανα και διόρθωσα τη λέξη απειλη. Γενικά κάνεις πολύ ειλικρινή κριτική και μην σταματήσεις για μένα.
Φίλε @gregkont13 δεν βλέπω λόγο να εξακολουθώ να "χαλιέμαι" με τα νήματα του γιατρού, γιατί η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα (είδικά με τον φίλο @tol ) είχε ξεφύγει στην συμπεριφορά ο γιατρός. Η χαριστική βολή ήταν ότι με έβαλε και εμένα σε "λίστα". Η ειλικρινής και καλόπιστη κριτική προφανώς δεν έναι αποδεκτή από τον γιατρό, μάλλον προτιμάει κριτική από οπαδούς του μόνο. Ας μείνει λοιπόν στα νήματά του αυτός και οι οπαδοί του. Ούτως ή άλλως, προσωπικά, πιστεύω ότι παρουσιάσεις αυτού του τύπου είναι καλές για social media και όχι forum σαν το δικό μας.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε @gregkont13 δεν βλέπω λόγο να εξακολουθώ να "χαλιέμαι" με τα νήματα του γιατρού, γιατί η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα (είδικά με τον φίλο @tol ) είχε ξεφύγει στην συμπεριφορά ο γιατρός. Η χαριστική βολή ήταν ότι με έβαλε και εμένα σε "λίστα". Η ειλικρινής και καλόπιστη κριτική προφανώς δεν έναι αποδεκτή από τον γιατρό, μάλλον προτιμάει κριτική από οπαδούς του μόνο. Ας μείνει λοιπόν στα νήματά του αυτός και οι οπαδοί του. Ούτως ή άλλως, προσωπικά, πιστεύω ότι παρουσιάσεις αυτού του τύπου είναι καλές για social media και όχι forum σαν το δικό μας.
Εδώ έβαλε εμένα ρε τρελέ !
Το καλύτερο παιδί του φόρουμ !
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τι να πω φίλε @CVIAL, αλίμονο αν ποτέ έχω εκφραστεί υποτιμητικά ή άσχημα σε νήμα του και με βάζει σε λίστα με ανεπιθύμητους????? Είμαστε σοβαροί????

Πάντα ήμουν γενικά μετριοπαθής στην κριτική απέναντί του (πάντα με ευγενικό τρόπο και υπογραμμίζοντας «το κατά την ταπεινή μου γνώμη»), ενώ και στα περισσότερα περιστατικά του έλεγα καλά λόγια (γιατί το πίστευα), παράλληλα πάντα του μίλαγα στον πληθυντικό, παρότι είμαι και μεγαλύτερός του σε ηλικία.

Η συμπεριφορά αυτή δείχνει άνθρωπο που έχει μανία καταδίωξης και δεν έχω πλέον καμία όρεξη να συνδιαλλαγώ λεκτικά μαζί του. Goodnight and Good Luck του εύχομαι αλλά μακριά και αγαπημένοι.
Καμια λιστα του Σιντλερ/Αναστασακη δεν έκανα,
Το μονο που ζητησα ειναι να γραφετε πληρως το ονοματεπωνυμο μου στα εκατονταδες ποστς που ασχοληστε μαζι μου (και πραγματικα τιμή μου!)
Σε ευχαριστω για την ιατρική διαγνωση, γλιτωνω και τον ψυχιατρο ετσι.
859eb73c99043446ccacfaac1ca4c68e.png
 

gregkont13

Verified MM member
Φίλε @gregkont13 δεν βλέπω λόγο να εξακολουθώ να "χαλιέμαι" με τα νήματα του γιατρού, γιατί η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα (είδικά με τον φίλο @tol ) είχε ξεφύγει στην συμπεριφορά ο γιατρός. Η χαριστική βολή ήταν ότι με έβαλε και εμένα σε "λίστα". Η ειλικρινής και καλόπιστη κριτική προφανώς δεν έναι αποδεκτή από τον γιατρό, μάλλον προτιμάει κριτική από οπαδούς του μόνο. Ας μείνει λοιπόν στα νήματά του αυτός και οι οπαδοί του. Ούτως ή άλλως, προσωπικά, πιστεύω ότι παρουσιάσεις αυτού του τύπου είναι καλές για social media και όχι forum σαν το δικό μας.

Σε καταλαβαίνω. Όμως, είναι αντικειμενικό γεγονός πως εσύ ποτέ δεν πρόσβαλλες με κανένα τρόπο. Να δεχτώ ότι ο tol ή ορισμένοι άλλοι ξέφυγαν κάποιες φορές (λόγω και της επιθετικότητας του γιατρού) και είπαν και κουβέντες παραπάνω(ανακάλεσαν όποτε ξέφυγαν αρκετά πάντως). Ο Πάνος πχ, στην αρχή απλά έκανε ερωτήσεις. Τώρα έχει εκνευριστεί και του τη λέει, είναι ξεκάθαρο. Όμως, εσύ δεν έχεις ξεφύγει ποτέ και αν δεν μπορούμε και εμείς, που προσπαθούμε να μην επηρεαστούμε απο τους τόνους του, να λέμε την άποψη μας, είναι άσχημο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εδώ έβαλε εμένα ρε τρελέ !
Το καλύτερο παιδί του φόρουμ !

Ξαναγραφω:
ΔΕΝ εχετε άλλο κοινο τα ατομα μεταξυ σας εκτος από το οτι ασχοληστε πολυ μαζι μου (και τιμη μου!).
Οπότε βαλτε και ολοκληρο το ονομα μου παρακαλώ.
Ειναι for SEO purposes!!!!
 

bobby

Well-Known Member
Εδώ έβαλε εμένα ρε τρελέ !
Το καλύτερο παιδί του φόρουμ !
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η παρουσία ενός γιατρού στο φόρουμ είναι πολλή σημαντική αλλά η συμπεριφορά του δεν μου αρέσει. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να έχει δίκιο (ανώνυμος vs επώνυμος ή οι εκφράσεις μερικών που ξεφεύγουν), και τον έχω υποστηρίξει σε μερικές περιπτώσεις, αλλά στον καθρέπτη έχει κοιτάξει ποτέ να δει την δικιά του συμπεριφορά?

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η παρουσία ενός γιατρού στο φόρουμ είναι πολλή σημαντική αλλά η συμπεριφορά του δεν μου αρέσει. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να έχει δίκιο (ανώνυμος vs επώνυμος ή οι εκφράσεις μερικών που ξεφεύγουν), και τον έχω υποστηρίξει σε μερικές περιπτώσεις, αλλά στον καθρέπτη έχει κοιτάξει ποτέ να δει την δικιά του συμπεριφορά?

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Και εδώ μαζί σου. Αν μπορέσει να ρίξει τους τόνους, μπορεί και νας απαντήσει με την εξειδίκευση του σε πράγματα που δεν ξέρουμε. Όπως πχ, πως ο muresanu βγάζει τόσο μεγάλα στριπ και χιλιάδες άλλα. Αν μπορεί να το κάνει και να μας εξηγεί και γιατί κάνει ότι κάνει στα περιστατικά του και με στοιχεία κλπ, να μείνει φυσικά.
 

Georgie

Well-Known Member
Ξαναγραφω:
ΔΕΝ εχετε άλλο κοινο τα ατομα μεταξυ σας εκτος από το οτι ασχοληστε πολυ μαζι μου (και τιμη μου!).
Οπότε βαλτε και ολοκληρο το ονομα μου παρακαλώ.
Ειναι for SEO purposes!!!!
Έχω αλλά καλύτερα να ασχοληθω κύριε.
Γι'αυτό και δεν απάντησα ποτέ στην αναφορά που μου κάνατε.

Στο @bobby απάντησα με humour.

Επίσης συμβουλευτικά άσε τα αγγλικά γιατί αν αρχίσω τα δικά μου θα φας κάνα μήνα ψάξιμο στη βιβλιογραφία .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η παρουσία ενός γιατρού στο φόρουμ είναι πολλή σημαντική αλλά η συμπεριφορά του δεν μου αρέσει. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να έχει δίκιο (ανώνυμος vs επώνυμος ή οι εκφράσεις μερικών που ξεφεύγουν), και τον έχω υποστηρίξει σε μερικές περιπτώσεις, αλλά στον καθρέπτη έχει κοιτάξει ποτέ να δει την δικιά του συμπεριφορά?

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω.

οκκκκκκ!!!
ΠΡΩΤΟΣ δεν ενοχλησα κανενα.
Ειδικα εσεις κυριε (αν ενθυμούμαι καλα από την συνομιλία μας στο παρελθόν), δεν πιστευω να υποστηριζετε πως οποιαδηποτε υπουλη/ανανδρη επιθεση μενει αναπαντητη????
ΣΙΓΟΥΡΑ έχετε υποψη σας από την Ιστορια πως αυτο μόνο σε αποθρασυνση οδηγει. ;)
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Έχω αλλά καλύτερα να ασχοληθω κύριε.
Γι'αυτό και δεν απάντησα ποτέ στην αναφορά που μου κάνατε.

Στο @bobby απάντησα με humour.

Επίσης συμβουλευτικά άσε τα αγγλικά γιατί αν αρχίσω τα δικά μου θα φας κάνα μήνα ψάξιμο στη βιβλιογραφία .

Pissing contest?:p
Seriously?
 

oreo

Well-Known Member
Ξαναγραφω:
ΔΕΝ εχετε άλλο κοινο τα ατομα μεταξυ σας εκτος από το οτι ασχοληστε πολυ μαζι μου (και τιμη μου!).
Οπότε βαλτε και ολοκληρο το ονομα μου παρακαλώ.
Ειναι for SEO purposes!!!!
Dr Anastasaki Konino , θα ήθελα και εγώ να με αποκαλείται oreo πανέμορφο, ζωγραφιστό κουκλάκι , με αυτή την σειρά παρακαλώ.
Είναι για WTF purposes!!!!
Eυχαριστώ :)
 

giorgosv

Active Member
Μια χαρά υπήρχε ο κανόνας στο φόρουμ ότι δεν επιτρέπονται οι παρουσιάσεις από κλινικές. Ο μόνος λόγος που υπάρχει η κλινική αυτή και γράφει στο φόρουμ είναι για να εμφανίζεται παντού το ονομα της και να μαζεύει πελάτες που δεν θα το ψάξουν και πολύ.
Όπως είπε και ο aeratos ζητάμε στοιχεία, φωτογραφίες συγκεκριμένες στον ήλιο και πολλά άλλα από απλά μέλη και ανεξάρτητες παρουσιάσεις και γράφει η κλινική του Αναστ#σ*κη χωρίς να δώσει κανένα στοιχείο και μας λέει πάρτε το πριν και το μετά..
Οι ελάχιστες ανεξάρτητες παρουσιάσεις του Αναστ*Σάκη παρουσίασαν προβλήματα με ουλές μειωμένες φυτρώσεις και γενικά οι πελάτες του δεν έμειναν ευχαριστημένοι.
Δεν έχει δεχθεί ποτέ κριτική από τη διαχείριση και αναρωτιέμαι αν μπουν και άλλες κλινικές αν θα τους επιτραπεί να αλωνιζουν έτσι.

Το να μας αραδιασει μία κλινική όλο το αρχείο των πελατών της ( τα αποτελέσματα που θέλει) προσωπικά δεν μου λέει τίποτα.
Καλό θα είναι να μπουν κάποια ελάχιστα στάνταρ στις επίσημες παρουσιάσεις κλινικών.
 

bobby

Well-Known Member
οκκκκκκ!!!
ΠΡΩΤΟΣ δεν ενοχλησα κανενα.
Ειδικα εσεις κυριε (αν ενθυμούμαι καλα από την συνομιλία μας στο παρελθόν), δεν πιστευω να υποστηριζετε πως οποιαδηποτε υπουλη/ανανδρη επιθεση μενει αναπαντητη????
ΣΙΓΟΥΡΑ έχετε υποψη σας από την Ιστορια πως αυτο μόνο σε αποθρασυνση οδηγει. ;)

κ. Αναστασάκη σας απευθύνω τον λόγο για τελευταία φορά και σας λέω ευθέως ότι δυστυχώς βλέπετε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν. Αυτό το λέω για εμένα προσωπικά ως χρήστη απέναντί σας και όχι γενικά γιατί κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Σε περιπτώσεις που κατά την άποψη μου έχετε δεχθεί αναίτια κακή ή επιθετική κριτική σας έχω υπερασπιστεί.

Στα περιστατικά σας έχω κάνει πολλές φορές θετικά σχόλια, και για αυτά που το έκανα, το έκανα γιατί όντως το πιστεύω και όχι γιατί είμαστε φίλοι ή έχω κάνει ΜΜ σε εσάς ή οτιδήποτε άλλο.

Σε όσα έχω κάνει κριτική (κακώς η λέξη κριτική θεωρείται αρνητική – θα πρέπει να συνοδεύεται από τον κατάλληλο επιθετικό προσδιορισμό αρνητική ή θετική), εν προκειμένω λοιπόν αρνητική, πάντα ήταν υπό την υποσημείωση «κατά την προσωπική μου άποψη» ή ότι «εγώ δεν είμαι γιατρός αλλά ίσως θα έπρεπε …» και βεβαίως πάντα σε κόσμιο ύφος.

Σαφώς δεν υποστηρίζω ότι οι «ύπουλες/άνανδρες επιθέσεις» πρέπει να μένουν αναπάντητες, αλλά πρέπει να αναρωτηθείτε αν όντως όλες αυτές είναι έτσι ή αποτελούν απλά αντίδραση στον τόνο και το ύφος σας.

Προς Θεού δεν δικαιολογώ κανένα που εκφράζεται με άσχημο τρόπο, και για αυτό και για το εν λόγω θέμα σας έχω υπερασπιστεί στο παρελθόν, αλλά προσπαθήστε να έρθετε στην απέναντι θέση και να σκεφτείτε στην θέση ενός μέλους πως θα αντιδρούσατε σε ένα ύφος σαν το δικό σας.

Σαφώς είσαστε στην μειονεκτική θέση του επώνυμου και επαγγελματία απέναντι σε ανώνυμους, και όπως προείπα και για αυτό σας έχω υπερασπιστεί ζητώντας από την μεριά μου να πέσουν οι τόνοι. Εσείς όμως ποτέ δεν το κάνατε αυτό, ανατροφοδοτώντας την εν λόγω αντίδραση. Αυτό ως εξήγηση για την «κόντρα» σας με τα λοιπά μέλη.

Για δε την στάση σας απέναντί μου, δεν έχετε ούτε ένα ψήγμα δικαιολογίας, για αυτό και το αρχικό σχόλιο μου ότι βλέπετε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν.

Αυτά από εμένα, σας εύχομαι υγεία και να κάνετε και εσείς την αυτοκριτική σας γιατί ποτέ δεν είναι αργά να δείτε και τα δικά σας λάθη και να τα διορθώσετε.
 

Xristos87

Well-Known Member
Οι ελάχιστες ανεξάρτητες παρουσιάσεις του Αναστ*Σάκη παρουσίασαν προβλήματα με ουλές μειωμένες φυτρώσεις και γενικά οι πελάτες του δεν έμειναν ευχαριστημένοι.
αυτο το γενικα το κανεις ειδικα;; δλδ ποσοι και ποιοι ειναι;;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα