Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Μην προτρέχεις γιατρέ μπορεί και η δουλειά του να είναι το ίδιο καλή με την δίκη σου και καλύτερη δεν τα λέω μόνο για τα παιδιά που είναι υπέρ του πάει και σε σένα :). Μπορεί να αποδειχθεί το αντίθετο και να δικαιολογείτε μετά το σχόλιο σου αλλά έχουμε χρόνο ακόμα υπομονή.

Μάλλον εσυ προτρεχεις.
Σου εχω εδω μεσα δεκαδες περιστατικα΄, εκατονταδες στο site μου και 1002 άλλα πραγματα.
Όταν καποιος άλλος κανει τα ίδια, θα ειναι ιδια τα κουλούρια, φιλε.
Ετισ νομιζω εγω.
(Απλα μεχρι τοτε θα λεχω ποσταρει άλλα τοσα!)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Όλα τα στοιχεία που ζητάς είναι στο νήμα σου.
Έκανες την επιλογή σου σύμφωνα με τα πιστεύω σου και καλά έκανες. Καλά είναι όμως να γνωρίζουμε που βρισκόμαστε και να προσέχουμε τι γράφουμε. Δεν έχει κανένα νόημα να μιλάμε απαξιωτικά με αυτούς που δεν συμφωνούμε.
Σου επισυνάπτω αποσπάσματα απο τη παρουσίαση σου.
Φυσικά ο καθένας κάνει την επιλογή του και είναι σεβαστή από κάθε πλευρά.
Δε νομίζω να διαφωνούμε σε αυτό.
Επειδή ο υποφαινόμενος,προσέχει πολύ τι λέει και τι γράφει και σε αυτό μπορούν να έχουν άποψη πάρα πολλοί που γνωρίζουν εδώ μέσα,καλό είναι όσοι έχουν εικόνα για τους άλλους να είναι ολοκληρωμένη.
Παρουσιάζεις κάποια αστεία που γίνανε και λεχθήκανε μεταξύ μελών,χωρίς καμία τέτοια διάθεση απαξίωσης και αυτό αποκαλείται λάσπη?
Τελικά είναι απίθανη η επικοινωνία σε ένα φόρουμ και πολύ περισσότερο μια κοινή γλώσσα.
Οι προσβολές και η συνεχής υποτίμηση από έναν γιατρό,που νομίζει ότι είναι ο καλύτερος και δικαίωμα του,απέναντι σε ανθρώπους που ούτε καν γνωρίζει το ποιόν τους,δεν είναι λάσπη?
Λάσπη είναι όταν παραθέσεις στοιχεία για το γιατρό σε επίπεδο τεχνικό, για την προσωπικότητα του,τη δουλειά του,που είναι αναληθή.
Αυτό λέγεται λάσπη.
Όταν εγώ αναφερόμουν στα θετικά του γιατρού και που φυσικά ισχύουν,αυτό δεν αλλάζει και αναιρεί το γεγονός ότι κατέληξα αλλού.Εκει που ήταν η λάσπη?

Ο σεβασμός στη δική μου γλώσσα,έχει ύψιστη σημασία, αλλά η προσπάθεια φίμωσης με επιχειρήματα του στύλ εγώ ξέρω καλύτερα και εγώ τα κάνω καλύτερα από όλους,και θα χορεύετε τσάμικο επειδή είμαι γιατρός και τα ξέρω όλα στο κομμάτι μου,εμένα δεν με αγγίζει.

Αντίθετα με απωθεί.
 

george_hatzi

Well-Known Member
Από τον κώδικα δεοντολογίας του ιατρικού συλλόγου Αθηνών που επικαλείστε.

"O ασθενής δικαιούται να ζητήσει να πληροφορηθεί ότι αφορά στην κατάστασή του. Tο συμφέρον του ασθενούς είναι καθοριστικό και εξαρτάται από την πληρότητα και ακρίβεια των πληροφοριών που δίνονται. H πληροφόρηση του ασθενούς πρέπει να του επιτρέπει να σχηματίσει πλήρη εικόνα των ιατρικών κοινωνικών και οικονομικών παραμέτρων της καταστάσεώς του και λαμβάνει αποφάσεις ο ίδιος ή να μετέχει στη λήψη αποφάσεων, που είναι δυνατό να προδικάσουν τη μετέπειτα ζωή του.
πηγή:https://www.isathens.gr/nomika-themata/iatriki-deontologia.html

Δεν έχω πρόθεση να κάνω κριτική -άλλωστε συμφωνώ με την προσαρμοσμένη τιμολόγηση- αλλά η επιχειρηματολογία σας δεν πείθει.
 

Disco

Well-Known Member
Από περιέργεια κατέβασα το φύλλο της κυβερνήσεως με τον Κώδικα. Σε ποιό άρθρο απαγορεύει την ανακοίνωση τιμών?
@CVIAL βρήκα την Παρ.6 Άρθρο 25 ΝΟΜΟΣ 4600/2019 που αναφέρει ότι είναι υποχρεωτική η ανάρτηση τιμοκαταλόγου κάθε ιδιωτικής κλινικής.

Οχι μόνο πρέπει να υπαρχει τιμοκαταλογος υπηρεσιων αλλα ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να μην υπάρχει σε καθε ιδιωτική κλινική.

Παρ.6 Άρθρο 25 ΝΟΜΟΣ 4600/2019 .

Οι Ιδιωτικές Κλινικές πρέπει να δημοσιοποιούν στην ιστοσελίδα τους και σε εμφανές σημείο στην υποδοχή και στο λογιστήριο τιμοκατάλογο των υπηρεσιών και προϊόντων που παρέχονται από αυτές.

Εδώ είναι το ΦΕΚ:

 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Από τον κώδικα δεοντολογίας του ιατρικού συλλόγου Αθηνών που επικαλείστε.

"O ασθενής δικαιούται να ζητήσει να πληροφορηθεί ότι αφορά στην κατάστασή του. Tο συμφέρον του ασθενούς είναι καθοριστικό και εξαρτάται από την πληρότητα και ακρίβεια των πληροφοριών που δίνονται. H πληροφόρηση του ασθενούς πρέπει να του επιτρέπει να σχηματίσει πλήρη εικόνα των ιατρικών κοινωνικών και οικονομικών παραμέτρων της καταστάσεώς του και λαμβάνει αποφάσεις ο ίδιος ή να μετέχει στη λήψη αποφάσεων, που είναι δυνατό να προδικάσουν τη μετέπειτα ζωή του.
πηγή:https://www.isathens.gr/nomika-themata/iatriki-deontologia.html

Δεν έχω πρόθεση να κάνω κριτική -άλλωστε συμφωνώ με την προσαρμοσμένη τιμολόγηση- αλλά η επιχειρηματολογία σας δεν πείθει.
Ναι, αλλα όχι αναρτηση τιμοκαταλόγων σε δημοσια φορουμ.
Θεωρειται αθεμιτος ανταγωνισμός και προσβολή της Ιατρικής Ιδιότητας
Επικοινωνηστε με τον ΙΣΑ και θα δειτε.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@CVIAL βρήκα την Παρ.6 Άρθρο 25 ΝΟΜΟΣ 4600/2019 που αναφέρει ότι είναι υποχρεωτική η ανάρτηση τιμοκαταλόγου κάθε ιδιωτικής κλινικής.

Οχι μόνο πρέπει να υπαρχει τιμοκαταλογος υπηρεσιων αλλα ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να μην υπάρχει σε καθε ιδιωτική κλινική.

Παρ.6 Άρθρο 25 ΝΟΜΟΣ 4600/2019 .

Οι Ιδιωτικές Κλινικές πρέπει να δημοσιοποιούν στην ιστοσελίδα τους και σε εμφανές σημείο στην υποδοχή και στο λογιστήριο τιμοκατάλογο των υπηρεσιών και προϊόντων που παρέχονται από αυτές.

Εδώ είναι το ΦΕΚ:


Αφορα Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας (ΠΦΥ) , ΟΧΙ ιατρεια.
Η "κλινική" ειναι "τίτλος" στο ιατρειο μου, όχι Νομικό Πρόσωπο.
Όπως και σε ΚΑΘΕ "κλινική" που ασχολείται με μεταμοσχευση μαλλίων.
Ρωτηστε κάποιον δικηγορο ή λογιστη, θα σας εξηγησει.;)

Λιγο ....ποιοτικότερη έρευνα περαν του γούγλε χρειάζεται αν θέλει κάποιος να με βγαλει λάθος....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
παιδια μην μπλεξουμε το δικονομικο κομματι δεν θα βγαλει καπου. σας το λεω εκ πειρας.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Φυσικά ο καθένας κάνει την επιλογή του και είναι σεβαστή από κάθε πλευρά.
Δε νομίζω να διαφωνούμε σε αυτό.
Επειδή ο υποφαινόμενος,προσέχει πολύ τι λέει και τι γράφει και σε αυτό μπορούν να έχουν άποψη πάρα πολλοί που γνωρίζουν εδώ μέσα,καλό είναι όσοι έχουν εικόνα για τους άλλους να είναι ολοκληρωμένη.
Παρουσιάζεις κάποια αστεία που γίνανε και λεχθήκανε μεταξύ μελών,χωρίς καμία τέτοια διάθεση απαξίωσης και αυτό αποκαλείται λάσπη?
Τελικά είναι απίθανη η επικοινωνία σε ένα φόρουμ και πολύ περισσότερο μια κοινή γλώσσα.
Οι προσβολές και η συνεχής υποτίμηση από έναν γιατρό,που νομίζει ότι είναι ο καλύτερος και δικαίωμα του,απέναντι σε ανθρώπους που ούτε καν γνωρίζει το ποιόν τους,δεν είναι λάσπη?
Λάσπη είναι όταν παραθέσεις στοιχεία για το γιατρό σε επίπεδο τεχνικό, για την προσωπικότητα του,τη δουλειά του,που είναι αναληθή.
Αυτό λέγεται λάσπη.
Όταν εγώ αναφερόμουν στα θετικά του γιατρού και που φυσικά ισχύουν,αυτό δεν αλλάζει και αναιρεί το γεγονός ότι κατέληξα αλλού.Εκει που ήταν η λάσπη?

Ο σεβασμός στη δική μου γλώσσα,έχει ύψιστη σημασία, αλλά η προσπάθεια φίμωσης με επιχειρήματα του στύλ εγώ ξέρω καλύτερα και εγώ τα κάνω καλύτερα από όλους,και θα χορεύετε τσάμικο επειδή είμαι γιατρός και τα ξέρω όλα στο κομμάτι μου,εμένα δεν με αγγίζει.

Αντίθετα με απωθεί.
Ελπίζω να μην αναφερεσαι σε εμενα διότι μόνο επιτηδειους και απατεωνες έχω λοιδορήσει.
Ποτέ συναδελφους που κάνουν νομιμα και ηθικα την δουλεια τους.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Από τον κώδικα δεοντολογίας του ιατρικού συλλόγου Αθηνών που επικαλείστε.

"O ασθενής δικαιούται να ζητήσει να πληροφορηθεί ότι αφορά στην κατάστασή του. Tο συμφέρον του ασθενούς είναι καθοριστικό και εξαρτάται από την πληρότητα και ακρίβεια των πληροφοριών που δίνονται. H πληροφόρηση του ασθενούς πρέπει να του επιτρέπει να σχηματίσει πλήρη εικόνα των ιατρικών κοινωνικών και οικονομικών παραμέτρων της καταστάσεώς του και λαμβάνει αποφάσεις ο ίδιος ή να μετέχει στη λήψη αποφάσεων, που είναι δυνατό να προδικάσουν τη μετέπειτα ζωή του.
πηγή:https://www.isathens.gr/nomika-themata/iatriki-deontologia.html

Δεν έχω πρόθεση να κάνω κριτική -άλλωστε συμφωνώ με την προσαρμοσμένη τιμολόγηση- αλλά η επιχειρηματολογία σας δεν πείθει.
Με πρόλαβες....πήγα να το ποσταρω στον cvial....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
το άρθρο 25 παρ.6 του ν.4600/2019 (Α’ 43), ρητά προβλέπει ότι “οι ιδιωτικές κλινικές έχουν την υποχρέωση να δημοσιοποιούν στην ιστοσελίδα τους και σε εμφανές σημείο στην υποδοχή και στο λογιστήριο τιμοκατάλογο των υπηρεσιών και προϊόντων που παρέχονται από αυτές”.
 

Xristos87

Well-Known Member
παντως λιγο θελει κ γινεται κολοσσαιο κ παντα τα ιδια ατομα.

Ρε παιδια αν εχετε προβλημα με την εκαστοτε κλινικη λυστε το μεταξυ σας. γιατι πρεπει να χαλατε καθε νημα ;

Δεν πρεπει να μπει ενα τελος σε τετοιου ειδους διαμαχες;; Δλδ πρεπει να φυγει η μια απο τις δυο πλευρες ή να φυγουμε εμεις οι τριτοι;; ποσες μμ δεν παρουσιαστηκαν ποσα νηματα σταματησαν την παρουσιαση απο τετοιες διαμαχες...;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Ρε παιδιά πάλι το νήμα έγινε «Κορέα». Κρίμα είναι λες και είμαστε στο γήπεδο. Και εμένα μου αρέσει να εκτονώνομαι στο γήπεδο (με την Θρυλάρα) αλλά εδώ στο φόρουμ, που οι περισσότεροι προσπαθούμε να ξεστραβωθούμε για το πρόβλημα (μαλλιών) που μας απασχολεί, καταντάει κουραστικό να υπάρχει τέτοια αντιπαράθεση.
Όλοι οι γιατροί και κλινικές που παρουσιάζουν επίσημα ή όχι (ανεξάρτητες παρουσιάσεις) μπορούν να κριθούν από την ασφάλεια, το πλάνο, την διαχείριση δότριας, το αποτέλεσμα και την τιμή που ζητούν για τις υπηρεσίες τους. Δεν είναι όλοι ίδιοι έχουν διαφορετικά αδύνατα ή δυνατά σημεία, κάνεις δεν είναι τέλειος.
Ο καθένας ως ελεύθερος επαγγελματίας καθορίζει την τιμολογιακή του πολιτική και είναι στην κρίση του καθενός να επιλέξει (αφού κάνει την due diligence του) αυτόν που θεωρεί VFM για την περίπτωση του. Οποτε είναι άσκοπο να λέμε αυτός είναι φθηνός αυτός ακριβός κλπ. Η αγορά θα ρυθμίσει τις τιμές ανάλογα με το VFM κάθε γιατρού. Για αυτό είναι άσκοπο να την πέφτουμε στον γιατρό και να γίνονται τα νήματα «Κορέα». Σε όποιον ταιριάζει το πακέτο (ασφάλεια, πλάνο, διαχείριση δότριας, αποτέλεσμα, τιμή) του Αναστασάκη θα πάει στον Αναστασάκη σε αυτόν που του ταιριάζει το πακέτο Τυρκαλά θα πάει στον Τυρκαλά, σε αυτόν που ταιριάζει το πακέτο της HDC θα πάει στην HDC κ.ο.κ. (δεν έβαλα τυχαία αυτές τις τρεις γιατί για το Ελλαδικό χώρο - και η Κύπρος Ελλάδα είναι- φαίνονται οι πιο αξιόπιστες επιλογές και σε αυτές θα έκανα consultation αν αποφάσιζα να προβώ σε ΜΜ τώρα, για να μην με κατηγορήσετε ως «οπαδό» τις έβαλα με τυχαία σειρά...)
Ζήτω συγνώμη αν σας κούρασα.
 

crossfire

Well-Known Member
Για να λέμε του στραβου το δίκιο , σε κανένα site πλαστικού χειρουργού πχ δεν υπάρχει τιμοκατάλογος για τις υπηρεσίες του......
Οτι τιμες ξέρουμε για ρινοπλαστικη, ωτοπλαστικη, Μποτοξ, υαλουρανικα κτλ, είναι από διάφορα φόρουμ
 

Mak39

Member
Φυσικά ο καθένας κάνει την επιλογή του και είναι σεβαστή από κάθε πλευρά.
Δε νομίζω να διαφωνούμε σε αυτό.
Επειδή ο υποφαινόμενος,προσέχει πολύ τι λέει και τι γράφει και σε αυτό μπορούν να έχουν άποψη πάρα πολλοί που γνωρίζουν εδώ μέσα,καλό είναι όσοι έχουν εικόνα για τους άλλους να είναι ολοκληρωμένη.
Παρουσιάζεις κάποια αστεία που γίνανε και λεχθήκανε μεταξύ μελών,χωρίς καμία τέτοια διάθεση απαξίωσης και αυτό αποκαλείται λάσπη?
Τελικά είναι απίθανη η επικοινωνία σε ένα φόρουμ και πολύ περισσότερο μια κοινή γλώσσα.
Οι προσβολές και η συνεχής υποτίμηση από έναν γιατρό,που νομίζει ότι είναι ο καλύτερος και δικαίωμα του,απέναντι σε ανθρώπους που ούτε καν γνωρίζει το ποιόν τους,δεν είναι λάσπη?
Λάσπη είναι όταν παραθέσεις στοιχεία για το γιατρό σε επίπεδο τεχνικό, για την προσωπικότητα του,τη δουλειά του,που είναι αναληθή.
Αυτό λέγεται λάσπη.
Όταν εγώ αναφερόμουν στα θετικά του γιατρού και που φυσικά ισχύουν,αυτό δεν αλλάζει και αναιρεί το γεγονός ότι κατέληξα αλλού.Εκει που ήταν η λάσπη?

Ο σεβασμός στη δική μου γλώσσα,έχει ύψιστη σημασία, αλλά η προσπάθεια φίμωσης με επιχειρήματα του στύλ εγώ ξέρω καλύτερα και εγώ τα κάνω καλύτερα από όλους,και θα χορεύετε τσάμικο επειδή είμαι γιατρός και τα ξέρω όλα στο κομμάτι μου,εμένα δεν με αγγίζει.

Αντίθετα με απωθεί.
Τα σχόλια έγιναν σε κοινή θέα και αυτό αναιρεί τον χιουμοριστικό χαρακτήρα τους.
Λιγο παράξενο που το χιούμορ έχει συνέχεια τους ίδιους εκφραστές και τον ίδιο πρωταγωνιστή.
Δεν είδα κανέναν γιατρό να προσβάλει. Αντιθετως κάθε παρουσιαση μέλους που έχει background Αναστασάκη αντιμετωπίζεται υποτιμητικά από κάποιους. Βλέπε παρουσίαση μου.
Προσωπικά δεν τους παίρνω στα σοβαρά αλλά σίγουρα αποτρέπει νέα μέλη για παρουσίαση.
Αν όμως ξεκινήσει παρουσίαση από γιατρό αρεσκείας μας ανάβουν οι πυρσοί από τα αποδυτήρια.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Για να λέμε του στραβου το δίκιο , σε κανένα site πλαστικού χειρουργού πχ δεν υπάρχει τιμοκατάλογος για τις υπηρεσίες του......
Οτι τιμες ξέρουμε για ρινοπλαστικη, ωτοπλαστικη, Μποτοξ, υαλουρανικα κτλ, είναι από διάφορα φόρουμ
Δεν ειναι του στραβού το δικιο.
Ειναι η πραγματικότητα που απλά με τεχνικές όχλου πολλοι αδιαφορούν και θελουν να γινει το ψαρι κρεας.
Όπως τα λες ειναι ακριβως.
Ειναι κριμα να ευτελιζεται μια χειρουργική πράξη με εκτονταδες "γραναζια" σε προϊόν skroutz, δεν νομιζετε?
 

vlafo

Well-Known Member
Τα σχόλια έγιναν σε κοινή θέα και αυτό αναιρεί τον χιουμοριστικό χαρακτήρα τους.
Λιγο παράξενο που το χιούμορ έχει συνέχεια τους ίδιους εκφραστές και τον ίδιο πρωταγωνιστή.
Δεν είδα κανέναν γιατρό να προσβάλει. Αντιθετως κάθε παρουσιαση μέλους που έχει background Αναστασάκη αντιμετωπίζεται υποτιμητικά από κάποιους. Βλέπε παρουσίαση μου.
Προσωπικά δεν τους παίρνω στα σοβαρά αλλά σίγουρα αποτρέπει νέα μέλη για παρουσίαση.
Αν όμως ξεκινήσει παρουσίαση από γιατρό αρεσκείας μας ανάβουν οι πυρσοί από τα αποδυτήρια.
Τα σχόλια από τη στιγμή που είσαι σε ένα φόρουμ,είναι όλα σε κοινή θέα,και οι αστεϊσμοί μέσα και προφανώς δεν αναιρείται η ουσία τους.
Υπάρχει βάση σε αυτά που λες.Τυχαίο?
Δε νομίζω.
Υπάρχει λόγος και αιτία.
Τα περί "δεν είδα κανένα γιατρό να προσβάλλει", είναι απλά αστεία και δείχνει πως ο καθένας αντιλαμβάνεται μια νορμάλ συμπεριφορά.
Αλλά είναι βαθύτερα τα αιτία δεν υπάρχει λόγος να υπεισέλθω.
 

Mak39

Member
Τα σχόλια από τη στιγμή που είσαι σε ένα φόρουμ,είναι όλα σε κοινή θέα,και οι αστεϊσμοί μέσα και προφανώς δεν αναιρείται η ουσία τους.
Υπάρχει βάση σε αυτά που λες.Τυχαίο?
Δε νομίζω.
Υπάρχει λόγος και αιτία.
Τα περί "δεν είδα κανένα γιατρό να προσβάλλει", είναι απλά αστεία και δείχνει πως ο καθένας αντιλαμβάνεται μια νορμάλ συμπεριφορά.
Αλλά είναι βαθύτερα τα αιτία δεν υπάρχει λόγος να υπεισέλθω.
Όλα αστεία τα βλέπεις αλλά όταν γίνονται προς το πρόσωπο σου σε ενοχλούνε.
Το τι αντιλαμβάνεσαι εσυ δεν αντιπροσωπεύει όλο το φόρουμ.
Φυσικά υπάρχει λόγος και αιτία και το κοινό κρίνει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τελικά παιδιά για να καταλάβω και εγώ όσες κλινικές έχουν συγκεκριμένη πολιτική τιμών με τιμοκατάλογο είναι μπριζολάδικα; :p:p:p συμπεριλαμβανομένης και της HDC; @John_John1 Εσύ τι γνώμη έχεις;

Μάρας 2,10 - Βρυωνιδου 1,60 για την Ελλαδική αγορά και μόνο λόγο κρίσης και λόγο εμου που πίεσα διότι παρακολουθώ το φόρουμ και αναγνωρίζω καλύτερα απ'οτι η κλινική μου το τι γίνεται εδώ μέσα άπλα τα μεταφέρω όλα.

Από τα παρακάτω που προσφέρουμε στην τιμή κράτα το νούμερο 4... Όποτε ναι στο διάλειμμα που έχει ο ασθενής για ξεκούραση και φαΐ μπορεί να επιλέξει οτιδήποτε να φάει δωρεάν από τα τα εστιατόρια τις Κύπρου που προσφέρουν και μπριζόλα μοσχαρίσια η χοιρινή.
Eεεε μα πιααα :D :D:D
Στην πιο πάνω τιμή συμπεριλαμβάνονται τα ακόλουθα:

· Αεροπορικό εισιτήριο
· Διαμονή μέχρι και 7 ημέρες
· Μεταφορικό μέσον (ταξί) από/προς το αεροδρόμιο
· Γεύμα/τα την/τις μέρα/ες του/των χειρουργείου/ων
· Βαλιτσάκι (kit) με τα σχετικά σκευάσματα που αφορούν την Μετεγχειρητική φροντίδα
· Μετεγχειρητική φροντίδα μέχρι και την αναχώρηση από την κλινική


 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν ισχυει και το έχω εξηγησει πολλες φορες
Αλλά έχω κουραστει να ασχολούμαι.
Ας γραφει ο καθενας οτι θέλει.
Σιγουρα ομως η χρεωση δεν ειναι στα επιπεδα άλλων, ουτε θα φτασει ποτέ οπότε οποιος ειναι price-based δεν ασχολειται μαζι μου.:)

Η τιμη ανακοινωνεται από κοντα και ανάλογα με την κάθε περιπτωση: άλλο τα 1500 FUE άλλο το 4000 Combo, repair, κατεστραμενη δοτρια και εξαγωγη beard grafts για να φτασουμε τα 4000.
Έχει τεραστιες παγιδες το να εφαρμοζεις τεχνικες ....skroutz.gr στην μεταμοσχευση, δεν ειναι κινητο ή τηλεοραση η ΜΕΤ.
Κάποιοι το καταλαβαινουν, καποιοι οχι.
Γιατρε στο μελλον το απωτερο λογικα θα σε επισκεφθω...εντιμη κι επεξηγηματικη η απαντηση που δωσες σχετικα με την κοστολογηση..εμενα προσωπικα δε με ενδιαφερει η επιδιορθωση της δοτριας...με νοιαζουν μονο η πυκνωση απο μπροστα εως πισω με γενια...αλλα και το γεμισμα των κενων γωνιων που σχηματιζονται στα ακρα μπροστα με τριχες απο το σβερκο αν γινεται
Βεβαια εσεις ειστε ο εμπειρος γιατρος που θα προβειτε στη διαγνωση! Σπαζομαι εντονα οταν συναδελφοι σας λενε οτι μονο fut εχετε μαθει να κανετε ενω γνωριζω οτι αυτο ειναι αναληθες και γνωριζω ακομα οτι κανουν κρεμασταρια τις τεχνικες που εσεις επιτυχως εφαρμοζετε! Οπως fut, combo, fue, bht, tatoo
Ειναι ντροπη να σας ριχνουν οσοι κανουν μονο fue και tatoo αγνοωντας πληρως τις αλλες τεχνικες καλυψης της αραιωσης!
Για το κοστος της καθε ξεχωριστης επεμβασης εσεις γνωριζετε επακριβως και λεπτομερως...εμεις απλα υποθετουμε ή εστω κουτσομπολευουμε...παντως ειστε πανεξυπνος ιατρος..συνεχιστε την ερευνα και τη μαθηση και το καλο σας μεταμοσχευτικο εργο!
Εχετε καλη καρδια κι αυτο φαινεται πεντακαθαρα απ το γεγονος οτι σε μια ημερα μεσα επιδιωκετε ως τελειομανης που εισθε, να κανετε ευτυχισμενους τους πελατες σας τους οποιους εννοειται πως πρωτυτερα εχετε επαρκως ενημερωσει και κατατοπισει...

Χριστοφορος!
Και γιατρε θα σας πω την αμαρτια μου!
ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ-οπαδοι εκαναν τη δολοφονικη επιθεση στη Νεα Σμυρνη!
Ημουν εκει μπροστα!
Δεν ηταν αναρχικοι, καμια σχεση!
Αλλα εσεις ευαισθητοποιηθηκατε! Οπως και σε αλλη περιπτωση που υπερασπιστηκατε με ποστ στο φβ σας μια γυναικα..αυτο κρυβει και υποδηλωνει συναμα την καλη σας καρδια περαν της εργατικοτητας σας...
Ο cvial που ειναι σπουδαγμενος και υπερμορφωμενος κι ευστροφος δε σας εκτιμαει τυχαια..σας εχει μελετησει κι εννοησει συμφωνα με οσα υπεπεσαν εις την αντιληψη μου!!!
 
Μπλουζα