Σωστή χρήση derma roller

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το αμέσως επόμενο το 1 mm ;

Mε το 0,75 που κάνω βλέπω διαφορά σε σχέση με σκέτο φολι αλλά όχι και πολλά, έναν μήνα που ρολλαρο ίσως δεν είναι αρκετά . Θα του δώσο και άλλο χρόνο και αν δεν δω κάτι καλήτερο θα δοκιμάσω το 1,5mm που το είχα πάρει για την ουλή .
δυστυχως δεν συγκρινονται,και λεω δυστυχως επειδη το 1,5 ποναει ενω το 1 ηταν αερας μετα την μεταγραφη.
φαντασου οτι με 0,75 καθε 3 μερες βελτιωσες την λοσιον κατα 30%
το ιδιο και με 1mm καθε 5 μερες.
με το 1,5 παμε στο 100%.
ειναι μια κατηγορια απο μονο του,φευγει με διαφορά μπροστα.
το καλο ειναι οτι δεν χρειαζεται ματωμα,εχω καιρο να ματωσω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Δηλαδή με 1,5 διπλασιαζει την δύναμη της θεραπείας....σώπα ρε,θα δώσω λίγο καιρο ακόμα στο 0,75 και αργότερα δοκιμάζω και το 1,5 .

Με το 1,5 στην ουλη πλέον 3-4 μικρές κουκίκες αίματος max βγαίνουν , τις πρώτες φορές καμια 15 με 20 και τώρα το πιέζω πιο πολύ απο ότι τις πρώτες φορές. Απο πόνο ακόμα και τώρα τις πρώτες 10 ρολλιες αρκετό ,μετα λίγο σαν να το συνηθίζω και ας κάνω σε διαφορετικό σημείο .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δηλαδή με 1,5 διπλασιαζει την δύναμη της θεραπείας....σώπα ρε,θα δώσω λίγο καιρο ακόμα στο 0,75 και αργότερα δοκιμάζω και το 1,5 .

Με το 1,5 στην ουλη πλέον 3-4 μικρές κουκίκες αίματος max βγαίνουν , τις πρώτες φορές καμια 15 με 20 και τώρα το πιέζω πιο πολύ απο ότι τις πρώτες φορές. Απο πόνο ακόμα και τώρα τις πρώτες 10 ρολλιες αρκετό μετα λίγο σαν να το συνηθίζω και ας κάνω σε διαφορετικό σημείο .
απογειωνει την λοσιον.
βλεπεις βελτιωση στην ουλή?
 

sven

Active Member
Στο να την μαζέψει κάπως που είχα διαβασει ,οχι , αλλά στο κοκκίνισμα βοήθησε, είναι λιγότερο κόκκινη , θα συνεχίσω να την περνάω μπας και γίνει όμως το χρώμα του δέρματος . Ελπίζω να έχει να δώσει κάτι ακόμα μετα απο τόσες φορές που την έχω περάσει με ρολλερ.
 

sven

Active Member
Εγώ με 0,75 δεν ματώνω και ας το πιέζω αρκετά ,στην αρχή μάτωνα και αυτο ελάχιστα. Πιέζεις όσο αντέχεις,αν ματώνεις κακό δεν είναι πάντως.Περνάς στο 1,5 οταν νιώσεις έτοιμος με τον πόνο,άλλοι πάνε με την μια στο 1,5 . Καλό όργωμα.
 

tasos33

Well-Known Member
αν υποθεσουμε οτι περναμε το ρολλερ το βραδυ το πρψι μπορουμε να βαλλουμε τοπικ?υπαρχει κινδυνοσ μολυνσης
 

sven

Active Member
αν υποθεσουμε οτι περναμε το ρολλερ το βραδυ το πρψι μπορουμε να βαλλουμε τοπικ?υπαρχει κινδυνοσ μολυνσης

Δεν γνωρίζω αν υπαρχει κίνδυνος μόλυνσης αλλά αναλόγος και πόσο τοπικ φτάνει στο δέρμα σου και δεν μένει επάνω στα μαλλιά, και γιατί ποσα χιλιοστά roller μιλάμε ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa χρησιμοποιεις ακομα ρολερ? Αν ναι ποσο καιρο συνολικα ως τωρα?
ναι ακομα,εχω 6 μηνες συνεχομενα μπορει και παραπανω,αλαζω μονο τα mm.
εχω πολλες συσκευες στο συρταρι,μπορει καμια 5 των 0,5mm και 5 των 0,75mm.
3 τα εχω εξω σε χρηση 0,75mm 1mm 1,5mm
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

35007

Member
ναι ακομα,εχω 6 μηνες συνεχομενα μπορει και παραπανω,αλαζω μονο τα mm.
εχω πολλες συσκευες στο συρταρι,μπορει καμια 5 των 0,5mm και 5 των 0,75mm.
3 τα εχω εξω σε χρηση 0,75mm 1mm 1,5mm

Εγω 1 χρονο και 3 μηνες. Ξεκινησα απο 0,25 μετα 0,5 και τωρα ειμαι στον τριτο μηνα του 0,75. Μηπως θελει και κανα διαλειμμα? Μηπως εχεις καμμια ιδεα ποσο καιρο πρεπει να το χρησιμοποιουμε και ποσο να το διακοπτουμε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγω 1 χρονο και 3 μηνες. Ξεκινησα απο 0,25 μετα 0,5 και τωρα ειμαι στον τριτο μηνα του 0,75. Μηπως θελει και κανα διαλειμμα? Μηπως εχεις καμμια ιδεα ποσο καιρο πρεπει να το χρησιμοποιουμε και ποσο να το διακοπτουμε?
πιο σημαντικο ειναι τα διαστηματα αναρωσης,οι μερες μεταξυ του ρολαρισματος.
δεν εχω βρει κατι σε μακροχρονια,εχω καιρο που σταματησα να το ψαχνω.
 

neos92

Member
παιδια καλησπερα.Δεν ειμαι νεο μελοσ αλλα παρακολουθω το σαιτ πολυ καιρο.Εχω ξεκινησει εδω και περιπου τρεις μηνες dermaroller 1.5cm.Απο αποτελεσματα δυνατα ειναι νωρις να πω αλλα εχω δει βελτιωση.Εχω γεμισει μικρες τριχες παντου στο κεφαλι(οχι χνουδια).Εμενα το κυριως προβλημα ειναι στο πισω μερος του κεφαλιου.θεωρω οτι το dermaroller ειναι η μοναδικη λυση και θα πρεπει να εστιασουμε γυρω απο αυτη.Θεωρω οτι ολοι οσοι χρησιμοποιουμε 1.5cm πρεπει να λεμε τις εντυπωσεις μας και τη προβληματα βλεπουμε πανω στη θεραπεια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
παιδια καλησπερα.Δεν ειμαι νεο μελοσ αλλα παρακολουθω το σαιτ πολυ καιρο.Εχω ξεκινησει εδω και περιπου τρεις μηνες dermaroller 1.5cm.Απο αποτελεσματα δυνατα ειναι νωρις να πω αλλα εχω δει βελτιωση.Εχω γεμισει μικρες τριχες παντου στο κεφαλι(οχι χνουδια).Εμενα το κυριως προβλημα ειναι στο πισω μερος του κεφαλιου.θεωρω οτι το dermaroller ειναι η μοναδικη λυση και θα πρεπει να εστιασουμε γυρω απο αυτη.Θεωρω οτι ολοι οσοι χρησιμοποιουμε 1.5cm πρεπει να λεμε τις εντυπωσεις μας και τη προβληματα βλεπουμε πανω στη θεραπεια.
το χρησιμοποιεις σκετο η με λοσιον?
 

neos92

Member
το χρησιμοποιω με λοσιον 2 φορες τη μερα εκτος απο τη μερα εφαρμογης dermaroller.Απο αυτη τη βδομαδα περνω σε μια φορα την ημερα και σκεφτομαι να την κοψω οπως ο twoyoungtoretire.πηρα πριν δυο βδομαδες και fungoral αλλα θα το κοψω γιατι νομιζω οτι δεν μου κανει καλο.Πιστευω προσωπικα οτι καμια απο αυτες τις λοσιον δεν κανει καλο.ουτε το shen min πως το λενε ουτε τιποτα.πιστευω οτι το dermaroller χρησιμοποιηται καλυτερα μονο του.
 

neos92

Member
μεχρι να τελειωσει το μπουκαλακι 1 φορα τη μερα δηλαδη και μετα αποφασισα να την κοψω και ο θεος βοηθος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μεχρι να τελειωσει το μπουκαλακι 1 φορα τη μερα δηλαδη και μετα αποφασισα να την κοψω και ο θεος βοηθος.
εισαι τυχερος,σου εκατσε η φθηνοτερη και καλυτερη θεραπεια.
εγω εχω τα ιδια αποτελεσματα με τον 2young2retire http://www.hairlossgr.com/threads/dermaroller-μόνο-του-2young2retire.9374/#post-135640
μονο με nuhair
 

neos92

Member
παιδια θα ανεβασω φωτο πολυ συντομα.οσον αφορα το dermaroller η ερευνα λεει οτι αυξανει την ποσοτητα κολλαγονου στην περιοχη που γινεται.Επισης εχω ακουσει οτι οταν εφαρμοζεται η μινοξιδιλη με το ρολλερ αναστελλεται η δραση του ρολλερ.στο ξενο το φορουμ το διαβασα.τελος παντων στην πορεια θα δουμε.kapa εσυ ειπες οτι τωρα τελευταια δεν ματωνεις.γιατι?επισης σε καποιες φωτο που ποσταρησες βλεπω μονο στο μπροστινο μερος και οχι σε ολο. εγω το κανω σε ολο.
 
Μπλουζα