Σωστή χρήση derma roller

elderberry

New Member
GOMI είπε:
Έτσι πιστεύω vag, και υποτίθεται ότι βουρτσίζοντας 1,5 χρόνο θα έπρεπε ήδη ένα μεγάλο στρώμα να είχε υποχωρήσει αφού με την βούρτσα βλέπω συνεχώς νεκρά κύτταρα να φεύγουν. Φαντάσου τι πράγμα έχει μαζευτεί στο κεφάλι όλα αυτά τα χρόνια και ίσως και η μίνοξ να έχει παίξει ρόλο σ αυτό αφού την χρησιμοποιούσα 18 χρόνια συνεχόμενα σε συνδυασμό με τόσα χημικά από τα σαμπουάν..

Ακριβως + βαρεα μεταλλα + υπολειμματα φαγητου που δεν κατορθωσαν να σπαστουν με την πεψη και απγιδευτηκαν στο αιμα και απο εκει στη λεμφικη κυκλοφορια και με το βουρτσισμα βγαινουν απο το δερμα.

Εγω προτεινω πρωτα καθαρισμα του αιματος αλλιως παιζει εκεινο που καποιος τρωει να το βγαζει με το βουρτσισμα απο το κεφαλι του!!!!!

Παιδια πρεπει να γινεται πανικος απο τοξινες στο σωμα μας.

Θα παω σημερα για γυμναστικη και θα προσπαθησω να ιδρωσω ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ.
Το θεμα ειναι ομως μετα να μην ξαναβαζυμε βλακειες μεσα μας.Πραγματικα τα σαμπουαν θελουν πεταμα και αντικατασταση με φυτικα ανεμειγμενα με βοτανα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

elderberry

New Member
mimis giova είπε:
κανει καλο κ στην βλακεια...αρχισε μηπως κ φυγει λιγο...

Φιλε σε θυμαμαι πως ησουν νορμαλ και τωρα κανεις σαν περιεργος.Καλο ειναι αυτο επιτελους αποτοξινωνεσαι!!!!Ειδες πως σε κανουν να αντιδρας αυτα που βγαζει ο οργανισμος ;)????
 

vag25

Well-Known Member
elderberry είπε:
mimis giova είπε:
κανει καλο κ στην βλακεια...αρχισε μηπως κ φυγει λιγο...

Φιλε σε θυμαμαι πως ησουν νορμαλ και τωρα κανεις σαν περιεργος.Καλο ειναι αυτο επιτελους αποτοξινωνεσαι!!!!Ειδες πως σε κανουν να αντιδρας αυτα που βγαζει ο οργανισμος ;)????

Καλα αυτο και αν ειναι ανοησια ρε Πανο...

Μετα τα αλλα που ελεγες συμφωνουσα, αλλα μην λες τετοια.
 

elderberry

New Member
vag25 είπε:
elderberry είπε:
mimis giova είπε:
κανει καλο κ στην βλακεια...αρχισε μηπως κ φυγει λιγο...

Φιλε σε θυμαμαι πως ησουν νορμαλ και τωρα κανεις σαν περιεργος.Καλο ειναι αυτο επιτελους αποτοξινωνεσαι!!!!Ειδες πως σε κανουν να αντιδρας αυτα που βγαζει ο οργανισμος ;)????

Καλα αυτο και αν ειναι ανοησια ρε Πανο...

Μετα τα αλλα που ελεγες συμφωνουσα, αλλα μην λες τετοια.

Ειναι πραγματικοτητα .I was there ... ;)
 

vag25

Well-Known Member
elderberry είπε:
vag25 είπε:
elderberry είπε:
mimis giova είπε:
κανει καλο κ στην βλακεια...αρχισε μηπως κ φυγει λιγο...

Φιλε σε θυμαμαι πως ησουν νορμαλ και τωρα κανεις σαν περιεργος.Καλο ειναι αυτο επιτελους αποτοξινωνεσαι!!!!Ειδες πως σε κανουν να αντιδρας αυτα που βγαζει ο οργανισμος ;)????

Καλα αυτο και αν ειναι ανοησια ρε Πανο...

Μετα τα αλλα που ελεγες συμφωνουσα, αλλα μην λες τετοια.

Ειναι πραγματικοτητα .I was there ... ;)

Αλλο εσυ αλλο αυτος.
Καταρχην δεν ξερεις αν αποτιξινωνεται.
Δεν ειναι μονο η διατροφη για ολα.
Μην τα ριχνεις ολα εκει για ορισμενες συμπεριφορες.

Απλα κανεις λαθος.

Πολλα απο αυτα που γραφεις εχουν βαση.Αυτο δεν εχει.Στο υπογραφω.
Παρασυρεσαι πολυ απο τον ενθουσιασμο σου.Λογικο ειναι μικρο παιδι εισαι:)
 

elderberry

New Member
Θεραπεια προς vag25,dimit,376471 :

Προτεινω σε αυτο το τριο:

20 σταγονες βαλεριανας μιση ωρα πριν μπουν στο φορουμ.

http://www.sensities.com/product_details.php?id=1280

''Στη σύγχρονη βοτανοθεραπεια η Βαλεριανα χρησιμοποιείται ως φυσικό ηρεμιστικό και χαλαρωτικό του νευρικού συστήματος. Σημαντική είναι η επίδραση της Βαλεριανας σε περιπτώσεις αϋπνίας.''

''Η Βαλεριανα είναι αποτελεσματική σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις νευρικών διαταραχών, όπως είναι το άγχος, η υπερένταση, οι πονοκέφαλοι, οι ημικρανίες και η ανησυχία. ''

''Ένα από τα θετικά στοιχεία της Βαλεριανας - σε σύγκριση με τα φαρμακευτικά προϊόντα - είναι πως δεν παρουσιάζει αρνητική αλληλεπίδραση με το αλκοόλ''.

Και πανω απο ολα ενα καλο διαβασμα αυτου http://psychcentral.com/blog/archives/2013/05/23/self-love-is-not-a-crime-learning-to-love-yourself/

Αυτα λοιπον για το τριο.

Τωρα στο θεμα μικροβελονισμου δεν εχει νοημα να αιματωνεις περιοχη με αιμα που εχει δηλητηριωδη στοιχεια μεσα του.Στο θεμα νιασινη που νομιζω μου προκαλεσε τριχοπτωση αυτο ακριβως συνεβη πιστευω:η νιασινη προκαλει αγγειοδιαστολη και flushin οποτε στα πεταει ολα εξω.Ομως το θεμα ειναι τι πεταει και τι μενει στο θυλακα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
vag, σε υγρή μορφή την έχεις την βαλεριάνα?

elderberry, αυτό το γνώριζες για την βαλεριάνα?

Magic apart, research in the 1990s suggests that valerian achieves its effects through acting on the GABAA (gamma-aminobutyric acid) receptor, promoting the expression of GABA

Valproic acid (by its official name 2-propylvaleric acid) was first synthesized in 1882 by Burton as an analogue of valeric acid, found naturally in valerian.[1] (ref)” As we shall see, VPA too is a strong modulator of the GABA receptor
 

vag25

Well-Known Member
GOMI είπε:
vag, σε υγρή μορφή την έχεις την βαλεριάνα?

elderberry, αυτό το γνώριζες για την βαλεριάνα?

Magic apart, research in the 1990s suggests that valerian achieves its effects through acting on the GABAA (gamma-aminobutyric acid) receptor, promoting the expression of GABA

Valproic acid (by its official name 2-propylvaleric acid) was first synthesized in 1882 by Burton as an analogue of valeric acid, found naturally in valerian.[1] (ref)” As we shall see, VPA too is a strong modulator of the GABA receptor

Φυτο ειναι.Το βραζεις σαν τσαι.
Σε ηρεμει αρκετα πραγματι σε φασεις αγχους,οπως πολλους τους βοηθαει στον υπνο.

αν θες εξηγησε τι θες να πεις στο δευτερο μερος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι, την έχω σε υγρή μορφή των 30ml και την δοκιμάζω τοπικά για περίπου 1,5 μήνα.

Εννοώ πως εφόσον το valproic acid (vpa) ως ένωση έχει δομή παρόμοια (analogue) με εκείνη του valeric acid (βαλεριάνα) και μάλιστα κάτω από αυτές τις συνθήκες συνετέθη για πρώτη φορά το 1882 και αυτό επιβεβαιώνεται και μέσω του gapa receptor στον οποίο έχουν την ίδια δράση, τότε δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το γιατί η βαλεριάνα να μην δρα και όπως στο νήμα που υπάρχει για το vpa...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
elderberry, βλέπω συνεχίζεις το ίδιο βιολί έτσι; Δεν λες να κρατήσεις λίγο low profile... καλώς.
 

dk1984

Member
τι εννοεις ο πραγματικος θεραπευτης ειναι μεσα μας στειλε μου απαντ σε πμ γιατι θα χαλασουμε το νημα του ρολερ ειναι σιγουρο
 

elderberry

New Member
Chs είπε:
elderberry, βλέπω συνεχίζεις το ίδιο βιολί έτσι; Δεν λες να κρατήσεις λίγο low profile... καλώς.

O vag ειπε οτι ειμαι ενα μικρο παιδι παρασυρομενο απο ενθουσιασμο και λεω ανοησιες μεταξυ αλλων !!!!!
Α ρε chs,την αρχη της ισης μεταχειρισης δεν την ξερεις.???
 

vag25

Well-Known Member
elderberry είπε:
Αρα το ψαξιμο που λες ειναι μουφα.

Αφου ειναι μουφα γιατι εχεις μαμηθει να ψαχνεις σε οτι βλακεια σαιτ υπαρχει στο ιντερνετ και να το μεταφερεις εδω?


ΥΓ.Ευχαριστω Gomi.


elderberry είπε:
Chs είπε:
elderberry, βλέπω συνεχίζεις το ίδιο βιολί έτσι; Δεν λες να κρατήσεις λίγο low profile... καλώς.

O vag ειπε οτι ειμαι ενα μικρο παιδι παρασυρομενο απο ενθουσιασμο και λεω ανοησιες μεταξυ αλλων !!!!!
Α ρε chs,την αρχη της ισης μεταχειρισης δεν την ξερεις.???

Το αν πιστευω οτι λες ανοησιες ειναι αποψη μου.
Σου εχω πει οτι δεν ειναι ολα ανοησιες και σε εχω υποστηριξει οσο λιγοι εδω.
Τωρα μου την λες κι απο πανω...

Απο κει και περα για μια ακομαη φορα μπαινεις,λες κατι χωρις καμια αποδειξη οτι ισχυει.Απλα επειδη το λες εσυ πρεπει να ειναι ετσι.
Γι αυτο και η αντιδραση του chs.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
elderberry είπε:
Chs είπε:
elderberry, βλέπω συνεχίζεις το ίδιο βιολί έτσι; Δεν λες να κρατήσεις λίγο low profile... καλώς.

O vag ειπε οτι ειμαι ενα μικρο παιδι παρασυρομενο απο ενθουσιασμο και λεω ανοησιες μεταξυ αλλων !!!!!
Α ρε chs,την αρχη της ισης μεταχειρισης δεν την ξερεις.???

Όχι εσύ θα μου την μάθεις...

Κοίταξε να δεις, τα έχουμε ξανά πει, αν εσύ θεωρείς τον εαυτό σου terra επιστήμονα οκ δικαίωμα σου. Μην προσπαθείς να επιβάλεις την άποψη σου, το κάνεις και είναι ξεκάθαρο.. Το ότι είσαι ένα παιδί είναι γεγονός, και παρασυρόμενο από διάφορα σύμφωνα με πολλά που γράφεις..μην το παίρνεις σαν προσβολή.

Χαλάρωσε λίγο λοιπόν.. δεν είσαι εσύ ο μέγας και οι άλλοι οι άσχετοι..
αυτή τη στιγμή κανονικά έπρεπε να είσαι αποκλεισμένος με τα όσα είχαν γίνει, σε παρακαλώ μην ξανά γίνουν τα ίδια.
 

elderberry

New Member
dk1984 είπε:
τι εννοεις ο πραγματικος θεραπευτης ειναι μεσα μας στειλε μου απαντ σε πμ γιατι θα χαλασουμε το νημα του ρολερ ειναι σιγουρο

Οπως ακριβως το φανταζεσαι.Αν ο οργανισμος σου μπορει να σε σκοτωσει ο ιδιος με τις σκεψεις του και το αγχος ,τοτε μπορει και να σε θεραπευσει.
Αλλα αυτο μαλλον ειναι δυσκολο για εμας που ψαχνουμε τα παντα εξωτερικα και εχουμε χασει εμπιστοσυνη στο οργανο μας που λεγεται μυαλο-σκεψη.

Ειναι τεραστιο το ζητημα και εχει να κανει και με κοινωνικες προεκτασεις.
Το μυαλο σου ειναι το νευρικο σου συστημα.Οι σκεψεις δινουν εντολες στους νευρωνες !!!Αρα αν υπαρχει διασταση μεταξυ θεραπειας και σκεψης τοτε καταλαβαινεις που καταληγει η θεραπεια.

Θα μπορουσα να σου πω πηγαινε να κανεις reiki ή eft ή και δεν ξερω και γω τι.Το θεμα σε καθε περιπτωση ειναι να ξυπνησεις μεσα τον εσωτερικο θεραπευτη που ολοι εχουμε.

Πρεπει ομως να αντιμετωπισεις τον ευατο σου με μεγαλη ειλικρινεια και χωρις υποκρισιες .Να τον αντιμετωπισεις πραγματικα βλεποντας τι εχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ μιας και η τριχοπτωση ειναι συνηθως μια αντανακλαση αυτου που εχουμε αναγκη και δειχνουμε προς τους αλλους με αυτον τον τροπο.

Αλλα προ πολλου χασαμε αυτη την πνευματικη μας φυση.Ολα εγιναν μηχανες,λογικη,ερευνες,αποδειξη που το μονο που εφεραν ηταν επιθετικοτητα και αδιεξοδο ως προς τις λυσεις.
 

weznem

Well-Known Member
εμενα παντως μου ερχεται ενα παραδειγμα στο μυαλο..
καποτε πεθαιναν για ψύλου πήδημα επειδη δεν ειχε βρεθει η πενικιλλίνη..(ιδιως σε γεννες-καισαρικές) ..φαινεται δεν ηξερε τοτε ο οργανισμος να γιατρευτεί μονος του και πεθαινε κοσμακις,τωρα μαλλον θα ξερει δεν εξηγειται αλλιως...

μην τα εξωραΐζουμε ολα.. αν γιατρευομασταν στα παντα μονοι μας διχως την συμβουλη-καθοδηγηση γιατρων και φαρμακων θα επρεπε τα αρχαια χρονια ο ανθρωπος να ειχε μεγαλυτερο προσδόκιμο ζωης πραγμα το οποιο δεν συμβαινει.. και ο λογος προφανεις νομιζω..
 
Μπλουζα