Σωστή χρήση derma roller

kidd

Member
Komis είπε:
kidd είπε:
Χαιρεται! Θελω vα παραγγειλω αυριο απο ιμπει εvα ρολλερ. Ξεκιvαω πρωτη φορα και βαζω μοvο μιvοξ.
τι μμ vα παρω για καθημεριvη χρηση?

0.25mm
Μεγαλυτερη αποροφηση μινοξιδιλης απο το δερμα,εντονοτερες και οι παρενεργειες.

ευχαριστω πολυ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Helpless

New Member
Σημερα παρελαβα το ρολλερ 0.75 και εκανα την 1η χρηση μετα το μπανιο σε στεγνο κεφαλι. Εχω καποιες αποριες ομως..Στους κροταφους δεν εβαλα ιδιαιτερη πιεση οντας πρωτη φορα.. Τωρα νιωθω ελαχιστα ερεθισμενη την περιοχη.. μηπως επρεπε να ρολαρω δυνατοτερα?

Επισης επειδη εχω πυκνο μαλι στο υπολοιπο κεφαλι δεν ρολαρει καλα δηλαδη καποια σημεια δεν τα παιρνει, αλλα τα παιρνει λιγο κλπ..Τι προτεινεται για εκει ρε παιδια? Γιατι εχω δοκιμασει ολα τα τοπικα μπλοκερς και αφου δεν δουλεψε κανενα εχω τωρα σαν τελευταια ελπιδα το ρολλερ..
 

weznem

Well-Known Member
den θελει πιεση το ρολερ απλα το περνας απο πανω...
σε σημεια με μαλλια εγω απλα περναω μπρος-πισω στην ιδια περιοχη 2-3 φορες και επειτα παω σε αλλο σημειο..
 

Helpless

New Member
ok thanks.. και μετα μπορω να βαλω κατευθειαν ζινκ στους κροταφους η πρεπει να περιμενω 1 μερα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Helpless είπε:
Επισης επειδη εχω πυκνο μαλι στο υπολοιπο κεφαλι δεν ρολαρει καλα δηλαδη καποια σημεια δεν τα παιρνει, αλλα τα παιρνει λιγο κλπ..Τι προτεινεται για εκει ρε παιδια? Γιατι εχω δοκιμασει ολα τα τοπικα μπλοκερς και αφου δεν δουλεψε κανενα εχω τωρα σαν τελευταια ελπιδα το ρολλερ..
σε πυκνο μαλλι μεγαλυτερο roller 1mm στην ιδια συχνοτητα 7-10 μερες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
παρατηρω αυξημενη τριχοπτωση απο την αλαγη 0,5 σε 0,75 αλλα μου φαινεται φυσιολογικο.
συνοπτικα για μεγιστη επανεκφυση χρειαζομαστε 0,25 καθημερινα με μινοξιδιλη.
για μειωση τριχοπτωσης 0,5 καθε 3 η 4 μερες η 0,75 καθε 7 μερες.
με 0,5 δυο φορες την εβδομαδα πετυχα πολυ μειωμενη τριχοπτωση και ενα μικρο regrowth στα ευκολα σημεια με σκετη συσκευη.δεν πετυχα αποτελεσματα ομως σε αντιγυρανση στο μετωπο
καλη επιτυχια σε ολους μας:9m:
 

xxxray

Member
εγώ με 1,5 κάθε 2 βδομάδες και βούρτσισμα συνεχίζοντας και big 3 έχω σαν αποτέλεσμα εξαφάνιση της φαγούρας που με είχε τρελάνει! δεν ξέρω αν θα συνεχίσω το ρολλερ γιατί πονάει υπερβολικά πολύ έως ανυπόφορα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
παρατηρω αυξημενη τριχοπτωση απο την αλαγη 0,5 σε 0,75 αλλα μου φαινεται φυσιολογικο.
συνοπτικα για μεγιστη επανεκφυση χρειαζομαστε 0,25 καθημερινα με μινοξιδιλη.
για μειωση τριχοπτωσης 0,5 καθε 3 η 4 μερες η 0,75 καθε 7 μερες.
με 0,5 δυο φορες την εβδομαδα πετυχα πολυ μειωμενη τριχοπτωση και ενα μικρο regrowth στα ευκολα σημεια με σκετη συσκευη.δεν πετυχα αποτελεσματα ομως σε αντιγυρανση στο μετωπο
καλη επιτυχια σε ολους μας:9m:

Sorry παιδιά για το :eek:fft:



Έλα να σε σενιάρω καπα..
http://www.korres.com/default.aspx?page_id=589

την τσιμπάς, την δοκιμάζεις, και στις 10 να είσαι έτοιμος.. έρχομαι και σε παίρνω για βραδινή τσάρκα έφηβε (πλέον) kapa 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Έλα να σε σενιάρω καπα..
http://www.korres.com/default.aspx?page_id=589

την τσιμπάς, την δοκιμάζεις, και στις 10 να είσαι έτοιμος.. έρχομαι και σε παίρνω για βραδινή τσάρκα έφηβε (πλέον) kapa 8)
κραταω το λινκ,δεν ξερω αν θα το ξεκινησω και κερναω τσιπουρακι τον οκτωβρη:cheers:8)


xxxray είπε:
εγώ με 1,5 κάθε 2 βδομάδες και βούρτσισμα συνεχίζοντας και big 3 έχω σαν αποτέλεσμα εξαφάνιση της φαγούρας που με είχε τρελάνει! δεν ξέρω αν θα συνεχίσω το ρολλερ γιατί πονάει υπερβολικά πολύ έως ανυπόφορα

εμπλεξες με μεγαλα mm και βιωσες μονο τα sides του roller.
δεν εχω πετυχει χρηση σε 1,5 για μαλλι.
αν θες του δινεις μια ευκαιρια σε 0,75.
νομιζω οτι σχεδον ολοι μειωσαμε την τριχοπτωση με 0,25 0,5 0,75
 

Prosim

Member
Παιδιά, έχετε δει σοβαρά αποτελέσματα από το Roller;;;

Σκέφτομαι να δοκιμάσω και γω, γι' αυτό ρωτώ. Έχω διαβάσει διάφορα, αλλά επειδή δεν παίζει να ψάχνω και τις 70 σελίδες, ας δώσει όποιος ευκαιρεί και δεν βαριέται:

α) ένα λινκ, ώστε να κάνω αγορά απευθείας (όσο πιο οικονομικό γίνεται). Λογικά για 0.5 έτσι; Προτιμώ να κάνω αραιά και που, σε καμμία περίπτωση πολλές φορές την εβδομάδα - κοινώς βαριέμαι. Δηλαδή μην πάω σε 0.25 μιας και απ' ότι έχω καταλάβει είναι και πολύ λίγο. Ή 0.75 καλύτερα;;; (Προτιμώ να πάρω ένα και να μείνω σε αυτό, μην δοκιμάζω δηλαδη και ξαναγοράζω).

β) ένα λινκ ή 2-3 συμβουλές με το πώς χρησιμοποείται/καθαρίζεται το μαραφέτι.

Ευχαριστώ.
 

weznem

Well-Known Member
ρολαρω σε ολο το κεφαλι πλεον πανω.. 40 τριχες τηνμερα.. η επανεκφυση σε κροταφους συνεχιζεται εχω μεινει εμβροντητος... για να δουμε και ερχεται και 0,2μμ και 0,75 οσονούπω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
το εντελως παραλογο στην υποθεση ειναι οτι το δερμα στο μετωπο εχει παχυνει και δεν ειναι καθολου ιδεα μου,δεν βλεπω ομως οπτικη διαφορα με πριν
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
wezn εχεις επανεκφυση σε κροταφους?

kalhmera!!
ναι φιλε σε χερλαιν και κροταφους..το εχω πει ξανα μαλλια του 2010/11 ερχονται ξανα πισω πλεον εφαρμοζω ρολερ σε ολο το κεφαλι επανω.. θα ανεβασψ τις φωτο που εχω στην καμερα εδω και καιρο αλλα βαριεμαι..θα το κανω σηερα καποια στιμγη..δες το νημα μου με τα αποτελσματα μου αν θελεις.... :blush:
 

prowler3

Member
Διάβασα όλες τις σελίδες του τόπικ, φάινεται ενδιαφέρουσα θεραπεία και σκέφτομαι να μπω κι εγώ στο παιχνίδι...
Επειδή χησιμοποιώ εδω και 10 μήνες minox, σκέφτηκα να αρχίσω με roller 0.25mm σε πρώτη φάση κάθε βράδυ ή βράδυ παρά βράδυ,και στο καπάκι Minox. Μετά απο λίγο καιρό και αναλόγως αποτελέσματος βλέπουμε...
Είναι σωστή η λογική μου ή να ανέβω σε mm;;
 

weznem

Well-Known Member
prowler3 είπε:
Διάβασα όλες τις σελίδες του τόπικ, φάινεται ενδιαφέρουσα θεραπεία και σκέφτομαι να μπω κι εγώ στο παιχνίδι...
Επειδή χησιμοποιώ εδω και 10 μήνες minox, σκέφτηκα να αρχίσω με roller 0.25mm σε πρώτη φάση κάθε βράδυ ή βράδυ παρά βράδυ,και στο καπάκι Minox. Μετά απο λίγο καιρό και αναλόγως αποτελέσματος βλέπουμε...
Είναι σωστή η λογική μου ή να ανέβω σε mm;;

gia αρχη θα προτεινα 0,5 μμ μονο του.. αργοτερα προσθετεις το 0,2 με μινο..
 

Prosim

Member
Δώστε ένα λινκ βρε παιδιά για roller 0.5mm και 0.75mm που ναι δοκιμασμενα, ebay προφανώς.
 

weznem

Well-Known Member
ρε παιδια πρεπει να εχουμε δωσει πανω απο 10 φορες λινκ για ρολερ ποσο αλλο δηλαδη..κοιταχτε λιγο τις σελιδες πισω σας..μεσα στις προηγουμενες 10 υπαρχει σιγουρα νομιζω...
φιλικα
 

prowler3

Member
weznem είπε:
prowler3 είπε:
Διάβασα όλες τις σελίδες του τόπικ, φάινεται ενδιαφέρουσα θεραπεία και σκέφτομαι να μπω κι εγώ στο παιχνίδι...
Επειδή χησιμοποιώ εδω και 10 μήνες minox, σκέφτηκα να αρχίσω με roller 0.25mm σε πρώτη φάση κάθε βράδυ ή βράδυ παρά βράδυ,και στο καπάκι Minox. Μετά απο λίγο καιρό και αναλόγως αποτελέσματος βλέπουμε...
Είναι σωστή η λογική μου ή να ανέβω σε mm;;

gia αρχη θα προτεινα 0,5 μμ μονο του.. αργοτερα προσθετεις το 0,2 με μινο..

Να κόψω μαχαίρι τη μινο δηλαδή και να έχω μόνο roller+Dht blocker;;Αυτή είναι η γνώμη σου; Φόβάμαι μην αρχίσει η κατηφόρα...
 

shark3

New Member
http://www.ebay.com/itm/Titanium-Microneedle-192-Meso-Skin-Roller-Anti-Ageing-Hair-Regrowth-Scar-Derma-/251034779177?pt=UK_Health_HairLoss_RL&var=&hash=item3a72d6be29
για το φιλο που ηθελε λινκ για αγορα
 
Μπλουζα