Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

vag25

Well-Known Member
ο γιατρός είναι πολύ εγωκεντρικός...παρατήρησε προσεκτικά τον λόγο του ειδικά στά σεντόνια ....είναι "ναι μέν αλλά ..." Προσπαθεί να δείξει ανωτερότητα σε κάποιον που θα τον "στριμωξει"' αλλά πάντα το συμπέρασμα του είναι το "εγώ"....θα πει έναν υποτιθέμενο λόγο για συνάδελφο αλλά η τέλεια του θα είναι "εγώ"... θα μπεις στην διαδικασία να συμβουλέψει κάποιον 2-3 φορές αλλά αφήνει αυτό το "σε μένα " (αν κ αυτό για μένα είναι θεμιτό να ψαρεύει με στυλ πελάτες ...η δουλειά του είναι )...θα κραξει κάποιον με το γάντι κ μετά θα σου το γύρισει να φανεί ανώτερος σαν αίσθηση σε σένα ...γνκ στο λόγο του αν κ προσπαθεί να δείξει ανωτερότητα θέλει να περάσει το μήνυμα ότι είναι η κόρυφη της κορυφής ...εμένα αυτή την αίσθηση μου βγάζει ... Είναι υπερόπτης αλλά με στυλ... είναι γαταρος και ευφυής κ δεν κάνω καθόλου πλάκα .... γάτο με πέταλα κ ταλαντούχο στο μάρκετινγκ πάρα πολύ κ καλό γιατρό με ειδίκευση στο στριπ...απλά μιλάω για το χαρακτήρα του κ συμφωνώ παρά πολύ με αέρατο σε όλα έχει πει σ αυτό το θέμα ... αυτή είναι η άποψη μου ....κ φυσικά αυτό φαίνεται και στην κοστολόγηση που ήξερε ότι αν μαθευονταν θα υπήρχε κράξιμο ....αλλά δεν περίμενε ότι δεν θα υπήρχε κ πάλι κράξιμο με τον παίζουμε κρυφτουλι...επίσης το τελευταίο του μήνυμα πάλι είχε "δημιουργική ασάφεια " που είπε κ μια ψυχή κάποτε ...2.70€ αλλά ....2.40 αλλά ... κ πάλι προσπάθησε να κλείσει δείχνοντας ανωτερότητα αλλά ο ισθμός κ εγωκεντρισμός του δεν το αφήνουν να το περάσει στους άλλους (όχι σε μένα ) ...

Συγνωμη αλλα εγω δεν ειδα τιποτα απο αυτα που λες. Δεν με εκανε να νιωσω ετσι.

Το να πιστευει οτι γνωριζει περισσοτερα απο εμενα και εσενα στην δουλεια του ναι φυσικα και το ειδα στα πλαισια της ιδιοτητας του ως γιατρου, οχι ειμαι ο Αναστασακης αρα ειμαι ο καλυτερος. Τονισε πολυ το γιατρος versus νοσηλευτριες και εχει δικιο. Την σημασια του να εισαι γιατρος γενικοτερα.

Ειναι απιστευτο οτι εχει εξηγησει τοσες φορες τι συμβαινει με την τιμη και παλι κρατας το δικο σου αφηγημα Γιωργο. Eγω απο την αρχη ειπα οτι συγκεκριμενα μελη εχουν εμπαθεια με τον γιατρο. Δεν ξερω τι εχετε παθει και προσωπικα δεν το δικαιολογω καθολου πλεον.

Γιατι χασαμε εναν γιατρο, θα χασουμε και τους επομενους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι τι σημαίνει ανεξάρτητη. Αν ο Λορενζο μου έλεγε cvial μην λες την τιμή και έκανα κανονικά την παρουσίαση μου και την έκανα όπως την έκανα δεν θα ήταν ανεξάρτητη;
Κ σου απαντώ..όχι δεν είναι ανεξάρτητη...σου έβαλε κάποιον περιορισμό...αν σε ρωτούσα εγώ σαν απλο μέλος "cvial πόσο κόστισε για να δω αν με παίρνει γιατί μου αρέσει το αποτέλεσμα;" Τι θα μου απαντούσες; "Τράβα Ισπανία να μαθεις;"
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν έκανες μόνο αυτά, έκανες και άλλα όπως σωστά επισήμανε ο Τάσος και στα είπα και εγώ νωρίτερα. Απόψε θα τα ακούσεις και ελπίζω από αύριο να κάνεις την αυτοκριτική σου.
Ειλικρινά αυτο δεν το περιμενα να βαζεις μελη να την πεσουν σε κάποιον που απλα ηθελε να αναφερθούν οι τιμες ωστε να υπαρχει μια καλυτερη άποψη του καθε μέλους για ολες τις κλινικες...λυπάμαι πραγματικά για αυτα σου τα λόγια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ Γιώργο, μάλλον μπερδεύεις το «ανεξάρτητη» με το δεν έχω όλη την πληροφορία άρα η παρουσίαση είναι «ελλιπής». Είναι στοιχειώδες.
 

Jack4speed

New Member
Λοιπόν ήρεμα για να τα συμμαζέψουμε λίγο... προτείνω ένα UNION MEETING με τον Δρ. Αναστασάκη Gest σε μέρος της αρεσκείας του μαζί με μέλη από το φόρουμ ούτως ώστε να γίνει μια εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ Τύρου και αχλαδιού κάτι να λυθούν οποιεσδήποτε "παρεξηγήσεις " κάι θα ωφελούσε Όλους Μας..Αν αυτό ήταν εφικτό... Γιατρέ ο πρώτος γύρος δικός μου..!! Τι γνώμη έχετε γιαυτο ??
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειλικρινά αυτο δεν το περιμενα να βαζεις μελη να την πεσουν σε κάποιον που απλα ηθελε να αναφερθούν οι τιμες ωστε να υπαρχει μια καλυτερη άποψη του καθε μέλους για ολες τις κλινικες...λυπάμαι πραγματικά για αυτα σου τα λόγια.

Επειδή δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε και υπεκφεύγεις προσπαθώντας να γίνεις αρεστός αντί να σιωπάσεις ή να πεις «ρε παιδιά μπορεί να έκανα ένα λάθος» δεκτή η λύπη σου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγνωμη αλλα εγω δεν ειδα τιποτα απο αυτα που λες. Δεν με εκανε να νιωσω ετσι.

Το να πιστευει οτι γνωριζει περισσοτερα απο εμενα και εσενα στην δουλεια του ναι φυσικα και το ειδα στα πλαισια της ιδιοτητας του ως γιατρου, οχι ειμαι ο Αναστασακης αρα ειμαι ο καλυτερος. Τονισε πολυ το γιατρος versus νοσηλευτριες και εχει δικιο. Την σημασια του να εισαι γιατρος γενικοτερα.

Ειναι απιστευτο οτι εχει εξηγησει τοσες φορες τι συμβαινει με την τιμη και παλι κρατας το δικο σου αφηγημα Γιωργο. Eγω απο την αρχη ειπα οτι συγκεκριμενα μελη εχουν εμπαθεια με τον γιατρο. Δεν ξερω τι εχετε παθει και προσωπικα δεν το δικαιολογω καθολου πλεον.

Γιατι χασαμε εναν γιατρο, θα χασουμε και τους επομενους.
Δεκτό...εσένα σου έκανε κλικ ...με έναν αστερίσκο...μια ερώτηση υποθετική ...εσύ τώρα αν πηγαίνες να κάνεις μμ εκεί ειλικρινά ξέρεις πόσα θα πληρώσεις ; Εγώ δεν έχω κτλ ....αν θες απαντάς ....κ δεν χουμε κόλλημα με τον γιατρό ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΟΙ ΣΥΝΕΝΝΟΉΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΑΥΤΟ!!!έλεος ...είδες σε κανενα άλλο νήμα να γίνεται αυτό το χάλι ; ας ελεγε ο Άλντο ένα νούμερο κ τίποτα δεν θα γινόταν...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν ήρεμα για να τα συμμαζέψουμε λίγο... προτείνω ένα UNION MEETING με τον Δρ. Αναστασάκη Gest σε μέρος της αρεσκείας του μαζί με μέλη από το φόρουμ ούτως ώστε να γίνει μια εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ Τύρου και αχλαδιού και να λυθούν οποιεσδήποτε "παρεξηγήσεις " κάι θα ωφελούσε Όλους Μας..Αν αυτό ήταν εφικτό... Γιατρέ ο πρώτος γύρος δικός μου..!! Τι γνώμη έχετε γιαυτο ??

Εγω θα έλεγα Ιάκωβε να αφήσεις τον χρόνο να δουλέψει λίγο. Συζήτηση δεν γίνεται όσο η πληγή είναι ανοιχτή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεκτό...εσένα σου έκανε κλικ ...με έναν αστερίσκο...μια ερώτηση υποθετική ...εσύ τώρα αν πηγαίνες να κάνεις μμ εκεί ειλικρινά ξέρεις πόσα θα πληρώσεις ; Εγώ δεν έχω κτλ ....αν θες απαντάς ....κ δεν χουμε κόλλημα με τον γιατρό ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΟΙ ΣΥΝΕΝΝΟΉΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΑΥΤΟ!!!έλεος ...είδες σε κανενα άλλο νήμα να γίνεται αυτό το χάλι ; ας ελεγε ο Άλντο ένα νούμερο κ τίποτα δεν θα γινόταν...

Γιώργο σε θεωρώ σοβαρό παιδί και και δεν καταλαβαίνω πως μπαίνεις σε τέτοιο τριπάκι. Δηλαδή αν έβλεπες ότι σου αρέσει η δουλειά του Αναστασάκη αλλά είχες ενδοιασμούς για την τιμή δεν θα μπορούσες να την μάθεις στο πρώτο σου ταξίδι στην Αθήνα; Σε παρακαλώ, σας έχω για ανθρώπους της πιάτσας και όχι για βουτυρόπαιδα που περιμένουν να τους δώσουν την μπουκιά στο στόμα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αγαπητέ Γιώργο, μάλλον μπερδεύεις το «ανεξάρτητη» με το δεν έχω όλη την πληροφορία άρα η παρουσίαση είναι «ελλιπής». Είναι στοιχειώδες.
Δεν μου απάντησες.... Κάνεις παρουσίαση με περιορισμούς ναι η όχι ; Επίσης δεν μου απάντησες ; Υπήρξε συνενόηση μεταξύ γιατρού κ Άλντο να κρατηθεί άκρα του τάφου σιωπή για την τιμή η όχι ; Πες το δεν είναι κακό...έντιμο είναι κ ειλικρινές ....κ Άλντο επίσης αν έλεγε από την αρχή παιδιά δεν θα πω τιμή γιατί έτσι συνενοηθηκα πάλι δεν θα γινόταν τίποτα ....
 

vag25

Well-Known Member
εσύ τώρα αν πηγαίνες να κάνεις μμ εκεί ειλικρινά ξέρεις πόσα θα πληρώσεις ; Εγώ δεν έχω κτλ ....αν θες απαντάς ....κ δεν χουμε κόλλημα με τον γιατρό ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΟΙ ΣΥΝΕΝΝΟΉΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΑΥΤΟ!!!έλεος ...είδες σε κανενα άλλο νήμα να γίνεται αυτό το χάλι ; ας ελεγε ο Άλντο ένα νούμερο κ τίποτα δεν θα γινόταν...
Αν ηθελα να κανω εκει μμ θα πηγαινα να με δει και μου πει την τιμη. Αλλα δεν θελω.

Σε καθε νημα γινεται και θα γινεται χάλι. Απο παλια το ελεγα για την οχι καλη φιλοξενια νεων μελων πχ, οπως και εσυ δεν ειχες καλη φιλοξενία απο το φορουμ. Το ιδιο λεω και για τον γιατρο.

Αλλα πιστευα οτι δεν θα εκανες και εσυ αυτο που σου εκαναν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Επειδή δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε και υπεκφεύγεις προσπαθώντας να γίνεις αρεστός αντί να σιωπάσεις ή να πεις «ρε παιδιά μπορεί να έκανα ένα λάθος» δεκτή η λύπη σου.
Καμια λύπη το είχα πρι εξάλλου οτι το μόνο που με ένοιαζε ειναι να ξερει το οαθε μέλος οσες περισσότερες πληροφορίες θελει για μια κλινική, πχ οπως ειπε ο αερατος ενας φιλος του στην κρητη δυσκολεύεται να πάει για συνάντηση Αθήνα και ολα τα μελη στην επαρχεία γιατι να μην μπορούν να δουν στο φόρουμ ολες αυυες τις πληροφορίες και να αναγκάζονται να ξοδεύουν χρονο και χρήμα να το κάνουν;

Νομιζω ήμουν ξεκάθαρος ότι αφου ανακοινώθηκαν οι τιμες ολα θα είναι ομαλα αφου ολα τα μελη θα σταματήσουν να ρωτάνε τιμες... κ αντι να ηρεμήσουμε εσυ συνεχίζεις και λες σε μελη να μου επιτεθουν, ενω ειχα διάθεση να μη δημιουργώ εντάσεις...ειλικρινά με θλίβουν αυτα τα λογια σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μου απάντησες.... Κάνεις παρουσίαση με περιορισμούς ναι η όχι ; Επίσης δεν μου απάντησες ; Υπήρξε συνενόηση μεταξύ γιατρού κ Άλντο να κρατηθεί άκρα του τάφου σιωπή για την τιμή η όχι ; Πες το δεν είναι κακό...έντιμο είναι κ ειλικρινές ....κ Άλντο επίσης αν έλεγε από την αρχή παιδιά δεν θα πω τιμή γιατί έτσι συνενοηθηκα πάλι δεν θα γινόταν τίποτα ....

Εγώ να στο πω. Πως το ξέρω; Το υποθέτω όπως και εσυ. Στην περίπτωση του Λορενζο στο consultation το είπα ευθέως για όλα τα παιδιά που πήραν ειδική τιμή και παρουσιάζουν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο σε θεωρώ σοβαρό παιδί και και δεν καταλαβαίνω πως μπαίνεις σε τέτοιο τριπάκι. Δηλαδή αν έβλεπες ότι σου αρέσει η δουλειά του Αναστασάκη αλλά είχες ενδοιασμούς για την τιμή δεν θα μπορούσες να την μάθεις στο πρώτο σου ταξίδι στην Αθήνα; Σε παρακαλώ, σας έχω για ανθρώπους της πιάτσας και όχι για βουτυρόπαιδα που περιμένουν να τους δώσουν την μπουκιά στο στόμα.
Είναι θέμα αξιοκρατίας ...δεν γίνεται να μπαίνω εγώ κ να ξεγυμνωνοναι κυριολεκτικά 3 χρόνια τώρα κ να ανοιγομαι μεταξύ αγνώστων σε ένα φόρουμ που έχω ξανά πει εγώ προσωπικα αποδεδειγμένα δεν έχω κερδίσει τίποτα κ δεν χω γλυτώσει τίποτα με την πληροφορία από δω μέσα ....να ακούω κατά καιρούς κραξιματα κ κραξιματα ...τούμπες κ κωλοτουμπες ....να προσπαθώ να το διαχειριστώ όλο αυτό με αξιοπρέπεια κ να κάνω υπομονή γιατί πίστευα σ αυτό που έκανα ότι θα δικαιωθώ ...κ να μου μπαίνουν πελάτες μιας κλινικής κ μόνο κ να μου απλώνεις τα φτερά σου να τους προστατέψεις ....κ εμείς να παλεύουμε με τα θηρία ...δεν έχω δει άλλο μέλος να μπαίνει μέσα πρώτη φορά σε στο φόρουμ κ να έχει τέτοια συμπεριφορά....οι περισσότεροι είναι λες κ πηδούν στους κροκόδειλους την πρώτη φορά ....
 

vag25

Well-Known Member
Νομιζω ήμουν ξεκάθαρος ότι αφου ανακοινώθηκαν οι τιμες ολα θα είναι ομαλα αφου ολα τα μελη θα σταματήσουν να ρωτάνε τιμες... κ αντι να ηρεμήσουμε εσυ συνεχίζεις και λες σε μελη να μου επιτεθουν, ενω ειχα διάθεση να μη δημιουργώ εντάσεις...ειλικρινά με θλίβουν αυτα τα λογια σου.

Δεν εννοει επιθεση προς εσενα, εννοει προστασια του φορουμ απο τους υπολοιπους. Δηλαδη αντι να βαζουν οι παλιοι περισσοτερο εύφλεκτο υλικο στην φωτια, να προσπαθουν να προστατευουν το φορουμ. Τα νεα μελη κτλ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι θέμα αξιοκρατίας ...δεν γίνεται να μπαίνω εγώ κ να ξεγυμνωνοναι κυριολεκτικά 3 χρόνια τώρα κ να ανοιγομαι μεταξύ αγνώστων σε ένα φόρουμ που έχω ξανά πει εγώ προσωπικα αποδεδειγμένα δεν έχω κερδίσει τίποτα κ δεν χω γλυτώσει τίποτα με την πληροφορία από δω μέσα ....να ακούω κατά καιρούς κραξιματα κ κραξιματα ...τούμπες κ κωλοτουμπες ....να προσπαθώ να το διαχειριστώ όλο αυτό με αξιοπρέπεια κ να κάνω υπομονή γιατί πίστευα σ αυτό που έκανα ότι θα δικαιωθώ ...κ να μου μπαίνουν πελάτες μιας κλινικής κ μόνο κ να μου απλώνεις τα φτερά σου να τους προστατέψεις ....κ εμείς να παλεύουμε με τα θηρία ...δεν έχω δει άλλο μέλος να μπαίνει μέσα πρώτη φορά σε στο φόρουμ κ να έχει τέτοια συμπεριφορά....οι περισσότεροι είναι λες κ πηδούν στους κροκόδειλους την πρώτη φορά ....

Για πιο μέλος αναφέρεσαι;
 

vag25

Well-Known Member
Είναι θέμα αξιοκρατίας ...δεν γίνεται να μπαίνω εγώ κ να ξεγυμνωνοναι κυριολεκτικά 3 χρόνια τώρα κ να ανοιγομαι μεταξύ αγνώστων σε ένα φόρουμ που έχω ξανά πει εγώ προσωπικα αποδεδειγμένα δεν έχω κερδίσει τίποτα κ δεν χω γλυτώσει τίποτα με την πληροφορία από δω μέσα ....να ακούω κατά καιρούς κραξιματα κ κραξιματα ...τούμπες κ κωλοτουμπες ....να προσπαθώ να το διαχειριστώ όλο αυτό με αξιοπρέπεια κ να κάνω υπομονή γιατί πίστευα σ αυτό που έκανα ότι θα δικαιωθώ ...κ να μου μπαίνουν πελάτες μιας κλινικής κ μόνο κ να μου απλώνεις τα φτερά σου να τους προστατέψεις ....κ εμείς να παλεύουμε με τα θηρία ...δεν έχω δει άλλο μέλος να μπαίνει μέσα πρώτη φορά σε στο φόρουμ κ να έχει τέτοια συμπεριφορά....οι περισσότεροι είναι λες κ πηδούν στους κροκόδειλους την πρώτη φορά ....
Αρα θες αυτο που εγινε με σενα να το παθουν και οι επομενοι. Καταλαβαινω σωστα?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν ηθελα να κανω εκει μμ θα πηγαινα να με δει και μου πει την τιμη. Αλλα δεν θελω.

Σε καθε νημα γινεται και θα γινεται χάλι. Απο παλια το ελεγα για την οχι καλη φιλοξενια νεων μελων πχ, οπως και εσυ δεν ειχες καλη φιλοξενία απο το φορουμ. Το ιδιο λεω και για τον γιατρο.

Αλλα πιστευα οτι δεν θα εκανες και εσυ αυτο που σου εκαναν.
Εγώ μπήκα σαν ανίδεος να κάνω μια παρουσίαση κ με το καλημέρα όρμηξαν νομίζοντας ότι ήμουν βάλτος της dhi...οκ όμως ...ότι ζητούσαν προσπαθούσα να ανταποκριθώ την στιγμή που μπήκα σ' αυτή την διαδικασία ....μια διαδικασία που ακόμα συνεχίζεται κ θα τελειώσει σε 6 μήνες ...δεν το κτλ ...έβαλα σε κανεναν περιορισμούς ; Το φόρουμ βάζει τους όρους κ εγώ προσπαθώ να ακολουθήσω ...δεν μπήκα μέσα κ είπα "παιδιά θα σας πω αυτό κ αυτό ...αυτό κ αυτό δεν γουστάρω γιατί έτσι !" Ε θα με πετουσατε σε αληθινούς κροκόδειλους!παιδιά έγινε ροντέο ένα νήμα που μια πρόταση αν έγραφε ο αλντο δεν θα άνοιγε μύτη...τι να λέμε τώρα ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για πιο μέλος αναφέρεσαι;
Μα Για τον Άλντο ....πρώτη φορά εισαι τόσο προστατευτικός με ένα μέλος κ έχεις στρέψει την προσοχή σου. ..συνήθως αφήνεις τα νήματα κ τρέχουν κ σχολιάζεις σε πράγματα που απλά σε κεντρίζουν ...στον Άλντο κόβεις κ ράβεις κ παρεμβαινεις.....
 
Μπλουζα