Συζήτηση & Πληροφορίες για την κλινική

jersey

Well-Known Member
Αν τα χαρτιά είναι από συνέδρια ή παρουσία στον χώρο των μμ, φυσικά και μετράνε. Αν είναι σε άσχετα αντικείμενα προφανώς δεν λένε πολλά πράγματα.
Ναι εννοώ δεν είναι ανάγκη να έχει ειδικότητα συναφή με το αντικείμενο πχ Δερματολόγος ή πλαστικός χειρουργός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνήθως οι χειρούργοι είναι οι πιο κατάλληλοι γιατι "πιάνουν τα χέρια τους", αν και αυτό δεν είναι πάντα απαραίτητο.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Συνήθως οι χειρούργοι είναι οι πιο κατάλληλοι γιατι "πιάνουν τα χέρια τους", αν και αυτό δεν είναι πάντα απαραίτητο.
Αν θέλετε να με ρωστησετε κατι ίσως να μπορώ να βοηθησω...
Κατι έχει πάρει το αυτι μου για το θεμα που συζητατε :p:p:p
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ποιες απόψεις;
Moυ είπε ένας φίλος από το χωριό που πήγε Κων/πολη για μμ ή από φωτογραφίες περιστατικών που δεν ξέρουμε με ποια κλινική συνδέονται
και ποια συμφέροντα εξυπηρετούν;
Δεν ειχα δει την αστειοτητα που εγραψες περι εξυπηρετηση συμφεροντων και δεν θελω να αφηνω πραγματα στον αερα οποτε σου απαντω:
Οπως βλεπεις λοιπον αφορα περιστατικο της κλινικης του Cinik,προφανως απο ομαδα τεχνικων του.Eιναι ο χρηστης baldylocks20(περιπου στην μεση του νηματος το ποστ του) και το εχει παρουσιασει σε ολα τα ξενα φορουμ.Εχει επισης αναφερει οτι η κλινικη δεν εχει ασχοληθει μαζι του για να ακουσει τα παραπονα του παρα τις εντονες προσπαθειες του για επικοινωνια μαζι τους.

Και θα ηθελα και ο φιλος @Konstantinos Sk να μας πει κατι για αυτο το περιστατικο,εστω σαν Κωνσταντινος σε φιλικο επιπεδο και οχι σαν εκπροσωπος.
 

Konstantinos Sk

New Member
Δεν ειχα δει την αστειοτητα που εγραψες περι εξυπηρετηση συμφεροντων και δεν θελω να αφηνω πραγματα στον αερα οποτε σου απαντω:
Οπως βλεπεις λοιπον αφορα περιστατικο της κλινικης του Cinik,προφανως απο ομαδα τεχνικων του.Eιναι ο χρηστης baldylocks20(περιπου στην μεση του νηματος το ποστ του) και το εχει παρουσιασει σε ολα τα ξενα φορουμ.Εχει επισης αναφερει οτι η κλινικη δεν εχει ασχοληθει μαζι του για να ακουσει τα παραπονα του παρα τις εντονες προσπαθειες του για επικοινωνια μαζι τους.

Και θα ηθελα και ο φιλος @Konstantinos Sk να μας πει κατι για αυτο το περιστατικο,εστω σαν Κωνσταντινος σε φιλικο επιπεδο και οχι σαν εκπροσωπος.
Σαν εκπρόσωπος της κλινικής στην Ελλάδα μπορώ να σου αναλύσω όλες τις περιπτώσεις της κλινικής σε Έλληνες ασθενείς. Άλλωστε αυτός είναι ο ρόλος μου να ασχολούμαι με την Ελλάδα. Το περιστατικό που αναφέρεις δεν αποδεικνύει ότι όντος είναι περιστατικό της κλινικής. Φυσικά και δεν αποδεικνύει και το αντίθετο. Δεν έχει φωτογραφίες στην κλινική όπου όλοι οι ασθενείς μας έχουν. (είναι σίγουρα μια απάντηση σε κάποιο φόρουμ όπου κάποιος ρώτησε την γνώμη για την κλινική). Αν θέλεις να το σχολιάσω σαν απάντηση σε ένα ποστ κάποιου φόρουμ τότε με την ίδια ευκολία που θα μπορούσε κάποιος να πει ότι είναι ένα κακο περιστατικό της κλινικής του Dr Cinik, θα μπορούσε κάποιος άλλος να πει ότι είναι ένα κακόβουλο σχόλιο κάποιου ανταγωνιστή. Δεν έχω παρακολουθήσει ούτε το συγκεκριμένο φόρουμ ούτε το τη μπορεί να έχει ανεβάσει ο συγκεκριμένος χρήστης του φόρουμ. Αυτό που μπορώ να πω από τα ελληνικά αποτελέσματα που βλέπω και παρακολουθώ καθημερινά στην κλινική μας ότι κάτι τέτοιο δεν υπήρξε ποτέ(σε Έλληνα ασθενή και όσο εγώ συνεργάζομαι με την κλινική). Υπάρχει ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα σε παρουσίαση σε αυτό το φόρουμ. Υπάρχει και ένα σε αρχικό στάδιο ενεργό στο φόρουμ(πάρα πολύ δύσκολη περίπτωση. Ήμουν μπροστά σε όλη την διαδικασία). Ελπίζω να υπάρξουν και περισσότερα για να υπάρξει μεγαλύτερη ακρίβεια στο τι αποτελέσματα μπορεί να παράξει η κλινική.
 

Aris81

Well-Known Member
Μη μιλάς για αστειότητες,όταν υποστηρίζεις ότι θα ζητήσεις να βγάλεις φωτογραφίες των τούρκικων πτυχίων και θα τα ελέγξεις
και όταν σε ρωτάω πως θα τα ελέγξεις,πετάς στην μπάλα στην κερκίδα λέγοντάς μου ότι κάνω λάθος,
γιατί πολύ απλά για άλλη μία φορά μένεις στη θεωρία.

Αφού λοιπόν θες τόσο πολύ να διαφωτίσεις το forum περί των τουρκικών κλινικών,πες μας πως θα ελέγξεις την γνησιότητα ενός τουρκικού πτυχίου λοιπόν(που φυσικά θα το έχεις βγάλεις και φωτογραφία)και πως θα το ταυτοποιήσεις με το πρόσωπο που έχεις απέναντί σου;
ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ

Δεν ειχα δει την αστειοτητα που εγραψες περι εξυπηρετηση συμφεροντων και δεν θελω να αφηνω πραγματα στον αερα οποτε σου απαντω:

Το περιστατικό που αναφέρεις δεν αποδεικνύει ότι όντος είναι περιστατικό της κλινικής. Φυσικά και δεν αποδεικνύει και το αντίθετο. Δεν έχει φωτογραφίες στην κλινική όπου όλοι οι ασθενείς μας έχουν.

Την απάντηση περί "αστειότητας" στην έδωσε ο εκπρόσωπος.
Ο καθένας μπορεί να ανεβάσει σε ένα forum μία φωτογραφία και να ισχυριστεί το οτιδήποτε
πράγμα που γνωρίζει κάθε δεκαχρονο που σερφάρει στο internet
 

Nik.Mos

Well-Known Member
https://www.hairrestorationnetwork....ul-awful-results/?tab=comments#comment-577483
Εδω ειναι πιο ολοκληρωμενο.
@Konstantinos Sk ,ισχυριζεσαι φιλε μου οτι το εν λογω περιστατικο ειναι φτιαχτο απο αντιπαλη κλινικη ;Και αν καταλαβα καλα οτι εψαξες να τον βρεις στα αρχεια της κλινικης και δεν τον βρηκες;Λοιπον,εχω ηδη επικοινωνησει με το συγκεκριμενο μελος και τον παρακαλεσα να ερθει να παρουσιασει την κατασταση του εδω στο παρων νημα,του εξηγησα τους λογους και αναμενω απαντηση του.

@Aris81 καταρχας δεν θα περιμενω να ερθει η ωρα να μπω στο δωματιο για επεμβαση αν προηγουμενως δεν εχουν γινει γνωστα ολα τα προσωπα που θα συμμετεχουν στην διαδικασια,ο ρολος τους,τα πτυχια τους,η εμπειρια τους η εκπαιδευση τους και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ειναι απαραιτητη.Γνωριζω οτι σε καθε χωρα υπαρχουν υπηρεσιες δημοσιες που φροντιζουν τετοια θεματα και δινουν την δυνατοτητα της εξακριβωσης εγκυροτητας ενος πτυχιου.Δεν γνωριζω ποια ακριβως υπηρεσια ειναι αυτη αλλα θα το ψαξω και θα στο ανεβασω εδω.Εσυ κολλησες ομως σε μια κουβεντα μου για τα πτυχια και ολα τα υπολοιπα τα εχεις αφησει ασχολιαστα.Οπου σε συμφερει στεκεσαι και οτι δεν συμφερει το αγνοεις
 

Aris81

Well-Known Member
@Aris81 καταρχας δεν θα περιμενω να ερθει η ωρα να μπω στο δωματιο για επεμβαση αν προηγουμενως δεν εχουν γινει γνωστα ολα τα προσωπα που θα συμμετεχουν στην διαδικασια,ο ρολος τους,τα πτυχια τους,η εμπειρια τους η εκπαιδευση τους και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ειναι απαραιτητη.Γνωριζω οτι σε καθε χωρα υπαρχουν υπηρεσιες δημοσιες που φροντιζουν τετοια θεματα και δινουν την δυνατοτητα της εξακριβωσης εγκυροτητας ενος πτυχιου.Δεν γνωριζω ποια ακριβως υπηρεσια ειναι αυτη αλλα θα το ψαξω και θα στο ανεβασω εδω.Εσυ κολλησες ομως σε μια κουβεντα μου για τα πτυχια και ολα τα υπολοιπα τα εχεις αφησει ασχολιαστα.Οπου σε συμφερει στεκεσαι και οτι δεν συμφερει το αγνοεις

Ποια έχω αφήσει ασχολίαστα;
Μία ιδεατή πραγματικότητα,που στην πράξη είναι ανεφάρμοστη;

Noμίζεις ότι δε θα ήθελα να ξέρω το ποιόν του τεχνικού team;
Νομίζεις ότι δε θα ήθελα να καταλαβαίνω τι λένε,όταν επί 8ώρες μιλάνε τουρκικά και
δεν καταλαβαίνουν σχεδόν τίποτα από αγγλικά;

Έχοντας ζήσει τη μμ στην Κων/πολη,απλά ρωτάω εσένα πως θα το καταφέρουν αυτό οι επόμενοι που θα πάνε.
Και επειδή έχω αναγνωρίσει ελληνικό πτυχίο και master,ξέρω και την υπηρεσία αναγνώρισης/αξιολόγησης,
όπως και ότι μόνο εγώ μπορώ να κινήσω διαδικασία για το δικό μου πτυχίο και όχι για πτυχίο τρίτων.
Για πτυχίο τρίτων μπορεί να κινηθεί ανεξάρτητη αρχή,μόνο μετά από καταγγελία.

Και μιλάμε τώρα για Τουρκία,δηλαδή πιάστο αυγό και κούρευτο..
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ποια έχω αφήσει ασχολίαστα;
Μία ιδεατή πραγματικότητα,που στην πράξη είναι ανεφάρμοστη;

Noμίζεις ότι δε θα ήθελα να ξέρω το ποιόν του τεχνικού team;
Νομίζεις ότι δε θα ήθελα να καταλαβαίνω τι λένε,όταν επί 8ώρες μιλάνε τουρκικά και
δεν καταλαβαίνουν σχεδόν τίποτα από αγγλικά;

Έχοντας ζήσει τη μμ στην Κων/πολη,απλά ρωτάω εσένα πως θα το καταφέρουν αυτό οι επόμενοι που θα πάνε.
Και επειδή έχω αναγνωρίσει ελληνικό πτυχίο και master,ξέρω και την υπηρεσία αναγνώρισης/αξιολόγησης,
όπως και ότι μόνο εγώ μπορώ να κινήσω διαδικασία για το δικό μου πτυχίο και όχι για πτυχίο τρίτων.
Για πτυχίο τρίτων μπορεί να κινηθεί ανεξάρτητη αρχή,μόνο μετά από καταγγελία.

Και μιλάμε τώρα για Τουρκία,δηλαδή πιάστο αυγό και κούρευτο..
Ωραια,επομενως ποια ειναι η λυση που προτεινεις εσυ;Εγω τουλαχιστον προσπαθω να δωσω καποιες ,εσυ εκτος απο το να τις υπονομευεις τι εχεις να αντιπροτεινεις;Να επιλεγουν οι ασθενεις με γνωμονα το ινσταγκραμ των κλινικων και τα διαφορα facebook group που τους ανηκουν;
Προτεινε μου εσυ κατι για να εχει νοημα η συζητηση μας και να μπορεσει να βοηθηθει οποιος το χρειαστει.
Δεν γινεται ολες οι αρνητικες κριτικες προς την κλινικη του cinik(και ειναι απειρες στο διαδικτυο αρκει να ψαξει καποιος) και των υπολοιπων τουρκικων κλινικων να βαφτιζονται στημενες απαντησεις αντιπαλων κλινικων με στοχο να τους πληξουν.Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.

Υ.Γ.Σε ειχα ρωτησει πως θα αισθανοσουν αν προτεινες εσυ την κλινικη αυτη σε εναν φιλο σου ή γνωστο σου και γυρνουσε με τετοιο κεφαλι οπως του παιδιου στις φωτο.Θα ενιωθες τυψεις;
Επισης αν δεν ηταν αληθινο περιστατικο ο ιδιος ο γιατρος ή τα ατομα που ειναι στις υπηρεσιες του θα ειχαν φροντισει να ασχοληθουν με το νημα του παιδιου στο ξενο φορουμ και να γραψουν κατι και να τον διαψευσουν.Κατι τετοιο δεν εγινε ποτε φυσικα οπως δεν γινεται και στο συνολο αυτων που φευγουν απογοητευμενοι απο την κλινικη,η αντιμετωπιση ειναι η ιδια ,δεν σας ξερουμε,μην μας ενοχλειτε,ο γιατρος πνιγεται στην δουλεια ,δεν εχει χρονο κτλ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Ωραια,επομενως ποια ειναι η λυση που προτεινεις εσυ;Εγω τουλαχιστον προσπαθω να δωσω καποιες ,εσυ εκτος απο το να τις υπονομευεις τι εχεις να αντιπροτεινεις;Να επιλεγουν οι ασθενεις με γνωμονα το ινσταγκραμ των κλινικων και τα διαφορα facebook group που τους ανηκουν;
Προτεινε μου εσυ κατι για να εχει νοημα η συζητηση μας και να μπορεσει να βοηθηθει οποιος το χρειαστει.
Δεν γινεται ολες οι αρνητικες κριτικες προς την κλινικη του cinik(και ειναι απειρες στο διαδικτυο αρκει να ψαξει καποιος) και των υπολοιπων τουρκικων κλινικων να βαφτιζονται στημενες απαντησεις αντιπαλων κλινικων με στοχο να τους πληξουν.Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.

Eγώ μέσα από το νήμα μου έχω γράψει κάποιες συμβουλές,όχι για να πάει κάποιος στην Elite,αλλά γενικά στο ενδεχόμενο να πάει κάποιος Κων/πολη.
Δεν έχω λόγο να υπονομεύσω τις προτάσεις σου,απλά καυτηριάζω κάποιες που είναι μη ρεαλιστικές και απλά ευσεβείς πόθοι
και σου ζήτησα,μιας και έχεις γνώση από Τουρκία,να μας αναλύσεις επί του πρακτέου τις προτάσεις σου.

Υ.Γ.Σε ειχα ρωτησει πως θα αισθανοσουν αν προτεινες εσυ την κλινικη αυτη σε εναν φιλο σου ή γνωστο σου και γυρνουσε με τετοιο κεφαλι οπως του παιδιου στις φωτο.Θα ενιωθες τυψεις;
Επισης αν δεν ηταν αληθινο περιστατικο ο ιδιος ο γιατρος ή τα ατομα που ειναι στις υπηρεσιες του θα ειχαν φροντισει να ασχοληθουν με το νημα του παιδιου στο ξενο φορουμ και να γραψουν κατι και να τον διαψευσουν.Κατι τετοιο δεν εγινε ποτε φυσικα οπως δεν γινεται και στο συνολο αυτων που φευγουν απογοητευμενοι απο την κλινικη,η αντιμετωπιση ειναι η ιδια ,δεν σας ξερουμε,μην μας ενοχλειτε,ο γιατρος πνιγεται στην δουλεια ,δεν εχει χρονο κτλ.

Για να φτάσω να προτείνω κάποια κλινική,πρέπει η συγκεκριμένη κλινική να δουλεύει σε βάθος χρόνου σε υψηλό επίπεδο και να παρουσιάζει σταθερά αποτελέσματα.
Όπως θα έχεις δει,δεν έχω προτείνει κάποια και έχω επισημάνει ότι η Κων/πολη δεν είναι για όλους.
Απλά το γεγονός ότι τσουβαλιάζεις όλες τις κλινικές,είναι άτοπο και παράλογο.
Όσο για τα περιστατικά,αυτό που σου λέω είναι πως υπάρχουν τόσο θετικά,όσο και αρνητικά περιστατικά στο internet,που είναι στημένα.
Αν εγώ θέλω να καταγγείλω την Elite,θα φροντίσω αρχικά να πείσω για το πως/πότε/που έγινε η μμ,πράγμα πολύ εύκολο.
Και μετά θα δείξω το κεφάλι μου.

Τέλος,μιας και έχεις αρχίσει μία εκστρατεία κατά των μμ στην Κων/πολη,
μπορείς κάλλιστα να δεις τις μμ που έχουν παρουσιαστεί στο forum,
αν έχουν τηρηθεί κάποιες βασικές αρχές μμ,αν είμαστε ευχαριστημένοι,κ.λ.π.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα