Συζήτηση & Πληροφορίες για την κλινική

Georgie

Well-Known Member
Ναι ισχύει αυτο
Την ημέρα που έκανα επέμβαση μονο περιστατικα απο το εξωτερικό ηταν .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εγώ που έζησα δυο μέρες με 11 ωρα επέμβασεις αμφιβάλλω πολύ αν ένας γιατρός θα αντέξει τρία χειρουργεία , εκτός αν επιβλέπει μόνο.Τότε είναι εύκολο.Αν εξάγει ή εισάγει δεν θα τα καταφέρει

Ο Λορενζο, ο Freitas, Villa, Heinicke και όλοι οι Ισπανοί κάνουν 2-3 χειρουργεία την ημέρα μόνο με εισαγωγή (εξαγωγή οι technicians) για χρόνια (15+). Το ίδιο και Ο Erdogan (οπές) στην παλιά κλινική.
 

alex7

Well-Known Member
Ο Λορενζο, ο Freitas και όλοι οι Ισπανοί κάνουν 2-3 χειρουργεία την ημέρα μόνο με εισαγωγή (εξαγωγή οι technicians) για χρόνια (15+).
βάζουν λίγα grafts τότε.O Tίρκάλας για να βάλει σε εμένα 2300 σε μία μερα έκανε 4 ώρες και το ΄δερμα μου ήταν ελαστικό και τον διευκόλυνε.Που να είχε κανενα άλλο με σκληρό δέρμα .
 

Xristos87

Well-Known Member
μηπως κ το ξενο πουλαει καλυτερα;;; σε ολους τους τομεις;;;
μηπως ημαστε κ ολιγον τι πεσιμιστες σε ο,τι ειναι ντοπιο;;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
βάζουν λίγα grafts τότε.O Tίρκάλας για να βάλει σε εμένα 2300 σε μία μερα έκανε 4 ώρες και το ΄δερμα μου ήταν ελαστικό και τον διευκόλυνε.Που να είχε κανενα άλλο με σκληρό δέρμα .

Κάνουν manual extraction. Εκεί είναι το κουμπί και η καθυστέρηση. Ο Λορένζο βάζει 2500 σε 2 ώρες. Για να βγάλεις όμως 2500 με manual θες πολλές ώρες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μηπως κ το ξενο πουλαει καλυτερα;;; σε ολους τους τομεις;;;
μηπως ημαστε κ ολιγον τι πεσιμιστες σε ο,τι ειναι ντοπιο;;;

Ούτε κατά διάνοια. Είπε κανείς τίποτα για άλλες ιατρικές ειδικότητες (πχ. χειρούργοι οφθαλμίατροι).
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προφανώς εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Θα πρέπει να εξηγείτε σε ποιους απευθύνεστε και να το διευκρίνιζετε επαρκώς και όχι να αναφέρεστε σε μια εικόνα που μπορεί να είναι αληθής,αλλά σε καμία περίπτωση η εξαίρεση δεν αποτελεί κανόνα των μμ στη Ελλάδα.

Όχι, το καλύτερο στην Ιατρική ειναι πάντα καλύτερο.
Τα κλισε δεν λειτουργουν σε αυτη την περιπτωση.
Σκοπός ειναι το καλύτερο και το τελειο.
Αλλιως πειτε τα αυτα και στους μηχανικούς που βελτιώνουν τα υλικα, τις διαδικασίες και την μηχανική και πάμε στο φεγγάρι και πισω.
Εκει, το καλύτερο ειναι εχθρός??? Δεν νομιζω

Επίσης, δεν πρεπει να κανω τιποτα από αυτα που λες.
Αυτα που γραφω ειναι αρκετα, εχω ποσταρει εκατονταδες βιντεο, αρθρα και ενημερωσεις.
Δεν ειναι κανεις ανηλικο να τον πάρω και απο το χερι να του πω : Κοιτα εδωωωω, μην πας ειναι άσχετοι, απατεωνες κτλ"
Έχω δωσει άπειρα στοιχεια τι να προσεχετε, έχω κανει βιντεο μεχρι και με τις φρασεις που χρησιμοποιούν, μεγαλοι άντρες ειστε, χρησιμοποιηστε τα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί το manual έχει πολλά πλεονεκτήματα τα οποία έχουμε αναλύσει επαρκώς (δες κάπου μέσα στο νήμα του Vlafo).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Δηλαδή ούτε ο Lorenjo, έχει κάποια ειδικότητα όσον αφορά τις μεταμοσχεύσεις; Απλά είναι γιατρός και έχει μάθει να κάνει άριστα την δουλειά του;
θωρακοχειρούργος είναι και ελκπαιδεύτηκε στην Αθήνα στην DHI
 

jersey

Well-Known Member
θωρακοχειρούργος είναι και ελκπαιδεύτηκε στην Αθήνα στην DHI
Οπότε είναι και σε άλλη ειδικότητα ο Lorenjo. Τελικά οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει μεταμοσχεύσεις ανεξαρτήτως ειδικότητας ή πτυχίων αρκεί να έχει εκπαιδευτεί σωστά και να ακολουθεί σωστές πρακτικές. Γιαυτό βλέπουμε και ο Β. έχει νοσηλεύτριες και όχι γιατρούς, για να μην τις εκπαιδεύει και φεύγουν όπως στην DH1.
 

alex7

Well-Known Member
Οπότε είναι και σε άλλη ειδικότητα ο Lorenjo. Τελικά οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει μεταμοσχεύσεις ανεξαρτήτως ειδικότητας ή πτυχίων αρκεί να έχει εκπαιδευτεί σωστά και να ακολουθεί σωστές πρακτικές. Γιαυτό βλέπουμε και ο Β. έχει νοσηλεύτριες και όχι γιατρούς, για να μην τις εκπαιδεύει και φεύγουν όπως στην DH1.
Bingo
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπότε είναι και σε άλλη ειδικότητα ο Lorenjo. Τελικά οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει μεταμοσχεύσεις ανεξαρτήτως ειδικότητας ή πτυχίων αρκεί να έχει εκπαιδευτεί σωστά και να ακολουθεί σωστές πρακτικές. Γιαυτό βλέπουμε και ο Β. έχει νοσηλεύτριες και όχι γιατρούς, για να μην τις εκπαιδεύει και φεύγουν όπως στην DH1.

Δεν υπάρχει ειδικότητα μμ. Όλοι προέρχονται από άλλες ειδικότητες ή είναι άνευ ειδικότητας. Είναι όμως όλοι γιατροί. Σημασία για μένα είναι να έχουν επιλέξει και αφοσιωθεί στον τομέα των ΜΜ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και όχι να κάνουν και κάτι άλλο (μποτοξ, κλπ) και κάποιες μμ στο πλαι. Αυτό είναι το κριτήριο ΟΛΩΝ των τοπ γιατρών μμ.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Οπότε είναι και σε άλλη ειδικότητα ο Lorenjo. Τελικά οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει μεταμοσχεύσεις ανεξαρτήτως ειδικότητας ή πτυχίων αρκεί να έχει εκπαιδευτεί σωστά και να ακολουθεί σωστές πρακτικές. Γιαυτό βλέπουμε και ο Β. έχει νοσηλεύτριες και όχι γιατρούς, για να μην τις εκπαιδεύει και φεύγουν όπως στην DH1.

Αυτό γιατί το λες; Από ό,τι διαπιστώνουμε καθημερινά, όποιος θέλει και ό,τι θέλει κάνει.
 

jersey

Well-Known Member
Αυτό γιατί το λες; Από ό,τι διαπιστώνουμε καθημερινά, όποιος θέλει και ό,τι θέλει κάνει.
Τι γιατί το λέω; Διαπιστώνεις ότι και οι καλύτεροι γιατροί (π.χ. Lorenjo) που κάνουν μεταμοσχεύσεις είναι είτε από άλλη ειδικότητα γιατρού είτε άνευ ειδικότητας, γιατί πολύ απλά έχουν μάθει να κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους και να είναι αφοσιωμένοι σε αυτό χωρίς να μετράνε οι ειδικότητες κτλπ (Δεν υπάρχει κιόλας ειδικότητα για μμ). Αυτό που μετράει είναι η αφοσίωση, το ταλέντο και η εμπειρία του καθενός, όχι τα χαρτιά και οι τίτλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι γιατί το λέω; Διαπιστώνεις ότι και οι καλύτεροι γιατροί (π.χ. Lorenjo) που κάνουν μεταμοσχεύσεις είναι είτε από άλλη ειδικότητα γιατρού είτε άνευ ειδικότητας, γιατί πολύ απλά έχουν μάθει να κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους και να είναι αφοσιωμένοι σε αυτό χωρίς να μετράνε οι ειδικότητες κτλπ (Δεν υπάρχει κιόλας ειδικότητα για μμ). Αυτό που μετράει είναι η αφοσίωση, το ταλέντο και η εμπειρία του καθενός, όχι τα χαρτιά και οι τίτλοι.

Αν τα χαρτιά είναι από συνέδρια ή παρουσία στον χώρο των μμ, φυσικά και μετράνε. Αν είναι σε άσχετα αντικείμενα προφανώς δεν λένε πολλά πράγματα.
 
Μπλουζα