Στήριξη και βοήθεια απο κλινικές-γιατρούς σε αδύναμους οικονομικά!

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα παιδιά άνοιξα αυτό το νήμα καθώς ήθελα να συζητήσουμε και αν μπορούμε να προτείνουμε σε κλινικές-γιατρούς που είναι μέλη στο Φόρουμ και εφόσον θέλουν να αναλάβουν περιστατικά που είναι ευάλωτοι(αποδεδειγμένα)οικονομικά με σκοπό να βοηθήσουν σε περιπτώσεις που θέλουν αλλά δεν μπορούν να διαθέσουν χρήματα για ΜΜ καθώς αυτό το έχουμε περάσει όλοι και ξέρουμε πόσο ψυχοφθόρο είναι να ξυπνάς το πρωί και να μην αγαπάς τον εαυτό σου πλέον!
Θα μου πείτε δύσκολος καιρός για πρίγκιπες αλλά το όφελος θα είναι και για τους 2 καθώς οι μέν θα διαφημίζουν το αποτέλεσμα-παρουσίαση(ακόμα και μέσω βιντεοσκόπησης)μέσω του φόρουμ και οι δε θα κάνουν ΜΜ και θα αποκτούν την χαμένη τους αυτοπεποίθηση!
Θα ήταν καλό να μπορέσουν να βοηθήσουν όσο μπορούν οι ενδιαφερόμενοι τους νέους που έχουν καημό να αποκτήσουν ξανά τα μαλλιά τους πίσω!
Δεν είναι απαραίτητη η δωρεά απο τις κλινικές-γιατρούς αλλά και κάποιου είδους γεναία έκπτωση!Είναι ένας προβληματισμός που είχα απο καιρό και θα ήθελα να απασχολήσει όσους ενδιαφέρονται να βοηθήσουν!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλή ιδέα φίλε! Μακάρι να ανταποκριθούν.
Φίλε μου bobby ελπίζω να ανταποκριθούν καθώς έχουμε πολλούς γιατρούς που μας παρακολουθούν και κλινικές!Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η όλη διαδικασία.....Υπάρχουν σε όλες τις κλινικές off days κάπως θα μπορούσαν να τα βολέψουν και εμείς εδώ θα είμαστε να τους επικροτήσουμε!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραία ιδέα αδελφέ μου
Να σαι καλά αδελφέ μου!Η ιατρική είναι πάνω απο όλα λειτούργημα και αν μπορεί κάποιος απο τους γιατρούς να βοηθήσει να βρεί ξανά την χαρά του ένα νέο παιδί που δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να υποβληθεί σε ΜΜ θα ήταν μεγάλη χαρά για όλους μας!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Τέτοιες καινοτόμες ιδέες να ακούμε!
Θεωρώ φιλαράκι μου ότι είμαστε πάνω απο όλα άνθρωποι και στην ζωή αν μπορέσεις να κάνεις καλό σε κάποιον μόνο καλό θα βρίσκεις μπροστά σου!Η ζωή είναι κάρμα!
 

dlazaros

Well-Known Member
Ενδιαφέρουσα πρόταση. Ας το δούμε απο την πλευρά του γιατρού/κλινικής, τι κέρδος θα έχει για να πράξει κάτι τέτοιο? Σε κάθε συνδιαλλαγή υπάρχει το δούν και λαβείν, ποιό θα μπορούσε να είναι αυτό? Υποθέτω οτι σε περιπτώσεις όπου υπάρχει ατύχημα ή εκ γενετής πρόβλημα θα μπορούσαν να ανταποκριθούν φιλανθρωπικά bro bono αλλά σε περιπτώσεις αισθητικής θα πρέπει να υπάρχει αντίμετρο. Εάν συλλογικά σκεφτούμε κάποια αντίμετρα που να έχουν ενδιαφέρον για εκείνους τότε δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ανταποκριθούν. Το πρώτο που μπορώ να σκεφτώ είναι μια οριζόντια έκπτωση σε όλα τα μέλη όπως κάνει και η Goldhair το οποίο λειτουργεί καθαρά σαν προσφορά στα μέλη (τουλάχιστον 1 χρόνο μέλος για να μην γράφονται μόνο για την έκπτωση). Πέρα απο αυτό θα πρέπει να βάλουμε τα δημιουργικά μας καπέλα και να σκεφτούμε τρόπους και σχήματα που θα είχαν ενδιαφέρον. Σε κάθε περίπτωση... μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Ωραία ιδέα όπως και η πρόταση για έκπτωση σε όλα τα μέλη. Κάποιοι διαφημίζονται δωρεάν σε ένα τόσο στοχευμένο κοινό. Ας δώσουν ανταποδοτικά και κάτι πίσω στα μέλη του φόρουμ..
Θα έπρεπε να το έχουν σκεφτεί και μόνοι τους κάποιοι ιατροί-κλινικές.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ενδιαφέρουσα πρόταση. Ας το δούμε απο την πλευρά του γιατρού/κλινικής, τι κέρδος θα έχει για να πράξει κάτι τέτοιο? Σε κάθε συνδιαλλαγή υπάρχει το δούν και λαβείν, ποιό θα μπορούσε να είναι αυτό? Υποθέτω οτι σε περιπτώσεις όπου υπάρχει ατύχημα ή εκ γενετής πρόβλημα θα μπορούσαν να ανταποκριθούν φιλανθρωπικά bro bono αλλά σε περιπτώσεις αισθητικής θα πρέπει να υπάρχει αντίμετρο. Εάν συλλογικά σκεφτούμε κάποια αντίμετρα που να έχουν ενδιαφέρον για εκείνους τότε δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ανταποκριθούν. Το πρώτο που μπορώ να σκεφτώ είναι μια οριζόντια έκπτωση σε όλα τα μέλη όπως κάνει και η Goldhair το οποίο λειτουργεί καθαρά σαν προσφορά στα μέλη (τουλάχιστον 1 χρόνο μέλος για να μην γράφονται μόνο για την έκπτωση). Πέρα απο αυτό θα πρέπει να βάλουμε τα δημιουργικά μας καπέλα και να σκεφτούμε τρόπους και σχήματα που θα είχαν ενδιαφέρον. Σε κάθε περίπτωση... μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
Λάζαρε θα μπορούσε να είναι για αυτούς μια διαφήμιση καθώς το περιστατικό θα το παρακολουθούσαμε ακόμα και σε βιντεοσκόπηση(εφόσον ήταν σύμφωνος και ο ασθενής)
Σίγουρα υπάρχει το δουν και το λάβειν απλά μερικές φορές μπορεί το λάβειν να έρθει αργότερα και απο εμάς τους ίδιους που θα στηρίζαμε τέτοιες κλινικές που κάνουν αυτή την προσπάθεια για να σώσουν νέους που δεν θα μπορούσαν απο μόνοι τους να κάνουν αυτή την κίνηση!
Η ιδέα της έκπτωσης είναι πολύ καλή για όλα τα μέλη μας ναι αλλά θα έλεγα να κάνουν κάποιες εξαιρέσεις για ΠΟΛΥΥΥ γεναίες εκπτώσεις στις συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων!Μακάρι Λαζαρε να υπάρχει ακόμα ανθρωπιά και να βρεθούν οι αρμόδιοι γιατροί-κλινικές να ευαισθητοποιηθούν και να δώσουν ευκαιρίες σε παιδιά που δεν είχαν την τύχη να είναι Celebrities(που δεν έχουν οικονομική ανάγκη) για την μεγάλη αλλαγή τους!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Lover υπέροχη και άκρως ηθική πρόταση αλλά δυστυχώς βλέπω τη συνέχεια του saga better call Saul που ξεκίνησε εχθές σε άλλο νήμα.
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αδερφέ μου!!!!Εμείς ας το παλέψουμε και μπορεί να την πάρουμε την πόλη! ;)
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραία ιδέα όπως και η πρόταση για έκπτωση σε όλα τα μέλη. Κάποιοι διαφημίζονται δωρεάν σε ένα τόσο στοχευμένο κοινό. Ας δώσουν ανταποδοτικά και κάτι πίσω στα μέλη του φόρουμ..
Θα έπρεπε να το έχουν σκεφτεί και μόνοι τους κάποιοι ιατροί-κλινικές.
100% σύμφωνος φιλαρακί μου!Και όχι μόνο διαφημίζονται αλλά κάνουμε μεγάλη δουλειά χωρίς να έχουμε ουσιαστικά κάποιο κέρδος-όφελος!το μόνο που είναι καλό απο όλη την προσπάθεια μας είναι που μαθαίνουμε ο ένας με τον άλλον και πλουτίζουμε τις γνώσεις μας απο τις παρουσιάσεις μας.....Αλλά αυτο δεν βοηθάει τελικά μόνο τα μέλη μας αλλά και τους γιατρούς-κλινικές που κάνουμε τσάμπα διαφήμιση!Ας μας δώσουν και αυτοί πίσω το καλό που τους κάνουμε έστω και με έκπτωση σε μήνες και μέρες "κενές"!
 

_Johnny_

Member
Ωραία ιδέα φιλε, σίγουρα θα το έχουν ανάγκη πολλοί καθώς ο μέσος μισθός στην Ελλάδα ειναι πολυ χαμηλότερος σε σχέση με αλλες ευρωπαικές χώρες και πολλοί αδυνατούν να συγκεντρώσουν τα λεφτά με την ακρίβεια στα ύψη. Οι κλινικές χαμένες δεν θα βγουν καθώς θα κερδίσουν και από τη διαφήμιση με την παρουσίαση των μελών και σίγουρα έχουν κενές μέρες και ακυρώσεις χειρουργείων.
Και γενικότερα πιστεύω οι κλινικές που διαφημίζονται στο φόρουμ θα έπρεπε να προσφέρουν εκπτώσεις στα μέλη του φόρουμ καθώς διαφημίζονται τζάμπα εδώ μέσα ενώ εμείς τα μέλη γράφουμε χωρίς κάποιο οικονομικό όφελος και δεν βγάζουμε λεφτά από εδώ μέσα όπως οι κλινικές.
Οι κλινικές που ασχολούνται με το φόρουμ έχουν βγάλει πολλά λεφτά παιδιά και συνεχίζουν να βγάζουν. Το φόρουμ ειναι μια συνεχόμενη πηγή πελατών για τις κλινικές, και χωρίς το φόρουμ θα ειχαν πολυ λιγότερους ασθενεις άρα και πολυ λιγότερα κέρδη.
Άρα κατά κάποια έννοια οι κλινικές χρωστάνε στο φόρουμ ένα μεγάλο μερίδιο των κερδών τους, αφού χάρη σε αυτό αύξησαν την πελατεία τους..
Επομένως δεν πρέπει να ανταποδώσουν και οι κλινικές με εκπτώσεις στα μέλη με κάποιο τρόπο, αλλιώς ποιο το νόημα να διαφημίζονται τζάμπα εδώ στο φόρουμ ; Αμα θέλουμε να βλέπουμε επίσημα αποτελέσματα τους τα βλέπουμε και από τα social media τους ή παμε και στη κλινική να μας τα δειξει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ρε παιδιά καλά είναι αυτά ,αλλά έχουν κάνει και μόνοι τους οι γιατροί τέτοια πράγματα ..και δωρεάν επιδιορθώσεις σε ασθενείς που είχαν κάνει αλλού και δεν πήγαν καλά,και δωρεάν επεμβάσεις μετά από κληρωσεις σε διαγωνισμούς..
Τώρα μερικοί βλέπω ακόμα δεν γραφτηκατε και μου ζητάτε εκπτώσεις για τα μέλη αλεπουδιαρηδες ...χαχαχαχα
Εσύ ρε johny,ακόμα δεν γραφτηκες,και λες δεν βγάζουμε λεφτά που γράφουμε ..γτ σου ζήτησε κανένας να γράψεις? Η σου έταξε κάτι κάποιος?..ζητάς όμως να επωφεληθείς ,επειδή απλά έκανες εγγραφή προχτές που λέει ο λόγος..επειδή έγινες μέλος..
Το να είναι κάποιος ανήμπορος να κάνει οτιδήποτε ,και να βρεθεί γιατρός να του κάνει τη μεταμόσχευση,λες ενταξει .
Το να βρίσκεις πάτημα όμως για να γράψεις αυτά που έγραψες ,πάει η δουλειά για ίδιο όφελος που λέμε..
Επειδή είσαι νέο μέλος,κοίτα να ενημερωθείς πρώτα καλά για θεραπείες ,για επεμβάσεις κτλ ,και άσε το οικονομικό τελευταίο .γτ έτσι όπως έγραψες φαίνεται να έκανες εγγραφή για να διεκδικήσεις καλύτερες τιμές ,με το πρόσχημα ότι είσαι μέλος
 

_Johnny_

Member
Ρε παιδιά καλά είναι αυτά ,αλλά έχουν κάνει και μόνοι τους οι γιατροί τέτοια πράγματα ..και δωρεάν επιδιορθώσεις σε ασθενείς που είχαν κάνει αλλού και δεν πήγαν καλά,και δωρεάν επεμβάσεις μετά από κληρωσεις σε διαγωνισμούς..
Τώρα μερικοί βλέπω ακόμα δεν γραφτηκατε και μου ζητάτε εκπτώσεις για τα μέλη αλεπουδιαρηδες ...χαχαχαχα
Εσύ ρε johny,ακόμα δεν γραφτηκες,και λες δεν βγάζουμε λεφτά που γράφουμε ..γτ σου ζήτησε κανένας να γράψεις? Η σου έταξε κάτι κάποιος?..ζητάς όμως να επωφεληθείς ,επειδή απλά έκανες εγγραφή προχτές που λέει ο λόγος..επειδή έγινες μέλος..
Το να είναι κάποιος ανήμπορος να κάνει οτιδήποτε ,και να βρεθεί γιατρός να του κάνει τη μεταμόσχευση,λες ενταξει .
Το να βρίσκεις πάτημα όμως για να γράψεις αυτά που έγραψες ,πάει η δουλειά για ίδιο όφελος που λέμε..
Επειδή είσαι νέο μέλος,κοίτα να ενημερωθείς πρώτα καλά για θεραπείες ,για επεμβάσεις κτλ ,και άσε το οικονομικό τελευταίο .γτ έτσι όπως έγραψες φαίνεται να έκανες εγγραφή για να διεκδικήσεις καλύτερες τιμές ,με το πρόσχημα ότι είσαι μέλος
Καταρχήν αυτό για εκπτώσεις γενικά στα μέλη το έγραψαν πριν από εμένα πιο πάνω ο Chris34 και το είπε και ο LoverBoy. Οπότε γιατί δεν απευθύνεσαι και σε αυτούς ;
Είμαι ήδη 1 μήνα μέλος και δεν έκανα καμία εγγραφή με κανένα σκοπό να ζητήσω..εκπτώσεις...απλά προέκυψε αυτό το θέμα και ειδα που το ανέφεραν και αλλοι πιο πάνω και έτσι το ανέφερα και εγώ...αλλιώς δεν θα έμπαινα στη διαδικασία.
Επίσης δεν χρειάζεται να ειναι κάποιος μέλος καιρό εδώ για να γνωρίζει τις θεραπείες ή να έχει δει αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων. Οι θεραπείες ειναι γνωστές και στον πιο άσχετο. Ξέρεις υπάρχει άπειρη πληροφορία γενικά στο ιντερνετ, σε αλλα φόρουμ του εξωτερικού, στο reddit, στο youtube και όπου μπορεις να φανταστείς.
Δεν μου ζήτησε κανείς να γραφω αλλά όλα τα μέλη που ειναι εδώ και γράφουν ξέρω γω ο τάδε είναι καλός ή πήγαινε εκεί κτλπ κάνουν άθελα τους δωρεάν διαφήμιση σε μια κλινική...οπουδήποτε αλλού συνηθίζεται να πληρώνεις κάποιον για να σε διαφημίσει δεν ξέρω αν το γνωρίζεις. Ενώ εδώ και τους διαφημίζουν τα μέλη και διαφημίζονται μόνες τους με τις παρουσιάσεις δωρεάν... (μάλλον δεν το γνωρίζω). Ας μας ενημερώσει ο υπεύθυνος αν το κάνουν όντως δωρεάν ή να πληρώνουν για να έχουν παρουσία εδώ. Ξέρω ότι σε ξένα φόρουμ πληρώνουν.
Επίσης οι κλινικές έχουν βγάλει ήδη πολλά λεφτά από το φόρουμ και συνεχίζουν και βγάζουν. Αν θεωρείς εσύ σωστό να διαφημίζονται τζάμπα(μάλλον) εδώ μέσα κλινικές χωρίς να ανταποδίδουν έστω με κάποιο τρόπο τότε πάω πάσο.
Τέλος δεν ζήτησα τίποτα για μένα αλλά για τα μέλη καθώς πολλοί δεν μπορούν να ανταποκριθούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Για μένα αν κάποιος έχει μεγάλο οικονομικό πρόβλημα το μυαλό του δε θα έπρεπε να απασχολείται με την τριχόπτωση, αλλά με το πώς θα λύσει το οικονομικό του. Παιδιά δεν έχουμε καρκίνο, καράφλα έχουμε. Αισθητικό είναι το ζήτημα. Ναι, μας διαλύει την ψυχολογία, αλλά ας το δούμε και ρεαλιστικά. Ο Cvial έχει κάνει μια τεράστια προσπάθεια για να ανεβάσει το επίπεδο των γιατρών στην Ελλάδα, και για να μας δώσει την ευκαιρία να έχουμε πρόσβαση στη χώρα μας σ' έναν τοπ γιατρό του εξωτερικού. Ακόμα αυτή η προσπάθεια συνεχίζεται.

Όσοι δεν έχουν λεφτά για μεταμόσχευση δε νομίζω ότι ασχολούνται στο ελάχιστο με την λεπτομέρεια που ασχολούμαστε οι υπόλοιποι που θέλουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που δε θέλουμε απλά να έχουμε μαλλιά εκεί πάνω.. Όσοι θέλουν απλά μαλλιά εκεί πάνω βρίσκουν και με 2 χιλιάρικα.
 

aeratos28

Just aeratos
Απευθύνομαι σε εσένα,γτ είσαι ο πιο καινούργιος και ζητάς πράγματα για τα μέλη...
Και για να συνεννοηθούμε..λες σε εμένα για πάσο και ανταποδώσεις κτλ?? Είμαι ο no1 εχθρός των κλινικών εδώ μέσα..για να ξέρεις με ποιον μιλάς..
Δεν γουστάρω ούτε χαρες σε τιμές σε μέλη ούτε τπτ ,γτ όταν θα γίνει αυτό ,και θα σου κόψει 1-2-3 χιλιάρικα ένας γιατρός ,εσύ μετά δεν θα είσαι αντικειμενικός στην παρουσίαση σου ..θα κρύψεις πράγματα ,η αν δεν πάει καλά θα εξαφανιστείς ώστε να μην φανεί ότι δεν πήγε καλά και δυσφημηστεί ο εκάστοτε γιατρός..αλλάζει η διαφάνεια του φόρουμ ,το οποίο εδώ και πολλά χρόνια είναι ίσως το μόνο καθαρό φόρουμ τριχόπτωσης ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ...και δεν είναι υπερβολή αυτό που λέω τώρα..σε αλλά φόρουμ του εξωτερικού,δεν τολμάνε τα μέλη να πουν τπτ αρνητικό για κανένα γιατρό.αυτο θα γίνει και εδώ αν αρχίσουν και δίνουν εκπτώσεις στις τιμες

Καταρχήν αυτό για εκπτώσεις γενικά στα μέλη το έγραψαν πριν από εμένα πιο πάνω ο Chris34 και το είπε και ο LoverBoy. Οπότε γιατί δεν απευθύνεσαι και σε αυτούς ;
Είμαι ήδη 1 μήνα μέλος και δεν έκανα καμία εγγραφή με κανένα σκοπό να ζητήσω..εκπτώσεις...απλά προέκυψε αυτό το θέμα και ειδα που το ανέφεραν και αλλοι πιο πάνω και έτσι το ανέφερα και εγώ...αλλιώς δεν θα έμπαινα στη διαδικασία.
Επίσης δεν χρειάζεται να ειναι κάποιος μέλος καιρό εδώ για να γνωρίζει τις θεραπείες ή να έχει δει αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων. Οι θεραπείες ειναι γνωστές και στον πιο άσχετο. Ξέρεις υπάρχει άπειρη πληροφορία γενικά στο ιντερνετ, σε αλλα φόρουμ του εξωτερικού, στο reddit, στο youtube και όπου μπορεις να φανταστείς.
Δεν μου ζήτησε κανείς να γραφω αλλά όλα τα μέλη που ειναι εδώ και γράφουν ξέρω γω ο τάδε είναι καλός ή πήγαινε εκεί κτλπ κάνουν άθελα τους δωρεάν διαφήμιση σε μια κλινική...οπουδήποτε αλλού συνηθίζεται να πληρώνεις κάποιον για να σε διαφημίσει δεν ξέρω αν το γνωρίζεις. Ενώ εδώ και τους διαφημίζουν τα μέλη και διαφημίζονται μόνες τους με τις παρουσιάσεις δωρεάν... (μάλλον δεν το γνωρίζω). Ας μας ενημερώσει ο υπεύθυνος αν το κάνουν όντως δωρεάν ή να πληρώνουν για να έχουν παρουσία εδώ. Ξέρω ότι σε ξένα φόρουμ πληρώνουν.
Επίσης οι κλινικές έχουν βγάλει ήδη πολλά λεφτά από το φόρουμ και συνεχίζουν και βγάζουν. Αν θεωρείς εσύ σωστό να διαφημίζονται τζάμπα(μάλλον) εδώ μέσα κλινικές χωρίς να ανταποδίδουν έστω με κάποιο τρόπο τότε πάω πάσο.
Τέλος δεν ζήτησα τίποτα για μένα αλλά για τα μέλη καθώς πολλοί δεν μπορούν να ανταποκριθούν.

..ήδη,γιατρός εδώ,πριν 2-3 χρόνια,έκανε αυτό που σου λέω..έλεγε στον πελάτη που δεν πήγε πολύ καλά η επέμβαση,να μην γράφει στο φόρουμ άλλο ,να πει και κάποιες δικαιολογίες κτλ..αυτό θέλεις? Εγώ δεν πάω πάσο σε αυτό..αδιαπραγματευτο..
 
Μπλουζα