Σκέψεις ΜΜ

teohair

Member
Καλησπέρα και απο εμένα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Θα ήθελα να δημοσιεύσω την περίπτωση μου να ακούσω γνώμες και συμβουλές, έχω βρεθει στα ιατρεία των advanced HC στο Hilton και Γκούρα για ψευτο-consultation πιο πολύ να δουν την περίπτωση μου και να με συμβουλεύσουν παρά να πάρουν μετρήσεις και να δώσουν με περισσότερη σιγουριά την προοπτική μου. Βέβαια όταν έχεις ήδη χτυπήσει την πόρτα τους σιγά μην σε αφήσουν να φύγεις.

Λίγα λόγια για εμένα,
γεννηθείς 12/1982 πάω για 39, η αραίωση μου μπροστά ξεκίνησε από τα 30 την κράτησα λίγο με αφρό roggaine μόνο μπροστά αλλά πλέον θέλω να προχωρήςω σε ΜΜ για να φτιάξω κυρίως τα μπροστά γιατί εκεί η μάχη είναι πλέον άνιση…Αφού δείτε τις φωτό, θα ήθελα τις γνώμες σας για τα παρακάτω :
  • Υπάρχει περίπτωση να κάνω μια και να ξεμπερδεύω ή απάξ και μπώ στο τρυπάκι θα μπαινώ-βγαίνω για ΜΜ καθέ 3-4-5 χρόνια;
  • Μετά την ΜΜ και για να συντηρηθεί το αποτέλεσμα χρειάζονται ρογκαίν, χάπια κτλ;
  • Ποιες οι περιπτώσεις κυριολεκτικά να πάω για μαλλί και να βγω κουρεμένος;
  • Τι πρέπει να προσέχω προκειμένου το αποτέλεσμα να δείχνει φυσικό; Δεν τα ξέρω ακριβώς αλλά σίγουρα δεν θέλω να δείχνω σαν τον Τρύφωνος στον Αδύναμο κρίκο με την κάθε τρίχα μπροστά να είναι δακτυλοδεικτούμενη
  • Μπορώ να επιστρέψω στο hairline του 2009 (φωτό) ή ονειρεύομαι;
https://www.sendspace.com/file/d6onhs βίντεο δότριας

Αυτά και διάφορα άλλα, που πρέπει να διελευκάνω στο μυαλό μου προτού προχωρήσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Συνημμένα

  • B3163E36-6197-4BD5-846C-93E491E187CB.jpeg
    B3163E36-6197-4BD5-846C-93E491E187CB.jpeg
    685 KB · Προβολές: 93
  • 6AB3E47D-0895-4239-A411-90A9EAE3925A.jpeg
    6AB3E47D-0895-4239-A411-90A9EAE3925A.jpeg
    653.9 KB · Προβολές: 90
  • 863ECF2F-B867-4922-9A70-AE9317CA8CAF.jpeg
    863ECF2F-B867-4922-9A70-AE9317CA8CAF.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 79
  • 0A92D237-1B4E-4362-88DA-59148E2737C5.jpeg
    0A92D237-1B4E-4362-88DA-59148E2737C5.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 88
  • 9398D61C-188B-4591-8A3D-E25CCF8403BE.jpeg
    9398D61C-188B-4591-8A3D-E25CCF8403BE.jpeg
    997.7 KB · Προβολές: 88
  • 8E95BAE6-38DD-41B5-963B-2874E0FB801F.jpeg
    8E95BAE6-38DD-41B5-963B-2874E0FB801F.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 88
  • 48F89455-B0AD-4490-9B16-35E15409ADD5.jpeg
    48F89455-B0AD-4490-9B16-35E15409ADD5.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 94
  • ACA7F40C-6234-4785-A954-16C9B2AFDBA1.jpeg
    ACA7F40C-6234-4785-A954-16C9B2AFDBA1.jpeg
    192.2 KB · Προβολές: 111
  • 2CD4DC92-97CF-4CAE-A59A-390276BA4014.jpeg
    2CD4DC92-97CF-4CAE-A59A-390276BA4014.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 98
  • CB4DAE33-5138-4325-A573-AA3BF9E4DDF1.jpeg
    CB4DAE33-5138-4325-A573-AA3BF9E4DDF1.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 98

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Δεν ονειρεύεσαι, μπορείς, αλλά θα χρειαστεί μάλλον να πάρεις και φίνα. Κατά τα άλλα αν θέλεις μόνο τα μπροστά μπορείς με την μία να βάλεις άνετα 2000 μοσχεύματα και να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα (εντάξει όχι αντάξιο με του 2009 αλλά κοντινό).
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα και απο εμένα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Θα ήθελα να δημοσιεύσω την περίπτωση μου να ακούσω γνώμες και συμβουλές, έχω βρεθει στα ιατρεία των advanced HC στο Hilton και Γκούρα για ψευτο-consultation πιο πολύ να δουν την περίπτωση μου και να με συμβουλεύσουν παρά να πάρουν μετρήσεις και να δώσουν με περισσότερη σιγουριά την προοπτική μου. Βέβαια όταν έχεις ήδη χτυπήσει την πόρτα τους σιγά μην σε αφήσουν να φύγεις.

Λίγα λόγια για εμένα,
γεννηθείς 12/1982 πάω για 39, η αραίωση μου μπροστά ξεκίνησε από τα 30 την κράτησα λίγο με αφρό roggaine μόνο μπροστά αλλά πλέον θέλω να προχωρήςω σε ΜΜ για να φτιάξω κυρίως τα μπροστά γιατί εκεί η μάχη είναι πλέον άνιση…Αφού δείτε τις φωτό, θα ήθελα τις γνώμες σας για τα παρακάτω :
  • Υπάρχει περίπτωση να κάνω μια και να ξεμπερδεύω ή απάξ και μπώ στο τρυπάκι θα μπαινώ-βγαίνω για ΜΜ καθέ 3-4-5 χρόνια;
  • Μετά την ΜΜ και για να συντηρηθεί το αποτέλεσμα χρειάζονται ρογκαίν, χάπια κτλ;
  • Ποιες οι περιπτώσεις κυριολεκτικά να πάω για μαλλί και να βγω κουρεμένος;
  • Τι πρέπει να προσέχω προκειμένου το αποτέλεσμα να δείχνει φυσικό; Δεν τα ξέρω ακριβώς αλλά σίγουρα δεν θέλω να δείχνω σαν τον Τρύφωνος στον Αδύναμο κρίκο με την κάθε τρίχα μπροστά να είναι δακτυλοδεικτούμενη
  • Μπορώ να επιστρέψω στο hairline του 2009 (φωτό) ή ονειρεύομαι;
https://www.sendspace.com/file/d6onhs βίντεο δότριας

Αυτά και διάφορα άλλα, που πρέπει να διελευκάνω στο μυαλό μου προτού προχωρήσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
εχεις εξαιρετικη δότρια που σημαινει οτι αν πας στα σωστά χέρια θα πάρεις κορυφαίο αποτέλεσμα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πολυ καλή ηλικία να προχωρήσεις για μεταμόσχευση και η δότρια σου φαίνεται εξαιρετική.
Θα χρειαστείς τουλάχιστον 3000 μοσχεύματα,έχεις καλή υποστήριξη από τα πίσω μαλλάκια & μαζί με την μεταμοσχευση θα πάρεις δυνατό αποτελεσμα οπτικά.
Σίγουρα θα χρειαστείς στο μέλλον και δεύτερη μεταμόσχευση άλλα νομίζω σου πάει αργά και σταθερά η τριχόπτωση.
Τώρα σίγουρα πρέπει να διαβάσεις τις παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων για να κρίνεις ποια κλινική θα επιλέξεις όσο άφορα την φυσικότητα,πυκνότητα,δότρια και γενικά την μεγαλύτερη ασφάλεια.
Το κληρονομικό σου πως είναι?
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Δες 2περιστατικα μου εδω, εσυ έχει ακομα πιο καλή τριχα και δοτρια από οτι φαινεται από τις φωτογραφιες.



Θεωρω οτι εισαι εδω


Οπότε οχι δεν ονειρευεσαι.
Και η ΜΕΤ δεν θελει συντηρηση, θελουν τα υπολοιπα μαλλια διαφύλαξη, οπότε με αγωγή μπορει να αργησεις πολυ να ξαναχρειαστεις κάποια παεμβαση.
Η αξια του να ξαναεχεις τα μαλλια σου, όμως, ειναι συναισθημαικά ανεκτιμητη, το έχω και ζησει προσωπικα!
 

teohair

Member
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

@piros75 βλέπω αντιμετωπίζαμε παρόμοιο πρόβλημα, διάβασα συνοπτικά το 24σέλιδο νήμα σου, απ'οσο κατάλαβα πήρε περισσότερο καιρό από το αναμενόμενο αλλά το αποτέλεσμα έχει όντως αλλάξει ριζικά την εικόνα του κεφαλίου σου!! Από το μακρινό 2016 μέχρι σήμερα εαν ξαέκανες τι θα πρόσεχες/άλλαζες κτλ?

@alex7 "τα σωστά χέρια" είναι η ερώτηση του 1 εκατομύριου που θέλω να δώ πως θα απαντηθεί, προφανώς και στην προβολή της κάθε κλινικής βλέπουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε να ταυτιστούμε, αλλά είναι όλες οι επεμβάσεις στην φόρα? Δυστυχώς δεν είναι σαν την αγορά αυτοκινήτου που τα θετικά μπορεί να υπερτερήσουν των αρνητικών, Η προσωπική μου άποψη είναι οτι εφόσον πάμε καθαρά για την εικόνα/αποτέλεσμα αυτό πρέπει να είναι το καλύτερο... τι να το κάνω άμα είναι το φθηνότερο, γρηγορότερο, αποτελεσματικότερο άμα το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι το επιθυμητό.

Και επί της ευκαιρίας θα ήθελα να ρωτήσω και τον Dr. @Κωνσταντίνος Αναστασάκης από επαγγελματικής σκοπιάς τι καλύτερο μπορούμε να βρούμε σε κλινικές εξωτερικού με εσωτερικού? Τι τις κάνουν καλύτερες και αναφέρονται μερικά συγκεκριμένα ονόματα εδώ μέσα, πχ Λορέντζο και Ερντογάν? Είναι τα αποτελέσματα τους? Οι τιμές τους? Ο εξοπλισμός τους? Συνδιασμός όλων?

Επίσης Dr. όλα τα παραδείγματα είναι με FUT πιστεύετε η δική μου περίπτωση αντιμετωπίζεται με FUE?

Επισυνάπτω και μια φώτο του πατρός @john_john για καλύτερη εικόνα
 

alex7

Well-Known Member
Πηγαινε στο consultation με τον Lorenzo και αν αντέχεις οικονομικά να δώσεις κάνα 10 αρικο θα πάρεις πολύ δυνατό αποτέλεσμα .Αλλιώς θα αρχίσεις τους συμβιβασμούς
 

teohair

Member
@alex7 εντάξει στο consultation λίγο πολύ με όλους φαντάζομαι ο ένας πουλάει αυτό που ο άλλος θέλει να ακούσει και ειδικά στην περίπτωση ΜΜ που το χάσμα γνώσεων μεταξύ των 2 πλευρών είναι αγεφύρωτο δυστυχώς δεν μπορείς να διασταυρώσεις ούτε τα μισά.
Η απορία μου ήταν το πώς δικαιολογείται το 10αρικό του Λορέντζο και του Χ Λορέντζο και το κάνει x2 και x3 από τα Ελληνικά δεδομένα.
Έχει το καλύτερο χέρι? Έχει τους καλύτερους βοηθούς? Έχει μηχανήματα που θα έρθουν στην Ελλάδα σε 2 χρόνια ή ποτέ?

Και επίσης το x2 x3 επίσκεψη θα προτεινόταν για μια ήπια ΜΜ όπως φαντάζομαι είναι η δικιά μου ή θα συνίστατω σε πιο "βαριές" περιπτώσεις?
 

Hairsick

Active Member
@alex7 εντάξει στο consultation λίγο πολύ με όλους φαντάζομαι ο ένας πουλάει αυτό που ο άλλος θέλει να ακούσει και ειδικά στην περίπτωση ΜΜ που το χάσμα γνώσεων μεταξύ των 2 πλευρών είναι αγεφύρωτο δυστυχώς δεν μπορείς να διασταυρώσεις ούτε τα μισά.
Η απορία μου ήταν το πώς δικαιολογείται το 10αρικό του Λορέντζο και του Χ Λορέντζο και το κάνει x2 και x3 από τα Ελληνικά δεδομένα.
Έχει το καλύτερο χέρι? Έχει τους καλύτερους βοηθούς? Έχει μηχανήματα που θα έρθουν στην Ελλάδα σε 2 χρόνια ή ποτέ?

Και επίσης το x2 x3 επίσκεψη θα προτεινόταν για μια ήπια ΜΜ όπως φαντάζομαι είναι η δικιά μου ή θα συνίστατω σε πιο "βαριές" περιπτώσεις?
Όπως σε όλα ότι πληρώνεις παίρνεις, ενδεικτικά σε μια ΜΜ άσχετα με το μέγεθος του προβλήματος, μετράνε τα παρακάτω:
1) Εμπειρία στην μέθοδο FUE
2) Διαχείριση Δοτριας, όπως σωστή εξαγωγή χωρις απώλειες grafts
3) Φυσικότητα αποτελέσματος και σωστή τοποθετηση, πχ μονοτρίχα μπρος, πολύτριχα πίσω.
4) Υψηλό ποσοστό φυτρωσης
5) Πλάνο αντιμετώπισης ΑΓΑ, διαχείριση του φαινομένου στο μέλλον.
 

alex7

Well-Known Member
@alex7 εντάξει στο consultation λίγο πολύ με όλους φαντάζομαι ο ένας πουλάει αυτό που ο άλλος θέλει να ακούσει και ειδικά στην περίπτωση ΜΜ που το χάσμα γνώσεων μεταξύ των 2 πλευρών είναι αγεφύρωτο δυστυχώς δεν μπορείς να διασταυρώσεις ούτε τα μισά.
Η απορία μου ήταν το πώς δικαιολογείται το 10αρικό του Λορέντζο και του Χ Λορέντζο και το κάνει x2 και x3 από τα Ελληνικά δεδομένα.
Έχει το καλύτερο χέρι? Έχει τους καλύτερους βοηθούς? Έχει μηχανήματα που θα έρθουν στην Ελλάδα σε 2 χρόνια ή ποτέ?

Και επίσης το x2 x3 επίσκεψη θα προτεινόταν για μια ήπια ΜΜ όπως φαντάζομαι είναι η δικιά μου ή θα συνίστατω σε πιο "βαριές" περιπτώσεις?
Χτυπα αναζήτησή στο Google ποιος είναι κορυφή στις ΜΜ παγκοσμίως στα αγγλικά .Θα σου βγάλει σχόλια ότι θεωρείται ο Lorenzo .Μπορείς να πάρεις και άλλου όμως .Ψάξε στο Φόρουμ
 

Georgie

Well-Known Member
@alex7 εντάξει στο consultation λίγο πολύ με όλους φαντάζομαι ο ένας πουλάει αυτό που ο άλλος θέλει να ακούσει και ειδικά στην περίπτωση ΜΜ που το χάσμα γνώσεων μεταξύ των 2 πλευρών είναι αγεφύρωτο δυστυχώς δεν μπορείς να διασταυρώσεις ούτε τα μισά.
Η απορία μου ήταν το πώς δικαιολογείται το 10αρικό του Λορέντζο και του Χ Λορέντζο και το κάνει x2 και x3 από τα Ελληνικά δεδομένα.
Έχει το καλύτερο χέρι? Έχει τους καλύτερους βοηθούς? Έχει μηχανήματα που θα έρθουν στην Ελλάδα σε 2 χρόνια ή ποτέ?

Και επίσης το x2 x3 επίσκεψη θα προτεινόταν για μια ήπια ΜΜ όπως φαντάζομαι είναι η δικιά μου ή θα συνίστατω σε πιο "βαριές" περιπτώσεις?
Η διαφορα που κανει φίλε ειναι η προσέγγιση του καθε περιστατικού , τα σταθερά εντυπωσιακά αποτελέσματα , το πολυ καλο marketing , και η αναγνωρισμένη φήμη της αξίας του .
Συν το οτι απευθύνεται σε πιο δυνατή οικονομικά αγορά. Εννοώ δυτική Ευρωπη middle class+
Οι πιο αδύνατοι οικονομικά και οι μη ενημερωμένοι απορροφούνται απο την Τουρκική αγορά .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

@piros75 βλέπω αντιμετωπίζαμε παρόμοιο πρόβλημα, διάβασα συνοπτικά το 24σέλιδο νήμα σου, απ'οσο κατάλαβα πήρε περισσότερο καιρό από το αναμενόμενο αλλά το αποτέλεσμα έχει όντως αλλάξει ριζικά την εικόνα του κεφαλίου σου!! Από το μακρινό 2016 μέχρι σήμερα εαν ξαέκανες τι θα πρόσεχες/άλλαζες κτλ?

Αν θα άλλαζα κάτι θα ήταν να κάνω διήμερη συνεδρία για να καλύψω και την κορυφή, γιατί από τότε, όλο λέω ότι θα πάω να την κάνω και όλο κάτι συμβαίνει και δεν... κατά τα άλλα τίποτα....
 

teohair

Member
Καλησπέρα σε όλους,

Επαναφέρω το νήμα μου μετά και απο περιοδεία σε κλινικές Αθήνας και Θεσσαλονίκης για μετρήσεις και τα σχετικά. Επισκέφτηκα Anastasakis HC, BHR και Starks (ΘΕΣ)

Η πυκνότητα που μου μετρήσανε είναι 80/88cm2 - και 2.4 πυκνότητα κανονική/ ίσια τρίχα και κατάταξη NW3.
Στην Αθήνα και στις 2 εξετάσεις μου είπανε 3-3.5 σε 2 συνεδρίες στην Θεσσαλονίκη μια συνεδρία με 2000g's το οπόιο μου κάνει εντύπωση η απόκλιση.

Οι τιμές είναι αυτές που ξέρετε, έχουν αναλυθεί σε άλλα νήματα δεν χρειάζεται να κάνουμε διαμάχη για το εαν είναι ακριβές ή φθηνές. Το προσωπικό μου ζητούμενο είναι η επαναδόμηση του hairline μου. Πρωταρχικό μέλημα είναι το αποτέλεσμα και μετά έρχεται η τιμή... Δεν λέω πως θα πάω και για 4€ το g αλλά οι τιμές που άκουσα αν και τσιμπημένες σε σχέση με τον ανταγωνισμό είμαι διατεθημένος να τις επομιστώ για το ανάλογο αποτέλεσμα.

To μόνο που με προβληματίζει στα 3-3500g's είναι οτι ο αριθμός μου ακούγεται μεγάλος, όσες παρουσιάσεις βλέπω εδώ είναι οριακά στα 3000 και άμα το ξεπερνάνε το πρόβλημα (με το μάτι είναι πολλές φορές χειρότερο του δικού μου - μεγαλύτερα NW - βέβαια στον αντίποδα μου είπανε οτι έχω μεγάλο μέτωπο και οτι από την σχεδίαση του hl μέχρι το τωρινό HL η απόσταση είναι 7,5-8cm και αυτή η έκταση απαιτεί και αυτά τα g's

Επίσης είμαι της "σχολής" μια και καλή να ξεμπερδεύουμε για τα επόμενα 10 χρόνια και βλέπουμε, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πάω συντηριτικά πχ στα 2500, να είναι μισοτελειωμένο το αποτέλεσμα και να μείνω με την σκέψη "μπορούσα και καλύτερα" γιατί δεν θέλω να ξαναμπώ στο τρυπάκι της ΜΜ ξανά...

Επομένως τώρα είμαι στο σταυροδρόμι της επιλογής έχω σύν και πλήν και για τις 2 περιπτώσεις και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω για να καταλήξω, δεν κοιτάω να γίνουμε ring για τις κλινικές αλλά για συμβουλές "before you go"

Ευχαριστώ,
 

makis25

Well-Known Member
περιεργο που ο Τυρκαλας δε σου προτεινε και αυτος 3-3,5K grafts οπως οι αλλοι . Πολυ περιεργο .
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους,

Επαναφέρω το νήμα μου μετά και απο περιοδεία σε κλινικές Αθήνας και Θεσσαλονίκης για μετρήσεις και τα σχετικά. Επισκέφτηκα Anastasakis HC, BHR και Starks (ΘΕΣ)

Η πυκνότητα που μου μετρήσανε είναι 80/88cm2 - και 2.4 πυκνότητα κανονική/ ίσια τρίχα και κατάταξη NW3.
Στην Αθήνα και στις 2 εξετάσεις μου είπανε 3-3.5 σε 2 συνεδρίες στην Θεσσαλονίκη μια συνεδρία με 2000g's το οπόιο μου κάνει εντύπωση η απόκλιση.

Οι τιμές είναι αυτές που ξέρετε, έχουν αναλυθεί σε άλλα νήματα δεν χρειάζεται να κάνουμε διαμάχη για το εαν είναι ακριβές ή φθηνές. Το προσωπικό μου ζητούμενο είναι η επαναδόμηση του hairline μου. Πρωταρχικό μέλημα είναι το αποτέλεσμα και μετά έρχεται η τιμή... Δεν λέω πως θα πάω και για 4€ το g αλλά οι τιμές που άκουσα αν και τσιμπημένες σε σχέση με τον ανταγωνισμό είμαι διατεθημένος να τις επομιστώ για το ανάλογο αποτέλεσμα.

To μόνο που με προβληματίζει στα 3-3500g's είναι οτι ο αριθμός μου ακούγεται μεγάλος, όσες παρουσιάσεις βλέπω εδώ είναι οριακά στα 3000 και άμα το ξεπερνάνε το πρόβλημα (με το μάτι είναι πολλές φορές χειρότερο του δικού μου - μεγαλύτερα NW - βέβαια στον αντίποδα μου είπανε οτι έχω μεγάλο μέτωπο και οτι από την σχεδίαση του hl μέχρι το τωρινό HL η απόσταση είναι 7,5-8cm και αυτή η έκταση απαιτεί και αυτά τα g's

Επίσης είμαι της "σχολής" μια και καλή να ξεμπερδεύουμε για τα επόμενα 10 χρόνια και βλέπουμε, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πάω συντηριτικά πχ στα 2500, να είναι μισοτελειωμένο το αποτέλεσμα και να μείνω με την σκέψη "μπορούσα και καλύτερα" γιατί δεν θέλω να ξαναμπώ στο τρυπάκι της ΜΜ ξανά...

Επομένως τώρα είμαι στο σταυροδρόμι της επιλογής έχω σύν και πλήν και για τις 2 περιπτώσεις και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω για να καταλήξω, δεν κοιτάω να γίνουμε ring για τις κλινικές αλλά για συμβουλές "before you go"

Ευχαριστώ,
Μήπως κάτι δεν κατάλαβες καλά στον Τιρκαλα για τον αριθμό των grafts ;2000 είναι λίγα για την περίπτωση σου
 

alex7

Well-Known Member
Οχι δεν παίζει τόσα μου είπε και εμένα μου έκανε εντύπωση γιατί ήξερα τα νούμερα από τους άλλους δυο
Μηπως εννοούσε 2000 grafts μπορεί να σου βάλει σε μια συνέδρια .Εδώ στο φόρουμ έχουμε πολλές περιπτώσεις σαν τη δίκη σου που τους έβαλε 3.5Κ grafts τουλάχιστον
 

Georgie

Well-Known Member
Κοιτα και οι 3 κλινικές εχουν δώσει πολυ καλα αποτελέσματα μεχρι τωρα .
Δύσκολη η επιλογή .
Κοιτα ποιος θα σε καλύψει καλυτερα σε σχεδιασμό

Τη Κύπρο την εχεις σαν option?
 

nick90

Well-Known Member
Το 2000 grafts που σου είπε είναι το ελάχιστον, φαντάζομαι θα σου έβαζε όσα βγάλει εκείνη τη μέρα μέχρι 2500 grafts τη συνεδρία το μέγιστο. Αν εσύ νιώθεις ότι θες υψηλή πυκνότητα μπορείς να του αναφέρεις τις προσδοκίες σου, τι πυκνότητα θες και θα σου προτείνει διήμερη με πάνω από 3000 grafts. Αφού σε άλλες περιπτώσεις σαν την δική σου έκαναν διήμερη συνεδρία στον Τυρκαλά με πάνω από 3000grafts. Κοίτα και Κύπρο σαν Επιλογή (HDC και Γεωργίου). Για περίπτωση σαν την δική σου είναι καλές επιλογές.
 
Μπλουζα