NW stage IIIv-IV - MET 4/9/2019 - 2500 FUs - F.U.T. - Άνδρας 30 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του στην κλινική μας. Για τον συγκεκριμένο ασθενή επιλέχθηκε η τεχνική F.U.T. για την εξαγωγή των 2500 τριχοθυλακίων.

Ιατρός @Κωνσταντίνος Αναστασάκης
 

Συνημμένα

  • DSC05930_censored.jpg
    DSC05930_censored.jpg
    209.9 KB · Προβολές: 307
  • DSC05932.JPG
    DSC05932.JPG
    388.2 KB · Προβολές: 310
  • DSC05934.JPG
    DSC05934.JPG
    376.1 KB · Προβολές: 280
  • DSC05937.JPG
    DSC05937.JPG
    433.5 KB · Προβολές: 271
  • DSC05938.JPG
    DSC05938.JPG
    444.9 KB · Προβολές: 266
  • DSC05939.JPG
    DSC05939.JPG
    424.8 KB · Προβολές: 278
  • DSC05940.JPG
    DSC05940.JPG
    332.4 KB · Προβολές: 300
  • DSC05941.JPG
    DSC05941.JPG
    437.6 KB · Προβολές: 334

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς 12 μήνες μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών του. Έγινε ανακατασκευή του hairline, πύκνωση των κροτάφων και κάλυψη της κορυφής.

Ο ασθενής ακολούθησε και αγωγή μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών:
- Minoxidil Foam 5% b.i.d
- Capillus 272pro o.d.
 

Συνημμένα

  • 1.DSC066061_censored.jpg
    1.DSC066061_censored.jpg
    225.3 KB · Προβολές: 366
  • DSC06607.JPG
    DSC06607.JPG
    350.8 KB · Προβολές: 413
  • DSC06608.JPG
    DSC06608.JPG
    404 KB · Προβολές: 375
  • DSC06609.JPG
    DSC06609.JPG
    472.7 KB · Προβολές: 366
  • DSC06610.JPG
    DSC06610.JPG
    413 KB · Προβολές: 374
  • DSC06611.JPG
    DSC06611.JPG
    483.3 KB · Προβολές: 351
  • DSC06612.JPG
    DSC06612.JPG
    383.5 KB · Προβολές: 393
  • DSC06613.JPG
    DSC06613.JPG
    437.2 KB · Προβολές: 431
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Γιατι ειναι 30 , δε παιρνει φιναστεριδη και ο Αναστασακης ειναι κομματι συντηρητικος σε καποια περιστατικα . Επισης σκεφτομαι καποιες φορες ειναι παραπλανητικο το ποσο πυκνα φαινονται αποτελεσματα απο αλλες κλινικες γιατι ο Αναστασακης βαζει σουπερ κοντινες φωτογραφιες απο πολλες γωνιες και αρκετες φορες η ιδια η κλινικη ετσι ξεγυμνωνει το αποτελεσμα . Ομως αυτο ειναι καλο γιατι πρεπει να ειμαστε πληρως ενημεροι ολοι το πως φαινεται πραγματικα μια μεταμοσχευση . Εδω εκλεισε το crown , ξερουμε πως το crown ειναι πηγαδι διχως πατο . Ρουφα τα μοσχευματα .
 

Kostas97

Well-Known Member
Μου κανει ενυπωση που δεν βλεπουμε περιστατικα συνδιαστικα με smp. Τι λετε για αυτο? Θα μπαινατε στη διαδικασια για να δειχνετε πιο πυκνοι να κανετε και smp?. Του Αναστασακη το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο π.χ.(του ιδιου εννοω) και εχει κανει smp.
 

Aldo

Well-Known Member
Χωρίς να είμαι ειδικός, βλέπω ότι η δότρια του είναι περιορισμένη (μεγάλο ΝW) και μόνο ένα ακόμα FUT θα τον σωσει. Στο μέλλον που θα χρειαστεί και άλλη, διότι είναι μόνο 30, μπορει να του πυκνώσει λίγο αν βγαίνουν τα νούμερα... αν
 

Ronaldo

Well-Known Member
και αρκετες φορες η ιδια η κλινικη ετσι ξεγυμνωνει το αποτελεσμα
Με το να βάζει όμως φωτογραφίες του πριν με βρεγμένα μαλλιά, ενώ στο μετά με στεγνά δεν ξεγυμνώνει το τελικό αποτέλεσμα. Αλλά αντίθετα κάνει να φαίνεται μεγαλύτερη η διαφορά του πριν με το μετά, από ότι πραγματικά είναι.
 

tol

Well-Known Member
Χωρις να ειμαι απολυτος, αλλά προσωπικη ταπεινη αποψη ειναι οτι οι φωτογραφιες εχουν toppik. Σε πολλα σημεια των φωτογραφιων, ενω φαινεται οτι η πυκνοτητα ειναι περιορισμενη, υπαρχουν μαυρα σημεια και σκιασεις.

Επομενως, ή οι ληψεις ειναι κακες (παλι αρνητικο στοιχειο της παρουσιασης) ή εχει γινει χρηση ινων.
 

ΛΕΣ

Active Member
Γιατι ειναι 30 , δε παιρνει φιναστεριδη και ο Αναστασακης ειναι κομματι συντηρητικος σε καποια περιστατικα . Επισης σκεφτομαι καποιες φορες ειναι παραπλανητικο το ποσο πυκνα φαινονται αποτελεσματα απο αλλες κλινικες γιατι ο Αναστασακης βαζει σουπερ κοντινες φωτογραφιες απο πολλες γωνιες και αρκετες φορες η ιδια η κλινικη ετσι ξεγυμνωνει το αποτελεσμα . Ομως αυτο ειναι καλο γιατι πρεπει να ειμαστε πληρως ενημεροι ολοι το πως φαινεται πραγματικα μια μεταμοσχευση . Εδω εκλεισε το crown , ξερουμε πως το crown ειναι πηγαδι διχως πατο . Ρουφα τα μοσχευματα .
Αφου τα τριχοθυλακια μπηκαν σε περιοχη σχεδον NW5 ειτε ειναι 30 ειτε 40 ειτε 25 δεν νομιζω να ανοιξει πιο πολυ, να χασει εδαφος στα ηδη υπαρχοντα ναι, να ανεβει NW οχι. Εστω οτι ανεβαινει λιγο NW με την ηδη παραπανω καλυψη θα γινει δουλεια μεχρι την επομενη ΜΜ ενω τωρα θα θελει αμεσα ΜΜ.
 

platanos

Well-Known Member
Χωρις να ειμαι απολυτος, αλλά προσωπικη ταπεινη αποψη ειναι οτι οι φωτογραφιες εχουν toppik. Σε πολλα σημεια των φωτογραφιων, ενω φαινεται οτι η πυκνοτητα ειναι περιορισμενη, υπαρχουν μαυρα σημεια και σκιασεις.

Επομενως, ή οι ληψεις ειναι κακες (παλι αρνητικο στοιχειο της παρουσιασης) ή εχει γινει χρηση ινων.
Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι έχει κάνει χρήση μινοξιδίλης πριν που "θαμπώνει" κάπως τα μαλλιά και παρουσιάζει αυτή τη μικρή ξηροδερμία που φαίνεται σε ορισμένες φωτογραφίες. Πάντως νομί ζω ότι δεν είναι από τα καλύτερα αποτελέσματα της κλινικής κυρίως ως προς τη φυσικότητα και πυκνότητα της hairline.
 

makis25

Well-Known Member
ξαναδα λιγο με προσοχη τις πολυ κοντινες φωτο hairline και εχω να πω πως εχουν ξεφυγει διτριχα μοσχευματα δεξια και αριστερα στους κροταφους αρκετα μπροστα στη hairline και κανει τη hairline σαν κουκλας . Επειδη ο Αναστασακης προσεχει τη λεπτομερια πιστευω απλα δεν υπηρχαν αρκετα μονοτριχα στο στριπ . Τωρα για τοπικ κτλ δε ξερω αλλα στο γιουτουμπ στη σελιδα του σε πολλα βιντεο βρεχει το μαλλι και το χτενιζει οποτε πως μπορει να εχει το μαλλι προιον και να το βρεχει οταν τραβα βιντεο; Πιστευω θελει αλλη μια να πασπαλιστει η hairline καπως , feathering . Ακομα 1000 μοσχευματα; και μετα τα υπολοιπα οικονομια προς το παρον γιατι ειπαμε , μολις 30 και διχως φιναστεριδη . Να θυμησω πως υπαρχουν ανθρπωποι που παιρνουν ολα τα φαρμακα και φιναστεριδη και παλι χανουν μαλλι . Ποτε δε ξερεις .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Η χερλάιν δεν είναι φυσική και αυτό οφείλεται σε αυτό που αναφέρει ο Μάκης.
Επίσης τα μοσχεύματα ως συνήθως πολύ λίγα και αυτό φαίνεται από τις φώτο δεν δένει όμορφα.
Το αποτέλεσμα αυτό στον ήλιο θα έχει πολλές ατέλειες και φυσικά θα φαίνεται δέρμα.Θα μπορούσε με τέτοιο φόρλοκ να το δέσει πολύ δυνατά και να μην φοβάται ακόμα και να το χάσει στο μέλλον.
Με λιγότερα από 2000g σε όλη αυτή την περιοχή (γιατί μπήκαν και crown)δεν μπορείς να περιμένεις κάτι καλύτερο.
Εκεί ήθελε 2200-2500g για να δέσει σωστά ακόμα και αν έχει απώλειες στο μέλλον και να μην ξαναασχοληθεί.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
ξαναδα λιγο με προσοχη τις πολυ κοντινες φωτο hairline και εχω να πω πως εχουν ξεφυγει διτριχα μοσχευματα δεξια και αριστερα στους κροταφους αρκετα μπροστα στη hairline και κανει τη hairline σαν κουκλας . Επειδη ο Αναστασακης προσεχει τη λεπτομερια πιστευω απλα δεν υπηρχαν αρκετα μονοτριχα στο στριπ . Τωρα για τοπικ κτλ δε ξερω αλλα στο γιουτουμπ στη σελιδα του σε πολλα βιντεο βρεχει το μαλλι και το χτενιζει οποτε πως μπορει να εχει το μαλλι προιον και να το βρεχει οταν τραβα βιντεο; Πιστευω θελει αλλη μια να πασπαλιστει η hairline καπως , feathering . Ακομα 1000 μοσχευματα; και μετα τα υπολοιπα οικονομια προς το παρον γιατι ειπαμε , μολις 30 και διχως φιναστεριδη . Να θυμησω πως υπαρχουν ανθρπωποι που παιρνουν ολα τα φαρμακα και φιναστεριδη και παλι χανουν μαλλι . Ποτε δε ξερεις .

Σε 500-600 τριχοθυλάκια που τοποθετούνται σε ενα transition zone είναι πιθανόν καποιο τριχοθυλάκιο που δείχνει μονοτριχο να περιέχει άλλη μια αόρατη ρίζα σε κενογενες σταδιο. Στατιστικα 2-3 ή και 5 τετοια είναι ανεμενόμενο και ανεκτο, αντιστοιχει σε ποσοστό 1% και συναδει με τα ποσοστα κενογενούς σταδιου ενος φυσιολογικού τριχωτού. Δεν σχετίζετε με απροσεξία.
Όσον αφορά το "hairline κούκλας" που αναφερετε, μιας και διαβαζουν τα ποστς πολλοι ενδιαφερόμενοι που δεν ειναι "έμπειροι" στην μεταμόσχευση μαλλιών ωστε να ξέρουν τι ειναι στην πραγματικότητα το "hairline κούκλας" και δημιουργούνται λανθασμένς εντυπώσεις, ειναι καλό να θυμιθούμε τι είναι.
Είναι ειναι αυτο εδω που σας αναρτούμε σε φωτόγραφίες. Αποτελεί περιστατικο που έγινε από Πλαστικό χειρουργο το 2018 στην Αθηνα και όχι πριον από 20 ή 30 χ΄ροναι που θα περίμενε κανείς.
Τα 2-3 δίτριχα μόσχευματα στο transition zone που με μεγεθυνση Χ10 (δηλαδή με μεγεθος κεφαλιού που αντιστοιχει περίπου σαν μέγεθος βαρελιού πετρελαίου) καταφερε καποιος να εντοπίσει νομίζουμε ότι απέχουν παρασάγκας από το λεγόμενο doll's hair στην βιβλιογραφία.

Σχολιο για τοππικ ή άλλη παρεμβαση δεν θα γινει, ειμαστε στη διαθεση σας να μας επιδείξει κάποιος σε ποιο σημειο φαινεται κάτι τετοιο, ακόμα και με μεγεθυνση Χ10.
 

Συνημμένα

  • DSC04182.JPG
    DSC04182.JPG
    419.5 KB · Προβολές: 279
  • DSC04179.JPG
    DSC04179.JPG
    481.2 KB · Προβολές: 264
  • DSC04180.JPG
    DSC04180.JPG
    410.3 KB · Προβολές: 249
  • DSC04181.JPG
    DSC04181.JPG
    399.6 KB · Προβολές: 254
  • DSC04187.JPG
    DSC04187.JPG
    790.4 KB · Προβολές: 278
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η χερλάιν δεν είναι φυσική και αυτό οφείλεται σε αυτό που αναφέρει ο Μάκης.
Επίσης τα μοσχεύματα ως συνήθως πολύ λίγα και αυτό φαίνεται από τις φώτο δεν δένει όμορφα.
Το αποτέλεσμα αυτό στον ήλιο θα έχει πολλές ατέλειες και φυσικά θα φαίνεται δέρμα.Θα μπορούσε με τέτοιο φόρλοκ να το δέσει πολύ δυνατά και να μην φοβάται ακόμα και να το χάσει στο μέλλον.
Με λιγότερα από 2000g σε όλη αυτή την περιοχή (γιατί μπήκαν και crown)δεν μπορείς να περιμένεις κάτι καλύτερο.
Εκεί ήθελε 2200-2500g για να δέσει σωστά ακόμα και αν έχει απώλειες στο μέλλον και να μην ξαναασχοληθεί.

Σας ευχαριστούμε για τον σχολιασμό σας και για τις προτάσεις σας όσον αφορά τη φυσικότητα, τους αριθμούς μοσχευμάτων που πρέπει να τοποθετηθούν στο συγκεκριμένο περιστατικό αλλά και τις προβλέψεις σας για την εικόνα του συγκεκριμένου ασθενούς στο μέλλον.
Να εισαστε βέβαιοι πως φροντιζουμε να τις μεταφέρουμε στον Dr. Αναστασάκη προκειμένου να τις λάμβανει υπόψιν του για
μελλοντικά περιστατικά.
 

tol

Well-Known Member
Σχολιο για τοππικ ή άλλη παρεμβαση δεν θα γινει, ειμαστε στη διαθεση σας να μας επιδείξει κάποιος σε ποιο σημειο φαινεται κάτι τετοιο, ακόμα και με μεγεθυνση Χ10.
Επειδη το προσωπικο (επαναλαμβανω ...προσωπικο) σχολιο για toppik, εγινε οχι κακοβουλα, ουτε αναιτια, παραθετω μια απο τις ληψεις που εχετε αναρτησει.

Με μεγεθυνση οχι ×10, αλλά ×2.

Η προσωπικη μου (επαναλαμβανω ...προσωπικη) εμπειρια με παραπεμπει σε χρηση toppik.

Στο δεξιο κροταφο του πελατη η μετρια πυκνοτητα των grafts, κατα την ταπεινη μου αποψη, δε συναδει με την "μαυριλα" που φαινεται στη φωτογραφια. Αυτη η "μαυριλα", μαλλον, προερχεται απο ινες.

Αν οχι...αν προκειται για σκιασεις αγνωστου προελευσεως, παλι προκειται για αρνητικο στοιχειο της παρουσιασης, αφου δεν υπαρχει η απαιτουμενη διαφανεια των φωτογραφιων.

Οι ιδιες "σκιασεις"/"μαυριλες" υπαρχουν και σε άλλα σημεια...αυτες ειναι που με ωθησαν να προβω στο σχολιο περι toppik.

Νομιζω, λοιπον, οτι δεν ειναι ενα σχολιο του αερα, ενα σχολιο χωρις επιχειρηματα, τουλαχιστον, συμφωνα με τη δικη μου εκτιμηση/κριση.

Ευχαριστω για την κατανοηση σας.

Screenshot_20201026-150418.png



Και αλλη μια φωτογραφια...

Παλι με μεγεθυνση ×2 και οχι ×10.

Ολη η hairline με περιεργες "σκιασεις" και "μαυριλες".

Δε νομιζω, λοιπον, να ειμαι παραλογος και κακεντρεχης, επειδη η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι εχει γινει χρηση toppik.


Screenshot_20201026-152241.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Επειδη το προσωπικο (επαναλαμβανω ...προσωπικο) σχολιο για toppik, εγινε οχι κακοβουλα, ουτε αναιτια, παραθετω μια απο τις ληψεις που εχετε αναρτησει.

Με μεγεθυνση οχι ×10, αλλά ×2.

Η προσωπικη μου (επαναλαμβανω ...προσωπικη) εμπειρια με παραπεμπει σε χρηση toppik.

Στο δεξιο κροταφο του πελατη η μετρια πυκνοτητα των grafts, κατα την ταπεινη μου αποψη, δε συναδει με την "μαυριλα" που φαινεται στη φωτογραφια. Αυτη η "μαυριλα", μαλλον, προερχεται απο ινες.

Αν οχι...αν προκειται για σκιασεις αγνωστου προελευσεως, παλι προκειται για αρνητικο στοιχειο της παρουσιασης, αφου δεν υπαρχει η απαιτουμενη διαφανεια των φωτογραφιων.

Οι ιδιες "σκιασεις"/"μαυριλες" υπαρχουν και σε άλλα σημεια...αυτες ειναι που με ωθησαν να προβω στο σχολιο περι toppik.

Νομιζω, λοιπον, οτι δεν ειναι ενα σχολιο του αερα, ενα σχολιο χωρις επιχειρηματα, τουλαχιστον, συμφωνα με τη δικη μου εκτιμηση/κριση.

Ευχαριστω για την κατανοηση σας.

Προβολή συνημμένου 28539


Και αλλη μια φωτογραφια...

Παλι με μεγεθυνση ×2 και οχι ×10.

Ολη η hairline με περιεργες "σκιασεις" και "μαυριλες".

Δε νομιζω, λοιπον, να ειμαι παραλογος και κακεντρεχης, επειδη η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι εχει γινει χρηση toppik.


Προβολή συνημμένου 28540

Στην πρωτη φωτογραφια φαινεται εμφανως μια ξηρότητα του τριχωτού.
Είναι αδύνατον να φαινεται η ξηρότητα και να μην φαίνονται οι ίνες αν υπήρχαν.
Εσείς που έχετε εμπειρία θα το καταλαβετε αυτό.
Αυτο που ονομάζεται "μαυριλες" και σκιάσεις ειναι λόγω της ρύθμισης macro της κάμερας όταν τραβάει close-up.
Η πυκνότητα και κάλυψη από τα πολύτριχα μοσχεύματα πίσω από το transition zone, μιας και ο ασθενής έχει υψηλό λόγο και υψηλή μέση διάμετρο τριχών, φαίνεται "φλού" και το νομάζεται "μαυριλα".
Αυτό μπορεί να σας το επιβεβαιώσει οποιοσδήποτε ειδικός στην φωτογραφία.
Η αλληλοκάλυψη των τριχων ειναι το ζητούμενο στην μεταμόσχευηση μαλλιών. Αυτο ακριβως έχουμε επιτυχει.
Επίσης αναφερετε κάτι για "αρνητικό στοιχείο της παρουσιασης".
Θεωρούμε πως η ποιότητα των φωτογραφιών, το πλήθος των φωτογραφιών, το βρεξιμο των μαλλιών (όταν δεν διαφωνεί ο ασθενής!),
τα βίντεο και ή χωρίς βρεγμένα μαλλιά και γενικά η απόλυτη διαφάνεια που προσφερουμε στο φορουμ ειναι σε επίπεδο παγκόσμιας κλάσης. Ούτε 10 κλινικές παγκοσμίως δεν τολμούν να δείξουν περιστατικά υπό αυτες τις συνθήκες.
Αν, όμως, έχετε καποια κλινική ή ιατρό υποψιν σας που θα μπορέσει να αποτελέσει ακόμα καλύτερο πρότυπο προκειμένου να μην υπάρχουν αμφιβολίες για θεματα φωτισμού, γωνίας, σκιάσεις κτλ., θα θελαμε να μας την υποδείξετε.
Ειδικά κάποια Ελληνική κλινική!
Εμείς θεωρούμε ότι για τα επίπεδα των παρουσιάσεων Ελληνικών ή ομόγλωσσων κλινικών ειμαστε στο ανώτερο επίπεδο.
Αν πάλι εσεις έχετε άλλη άποψη, θα ειναι χαρα μας να ακούσουμε τις προτασεις σας και να εφαρμόσουμε όποιες από
αυτες γίνεται προκειμένου να νιωσετε και εσείς την ασφάλεια και την εμπιστοσύνη που μας αξίζει ως κλινική.
Οι ασθενείς μας τα νιώθουν αυτα ήδη.

Για του λόγου το αληθές, σας παραθετουμε στην υψηλοτερη δυνατη αναλυση που επιδεχετεαι το φορουμ φωτογραφίες ενος ασθενούς στους 6 μήνες χωρίς ίνες, και μέ ίνες, αρχικά με απλή τοποθετηση και με μετέπειτα καθαρισμό μετωπου στις επόμενες φωτογραφίες.
Ειναι αδύνατον να χρησιμοποιηθούν ίνες και να μην φαίνονται σε closeup έιτε στο δέρμα είτε στα μαλλια στην φωτογραφική μηχανή.
Στο ανθρωπινο μάτι και στο δρόμο, ναι.
Στην οθόνη και σε τόσο κοντινή λήψη, όχι.

Στη διαθεσή σας.
 

Συνημμένα

  • DSC07877.JPG
    DSC07877.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 263
  • DSC07890.JPG
    DSC07890.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 258
  • DSC07891.JPG
    DSC07891.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 260
  • DSC07892.JPG
    DSC07892.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 266

tol

Well-Known Member
Αν, όμως, έχετε καποια κλινική ή ιατρό υποψιν σας που θα μπορέσει να αποτελέσει ακόμα καλύτερο πρότυπο προκειμένου να μην υπάρχουν αμφιβολίες για θεματα φωτισμού, γωνίας, σκιάσεις κτλ., θα θελαμε να μας την υποδείξετε.
Ειδικά κάποια Ελληνική κλινική!
Συγγνωμη, αλλά, μαλλον, δεν εχετε διαβασει τα πολλα σχολια σχετικα με το συγκεκριμενο θεμα που εχω γραψει στο forum (λογικο αλλωστε...ποιος ειμαι, ωστε τα σχολια μου να τυχαινουν ευλαβικης αναγνωσης ; ).

Σας ενημερωνω, λοιπον, οτι πολλες φορες εχω στηλιτευσει αυτες τις τακτικες αποκρυψης της αληθειας απο πολλες κλινικες. Μελη του forum που, ισως, τα εχουν διαβασει, μπορουν να το επιβεβαιωσουν. Καθε φορα που παρατηρουσα σε μια παρουσιαση περιεργες ληψεις φωτογραφιων, το αποδοκιμαζα αμεσα.

Επιπλεον, συμφωνω οτι οι δικες σας παρουσιασεις ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ σε συγκριση με πολλες κλινικες, ειδικα τις εγχωριες.

Ωστοσο, εξακολουθω να εχω τις ενστασεις μου σε καποιες παρουσιασεις σας. Επειδη εχω την απαραιτητη εμπειρια, επιμενω οτι η επιμελημενη χρηση toppik δεν ειναι ευκολα αντιληπτη. Χρειαζεται εμπειρο ματι, για να την προσεξει. Το 90% μη χρηστων toppik δεν μπορει να την αντιληφθει.


Ειναι αδύνατον να χρησιμοποιηθούν ίνες και να μην φαίνονται σε closeup έιτε στο δέρμα είτε στα μαλλια στην φωτογραφική μηχανή.
Στο ανθρωπινο μάτι και στο δρόμο, ναι.
Στην οθόνη και σε τόσο κοντινή λήψη, όχι.

Προς απαντηση και προς επιρρωση των γραφομενων μου, ανεβαζω φωτογραφιες που τραβηξα πριν απο 5 λεπτα, με καλο φωτισμο και χρηση toppik...περιορισμενη μεν χρηση (με καθημερινη χρηση η συσκευασια των 55 gr μου φθανει για πεντε μηνες), αλλά αρκετη, για να βελτιωσει την ηδη καλη κατασταση του μαλλιου μου.

Ρωτω, λοιπον, ποσοι ανθρωποι βλεποντας αυτες τις φωτογραφιες θα αντιλαμβανονταν την χρηση toppik;

Ή για να θεσω το ερωτημα υπο αλλη βαση...συγκρινοντας τις δικες μου φωτογραφιες με αυτες του πελατη στο συγκεκριμενο νημα, για ποιον θα βαζατε το χερι στη φωτια οτι δε χρησιμοποιει ινες;

Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση σας!

IMG_20201026_205926_HDR.jpg


IMG_20201026_210147_HDR.jpg


IMG_20201026_210824.jpg


IMG_20201026_212715.jpg
 

manly_Man

Well-Known Member
Για του λόγου το αληθές, σας παραθετουμε στην υψηλοτερη δυνατη αναλυση που επιδεχετεαι το φορουμ φωτογραφίες ενος ασθενούς στους 6 μήνες χωρίς ίνες, και μέ ίνες, αρχικά με απλή τοποθετηση και με μετέπειτα καθαρισμό μετωπου στις επόμενες φωτογραφίες.
Ειναι αδύνατον να χρησιμοποιηθούν ίνες και να μην φαίνονται σε closeup έιτε στο δέρμα είτε στα μαλλια στην φωτογραφική μηχανή.
Στο ανθρωπινο μάτι και στο δρόμο, ναι.
Στην οθόνη και σε τόσο κοντινή λήψη, όχι.

Στη διαθεσή σας.
Νομίζω οτι ειναι δυνατον να εχουν χρησιμοποιηθει ινες και να μη φαινονται καθαρα στη φωτογραφια αν εχουν τοποθετηθει πιο πισω αναμεσα στα μαλλια, ωστόσο καποιες "μαυριλες" σε διαφορα σημεια ισως να υποδηλωνουν την υπαρξη τους, ισως κ οχι και να φταίει ο φωτισμός.

Υ.Γ. Πάντως και μονο που γίνεται προβα σε ασθενη με μεταμόσχευση στους 6 μηνες πως φαινεται με την χρηση ινων στην φωτογραφία, δεν με βρίσκει σύμφωνο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Νομίζω οτι ειναι δυνατον να εχουν χρησιμοποιηθει ινες και να μη φαινονται καθαρα στη φωτογραφια αν εχουν τοποθετηθει πιο πισω αναμεσα στα μαλλια, ωστόσο καποιες "μαυριλες" σε διαφορα σημεια ισως να υποδηλωνουν την υπαρξη τους, ισως κ οχι και να φταίει ο φωτισμός.

Υ.Γ. Πάντως και μονο που γίνεται προβα σε ασθενη με μεταμόσχευση στους 6 μηνες πως φαινεται με την χρηση ινων στην φωτογραφία, δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Ο μόνος λόγος που έγινε ειναι για να σας κανουμε μια αναρτηση ως απαντηση στις εικασιες που γραφονται.
Ηρθε ενας ασθενής στο 6μηνο εχθές το απόγευμα, ειχαμε ενημερωσει τον ιατρο για αυτα που γράφονται και σας εβγαλε επιτοπου
φωτογραφιες για να σας αποδειξει οτι αυτα που λέγονται δεν στεκουν.
Δείτε το printscreen παρακαλώ που δείχνει ώρα που τραβήχθηκε η φωτογραφία και πότε επεξεργαστηκε (κόπηκε για να μην φαίνονται χαρακτηριστικά).
Αν πάλι ειναι απαραίτητο, να ζητησουμε από τον χθεσινό ασθενή να κάνει ένορκη βεβαιωση και να την αναρτησουμε.
Ελπίζουμε να μην χρειαστεί όμως να φτάσουμε εκεί, και να ολοκληρωσουμε το θέμα αυτο και να ασχοληθούμε με τις μεταμοσχεύσεις μαλλιών που ειναι και το θέμα μας, σωστά?

Στη διάθεση σας.
 

Συνημμένα

  • IMG_0963.jpg
    IMG_0963.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 212

Kostas97

Well-Known Member
Παιδια ας μην ειμαστε υπερβολικοι για μενα. Ο Αναστασακης σε καθε βιντεο του βρεχει τα μαλλια του ασθενους και τα χτενιζειι. Θεωρω πολυ παραλογο ενω κανει αυτο, στο φορουμ που τα ματια ειναι πιο εμπειρα να ανεβασει καποιος φωτογραφια με ινες. Νομιζω πως στο κομματι της αξιοπιστιας εχει δωσει σωστα δειγματα, βεβαια ο καθενας ο,τι νομιζει.
 
Μπλουζα