NW stage IV - MET 25/2/2019 - 2700 F.Us - Combo (F.U.T. & F.U.E.) - Άνδρας 45 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του στην κλινική μας. Τα 2700 τριχοθυλάκια τοποθετήθηκαν στις περιοχές των κροτάφων, στo hairline, έγινε πύκνωση στο midscalp και στην κορυφή.
Το συγκεκριμένο αποτελεί ΜΟΝΑΔΙΚΟ περιστατικό καθώς επιλέχθηκε να γίνει συνδυασμός των τεχνικών FUE & FUT (Combo) και τα μοσχεύματα πάρθηκαν ΜΟΝΟ από την ινιακή περιοχή. Δεν αφαιρεθηκαν μοσχεύματα από τις μαστοειδείς και τις κροταφικές περιοχές γιατί ο ασθενής ήταν εκ φύσεως ήδη πολύ αραιός σε αυτές τις περιοχές και πολύ πυκνός στην ινιακή περιοχή!

Ιατρός: @Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Ακολουθούν φωτογραφίες αμέσως μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών.
 

Συνημμένα

  • 45left2-before.JPG
    45left2-before.JPG
    210.1 KB · Προβολές: 364
  • 45left-before.JPG
    45left-before.JPG
    223.6 KB · Προβολές: 344
  • 45right2-before.JPG
    45right2-before.JPG
    222.1 KB · Προβολές: 350
  • back_up-before.JPG
    back_up-before.JPG
    179.8 KB · Προβολές: 358
  • donor-before.JPG
    donor-before.JPG
    193.9 KB · Προβολές: 328
  • fullface-before.JPG
    fullface-before.JPG
    110.5 KB · Προβολές: 306
  • left-before.JPG
    left-before.JPG
    159.1 KB · Προβολές: 300
  • hairline-before.JPG
    hairline-before.JPG
    149.7 KB · Προβολές: 292
  • right-before.JPG
    right-before.JPG
    179.3 KB · Προβολές: 299
  • up-before.JPG
    up-before.JPG
    149.3 KB · Προβολές: 336
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς αμέσως μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών του και 7 ημέρες μετά, στον προκαθορισμένο επανέλεγχό του με τον ιατρό.

Ο ασθενής ακολούθησε και αγωγή μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών:
- Minoxidil Foam 5% b.i.d
- Capillus 272pro o.d.

Ακολουθούν φωτογραφίες και βίντεο με το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μαλλιών του Δημήτρη.
 

Συνημμένα

  • fullface-rightafter.JPG
    fullface-rightafter.JPG
    127.7 KB · Προβολές: 323
  • hairline2-rightafter.JPG
    hairline2-rightafter.JPG
    199.3 KB · Προβολές: 321
  • left-rightafter.JPG
    left-rightafter.JPG
    128.6 KB · Προβολές: 314
  • hairline-rightafter.JPG
    hairline-rightafter.JPG
    193.2 KB · Προβολές: 307
  • hairline-after7days.JPG
    hairline-after7days.JPG
    191.8 KB · Προβολές: 293
  • right-rightafter.JPG
    right-rightafter.JPG
    160.8 KB · Προβολές: 320
  • up-after7days.JPG
    up-after7days.JPG
    96.8 KB · Προβολές: 344
  • up-rightafter.JPG
    up-rightafter.JPG
    219.6 KB · Προβολές: 418

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • 45left-12months.JPG
    45left-12months.JPG
    170.6 KB · Προβολές: 431
  • donor_area-12months.JPG
    donor_area-12months.JPG
    207.3 KB · Προβολές: 448
  • 45right-12months.JPG
    45right-12months.JPG
    169.4 KB · Προβολές: 401
  • fullface-12months.JPG
    fullface-12months.JPG
    109.6 KB · Προβολές: 416
  • hairline-12months.JPG
    hairline-12months.JPG
    132.6 KB · Προβολές: 428
  • left-12months.JPG
    left-12months.JPG
    173.4 KB · Προβολές: 401
  • right-12months.JPG
    right-12months.JPG
    166 KB · Προβολές: 432
  • up-12months.JPG
    up-12months.JPG
    191.5 KB · Προβολές: 467

Stratos

Well-Known Member
Πολυ ωραίο αποτέλεσμα, μπραβο στο γιατρό και στην ομαδα, μακαρι οι ελληνικες κλινικες να εχουν τετοια αποτελέσματα. Μπορεί να θαυμαζω περιστατικά στην Τουρκία και να αμφισβητω την αποτελεσματικότητα των ελληνικων αλλα και αυτο μου αρεσει πολυ ειδικα αν σκεφτούμε τις δυσκολιες που ειχε..
 

Harris_G

Well-Known Member
Ωραιο αποτελεσμα κυριως στη φυσικοτητα. Αλλα Γιατρε καποιοι φωτισμοι ειναι υπερβολικα χαμηλοι στο after. Δε λεω οτι κρυβουν κατι σοβαρο απλα ενα boost το δινουν. Και αυτο το κάνουν και αλλες κλινικες καθως και ανεξαρτητα μελη. Δλδ δε λεω α! ο Αναστασακης μας τα δειχνει υπουλα και οι αλλοι με 100% διαφανεια, ειναι γενικο φαινομενο.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ωραιο αποτελεσμα κυριως στη φυσικοτητα. Αλλα Γιατρε καποιοι φωτισμοι ειναι υπερβολικα χαμηλοι στο after. Δε λεω οτι κρυβουν κατι σοβαρο απλα ενα boost το δινουν. Και αυτο το κάνουν και αλλες κλινικες καθως και ανεξαρτητα μελη. Δλδ δε λεω α! ο Αναστασακης μας τα δειχνει υπουλα και οι αλλοι με 100% διαφανεια, ειναι γενικο φαινομενο.
Έχω συγκεκριμένο σημειο στο Μπλε Χειρουργειο που βγαζω τις φωτογραφιες.
Ειναι το ιδιο σημειο που γυριστηκε και το βιντεο.
Στην συγκεκριμένη περιπτωση ΟΛΑ τραβηχτηκαν με ΟΛΟΙΔΙΕΣ συνθηκες.

ΚΑΠΟΙΕΣ φορές, από εδω και περα, ΜΠΟΡΕΙ να ειναι σε άλλο σημειο δίοτι λογω Covid ΔΕΝ επιτρεπεται να βάλω κάποιον που έρχεται στο ετος
μεσα στο χειρουργειο για φωτογραφιες την ωρα που έχω ασθενη μέσα!
Οι ασθενείς μου ελεγχονται με PCR Covid την προηγούμενη της επέμβασης (με δική μου χρεωση) οπότε ο χώρος ειναι ασφαλής για όλους.
Δεν υπάρχει κάποια ....αδιάφανεια, ειναι άσχετοι οι λόγοι καμια φορά.
 

brooke

New Member
Εγώ να κάνω μια ερώτηση;
Όλοι εσείς οι γιατροί περηφανεύεστε για το πόσο καλοί είστε (όλοι σας) ο ένας κατηγορεί τον άλλο και από φωτο π βλέπω όλοι για τα μπάζα είστε!!!
Ειδικά εσείς κ,ανάστασακη π όλο ανεβάζετε βίντεο στο γιου τιουμπ λέγοντας και τονίζοντας το πόσο καλός είστε αλλά εγώ προσωπικά δεν το βλέπω και όχι μόνο σε εσάς αλλά γενικά...
Το πρόβλημα π εγώ εντοπίζω με όλους εσάς τους γιατρούς που ειδικεύεστε στις μεταμοσχεύσεις των μαλλιών είναι το απαισιο και απαράδεκτο χερ λάιν...σαν να έχετε πάρει ένα χάρακα και κάνετε μια ευθεία και φαίνεται σαν τουπέ η περουκινι...
σε Αυτ η την δουλειά π παρουσιάζετε έχετε κάνει ακριβώς αυτό π λέω παραπάνω μια ευθεία γραμμή και αν αν κανεις μια διαγωνία μέτρηση σε χέρ λαιν κροταφων και φριδιου η απόσταση στο κοντινότερο σημείο είναι 15 με 20 εκατοστά!
Ποιος άνθρωπος π δεν είναι φαλακρός έχει 15 με 20 εκατοστά κούτελο;;

Γενικά βαρεθήκαμε να ακούμε το πόσο καλοί είστε όλοι εδώ στην Αθηνά-Ελλάδα στις μεταμοσχεύσεις,αν πάτε μια Αμερική να δείτε εκεί τι κάνουν θα αλλάξετε επάγγελμα όλοι σας...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Εγώ να κάνω μια ερώτηση;
Όλοι εσείς οι γιατροί περηφανεύεστε για το πόσο καλοί είστε (όλοι σας) ο ένας κατηγορεί τον άλλο και από φωτο π βλέπω όλοι για τα μπάζα είστε!!!
Ειδικά εσείς κ,ανάστασακη π όλο ανεβάζετε βίντεο στο γιου τιουμπ λέγοντας και τονίζοντας το πόσο καλός είστε αλλά εγώ προσωπικά δεν το βλέπω και όχι μόνο σε εσάς αλλά γενικά...
Το πρόβλημα π εγώ εντοπίζω με όλους εσάς τους γιατρούς που ειδικεύεστε στις μεταμοσχεύσεις των μαλλιών είναι το απαισιο και απαράδεκτο χερ λάιν...σαν να έχετε πάρει ένα χάρακα και κάνετε μια ευθεία και φαίνεται σαν τουπέ η περουκινι...
σε Αυτ η την δουλειά π παρουσιάζετε έχετε κάνει ακριβώς αυτό π λέω παραπάνω μια ευθεία γραμμή και αν αν κανεις μια διαγωνία μέτρηση σε χέρ λαιν κροταφων και φριδιου η απόσταση στο κοντινότερο σημείο είναι 15 με 20 εκατοστά!
Ποιος άνθρωπος π δεν είναι φαλακρός έχει 15 με 20 εκατοστά κούτελο;;

Γενικά βαρεθήκαμε να ακούμε το πόσο καλοί είστε όλοι εδώ στην Αθηνά-Ελλάδα στις μεταμοσχεύσεις,αν πάτε μια Αμερική να δείτε εκεί τι κάνουν θα αλλάξετε επάγγελμα όλοι σας...
Tragic!!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλέσω τον γιατρό να απαντήσει (αν θέλει) επί της ουσίας και να αντιπαρέλθει τους χαρακτηρισμούς έτσι ώστε να κλείσει το θέμα εδώ. Η brooke δεν θα μπορέσει να απαντήσει.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Θα παρακαλέσω τον γιατρό να απαντήσει (αν θέλει) επί της ουσίας και να αντιπαρέλθει τους χαρακτηρισμούς έτσι ώστε να κλείσει το θέμα εδώ. Η brooke δεν θα μπορέσει να απαντήσει.

Αν μου πειτε πια ειναι η ουσια, ευχαριστως να απαντησω.
Δεν διακρινω κατι.

Φοβαμαι πως θα εμφανιστουν και άλλα "νεα μέλη" με επιθεσεις προς εμενα και για ξεκαρφωμα, επιθεσεις στον κλάδο γενικά...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν μου πειτε πια ειναι η ουσια, ευχαριστως να απαντησω.
Δεν διακρινω κατι.

Φοβαμαι πως θα εμφανιστουν και άλλα "νεα μέλη" με επιθεσεις προς εμενα και για ξεκαρφωμα, επιθεσεις στον κλάδο γενικά...

Αυτη την δουλειά π παρουσιάζετε έχετε κάνει ακριβώς αυτό π λέω παραπάνω μια ευθεία γραμμή και αν αν κανεις μια διαγωνία μέτρηση σε χέρ λαιν κροταφων και φριδιου η απόσταση στο κοντινότερο σημείο είναι 15 με 20 εκατοστά!
Ποιος άνθρωπος π δεν είναι φαλακρός έχει 15 με 20 εκατοστά κούτελο;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

L.a.

Member
Παιδιά άσχετα απ´ τον λόγο της επίθεσης του συγκεκριμένου αβαταρ η αλήθεια είναι ότι το χερλαιν είναι η πληγή του τομέα της μεταμόσχευσης. Η φύση λειτουργεί ασύμμετρα ενώ το ανθρώπινο χέρι συμμετρικά. Δυστυχώς οι περισσότερες μεταμοσχεύσεις (μην πω όλες) προδίδονται από αυτό. Δεν ξέρω αν υπάρχουν κανα δυο τοπ γιατροί (πχ κουτο, φρέιτας) που έχουν καταφέρει να αντιμετωπίσουν αυτό το ζήτημα. Κ γενικά αν μπορεί να υπάρξει περαιτέρω πρόοδος ή όσοι κάνουμε μμ να είμαστε καταδικασμένοι να ξεχωρίζουμε απ τους φυσικούς μαλλιάδες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έμενα μια χαρά είναι η Hairline μου,έλα να δεις από κοντά να μου πεις αν καταλάβεις τπτ.
 
Μπλουζα