NW stage IV - MET 25/2/2019 - 2700 F.Us - Combo (F.U.T. & F.U.E.) - Άνδρας 45 ετών

vlafo

Well-Known Member
Παιδιά άσχετα απ´ τον λόγο της επίθεσης του συγκεκριμένου αβαταρ η αλήθεια είναι ότι το χερλαιν είναι η πληγή του τομέα της μεταμόσχευσης. Η φύση λειτουργεί ασύμμετρα ενώ το ανθρώπινο χέρι συμμετρικά. Δυστυχώς οι περισσότερες μεταμοσχεύσεις (μην πω όλες) προδίδονται από αυτό. Δεν ξέρω αν υπάρχουν κανα δυο τοπ γιατροί (πχ κουτο, φρέιτας) που έχουν καταφέρει να αντιμετωπίσουν αυτό το ζήτημα. Κ γενικά αν μπορεί να υπάρξει περαιτέρω πρόοδος ή όσοι κάνουμε μμ να είμαστε καταδικασμένοι να ξεχωρίζουμε απ τους φυσικούς μαλλιάδες.
Iσχύει σε ένα βαθμό αυτό που λές αλλά μπορείς να δεις έξω αριστουργήματα άμα πας σε πολύ καλό γιατρό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Εγώ να κάνω μια ερώτηση;
Όλοι εσείς οι γιατροί περηφανεύεστε για το πόσο καλοί είστε (όλοι σας) ο ένας κατηγορεί τον άλλο και από φωτο π βλέπω όλοι για τα μπάζα είστε!!!
Ειδικά εσείς κ,ανάστασακη π όλο ανεβάζετε βίντεο στο γιου τιουμπ λέγοντας και τονίζοντας το πόσο καλός είστε αλλά εγώ προσωπικά δεν το βλέπω και όχι μόνο σε εσάς αλλά γενικά...
Το πρόβλημα π εγώ εντοπίζω με όλους εσάς τους γιατρούς που ειδικεύεστε στις μεταμοσχεύσεις των μαλλιών είναι το απαισιο και απαράδεκτο χερ λάιν...σαν να έχετε πάρει ένα χάρακα και κάνετε μια ευθεία και φαίνεται σαν τουπέ η περουκινι...
σε Αυτ η την δουλειά π παρουσιάζετε έχετε κάνει ακριβώς αυτό π λέω παραπάνω μια ευθεία γραμμή και αν αν κανεις μια διαγωνία μέτρηση σε χέρ λαιν κροταφων και φριδιου η απόσταση στο κοντινότερο σημείο είναι 15 με 20 εκατοστά!
Ποιος άνθρωπος π δεν είναι φαλακρός έχει 15 με 20 εκατοστά κούτελο;;

Γενικά βαρεθήκαμε να ακούμε το πόσο καλοί είστε όλοι εδώ στην Αθηνά-Ελλάδα στις μεταμοσχεύσεις,αν πάτε μια Αμερική να δείτε εκεί τι κάνουν θα αλλάξετε επάγγελμα όλοι σας...
Καποιος απο αυτους που μπαναριστηκαν μαλλον χαχα.
 

Bill1991

Active Member
@CVIAL αυτό που αναφέρει ο αγενεστατος με το τρίγωνο κροταφοι-hairline τι ισχύει γενικά ; δεν έχω δει πουθενά τέτοια αναφορά
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@CVIAL αυτό που αναφέρει ο αγενεστατος με το τρίγωνο κροταφοι-hairline τι ισχύει γενικά ; δεν έχω δει πουθενά τέτοια αναφορά
Δεν έχω καταλάβει τι εγραφε, ειλικρινα.
Αν το ερωτημα ειναι για τριγωνα hairline έχω πολλα να σας δειξω πριν και μετα την επιδιόρθωση.
Αλλα δεν θέλω να ειμαι εκτος θεματος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι εννοούσε ποσό είναι η ενδεδειγμένη απόσταση από την άκρη του φρυδιού μέχρι το ακρότατο σημείο των κροτάφων.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Νομίζω ότι εννοούσε ποσό είναι η ενδεδειγμένη απόσταση από την άκρη του φρυδιού μέχρι το ακρότατο σημείο των κροτάφων.

Δεν υπάρχει ακριβές σημείο αυστηρη ενδεδειγμένη απόσταση.
Αυτα ειναι χρήσιμα όταν κάποιος ειναι ακόμα άπειρος στη σχεδίαση ύψους και σχηματος του hairline.
Υπάρχουν μετρησεις για να μην κάνεις σφαλματα, οπως είναι τα τριγωνα hairline που ΔΕΝ ειναι ποτε φυσικά. (δείτε φωτό)
Η τέχνη στην σχεδιση ειναι να επιλέξεις ένα σχημα και ύψος που να ταιριάζει στα χαρακτηριστικά του καθε προσώπου,
που ειναι μοναδικά
Εχω παρουσιάσει 4-5 ομιλίες μετο συγκεκριμένο θέμα και σιγουρα ειναι πολύπλοκο.
Δυστυχως, πολλοι χρησιμοποιούν ...ΠΑΤΡΟΝ και βλέπει κανεις hairlines που φωνάζουν...
 

Συνημμένα

  • Εικόνα2.png
    Εικόνα2.png
    2.9 MB · Προβολές: 261
  • Εικόνα23.png
    Εικόνα23.png
    997.6 KB · Προβολές: 268
  • Εικόνα1.jpg
    Εικόνα1.jpg
    76 KB · Προβολές: 240

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ούτε κάποιο εύρος τιμών?
Υπάρχει και ειναι αυτο που εφαρμοζουν οι περισσοτεροι και τα hairlines γκαριζουν!
Για αυτο δεν θέλω να μπω στη διαδικασια να σας απαnτησω με νουμερα διοτι φοβαμαι πως
στο μέλλον θα χρησιμοποιηθει με ΄λαθος τροπο η πληροφορια.
Στην φωτογραφια που σας ανεβασα, γενικά, από το MFP μέχρι το MPL η "γραμμη" ειναι ευθεια και μετα καμπυλώνει προς τα πάνω η ευθεια με το LEL.
Παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο που θα βαλει κάποιος το MFP φυσικά....
Αλλα, πάλι, οι "κανονες" αυτοι ειναι σαν να αγοραζεις το ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ κουστουμι που θα φορεσεις ποτε από το Zara.
Μια χαρα μπορει να κάθεται, δεν λέω.
Ειναι ΠΑΝΤΑ προτιμοτερο να το ραψεις πάνω σου....
 

makis25

Well-Known Member
Μολις περασαν 2 ιδεες απο το μυαλο μου τωρα
1) υποψηφιος για μεταμοσχευση κουβαλα μαζι του και δειχνει φωτογραφιες με το πως ειναι το μαλλι του πατερα του του αδερφου του , του θειου κτλ ωστε να σχεδιαστει μια νεα hairline μαζι με τα υπολοιπα κριτηρια και λαμβανοντας υποψην το πως φαινονται κοντινοι συγγενεις που ισως εχουν κρατησει το μαλλι τους
2) πιο απλα , θα μπορουσε καποιος να σχηματισει , χρησιμοποιοντας παλι παλιες φωτογραφιες , την νεανικη hairline και ομοιομορφα απλα να την παει 1-2-3+ εκατοστα πισω . Ωστε απλα να αντιγραψουμε το σχημα της φυσης οπως ηταν πανω στο κεφαλι μας και να το παμε πιο πανω , λιγο ή περισσοτερο .
 

vlafo

Well-Known Member
Μολις περασαν 2 ιδεες απο το μυαλο μου τωρα
1) υποψηφιος για μεταμοσχευση κουβαλα μαζι του και δειχνει φωτογραφιες με το πως ειναι το μαλλι του πατερα του του αδερφου του , του θειου κτλ ωστε να σχεδιαστει μια νεα hairline μαζι με τα υπολοιπα κριτηρια και λαμβανοντας υποψην το πως φαινονται κοντινοι συγγενεις που ισως εχουν κρατησει το μαλλι τους
2) πιο απλα , θα μπορουσε καποιος να σχηματισει , χρησιμοποιοντας παλι παλιες φωτογραφιες , την νεανικη hairline και ομοιομορφα απλα να την παει 1-2-3+ εκατοστα πισω . Ωστε απλα να αντιγραψουμε το σχημα της φυσης οπως ηταν πανω στο κεφαλι μας και να το παμε πιο πανω , λιγο ή περισσοτερο .
Μήπως αναφέρεσαι σε εμένα?Χαχα.
Στα consultation που πήγαινα είχα φάκελο δικηγορικό με όλα τα στοιχεία μέσα και στο τέλος έβγαζα τα exceλόφυλλα για αναλύσεις.
Θα με παίρνανε για τρελλό γιατί με κοιτούσαν περίεργα.
Ακριβώς αυτό είναι η πεμπτουσία της μμ.
Αντιγραφή της φύσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

veg

Active Member
αν και σχολιαζω με καθυστερηση , το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο και μαλιστα αυτη η οχι τοσο μεγαλη πυκνοτητα για μενα στην συγκεκριμενη περιπτωση δινει μια φυσικοτητα .Δηλαδη ο ανθρωπος σε μια κοντινη συνομιλια δεν δινει την εμφανιση 'φαλακρου ' . Αμα θελει
ο αλλος να τον κατσει να τον ψαξει στην λαμπα , ας βρει ατελειες ...

την ιδεα με τις φωτο οταν ειχαμε καλη hairline την εχουν αρκετοι , ομως οι τοτε φωτο ισως δεν ειναι ενδεικτικες γιατι θα επρεπε να παινρουμε
φωτο τα μαλια τραβηγμενα πισω ωστε καποτε ο μελλοντικος γιατρος να εβλεπε το δικος hairline σχημα που ειναι μοναδικο .

Για μενα ομως ακομα και ειχε προνοησει ο ασθνεης να βγαλει μια τετοια φωτο , γνωμη μου ειναι οτι ο γιατρος θα επρεπε να την φερει στα μετρα της 'φυσιολογικης ' φθορας της μεγαλυτερης ηλικιας η και μελλοντικης ηλικιας του ασθενη .Με αλλα λογια μια καποια υποχωρημενη hairline στα χναρια ομως της original .
 

kakoslykos

Member
Φωτογραφίες του ασθενούς αμέσως μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών του και 7 ημέρες μετά, στον προκαθορισμένο επανέλεγχό του με τον ιατρό.

Ο ασθενής ακολούθησε και αγωγή μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών:
- Minoxidil Foam 5% b.i.d
- Capillus 272pro o.d.

Ακολουθούν φωτογραφίες και βίντεο με το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης μαλλιών του Δημήτρη.
Κε Αναστασάκη φαινετε να εγινε ακουρευτη ΜΜ. Σας ειχα ρωτησει και μου ειπατε οτιδεν κανετε ακουρευτη ΜΜ. Αν κανετε τοτε αλλαζει και θα ηθελα συναντηση. εννοειταιοτιταμαλλιαμου θα ειναι πολυ κοντα επανω καιξυρισμενα στοπλαι αλλα οχιεντελως ξυρισμενα επανω
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κε Αναστασάκη φαινετε να εγινε ακουρευτη ΜΜ. Σας ειχα ρωτησει και μου ειπατε οτιδεν κανετε ακουρευτη ΜΜ. Αν κανετε τοτε αλλαζει και θα ηθελα συναντηση. εννοειταιοτιταμαλλιαμου θα ειναι πολυ κοντα επανω καιξυρισμενα στοπλαι αλλα οχιεντελως ξυρισμενα επανω

Δεν καταλαβαινουμε τι εννοείται "ακούρευτη", άλλοι εννοούν τη δόπτρια άλλοι την λήπτρια.
Καλό θα ήταν να επικοινωνήστε μαζι μας ξανα, ειδικά τωρα που μπορειτε και online χωρίς κανένα κόστος!
 
Μπλουζα