Προιόντα styling που πυκνώνουν τα μαλλιά

kaiba

Active Member
Καλήσπερα ανοίγω αυτο το θέμα για αυτούς που έχουμε κάποια αραίωση αλλα μπορούμε ακόμα να φτιάχνουμε τα μαλλιά μας και να κάλουμε λίγο styling. Απο ότι έχω δει στο εμπόριο κυκλοφόρουν αρκέτα προιόντα που λένε οτι κανουν τα μαλλιά να φαίνονται πιο πυκνά. Εχετε δοκιμάσει κάποιο να μας πείτε αποψη? Εγω αυτό που ξέρω μεχρι στιγμής είναι οτι προτιμάμαι πηλό ματ αντι για οτιδήποτε άλλο επισης λέω να δοκιμάσω και αυτο που το βρήκα σε προσφορα https://www.hondoscenter.com/el/kat...an-the-booster-losion-choris-xevgalma_204243/ λέει οτι κάνει φαίνεται να έχεις εως και 6000 παραπανω τριχες οκ τοσες δν νομιζω αλλα μια δοκιμη θα την κάνω. Οποιος εχει δοκίμασει κατι απο σαμπουαν λακ πηλο η τονικ να το προτείνει επίσης υπαρχει και η σειρά της Nioxin.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε , επειδή ασχολούμε χρονια με προϊόντα styling κλπ όλα εξαρτώνται απο την αραιωση και τον τυπο των μαλλιων σου.
Αν εχεις λιπαρό μαλλι Matt clay η powder ειναι μονόδρομος .
Αν όμως εχεις λεπτή τρίχα με αραιωση τοτε θα πρεπει να ψαχτείς περισσότερο .
Ορισμένα προϊόντα εχουν την ιδιότητα να κολλάνε παραπάνω τη τρίχα οπότε η αραιωση θα φαίνεται πιο εκτεταμένη .
Αυτο αφορά και προϊόντα απο clay με Matt finish . Ενα παράδειγμα η Pomade clay της Reuzel που δε με άφησε ικανοποιημένο .
Η θα ψαχτείς με clay που δε κολλαει πολυ η θα σου προτεινα να δοκιμάσεις styling powder .
Μια καλή που χρησιμοποιώ εδω και λιγο καιρο ειναι της Schwarzkopf Osis.
 

kaiba

Active Member
Μπορεις να μου πεις ακριβως ποιο schwarzkopf osis λες γιατι στο σκρουτζ μου βγαζει διαφορα
Ευχαριστω
 

Georgie

Well-Known Member
Μπορεις να μου πεις ακριβως ποιο schwarzkopf osis λες γιατι στο σκρουτζ μου βγαζει διαφορα
Ευχαριστω
Γνώμη μου ειναι να το δοκιμάσεις πρωτα πριν το αγοράσεις, βέβαια δύσκολο να υπαρχει σε barbershop στην Ελλαδα αφού προτιμούν προϊόντα της Reuzel και της Uppercut τα πιο ψαγμένα .
Αν το αγοράσεις προσοχή στη χρήση , προσεκτικά σε 90 degree ungle λιγο κούνημα .
Επειδή φεύγει πολυ υλικό εύκολα απο το στόμιο .
 

Συνημμένα

  • IMG_7987.PNG
    IMG_7987.PNG
    904.8 KB · Προβολές: 54
Τελευταία επεξεργασία:

ΛΕΣ

Active Member
Φίλε kaiba αν δοκιμάσεις το συγκεκριμένο προϊόν που θες να αγοράσεις από hondos κάνε μας μια ενημέρωση με φωτό ρε φιλε.
 

denis2712

Member
Το booster της sebman είναι το ίδιο με αυτό της Nioxin . Όσο για powder πλέον έχουν και άλλες εταιρείες.
 

Harris_G

Well-Known Member
Σα την πουδρα δεν εχει, τρελο πραμα. Κρατημα εχει, απλα για διαμορφωση θελει λιγη παστα μετα (πχ λιγο στις ακρες του μαλλιου).

Το ιδανικο ειναι 1. πιστολακι ΠΑΝΤΑ με κρεμα/σπρευ θερμοπροστασιας 2. Πουδρα στις ριζες και τη μεταφερεις απο κατω προς τα πανω 3. Λιγη παστα Matte ή πηλός για να κοντρολαρεις το σχημα 4. Τελείωμα με δυνατή λακ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Σα την πουδρα δεν εχει, τρελο πραμα. Κρατημα εχει, απλα για διαμορφωση θελει λιγη παστα μετα (πχ λιγο στις ακρες του μαλλιου).

Το ιδανικο ειναι 1. πιστολακι ΠΑΝΤΑ με κρεμα/σπρευ θερμοπροστασιας 2. Πουδρα στις ριζες και τη μεταφερεις απο κατω προς τα πανω 3. Λιγη παστα Matte ή πηλός για να κοντρολαρεις το σχημα 4. Τελείωμα με δυνατή λακ.
Σωστός, αυτος ειναι ο τρόπος , βέβαια προσωπικά δε βάζω κρέμα ουτε λακ , αλλα όπως είπες πούδρα και μετα clay στις άκρες και στα πλαϊνά .
 

Harris_G

Well-Known Member
Σωστός, αυτος ειναι ο τρόπος , βέβαια προσωπικά δε βάζω κρέμα ουτε λακ , αλλα όπως είπες πούδρα και μετα clay στις άκρες και στα πλαϊνά .
Σε καποιο βίντεο το χα δει και είχε απολυτο δικιο τελικα. Λακ δε χρειαζεται απαραίτητα. Αλλα αν κανεις πιστολάκι χωρίς προστατευτικο, εγκλημα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Σε καποιο βίντεο το χα δει και είχε απολυτο δικιο τελικα. Λακ δε χρειαζεται απαραίτητα. Αλλα αν κανεις πιστολάκι χωρίς προστατευτικο, εγκλημα!
Thanks , θα το τσεκάρω , δε πολυ χρησιμοποιώ το πιστολάκι, και πάντα σε μέτρια θερμοκρασία , δεν ήξερα οτι χρειαζεται προστασία πριν .
 

mic6

Well-Known Member
Παίδες λίγο mane και μετά λακ. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο είναι απλά θαύμα. Υπάρχει σχετικό νήμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

denis2712

Member
Το ιδανικό όπως αναφέρθηκε παραπάνω δεν υπάρχει.Για τον καθένα είναι διαφορετικό και εξαρτάται από τον τύπο των μαλλιών και σίγουρα τις δεξιότητες του στο styling. Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να αποφεύγονται προϊόντα που κάνουν διαχωρισμό (δηλαδή ξεχωρίζουν έντονα τούφες) γιατί δείχνουν λιγότερα τα μαλλιά καθώς και τα πολύ λιπαρά προϊόντα , όπως κεριά. Το πιστολάκι βοηθάει πάρα πολύ στην εικόνα.Δινει όγκο στα μαλλιά,και δείχνουν περισσότερα.Το σημαντικότερο είναι το καλό κούρεμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Το ιδανικό όπως αναφέρθηκε παραπάνω δεν υπάρχει.Για τον καθένα είναι διαφορετικό και εξαρτάται από τον τύπο των μαλλιών και σίγουρα τις δεξιότητες του στο styling. Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να αποφεύγονται προϊόντα που κάνουν διαχωρισμό (δηλαδή ξεχωρίζουν έντονα τούφες) γιατί δείχνουν λιγότερα τα μαλλιά καθώς και τα πολύ λιπαρά προϊόντα , όπως κεριά. Το πιστολάκι βοηθάει πάρα πολύ στην εικόνα.Δινει όγκο στα μαλλιά,και δείχνουν περισσότερα.Το σημαντικότερο είναι το καλό κούρεμα.
Ιδανικο λεγοντας τη σειρα που πρεπει να χρησιμοποιηθουν. Τον κυριο ογκο τον δινουν το πιστολακι και η πουδρα τα υπολοιπα ειναι για θωρακιση.
 

kaiba

Active Member
Οτι το πιστολάκι δίνει πολυ ογκο ισχύει το δοκιμασα κ εγω νομιζω κι ολας οτι με αυτο ειμαι κομπλε για να φαινονται τα μαλλια πιο πυκνα. Τωρα πρεπει να βρω τροπο να βγαλω λιγο παραπανω μαλλι στους κροταφους αλλα αυτο το θεμα ανηκει στις θεραπειες
 

nik1994

Active Member
H πουδρα τι ειναι ακριβως για εμας που δεν ξερουμε; και που μπορουμε να την παραγγειλουμε για δοκιμη;
 

denis2712

Member

Harris_G

Well-Known Member
Φοβερο προιον και παμφθηνο. Μεχρι και της Loreal professionnel που ειναι η καλη τους σειρα, εχει 7 ευρω.
 
Μπλουζα