Προιόντα styling που πυκνώνουν τα μαλλιά

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

denis2712

Member
Μια άλλη απορία conditioner όσοι έχουμε κοντά μαλλιά πρέπει να βάζουμε?
Δεν είναι λάθος ή σωστό να χρησιμοποιείται conditioner σε κοντά μαλλιά.Αν θες να έχεις πιο μαλακα μαλλιά βάλε. Το conditiοner προσφέρει μια ελαφριά ενυδάτωση για αυτό και το χρησιμοποιείται κυρίως από αυτους που έχουν μεσαία η μακριά μήκη μαλλιών. Σίγουρα συμβάλει αρνητικά στην λιπαροτητα του τριχωτού.
 

kaiba

Active Member
Ναι απλά διάβασα ότι δν κάνει να το βάζουμε κοντά στις ρίζες οπότε αν έχεις κοντό μαλλί πως να μην πάει στην ρίζα?
 

Georgie

Well-Known Member
Η καλύτερη πούδρα για texture και όγκο με διαφορά από τις άλλες .
Δε ξέρω αν υπάρχει Ελλάδα ( μάλλον ναι στο skroutz) αλλά είναι top.!!
Ούτε κολλάει ούτε σκληραίνει τα μαλλιά όπως η Osis και η Uppercut.
 

Συνημμένα

  • IMG_9323.JPG
    IMG_9323.JPG
    280.8 KB · Προβολές: 90

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε , επειδή ασχολούμε χρονια με προϊόντα styling κλπ όλα εξαρτώνται απο την αραιωση και τον τυπο των μαλλιων σου.
Αν εχεις λιπαρό μαλλι Matt clay η powder ειναι μονόδρομος .
Αν όμως εχεις λεπτή τρίχα με αραιωση τοτε θα πρεπει να ψαχτείς περισσότερο .
Ορισμένα προϊόντα εχουν την ιδιότητα να κολλάνε παραπάνω τη τρίχα οπότε η αραιωση θα φαίνεται πιο εκτεταμένη .
Αυτο αφορά και προϊόντα απο clay με Matt finish . Ενα παράδειγμα η Pomade clay της Reuzel που δε με άφησε ικανοποιημένο .
Η θα ψαχτείς με clay που δε κολλαει πολυ η θα σου προτεινα να δοκιμάσεις styling powder .
Μια καλή που χρησιμοποιώ εδω και λιγο καιρο ειναι της Schwarzkopf Osis.
Καλησπέρα φίλε.
Καμία εισήγηση για σγουρό (σπαστή τρίχα) μαλλί με αραίωση;
 

IoannisG

Active Member
Είχε γραφτεί παλιότερα για κρέμα προστασίας για το πιστολάκι.. υπάρχει οντως κάτι τέτοιο; Και πως το βρίσκεις;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Την εντοπισα και συντομα θα τη δοκιμασω.
Μεχρι τωρα ειχα uppercut.
 

Georgie

Well-Known Member
Την εντοπισα και συντομα θα τη δοκιμασω.
Μεχρι τωρα ειχα uppercut.
Εγώ νομίζω ότι είναι η καλύτερη .
Δε κάνει build up στα μαλλιά .
Δε τα κολλάει όπως η Uppercut .
Και δε τα σκληραίνει όπως η Osis που χρησιμοποιούσα μέχρι πριν από ένα μήνα .
Ενημέρωσε αν μείνεις ικανοποιημένος Κώστα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγώ νομίζω ότι είναι η καλύτερη .
Δε κάνει build up στα μαλλιά .
Δε τα κολλάει όπως η Uppercut .
Και δε τα σκληραίνει όπως η Osis που χρησιμοποιούσα μέχρι πριν από ένα μήνα .
Ενημέρωσε αν μείνεις ικανοποιημένος Κώστα.

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς προσφέρει το υπάρχον προϊόν στον χρήστη θα ήμουν ευγνώμων.
 

Georgie

Well-Known Member
Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς προσφέρει το υπάρχον προϊόν στον χρήστη θα ήμουν ευγνώμων.
Το texturising powder δίνει όγκο και style στο μαλλι, επίσης δε το κολλαει όπως αλλα προϊόντα και δίνει matte finish που ειναι οτι καλυτερο .
Ειναι ιδανικό για κανονικά, λιπαρά, και αδύναμα η με λεπτή τρίχα μαλλια .
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το texturising powder δίνει όγκο και style στο μαλλι, επίσης δε το κολλαει όπως αλλα προϊόντα και δίνει matte finish που ειναι οτι καλυτερο .
Ειναι ιδανικό για κανονικά, λιπαρά, και αδύναμα η με λεπτή τρίχα μαλλια .

Topic powder είναι που δίνει την ψευδαίσθηση πυκνοτερου μαλλιού; Από αυτά με ίνες κερατινης;
 

Georgie

Well-Known Member
Topic powder είναι που δίνει την ψευδαίσθηση πυκνοτερου μαλλιού; Από αυτά με ίνες κερατινης;
Όχι καμμία σχέση .
Καθαρα προιον για styling, αλλα δίνει την όψη και την αίσθηση πιο πυκνού και στυλιζαρισμένου Μάλλιου σε αυτούς που το μαλλι τους δεν υποστηρίζει αλλα προϊόντα .
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όχι καμμία σχέση .
Καθαρα προιον για styling, αλλα δίνει την όψη και την αίσθηση πιο πυκνού και στυλιζαρισμένου Μάλλιου σε αυτούς που το μαλλι τους δεν υποστηρίζει αλλα προϊόντα .

Θα το έχω κατά νου τότε μιας και ζελέ-κερί-λακ κι όλα αυτά τα έχω καταργήσει μαχαίρι και έχω βαρεθεί κάθε φορά που βγαίνω έξω να κάνει ο αέρας το μαλλί μου χάλια και να πρέπει να κουβαλαω μια χτένα πασπαρτου να σώσω αυτά που δε σώζονται.
 

Georgie

Well-Known Member
Θα το έχω κατά νου τότε μιας και ζελέ-κερί-λακ κι όλα αυτά τα έχω καταργήσει μαχαίρι και έχω βαρεθεί κάθε φορά που βγαίνω έξω να κάνει ο αέρας το μαλλί μου χάλια και να πρέπει να κουβαλαω μια χτένα πασπαρτου να σώσω αυτά που δε σώζονται.
Ναι φίλε .
Για να καταλήξεις σε ενα προιον που σου κανει
Πρεπει να εχεις πετάξει στο καλάθι αλλα 10 που αγόρασες. και δεν !
Όπως όλοι, και ειδικά εγω ( που δεν εχω πετάξει μονο 10! )

Και δεν αναφέρομαι μονο στο μαλλι !!!
 
Μπλουζα