Πολυ απογοητευμενη απο γιατρο σε απογνωση!

kikh vas

Member
παιδια καλησπερα. μετα απο καιρο οικονομικης δυσπραγιας καταφeρα να δω δευτερο γιατρο γ τ θεμα μου π συνεχιζει ελαφρως πιο μειωμενο απ σκοπια τριχοπτωσης αλλα μεγαλωνει η αραιωση μπροστα στ hairline.πραγματικα απορω αν κ κατα ποσο ισχυει η 1η διαγνωση π ελαβα περι ανδρογενετικης μιας κ τ pattern καμια σχεση.λοιπον στ δια ταυτα ο δευτερος π ειδα κ κακα τα ψεματα πηγα γτ ακουσα οτι ειναι ο"καλυτερος΄' καθοτι στρατιωτικκος γιατρος κ διευθ σε δερμ κλινικη σε στρατιωτικο νοσοκ.αυτος λοιπον με ειδε τη περασμενη βδομαδα και αμεσα διχως πολλα πολλα και χωρις να κοιτα3ει απ κοντα ουτε φακοι μεγεν8υτικοι ουτε να λυσει κοτσιδα μ μιλησε για αλοπεκια εξ ελξεως λογω της τασης π εχω συνεχως να εχω κοτσιδα τα μαλλια ολημερις .το πε απλα κοιτωντας απο το 1μ οτι φαινεται τ προφανες να αλλαξω styling να σταματησω τισ κοτσιδες να τα αφηνω ελευθερα μ δωσε νεοπτιντ και ειπε τωρα δε βλεπει ανδρογ αλλα δε μπορει να 3ερει στανταρ αν κατι 8α εξελιχ8ει στ μελλον σε ανδρογενετικη.οσο κ αν εδωσα ιστορικο οτι εκοψα τα χαπια κ μετα αρχισε η πτωση ειπε πως βλεπουμε τ προφανες δλδ αλοπεκια εξ ελξεως και να με δει μετα απ τριμηνο βαζωντας νεοπτιντ λοσιον κα8ε μερα .επισης εδωσε στιεπροξ κ προπιοσαλικ γ τη σδ π εχω κατω κατω πισω στα αυτια.πραγματικα απορω αν ειναι εγκυρη τοσο αμεσα με μια ματια μια διαγνωση.στ θεμα εδω παλιοτερα καποιος μ μιλησε επισης περι αλοπεκια εξ ελξεως ,παρα8ετω 1 φοτο καταστασης .8α η8ελα οποιος μπορει τη γνωμη τ
 

Συνημμένα

  • 1κικη92_n.jpg
    1κικη92_n.jpg
    19.7 KB · Προβολές: 51

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sandy

Active Member
Ο γιατρός ειναι αυτός που σ είχα πει να πας;
Πάντως στην φωτογραφία που βλέπω δεν εχεις το παραμικρό πρόβλημα !
Κ για το μήνυμα που έστειλες κ δεν σου απάντησα λόγο τρεξίματος να σ πω ότι το neoptide δεν μου έκανε κ πολλά έως τιποτα θα έλεγα ! Αλλά μπορει η τριχοπτωση η δικιά σ να διαφέρει απο την δικιά μ εγω εχω κατασταλάξει ότι ειναι εποχιακή κ μαλιςτα μου κρατάει παραααα πολυ σχεδόν 5-6 μήνες κ μετα μου κόβεται μαχαίρι ! Έδωσα κ εγω τροφή πριν 3 χρόνια με μια ωραια καταθλιψουλα κτλ κτλ έφυγαν κ αλλά τόσα μαζί με την εποχιακή που πέρναγα!
Λοιπόν όσο αφορά εσενα άμα θες τραβά μια φωτογραφία πιο μακρινή με κατω τα μαλλιά ! Πόσες τρίχες χάνεις τωρα,;;;;;
 

kikh vas

Member
Ο γιατρός ειναι αυτός που σ είχα πει να πας;
Πάντως στην φωτογραφία που βλέπω δεν εχεις το παραμικρό πρόβλημα !
Κ για το μήνυμα που έστειλες κ δεν σου απάντησα λόγο τρεξίματος να σ πω ότι το neoptide δεν μου έκανε κ πολλά έως τιποτα θα έλεγα ! Αλλά μπορει η τριχοπτωση η δικιά σ να διαφέρει απο την δικιά μ εγω εχω κατασταλάξει ότι ειναι εποχιακή κ μαλιςτα μου κρατάει παραααα πολυ σχεδόν 5-6 μήνες κ μετα μου κόβεται μαχαίρι ! Έδωσα κ εγω τροφή πριν 3 χρόνια με μια ωραια καταθλιψουλα κτλ κτλ έφυγαν κ αλλά τόσα μαζί με την εποχιακή που πέρναγα!
Λοιπόν όσο αφορά εσενα άμα θες τραβά μια φωτογραφία πιο μακρινή με κατω τα μαλλιά ! Πόσες τρίχες χάνεις τωρα,;;;;;
εχω θεματακι σιγουρα δλδ κανει μπαμ σε ματι γιατρου κ στο δικο μ π ξερω χρονια τ κεφαλι μ..πρωτα μετα τ διακοπη των γιασμιν με σκοτωνε εχανα 200 τη μερα κ αμα πλενομουν κ κει τωρα καπου 60/70 κ αμα λουστω (ανα 3ημερο) 8α βγαλω κ κει καμια 100στη αλλαη αραιωσουλα μπροστα ακαθεκτη κατεμε λογικο μαδαγα σα τ σκυλο.εμενα σαν κικη η μεαλυτερη φοβια μ ειναι η ανδρογενετικη αλλα δε ειμαι σιγουρη γ τ διαγνωση εξ ελξεως .πηγα σε εναν στη 8εσσλονικη π ανεβηκα να δω τη μητερα μ π δουλευει κ ζει πανω και λεω ευκαιρια καλος γιατρος λενε,δε πρζ μ απαντησες τρ κ σε ευχαριστω :) απ μια μινι ερευνα π εκανα σε ιντερνετ καταληγω οτι μαλλον εχω τελογενη π χτυπα μπροστα σε μερικους και ειναι πιο επι8ετικη απ τη ανδρογ και κοβεται μονη της οταν 8ελει.θα ανεβασω αυριο να δεις τι ενννοω
 

Sandy

Active Member
Να σου πω Κική αληθεια δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στα μαλλιά σ! Δεν βλέπω αραίωση έντονη εκτός κ άμα εχεις χάσει σε όγκο μαλλι οπως εγω ! Φύτρες εχεις ;
 

kikh vas

Member
Και σε όγκο έπεσα λογικό δλδ. αλλά και μπροστά εχω φυτρες4εκ τπτ καινούργιο.ειπε ο γιατρός μόνο αν τα αλλάξω στυλ κ πάψω να τα εχω μόνιμα αλογοουρά θα σταματήσει η αραίωση εκει
 
Μπλουζα