Πληροφορίες για Μεταμόσχευση Advance HC Πατρα

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλά άμεσα δεν ήθελα γιατί έρχεται και καλοκαίρι και θα ήθελα να το περάσω χωρίς τρεξίματα αλλά σκεφτόμουν προς τέλος Αυγούστου να έκανα προσπάθεια αλλά ....

Από Νοέμβριο και μετά και ξεκίνα φίνα άμεσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Neverwinter

Active Member
Πιο αργά .Όσο πλησιάζεις χειμώνα τόσο το καλύτερο .Δε θέλει ήλιο κάνα μήνα η ΜΜ .
Ήθελα να ξερά τι μυαλό κουβαλάνε μερικοί στην κλινική λέγοντας μου ότι «δεν έχεις κανένα πρόβλημα να κανεις τώρα μεταμόσχευση μέσα σε μια βδομάδα θα μπορείς να βάζεις και το κεφάλι σου στην θάλασσα του κάνει και καλό» και μετά που πας για κράξιμο σου λένε ότι εσυ φταις που δεν έκανες prp !
 

vag25

Well-Known Member
Δε θα τα βάλεις αμεσα .Πρώτα 3500 εμπρός και στο μέσο και ένα χρόνο μετά εφόσον η δότρια έχει αποκατασταθεί θα κανείς και το πίσω .Θα μαζέψεις και λεφτά στο μεταξύ
Εγω θα εβαζα πρωτα πισω, γιατι μπροστα εχει και παιζει να δυναμωσουν κι αλλο με φινα.
 

Neverwinter

Active Member
Εγω θα εβαζα πρωτα πισω, γιατι μπροστα εχει και παιζει να δυναμωσουν κι αλλο με φινα.
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί να πω την αλήθεια κάτι έχει μείνει μπροστά και αν κάνω μια προσπάθεια με smp όσο ναναι θα δείχνει κάπως καλύτερο ! Βέβαια όλα προϋποθέτουν χρήση φιναστεριδης που να πω την αλήθεια και μόνο στην ιδέα σίγουρα θα με επηρεάσει αρνητικά ! Θα ψάξω λίγο καλύτερα τα θέματα με τις θεραπείες μήπως δοκιμάσω κάτι αντίστοιχο !
 

alex7

Well-Known Member
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί να πω την αλήθεια κάτι έχει μείνει μπροστά και αν κάνω μια προσπάθεια με smp όσο ναναι θα δείχνει κάπως καλύτερο ! Βέβαια όλα προϋποθέτουν χρήση φιναστεριδης που να πω την αλήθεια και μόνο στην ιδέα σίγουρα θα με επηρεάσει αρνητικά ! Θα ψάξω λίγο καλύτερα τα θέματα με τις θεραπείες μήπως δοκιμάσω κάτι αντίστοιχο !
Είναι λάθος να ξεκινάμε από πίσω .Η εικόνα μας είναι κυρίως μπροστά .Εκεί πρέπει να είμαστε δυνατοί με όσο το δυνατόν πιο πυκνό μαλλί .Πίσω και αραιό να γίνει δεν ενδιαφέρει τόσο
 

vag25

Well-Known Member
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί να πω την αλήθεια κάτι έχει μείνει μπροστά και αν κάνω μια προσπάθεια με smp όσο ναναι θα δείχνει κάπως καλύτερο ! Βέβαια όλα προϋποθέτουν χρήση φιναστεριδης που να πω την αλήθεια και μόνο στην ιδέα σίγουρα θα με επηρεάσει αρνητικά ! Θα ψάξω λίγο καλύτερα τα θέματα με τις θεραπείες μήπως δοκιμάσω κάτι αντίστοιχο !
Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο δυστυχως. Ειναι μονο φινα.
Αν δεις οτι σε βοηθησε μπροστα σε ενα εξαμηνο τοτε πραγματι καλυτερα να πας για πισω οπου θα σε βοηθησει πολυ λιγο, γιατι δεν υπαρχουν τριχες. Πισω παιζει να σου ανεβαζει-γεμισει λιγο το κομματακι πανω απο την δοτρια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί να πω την αλήθεια κάτι έχει μείνει μπροστά και αν κάνω μια προσπάθεια με smp όσο ναναι θα δείχνει κάπως καλύτερο ! Βέβαια όλα προϋποθέτουν χρήση φιναστεριδης που να πω την αλήθεια και μόνο στην ιδέα σίγουρα θα με επηρεάσει αρνητικά ! Θα ψάξω λίγο καλύτερα τα θέματα με τις θεραπείες μήπως δοκιμάσω κάτι αντίστοιχο !

Ξέχνα τα "αντίστοιχα" γιατί δεν υπάρχουν, απλά θα κοροιδεύεις τον εαυτό σου. Δοκίμασε και αν έχεις θέμα το "αντίστοιχο" είναι low dose.
 

Neverwinter

Active Member
Είναι λάθος να ξεκινάμε από πίσω .Η εικόνα μας είναι κυρίως μπροστά .Εκεί πρέπει να είμαστε δυνατοί με όσο το δυνατόν πιο πυκνό μαλλί .Πίσω και αραιό να γίνει δεν ενδιαφέρει τόσο
Επειδή ακούω από αρκετά άτομα και βλέπω ότι αρκετά άτομα ξεκινάνε από τα μπροστά μαλλιά το που θα ξεκινήσει κάποιος πχ όπως το πρόβλημα μου είναι καθαρά για αισθητικούς λόγους ή υπάρχει «άγραφος νόμος» μεταμοσχεύσης για καλύτερα αποτελέσματα ; Γιατί αν είναι αισθητικός λόγος στα μάτια μου τουλάχιστον πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω κενά μπιφτέκια όπως η δικιά μου η μπιφτέκαρα παρά να βλέπω το ξεπουπουλιασμένο τσουλούφι μου που όσο ναναι δεν με ενοχλεί και τόσο !
 

alex7

Well-Known Member
Επειδή ακούω από αρκετά άτομα και βλέπω ότι αρκετά άτομα ξεκινάνε από τα μπροστά μαλλιά το που θα ξεκινήσει κάποιος πχ όπως το πρόβλημα μου είναι καθαρά για αισθητικούς λόγους ή υπάρχει «άγραφος νόμος» μεταμοσχεύσης για καλύτερα αποτελέσματα ; Γιατί αν είναι αισθητικός λόγος στα μάτια μου τουλάχιστον πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω κενά μπιφτέκια όπως η δικιά μου η μπιφτέκαρα παρά να βλέπω το ξεπουπουλιασμένο τσουλούφι μου που όσο ναναι δεν με ενοχλεί και τόσο !
η 'αρχή' είναι να ξεκινάς από εμπρός για το λόγο που σου εξήγησα, μετά πας πίσω
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ακούω από αρκετά άτομα και βλέπω ότι αρκετά άτομα ξεκινάνε από τα μπροστά μαλλιά το που θα ξεκινήσει κάποιος πχ όπως το πρόβλημα μου είναι καθαρά για αισθητικούς λόγους ή υπάρχει «άγραφος νόμος» μεταμοσχεύσης για καλύτερα αποτελέσματα ; Γιατί αν είναι αισθητικός λόγος στα μάτια μου τουλάχιστον πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω κενά μπιφτέκια όπως η δικιά μου η μπιφτέκαρα παρά να βλέπω το ξεπουπουλιασμένο τσουλούφι μου που όσο ναναι δεν με ενοχλεί και τόσο !

Δεν υπάρχει απαράβατος κανόνας. Σωστότερο είναι το μπροστά αλλά έχει σχέση και με το πρόβλημα που έχει ο καθένας. Συνήθως αυτοί που είναι κατηγορία V (vertex), όπως εσύ, ξεκινάνε από πίσω. Δεν είναι λάθος.
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ όπως το βλέπω επειδή η δοτρια δεν είναι και η καλύτερη και έχεις και αρκετή επιφάνεια να καλύψεις πρέπει να ξεκινήσεις φιναστεριδη για αρκετό καιρό και μετέπειτα ενδεχομένως να σαι οκ για μμ. Απλά και εδώ όπως και στην χειρότερη περίπτωση που έχει κάποιος dupa και παίρνει φιναστεριδη και τελικά κρίνεται οκ για μμ.Την
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί να πω την αλήθεια κάτι έχει μείνει μπροστά και αν κάνω μια προσπάθεια με smp όσο ναναι θα δείχνει κάπως καλύτερο ! Βέβαια όλα προϋποθέτουν χρήση φιναστεριδης που να πω την αλήθεια και μόνο στην ιδέα σίγουρα θα με επηρεάσει αρνητικά ! Θα ψάξω λίγο καλύτερα τα θέματα με τις θεραπείες μήπως δοκιμάσω κάτι αντίστοιχο !
Χρησιμοποίησε αρχικά τοπική φιναστεριδη σε αφρό η τζελ,όπως λένε μερικοί και έχω δει και γω θετικά αποτελέσματα σε έναν γνωστό μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Neverwinter

Active Member
Εγώ όπως το βλέπω επειδή η δοτρια δεν είναι και η καλύτερη και έχεις και αρκετή επιφάνεια να καλύψεις πρέπει να ξεκινήσεις φιναστεριδη για αρκετό καιρό και μετέπειτα ενδεχομένως να σαι οκ για μμ. Απλά και εδώ όπως και στην χειρότερη περίπτωση που έχει κάποιος dupa και παίρνει φιναστεριδη και τελικά κρίνεται οκ για μμ.Την

Χρησιμοποίησε αρχικά τοπική φιναστεριδη σε αφρό η τζελ,όπως λένε μερικοί και έχω δει και γω θετικά αποτελέσματα σε έναν γνωστό μου.
Διαβάζοντας στις θεραπείες είδα με τοπική λοσιόν της fagron με φιναστεριδη και minoxidil αν λοιπόν συνδυάσω μικρότερη δόση του 1mg σε χάπι φιναστεριδη και σε λοσιόν την λοσιόν είναι καλύτερα από το να πάρω μόνο χάπι φιναστεριδη 1mg ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Διαβάζοντας στις θεραπείες είδα με τοπική λοσιόν της fagron με φιναστεριδη και minoxidil αν λοιπόν συνδυάσω μικρότερη δόση του 1mg σε χάπι φιναστεριδη και σε λοσιόν την λοσιόν είναι καλύτερα από το να πάρω μόνο χάπι φιναστεριδη 1mg ;

Μόνο χάπι.
 

Gianney

Well-Known Member
Διαβάζοντας στις θεραπείες είδα με τοπική λοσιόν της fagron με φιναστεριδη και minoxidil αν λοιπόν συνδυάσω μικρότερη δόση του 1mg σε χάπι φιναστεριδη και σε λοσιόν την λοσιόν είναι καλύτερα από το να πάρω μόνο χάπι φιναστεριδη 1mg ;
Όπως είπε ο cvial και κάποια άλλα εμπειρα μέλη το χάπι έχει τον πρώτο λόγο.Τωρα η τοπική φιναστεριδη σε άτομα με μικρότερο πρόβλημα έδειξε να κάνει λίγη δουλειά τώρα ως προς τον συνδυασμό τοπικής φιναστεριδης με λιγότερα mg χαπιού δεν γνωρίζω.Ισως κάποιος που το δοκίμασε να απαντήσει.
 

mike1988

Active Member
Η σωστή διαδικασία είναι η εξής. Ξεκινάς λήψη φίνας. Στην περίπτωση την δικία σου θεωρώ σαν σωστό σχήμα τα 5mg/week, δηλαδή ένα proscar κομμένο στα 4 (ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ-ΚΥ). Περιμένεις 6 μήνες να βεβαιωθείς ότι ανήκεις στην συντριπτική πλειοψηφία αυτών που δεν έχουν παρενέργειες. Αν έχεις παρενέργειες το μειώνεις σε 3mg/week. Μετά το 6μηνο αφού πλέον θα είσαι σίγουρος ότι η φίνα είναι ανεκτή μπορείς να σχεδιάσεις επεμβάσεις μμ. Χρειάζεσαι 6000+g σε 2 επεμβάσεις. Αυτό είναι το σωστό πλάνο.
@CVIAL γιατί να μην πάρει κάποιος 7mg/week ? αυτή δεν είναι η δόση που συνήθως προτείνουν? σε ρωτάω γιατί εγώ παίρνω 7/7 και με τις γνώσεις σου θα θελά να ξέρω αν θεωρείς ότι πρακτικά και με μικρότερη δοσολογία μπορείς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.
 

koumparos

Well-Known Member
Η σωστή δοσολογία είναι 1mg κάθε μερα...τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα με ρίσκο την 100% αποτελεσματικοτητα.
 

Neverwinter

Active Member
Η σωστή δοσολογία είναι 1mg κάθε μερα...τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα με ρίσκο την 100% αποτελεσματικοτητα.
Άρα έχουμε 3 επιλογές να κόβω το proscar όποτε στο περίπου να παίρνω 1 mg , να πάω να μου φτιάξουν κάψουλα με 1mg ή να παίρνω το procepia που είναι έτοιμο
 

dim d

Well-Known Member
το customized dosing προτεινεται πια απο τους κορυφαιους, το 1 x 7 ειναι απλα ενα πρωτοκολλο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL γιατί να μην πάρει κάποιος 7mg/week ? αυτή δεν είναι η δόση που συνήθως προτείνουν? σε ρωτάω γιατί εγώ παίρνω 7/7 και με τις γνώσεις σου θα θελά να ξέρω αν θεωρείς ότι πρακτικά και με μικρότερη δοσολογία μπορείς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Εννοείται και αυτή είναι η συνιστώμενη δόση που έχει την μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα. Απλά και οι μικρότερες δόσεις κάνουν δουλειά και εκμηδενίζουν τις όποιες παρενέργειες. Εξαρτάται τι έχεις απεναντί σου και ως προς ψυχολογία και ως προς ηλικία vs ΝW. Σε ποιό διαμορφωμένα NW και μεγαλύτερα σε ηλικία (35+) παίζουν πολύ καλά και τα low-dose. Σε πολύ επιθετικές ΑΑ σε μικρή ηλικία το 1mg είναι must. To θέμα της ψυχολογίας είναι πολύ σημαντικό. Ο Λορένζο μου έλεγε ότι τελευταία παίζει και το σχήμα 1 proscar κάθε Δευτέρα και τέλος. Ο ασθενής παίρνοντας μόνο ένα χάπι την εβδομάδα νομίζει ότι δεν "χαπακώνεται" καθημερινά και είναι πολύ πιο εύκολο να το διατηρήσει.
 
Μπλουζα