Πληροφορίες για Μεταμόσχευση Advance HC Πατρα

Neverwinter

Active Member
Καλησπέρα σας ,
Είμαι νέος στο forum , το έμαθα από φίλο.
Έχω και χρόνια 8-9 χρόνια έβλεπα αραίωση ειδικά στο πίσω μέρος του κεφαλιού , είχα προσπαθήσει να κάνω κάτι με κανένα σπρέι αλλά δεν το συνέχισα ποτε , έφτασα λοιπόν στο σημείο να πάω να πάρω μια γνώμη από κλινική για μεταμόσχευση τυχαία το 2018 πήγα στην πατρα στην Advance HC , μου είπαν τέλος πάντων για μεταμόσχευση τιμές και τα σχετικά αλλά δεν προχώρησα , μου είπαν να πάρω ένα σπρέι minoxidil 5% δικό τους να βάζω για συντήρηση το έβαλα για κάποιες βδομαδες αλλά ένιωθα ότι είχα υπερένταση και το έκοψα , τελικά πριν μερικές μέρες με ξανά πήραν τηλέφωνο και είπα να πάω να με ξανά δουν , έχω ραντεβού με μια γιατρό που έρχεται από Αθήνα για μεταμόσχευση και στο διάλειμμα θα με δει , ήθελα να ρωτήσω τι συμβουλές θα μου δίνατε ώστε να έχει ουσία το ραντεβού και να μην μου πουν απλά θα σου βάλουμε εδώ και εδώ και θα πληρώσεις τόσα !
Βλέποντας την παρουσίαση του Cvil , μπερδεύτηκα πιο πολύ γιατί δεν έχω τέτοιες γνώσεις ώστε να τα πω στον γιατρό , θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια πληροφορία !

*μια πληροφορία που ξέχασα να γράψω , πριν μια βδομάδα με είχε δει ο μάνατζερ της κλινικής και μου είπε ότι κανονικά χρειάζομαι 2 μέρες μεταμόσχευση για να γίνει πλήρης κάλυψη ή μπορώ να κάνω μια μέρα και να φτάσω σε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα 70-80% ,μου είπε ότι και με μια μέρα μεταμόσχευση θα γεμίσει το Α και Β σημείο και πίσω θα κλείσει αλλά όχι τελείως και ότι θα κάνει όσο πιο πολύ μπορεί σε ώρες με επιπλέον άτομο για να πετύχουν πολύ κάλυψη με μια μέρα για να μην ξεφύγει πολύ το ποσό + ότι μπορεί να πάρει και από τα μούσια !
 

Συνημμένα

  • DDA1ABC0-3232-4EBE-8C14-D5CB227D8714.jpeg
    DDA1ABC0-3232-4EBE-8C14-D5CB227D8714.jpeg
    2 MB · Προβολές: 57
  • A3FFB7B0-A7E7-4147-95CE-3106B484E2EC.jpeg
    A3FFB7B0-A7E7-4147-95CE-3106B484E2EC.jpeg
    971.1 KB · Προβολές: 60
  • 780E34E7-2C86-4147-B0A7-594403219F8C.jpeg
    780E34E7-2C86-4147-B0A7-594403219F8C.jpeg
    2 MB · Προβολές: 62
  • F600471F-B98E-4C7B-9940-64C97297688B.jpeg
    F600471F-B98E-4C7B-9940-64C97297688B.jpeg
    2 MB · Προβολές: 52
  • F8324F6D-E2EE-4AFD-BF1A-D84535423E5A.jpeg
    F8324F6D-E2EE-4AFD-BF1A-D84535423E5A.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 48
  • 0E318653-C4C9-4003-A889-C2851399006A.jpeg
    0E318653-C4C9-4003-A889-C2851399006A.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 51
  • 43C44ED2-ABD6-4CD5-B7B8-10E9BA84A093.jpeg
    43C44ED2-ABD6-4CD5-B7B8-10E9BA84A093.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 44
  • 7BCFE468-005B-4A58-BC05-016C94A56965.jpeg
    7BCFE468-005B-4A58-BC05-016C94A56965.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 49
  • 3ED1B4E7-D13D-4C6B-9A69-F2F053B66327.jpeg
    3ED1B4E7-D13D-4C6B-9A69-F2F053B66327.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 42
  • 3A3F0B69-3922-42A6-844F-B53F70483006.jpeg
    3A3F0B69-3922-42A6-844F-B53F70483006.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 45
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Φίλε αν εισαι γύρω στα 30+ μη μπεις για μεταμοσχευση αν δεν πάρεις φιναστεριδη .
Θα ειναι σα να ρίχνεις τα χρήματα και τα τριχοθυλακια στο κουβα .
Κάτσε στο φορουμ και διάβασε να ενημερωθείς πριν κανεις οποιαδήποτε κίνηση .
 

Neverwinter

Active Member
Φίλε αν εισαι γύρω στα 30+ μη μπεις για μεταμοσχευση αν δεν πάρεις φιναστεριδη .
Θα ειναι σα να ρίχνεις τα χρήματα και τα τριχοθυλακια στο κουβα .
Κάτσε στο φορουμ και διάβασε να ενημερωθείς πριν κανεις οποιαδήποτε κίνηση .
Καλησπέρα Γιώργο και ευχαριστώ για την απάντηση , είμαι 33 στα 34 , σήμερα είχε και ένα μικρό ραντεβού με την γιατρό και μου είπε ότι έχω αρκετή επιφάνεια και ότι για να δω καλό αποτέλεσμα θα πρέπει να μπω για 2 μέρες , έβγαλα και μια απλή φωτό με τον σχεδιασμό από μπροστά , ο μάνατζερ μου είπε ότι αν κάνω την μεταμόσχευση αυτήν την περιοδο που είναι πιο αραιά τα ραντεβού θα μου κάνει προσφορά περίπου 4500€ , όσο για την φιναστεριδη θα πρέπει να διαβάσω γιατί μέχρι ώρας έχω διαβάσει μόνο την ενότητα με μεταμοσχεύσεις και έχω δει άτομα σαν εμένα που δεν έχουν κάνει καμία θεραπεία και τελικά έκαναν μεταμόσχευση , τι έγινε μετά δεν ξέρω να πω την αλήθεια γιαυτο και θα προσπαθήσω να ενημερωθώ καλύτερα από εσάς !
 

Συνημμένα

  • F5280C11-9CDD-461F-B226-3DE929F99FB6.jpeg
    F5280C11-9CDD-461F-B226-3DE929F99FB6.jpeg
    940.7 KB · Προβολές: 57

vag25

Well-Known Member
Στην δοτρια δεν εχεις θεμα θα στοιχηματιζα. Η fina θα σου κρατησει το πανω μερος και ισως σου πυκνωσει πισω ενα κομματακι πανω απο την δοτρια. Οποτε μετα θα φτανουν τα grafts για να εχεις καλη πυκνωση σε ολο το πανω.
 

Georgie

Well-Known Member
Αποτελεσμα μπορει και να πάρεις φίλε
Το προβλημα ειναι οτι δε θα διατηρηθεί .
Η manager τη δουλειά της κοιτάει και θα στα πει όλα ωραια .
Απο τη στιγμή που βρήκες το φορουμ έκανες το καλυτερο βήμα .
Κοιτα τα νήματα,στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων, διάβασε
Βρες περιστατικα που εχουν την ίδια εικόνα με εσένα, Κοιτα τι επιλογές εχεις και προχωρά .
Το σίγουρο ειναι οτι στην ηλικια που εισαι χρειαζεσαι φαρμακευτική αγωγή για οποιοδήποτε πλάνο μεταμοσχευσης .
Καλή συνέχεια
Καλώς ήρθες
Και υπομονή .
 

vag25

Well-Known Member
Δες αυτο. Αν και μοιαζει με την περιπτωση σου, το βαζω κυριως για το κειμενο κατω απο το βιντεο. Ειναι στα αγγλικα λιγο πιο κατω.
Ενα καλο διαβασμα και παραλληλα παρατηρηση αυτου του βιντεο ειναι μια καλη αρχη.
 

nick90

Well-Known Member
@Neverwinter θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις φιναστερίδη 1 mg καθημερινά παράλληλα με την μεταμόσχευση σου. Απλά πάρε χάπια proscar 5mg και κόψτα στα 4 ή 5 κομμάτια. Άμα παίρνεις φιναστερίδη και διασφαλίσεις την σταθεροποίηση της τριχόπτωσης μπορείς κανονικά να προβείς σε μεταμόσχευση. Από την συγκεκριμένη κλινική προτείνουν την τοπική φίνα σε gel, η οποία και αυτή δουλεύει αλλά όσο να ναι το χάπι έχει καλύτερο αποτέλεσμα.
 

Neverwinter

Active Member
Δες αυτο. Αν και μοιαζει με την περιπτωση σου, το βαζω κυριως για το κειμενο κατω απο το βιντεο. Ειναι στα αγγλικα λιγο πιο κατω.
Ενα καλο διαβασμα και παραλληλα παρατηρηση αυτου του βιντεο ειναι μια καλη αρχη.
Όποτε αν κατάλαβα σωστά , ο άνθρωπος έκανε μεταμόσχευση χωρίς κάποια θεραπεία πριν και έτσι το αποτέλεσμα σε 3 χρόνια είναι το ίδιο με πριν και αναγκάστηκε να πάει στον καλύτερο για να μπορέσει να έχει αποτέλεμα , πραγματικά ευχαριστώ και είμαι «τυχερός» που ρώτησα πριν αν και αργά βέβαια γιατί αν ήξερα το φόρουμ πριν κανα 3-4 χρόνια να ήταν καλύτερα τα πράγματα !
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή αρχή φίλε μου.
Όπως σου έχουν πει και οι πιο πάνω, είσαι τυχερός που βρήκες το φόρουμ τώρα στο πιο κατάλληλο timing.
Ενημέρωση, διάβασμα, θεραπεία και υπομονή!
 

Neverwinter

Active Member
Καλή αρχή φίλε μου.
Όπως σου έχουν πει και οι πιο πάνω, είσαι τυχερός που βρήκες το φόρουμ τώρα στο πιο κατάλληλο timing.
Ενημέρωση, διάβασμα, θεραπεία και υπομονή!
Σε ευχαριστώ , το θέμα που σκέφτομαι είναι αν αξίζει να κάνω μια θεραπεία για μια ζωή η να το αφήσω όπως πάει μόνο του και κάποια στιγμή που ίσως σταθεροποιηθεί να κάνω μεταμόσχευση !
 

vag25

Well-Known Member
Όποτε αν κατάλαβα σωστά , ο άνθρωπος έκανε μεταμόσχευση χωρίς κάποια θεραπεία πριν και έτσι το αποτέλεσμα σε 3 χρόνια είναι το ίδιο με πριν και αναγκάστηκε να πάει στον καλύτερο για να μπορέσει να έχει αποτέλεμα , πραγματικά ευχαριστώ και είμαι «τυχερός» που ρώτησα πριν αν και αργά βέβαια γιατί αν ήξερα το φόρουμ πριν κανα 3-4 χρόνια να ήταν καλύτερα τα πράγματα !
Χωρις φινα, εχασε και τα υπολοιπα, τα μπροστα που εχεις εσυ καλη ωρα, οποτε ξεκινησε χαμηλη δοση φιναστεριδης αυτη τη φορα.
Η λογικη του λορενζο οταν πηγα να με δει ηταν: ξεκινας κανονικη δοση 1mg φινα και αν βγαλεις παρενεργειες (κατα την γνωμη του σπανια βγαζεις) τοτε ριχνεις την δοση. Αντιθετα οι Αυστραλοι προτεινουν το αναποδο απο οτι εχω καταλαβει. Ξεκινανε με μικρη δοση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Neverwinter

Active Member
Αποτελεσμα μπορει και να πάρεις φίλε
Το προβλημα ειναι οτι δε θα διατηρηθεί .
Η manager τη δουλειά της κοιτάει και θα στα πει όλα ωραια .
Απο τη στιγμή που βρήκες το φορουμ έκανες το καλυτερο βήμα .
Κοιτα τα νήματα,στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων, διάβασε
Βρες περιστατικα που εχουν την ίδια εικόνα με εσένα, Κοιτα τι επιλογές εχεις και προχωρά .
Το σίγουρο ειναι οτι στην ηλικια που εισαι χρειαζεσαι φαρμακευτική αγωγή για οποιοδήποτε πλάνο μεταμοσχευσης .
Καλή συνέχεια
Καλώς ήρθες
Και υπομονή .
Γιώργο για να καταλάβω αν πχ κάνω μεταμόσχευση αλλά χωρίς να κάνω κάποια θεραπεία από πριν , θα πέσουν και τα υπόλοιπα μαλλιά που είναι να πέσουν ή θα πέσουν και τα μεταμοσχευμένα ;
 

Georgie

Well-Known Member
Γιώργο για να καταλάβω αν πχ κάνω μεταμόσχευση αλλά χωρίς να κάνω κάποια θεραπεία από πριν , θα πέσουν και τα υπόλοιπα μαλλιά που είναι να πέσουν ή θα πέσουν και τα μεταμοσχευμένα ;
Καλημέρα φίλε .
Ναι ειναι πολυ πιθανό .
Τα επάνω μαλλια που εχεις θα σε χαιρετήσουν σε κάποια χρονια .
Η αλωπεκια ειναι εξελικτική νοσος και δε σταματήσει ουσιαστικά ποτε.
Θα φρενάρει ίσως σε 10-15 χρονια, στη περίπτωση σου μπορει στα 50 ίσως και πολυ νωρίτερα να εχεις φτάσει ενα Norwood 6
Αν σου τοποθετήσουν ας πούμε 4-4.500 χιλιάδες μοσχευματα σε δυο μερες και στη πορεια χανεις τα μαμα μαλλια θα εχεις κανει μια τρύπα στο νερό και θα ψάχνεις να δεις τι φταίει .
Συν οτι θα εχεις σπαταλήσει τα μοσχευματα
Θα μάθεις πολλα διαβάζοντας και τον Σεπτεμβριο θα εχεις αλλη άποψη και θα μπορεις να κανεις και ερωτήσεις στο καθε manager, εκπρόσωπο
Άγνωστο βέβαια το αν γνωρίζει να σου απαντήσει .
Η Advanced δεν ειναι για εσένα .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπορεί να προχωρήσει για μεταμόσχευση έχει crown που είναι αρκετά άδειo όπως και να ενισχύσει hairline με εμπλουτισμό και θεράπεια μαζι.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τον αποτρέπεται για μμ. ήδη είναι 34.
 

Neverwinter

Active Member
Μπορεί να προχωρήσει για μεταμόσχευση έχει crown που είναι αρκετά άδειo όπως και να ενισχύσει hairline με εμπλουτισμό και θεράπεια μαζι.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τον αποτρέπεται για μμ. ήδη είναι 34.
Να πω την αλήθεια ήμουν σχεδόν έτοιμος να πάω για μεταμόσχευση αλλά με αυτά που βλέπω δυστυχώς μπερδεύτηκα και πραγματικά δεν ξέρω ποια θα είναι η σειρά που πρέπει να πάρω μιας και τόσα χρόνια δεν έκανα κάτι για να είμαι σε καλύτερη κατάσταση , σκέφτηκα να βρω κάποιον καλό δερματολόγο ώστε να έχω μια ιατρική γνώμη στο τι πρέπει να κάνω και αν αξίζει να κάνω μεταμόσχευση η απλά θα πετάξω 4500€ !
 

alex7

Well-Known Member
Να πω την αλήθεια ήμουν σχεδόν έτοιμος να πάω για μεταμόσχευση αλλά με αυτά που βλέπω δυστυχώς μπερδεύτηκα και πραγματικά δεν ξέρω ποια θα είναι η σειρά που πρέπει να πάρω μιας και τόσα χρόνια δεν έκανα κάτι για να είμαι σε καλύτερη κατάσταση , σκέφτηκα να βρω κάποιον καλό δερματολόγο ώστε να έχω μια ιατρική γνώμη στο τι πρέπει να κάνω και αν αξίζει να κάνω μεταμόσχευση η απλά θα πετάξω 4500€ !
όλα παίζονται στη δότρια και στην ικανότητα του γιατρού.Ενημερώσου , πήγαινε να σε δούν καλοί γιατροί και πάρε γνώμες πολλές πριν προχωρήσεις
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Διάβασε τις παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων. Θέλεις σίγουρα καλή κλινική και γιατρό.
 

Georgie

Well-Known Member
Μπορεί να προχωρήσει για μεταμόσχευση έχει crown που είναι αρκετά άδειo όπως και να ενισχύσει hairline με εμπλουτισμό και θεράπεια μαζι.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τον αποτρέπεται για μμ. ήδη είναι 34.
Δε τον απέτρεψε κανείς στο να κάνει μεταμόσχευση .
Μεταμόσχευση χωρίς θεραπεία είναι ρίσκο για τον φίλο.
Δε συμφωνείς ?
 

Neverwinter

Active Member
όλα παίζονται στη δότρια και στην ικανότητα του γιατρού.Ενημερώσου , πήγαινε να σε δούν καλοί γιατροί και πάρε γνώμες πολλές πριν προχωρήσεις
Αυτό είναι το πρόβλημα ότι εδώ πατρα δεν ξέρω κάποιον γιατρό που θα μπορούσα να δω άμεσα και εύκολα πρέπει να ψάξω προς Αθήνα , τουλάχιστον να με εξετάσεις γιατρός που να ασχολείται με τριχόπτωση , αν γνωρίζει κάποιος κάποιον γιατρό θα το εκτιμούσα !
 

nick90

Well-Known Member
Δε τον απέτρεψε κανείς στο να κάνει μεταμόσχευση .
Μεταμόσχευση χωρίς θεραπεία είναι ρίσκο για τον φίλο.
Δε συμφωνείς ?
Μα δεν του είπε κανείς να κάνει μεταμόσχευση χωρίς θεραπεία. Απλά δεν έχει λόγο να περιμένει άλλο σε αυτή την κατάσταση, τι να περιμένει εξάλλου να γίνει γλόμπος; Άμα πάρει φιναστερίδη μπορεί εύκολα να προβεί σε μεταμόσχευση. Και όσα μοσχεύματα βάλει εκεί θα μείνουν δεν πάνε χαμένα. Είναι απλά τα πράγματα.
 
Μπλουζα