Παναγιώτης Κολιατος 2η Μεταμόσχευση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Γιατί λες ότι η δότρια έχει δρόμο ακόμα?
Σε ξύρισμα τέρμα όπως την έχεις εσύ, φαίνεται άψογη.

Φαίνεται το "Χαμόγελο" γιαυτό. Στην προηγούμενη μεταμόσχευση φαίνοταν σαν παράθυρο αλλά μετά απο 1,5χρόνο δε φαίνοταν τπτ. Βέβαια δε με απασχολούν αυτά. Με απασχολεί μόνο η φύτρωση. Συνολικά μεχρι στιγμής βγηκαν απο κει (όχι μονο απο την ασφαλή περιοχή) 4000+ grafts.
 

Heat

Member
Τρεισήμισι μήνες απο την 2η μεταμόσχευση. Η φύτρωση ακόμη δεν έχει ξεκινήσει καλά. Τουλάχιστον στα εμπρός.
Εμφανίστηκε αραιωση λόγω του sock loss ιδιως στη Hairline αλλά στους 2+ μήνες ευτυχώς ξαναβγηκαν. Οταν βγαίνανε είχα έντονη φαγουρα στα σημεία.
. Στην προηγούμενη μεταμόσχευση η σοβαρη φύτρωση ειχε ξεκίνησει στους 4.5 μήνες. Η φύτρωση στη κορυφή είχε ολοκληρωθεί στους 7 μήνες και στο hairline η εικόνα βελτιωνονταν μεχρι και τους 14. Παρόλα τα λιπάσματα που χρησιμοποιησα μάλλον θα ακολουθήσει το ίδιο χρονοδιάγραμμα με τη προηγούμενη επέμβαση. Νεα ενημέρωση θα υπάρξει οταν κλείσω 5μηνο (δλδ 4 Ιουνίου) εκτός αν υπάρχει σοβαρή πρόοδος νωρίτερα.
Η δοτρια έχει δρόμο ακόμα.
Ωραιος ! Απο τους λιγους που μπαινουν στον πειρασμο να κανουν τετοιο ξυρισμα δοτριας μετα απο ΜΜ. Σε πολυ καλη κατασταση.
Καλη επιτυχια με το αποτελεσμα .
 

manly_Man

Well-Known Member
Πάει καλά νομίζω φίλε gerassi. Παρόλο που έχεις πάρει τη δότρια με την ψιλή, φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. Θύμισε μου..την εξαγωγή στην εκανε ο γιατρός;
 

gerassis

Well-Known Member
Πάει καλά νομίζω φίλε gerassi. Παρόλο που έχεις πάρει τη δότρια με την ψιλή, φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. Θύμισε μου..την εξαγωγή στην εκανε ο γιατρός;
Το τρύπημα (motorized 0.7-0.9) το εκανε ο γιατρός οπως και ενα πολύ μεγάλο μέρος της εξαγωγής. Την υπόλοιπη διαδικασία οι 3 νοσηλευτριες που είχε στην ομάδα του οι οποίες ειχαν πολυ μαλακό χέρι και ητανε και πολύ γρήγορες και μεθοδικες. Γενικά ένιωσα οτι το επίπεδο υπηρεσιών ανέβηκε αισθητά απο την προηγούμενη φορά. Νεα πτέρυγα, λεπτοτερα εργαλεία και πιο σβελτο (αν και νεότερο ηλικιακά) προσωπικό. Ελπίζω και το τελικό αποτέλεσμα να είναι το αναμενόμενο.
 

veg

Active Member
Φαίνεται το "Χαμόγελο" γιαυτό. Στην προηγούμενη μεταμόσχευση φαίνοταν σαν παράθυρο αλλά μετά απο 1,5χρόνο δε φαίνοταν τπτ. Βέβαια δε με απασχολούν αυτά. Με απασχολεί μόνο η φύτρωση. Συνολικά μεχρι στιγμής βγηκαν απο κει (όχι μονο απο την ασφαλή περιοχή) 4000+ grafts.
φιλε gerassis, καλη φυτρωση καταρχην που θα την εχεις , γιατι μιλας για ΄χαμογελο ' ? 2 Fue δεν εκανες ? Γιατι το χαμογελο το εχω συνδιασει με το strip
 
Τελευταία επεξεργασία:

gerassis

Well-Known Member
φιλε gerassis, καλη φυτρωση καταρχην που θα την εχεις , γιατι μιλας για ΄χαμογελο ' ? 2 Fue δεν εκανες ? Γιατι το χαμογελο το εχω συνδιασει με το strip
Εχω την εντύπωση οτι στη 2η μμ η περιοχη που αφαιρεθηκαν τα μοσχευματα ειχε σχημα U
 

gerassis

Well-Known Member
Σχεδόν 6 μήνες απο τη 2η μεταμόσχευση. Φρεσκοκουρεμενος. Ο κουρέας μου βλέπει οτι έχουν σκάσει αρκετές ακόμη οπότε αναμένεται περαιτέρω βελτίωση. Στην 1η μμ είχα δει σχεδόν τελικό αποτέλεσμα στους 10 μήνες.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210629_215029.jpg
    IMG_20210629_215029.jpg
    878.9 KB · Προβολές: 395
  • IMG_20210629_215048.jpg
    IMG_20210629_215048.jpg
    763.5 KB · Προβολές: 380
  • IMG_20210629_215200.jpg
    IMG_20210629_215200.jpg
    348.9 KB · Προβολές: 370
  • IMG_20210629_215114.jpg
    IMG_20210629_215114.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 388

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Λοχαγε έχεις πάει πολύ καλά ..και έχεις και δρόμο ακόμα..μπράβο ρε φίλε πολύ ωραίο αποτέλεσμα και φυτρωση καλή και σχεδιασμός πολύ καλός..πινελιές σίγουρα τις παίρνει ,αλλά μικρή σημασία έχει.αντε καλό υπόλοιπο να έχεις.
 

dim d

Well-Known Member
Καλησπερα! πολυ ωραιο αποτελεσμα! Πολυ καλη κατασταση δοτριας. Εχει μεινει κατι ακομα για μελλοντικα;
 
Μπλουζα