Παναγιώτης Κολιατος 2η Μεταμόσχευση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ο gerasis είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα,πως αν βάλεις το σωστό νούμερο g παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα.
Ολοκληρωτική μεταμόρφωση με 4000g.
Μπράβο του που δεν έμεινε μόνο στην πρώτη μμ με μόνο 2500g αλλά έκανε ολοκληρωμένη τη δουλειά.
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα να το χαίρεται.
 

dim d

Well-Known Member
ο φιλος εχει κι πολυ καλη τριχα νομιζω που τον βοηθα πολυ. Για το μεγεθος του θεματος που ειχε το καλυψε με λιγα σχετικα μοσχευματα.
 

Gianney

Well-Known Member
Η κλομπεταζολη φίλε είναι Κορτιζόνη. Σίγουρα βοήθησε το δερμα να αναπλαθει φυσιολογικά. Δεν είναι για χόρταση. Οσες κρέμες ειχα με κορτιζόνη και τελικά ξαναβγηκαν χωρίς αυτήν δεν ειχαν το ίδιο αποτέλεσμα. Τωρα το saw palmetto το συστήνουν σαν ενα φυσικό καταστολεα της DHT. Οπότε εχει μια μικρή προσφορά στην αναγέννηση των αδυναμων ζωντανών τριχοφυλακιων.
Μιας που είδα το σχόλιο και εδώ.Τελικα το saw Palmetto κάνει δουλειά;είδα που είπες για μείωση τριχόπτωσης αλλά είναι από αυτο;Αυστραλοί και Αναστασάκης δεν είναι και πολύ υπέρ από ότι είδα σε βίντεο.
 

nick90

Well-Known Member
Μιας που είδα το σχόλιο και εδώ.Τελικα το saw Palmetto κάνει δουλειά;είδα που είπες για μείωση τριχόπτωσης αλλά είναι από αυτο;Αυστραλοί και Αναστασάκης δεν είναι και πολύ υπέρ από ότι είδα σε βίντεο.
Λίγα πράγματα αν κάνει. Λένε κάποιες μελέτες ότι ίσως να βοηθάει αλλά δεν είναι σίγουρο. Δεν είναι ασφαλής λύση και σίγουρα δεν μπορείς να επαναπαυτείς με αυτό. Καλύτερα τοπική φίνα, αν φοβάσαι τόσο πολύ για τα sides.

Πολύ καλό το αποτέλεσμα gerassi!
 

gerassis

Well-Known Member
Μιας που είδα το σχόλιο και εδώ.Τελικα το saw Palmetto κάνει δουλειά;είδα που είπες για μείωση τριχόπτωσης αλλά είναι από αυτο;Αυστραλοί και Αναστασάκης δεν είναι και πολύ υπέρ από ότι είδα σε βίντεο.
Σε εμένα το saw palmetto (standardized only) στην αρχη έδειξε οτι εκανε δουλειά. Το σταματησα για 4 μηνες και αρχισα πάλι να χάνω λιγο παραπάνω απο το φυσιολογικό (μπορει και ιδεα μου) . Τώρα το ξαναξεκινησα για να δώ αν όντως δουλευει και συμβει το ίδιο με την 1η φορα. Δλδ γρηγορη μειωση τριχοπτωσης (αισθητη) αυξηση στυσης (αισθητη) και ευκολότερη ουρηση (αισθητη). Σαν την φίναστεριδη δεν ειναι με τπτ & σίγουρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΔΕΛΑΙΟ.
Ολα τα σκευασματα που χρησιμοποιουμε εχουν φτιαχτει για αλλο σκοπό. Η αυξηση της τριχοφυιας είναι Side Effect. Τα πιο πολλά ειναι φάρμακα για τον προστατη (Saw Palmetto - Finasteride - Dutesteride ) η για την πίεση (Minoxidil). Η τοπική φινεστεριδη δε με πειθει γιατι ο μηχανισμός της αφορά μειωση της DHT στο αιμα. Τοπικά δε μπορώ να κατανοήσω τι επίδραση μπορει να έχει.. Γιαυτο και έκοψα τη λοτιον της Evdermia. Τοπικά χρησιμοποιω Μινοξιδίλη (υπερ-αιματωση) και Κετοκοναζόλη (βαθυς καθαρισμός και απολύμανση επιδερμίδας).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Σε εμένα το saw palmetto (standardized only) στην αρχη έδειξε οτι εκανε δουλειά. Το σταματησα για 4 μηνες και αρχισα πάλι να χάνω λιγο παραπάνω απο το φυσιολογικό (μπορει και ιδεα μου) . Τώρα το ξαναξεκινησα για να δώ αν όντως δουλευει και συμβει το ίδιο με την 1η φορα. Δλδ γρηγορη μειωση τριχοπτωσης (αισθητη) αυξηση στυσης (αισθητη) και ευκολότερη ουρηση (αισθητη). Σαν την φίναστεριδη δεν ειναι με τπτ & σίγουρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΔΕΛΑΙΟ.
Ολα τα σκευασματα που χρησιμοποιουμε εχουν φτιαχτει για αλλο σκοπό. Η αυξηση της τριχοφυιας είναι Side Effect. Τα πιο πολλά ειναι φάρμακα για τον προστατη (Saw Palmetto - Finasteride - Dutesteride ) η για την πίεση (Minoxidil). Η τοπική φινεστεριδη δε με πειθει γιατι ο μηχανισμός της αφορά μειωση της DHT στο αιμα. Τοπικά δε μπορώ να κατανοήσω τι επίδραση μπορει να έχει.. Γιαυτο και έκοψα τη λοτιον της Evdermia. Τοπικά χρησιμοποιω Μινοξιδίλη (υπερ-αιματωση) και Κετοκοναζόλη (βαθυς καθαρισμός και απολύμανση επιδερμίδας).
αυτο που ενδιαφερει στο κομματι φινα ειναι η μειωση στο θυλακα οχι γενικα στο αιμα.Αν η τοπικη εχει καλη διαπερατωτητα ισως βοηθαει αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ποσοστο αποροφαται οντως...
 

vlafo

Well-Known Member
αυτο που ενδιαφερει στο κομματι φινα ειναι η μειωση στο θυλακα οχι γενικα στο αιμα.Αν η τοπικη εχει καλη διαπερατωτητα ισως βοηθαει αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ποσοστο αποροφαται οντως...
Ακριβώς αν απορροφάει ένα 10% π.χ κάνεις μια τρύπα στο νερό.
Σε σχέση με το χάπι γνωρίζει κανείς με νούμερα τι ποσοστό είναι?
Η κανείς δεν ξέρει?
Εννοώ και τους γιατρούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Ακριβώς αν απορροφάει ένα 10% π.χ κάνεις μια τρύπα στο νερό.
Σε σχέση με το χάπι γνωρίζεις κανείς με νούμερα τι ποσοστό είναι?
Η κανείς δεν ξέρει?
Εννοώ και τους γιατρούς.
Με 1 mg oral αναφέρει μείωση της DHT στο θύλακα 64.1%, ενώ με 0.2mg oral μείωση στο θύλακα 56.5%.

 

vlafo

Well-Known Member
Με 1 mg oral αναφέρει μείωση της DHT στο θύλακα 64.1%, ενώ με 0.2mg oral μείωση στο θύλακα 56.5%.

Άρα είναι η καλύτερη δοσολογία με oral αυτή?
 

Ronaldo

Well-Known Member
Άρα είναι η καλύτερη δοσολογία με oral αυτή?
Απλά αναφέρει ότι και οι μικρότερες δοσολογίες της φιναστερίδης μειώνουν σε ικανοποιητικό βαθμό την DHT. Άρα δουλεύουν και με λιγότερες πιθανότητες για side effects.
 

Gianney

Well-Known Member
αυτο που ενδιαφερει στο κομματι φινα ειναι η μειωση στο θυλακα οχι γενικα στο αιμα.Αν η τοπικη εχει καλη διαπερατωτητα ισως βοηθαει αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ποσοστο αποροφαται οντως...
Το χάπι συμβάλλει στην μείωση κατά 70% της dht στο αίμα και όχι στο θύλακα αν δεν κάνω λάθος,μήπως τα είπες ανάποδα;εμάς μας ενδιαφέρει θύλακα η αίμα;
 

spi

Well-Known Member
Μπράβο φίλε νομίζω πως.παει τέλεια. Έκανες αυτό που θέλω να κάνω κι εγώ τώρα. Να βάλω μπροστά και λίγο κροταφους και λίγα πίσω. Γενικά ήσουν το παράδειγμα για την μμ μου κι από ότι βλέπω και για την 2η. Να το χαίρεσαι. Το ρίσκο που πήρες, τότε, σε δικαιωσε
 

dim d

Well-Known Member
uy
Το χάπι συμβάλλει στην μείωση κατά 70% της dht στο αίμα και όχι στο θύλακα αν δεν κάνω λάθος,μήπως τα είπες ανάποδα;εμάς μας ενδιαφέρει θύλακα η αίμα;
[/QUOTE

θυλακα , μειωνει την συστημικη πολυ αλλα αυτο δεν σημαινει οτι μειωνει το ιδιο ποσοστο στην τριχα.
 
Μπλουζα