Παναγιώτης Κολιατος 2η Μεταμόσχευση

gerassis

Well-Known Member
7.5 μήνες μετά τη 2μμ. Φώτο με φως και σκιά. Ο κομμωτής μου είδε πολλά τριχοθυλακια που έχουν σκάσει με μικρές μαύρες μυτουλες. Σε κανένα δίμηνο θα έχει φανεί το 90% του τελικού αποτελέσματος. Θα έχει μείνει μόνο η οπτική βελτίωση απο τη παχυνση της τρίχας.
Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί πλήρως. Ολο το κεφάλι εμφανισιακά έχει περίπου την ίδια πυκνωτητα.
Το μαλλί δεν είναι εντελώς στεγνό.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210821_110128_edit_757168686311547.jpg
    IMG_20210821_110128_edit_757168686311547.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 434
  • IMG_20210821_105812_edit_757209651659458.jpg
    IMG_20210821_105812_edit_757209651659458.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 383
  • IMG_20210821_105752_edit_757227123197997.jpg
    IMG_20210821_105752_edit_757227123197997.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 376
  • IMG_20210821_105820.jpg
    IMG_20210821_105820.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 380
  • IMG_20210821_105955_edit_757179310761025.jpg
    IMG_20210821_105955_edit_757179310761025.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 409

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Το ωραίο στο αποτέλεσμα νομίζω είναι στην ομοιομορφία που έχει στη λήπτρια περιοχή .Δεν δείχνει με τίποτα ότι έγινε ΜΜ .Είναι φυσικότατο.Η δότρια όμως σε τόσο κοντό κούρεμα δείχνει μια ταλαιπωρία
 

Giorgos-3

Well-Known Member
7.5 μήνες μετά τη 2μμ. Φώτο με φως και σκιά. Ο κομμωτής μου είδε πολλά τριχοθυλακια που έχουν σκάσει με μικρές μαύρες μυτουλες. Σε κανένα δίμηνο θα έχει φανεί το 90% του τελικού αποτελέσματος. Θα έχει μείνει μόνο η οπτική βελτίωση απο τη παχυνση της τρίχας.
Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί πλήρως. Ολο το κεφάλι εμφανισιακά έχει περίπου την ίδια πυκνωτητα.
Το μαλλί δεν είναι εντελώς στεγνό.
Πολύ καλός ....
 

gerassis

Well-Known Member
Το ωραίο στο αποτέλεσμα νομίζω είναι στην ομοιομορφία που έχει στη λήπτρια περιοχή .Δεν δείχνει με τίποτα ότι έγινε ΜΜ .Είναι φυσικότατο.Η δότρια όμως σε τόσο κοντό κούρεμα δείχνει μια ταλαιπωρία
Ναι αλλά πηγαίνω βόλτα με τη μηχανή και όταν βγαζω το κράνος ανεμίζει το μαλλί... Άλλη αίσθηση
 

vagosx

Well-Known Member
Αξιοπρεπέστατο το αποτέλεσμα, για τα Ελληνικά δεδομένα από τα πολυ καλα!
Όπως επίσης εξαιρετικές οι φωτο, μπράβο Γεραση.
 

spi

Well-Known Member
Καλό αποτέλεσμα μου αρέσει ο σχεδιασμός και γέμισες και πίσω. Θα ήθελα πιο πυκνό το μπροστά αλλά όχι πολύ περισσότερο. Ακόμα κι έτσι παραμένει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Μπράβο φιλε
 

gerassis

Well-Known Member
Γεραση πόσα έβαλες κορυφή;
Ούτε που ξέρω φίλε. Δυστυχώς έχω μονο το συνολικό αριθμό των graft που μπήκαν σε δυο περιοχές.
Και εγω ειμαι της άποψης ότι μπροστά έπρεπε να ειναι πυκνωτερο.
Σε μερικά χρόνια μπορεί να επανέλθω αλλα προς το παρόν είμαι εντάξει
 
  • Like
Reactions: spi

pablopaolinio

Active Member
7.5 μήνες μετά τη 2μμ. Φώτο με φως και σκιά. Ο κομμωτής μου είδε πολλά τριχοθυλακια που έχουν σκάσει με μικρές μαύρες μυτουλες. Σε κανένα δίμηνο θα έχει φανεί το 90% του τελικού αποτελέσματος. Θα έχει μείνει μόνο η οπτική βελτίωση απο τη παχυνση της τρίχας.
Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί πλήρως. Ολο το κεφάλι εμφανισιακά έχει περίπου την ίδια πυκνωτητα.
Το μαλλί δεν είναι εντελώς στεγνό.
Καλα κανει και σε ικανοποιει πληρως γιατι φιλε μου εισαι πολυ καλος και φυσικος! Ωραιος ο gerassis!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Ούτε που ξέρω φίλε. Δυστυχώς έχω μονο το συνολικό αριθμό των graft που μπήκαν σε δυο περιοχές.
Και εγω ειμαι της άποψης ότι μπροστά έπρεπε να ειναι πυκνωτερο.
Σε μερικά χρόνια μπορεί να επανέλθω αλλα προς το παρόν είμαι εντάξει

Φιλε Γερασιμε, ας μου επιτρεψεις να σχολιασω και εγω το συνολικο αποτελεσμα σου.

Καταρχας, θεωρω οτι εχει αλλαξει αρδην η εικονα και φυσικα η ψυχολογια σου. Σου ευχομαι να χαιρεσαι για πολλα χρονια το αποτελεσμα.

Πρωτη παρατηρηση...κρινοντας τα grafts που τοποθετηθηκαν στις δυο μεταμοσχευσεις (4000) και το αντιστοιχο κοστος (4000 ευρω), θεωρω οτι ειναι ενα ικανοποιητικο (value for money) αποτελεσμα. Ο κ. Κολιατος αναμφιβολα ακολουθει μια τιμια οικονομικη πολιτικη. Με 4000 ευρω π.χ. στον "κορυφαιο" γιατρο κ. Αναστασακη θα εβαζες 1600 grafts και αμφιβαλλω πολυ αν θα ειχες εφαμιλλο αποτελεσμα.

Δευτερη παρατηρηση (παραθετω 5 φωτογραφιες...η πρωτη πριν τις μεταμοσχευσεις, οι δυο επομενες μετα το περας της πρωτης μμ, οι δυο τελευταιες μετα το περας της δευτερης μμ)

Screenshot_20210821-143820.png



Screenshot_20210821-143832.png



Screenshot_20210821-143844.png






Screenshot_20210821-143910.png


Screenshot_20210821-143922.png



Λοιπον, προσωπικη ταπεινη αποψη...

Ενω το αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης ξεπερασε καθε προσδοκια (με 2500 ευρω πηρες αποτελεσμα που, ισως, θα ζηλευαν κορυφαιοι γιατροι), στη δευτερη μεταμοσχευση το αποτελεσμα ειναι μετριο.

Προσπαθω να εντοπισω αξιολογες μεταβολες αναμεσα στην πρωτη και τη δευτερη μεταμοσχευση και αδυνατω. Βλεπω περιπου την ιδια εικονα. (Η δικαιολογια οτι δεν εχει ολοκληρωθει ακομα η δευτερη, μαλλον δεν ευσταθει. Βαδιζεις στο 8ο μηνα, σχεδον ολοκληρωθηκε, δε θα υπαρξουν δραματικες αλλαγες απο δω και περα).

Επομενως, θεωρω οτι ο κ. Κολιατος "διεπρεψε" στην πρωτη μμ, αλλά δεν τα καταφερε καλα στη δευτερη.

Επαναλαμβανω...το τελικο αποτελεσμα ειναι αξιολογο. Η εικονα σου ειναι ικανοποιητικοτατη. Θα εισαι σιγουρα χαρουμενος. Ομως, η δευτερη μμ δεν αποδειχθηκε εφαμιλλη της πρωτης.

Για αλλη μια φορα, φιλε Γερασιμε, σου ευχομαι τα καλυτερα...υγεια, χαρα, ευτυχια και να χαιρεσαι τα καινουργια σου μαλλια.
 

vlafo

Well-Known Member
Με λίγα λόγια αυτό που θέλει να πει ο tol είναι ότι σε μια έκταση περίπου σαν του Cvial στα 100τεκ μπορεί να είναι και μικρότερη εδώ,το αποτέλεσμα θα έπρεπε να είναι σχεδόν το ίδιο (με λιγότερα 500g από του Cvial).
 

gerassis

Well-Known Member
Φιλε Γερασιμε, ας μου επιτρεψεις να σχολιασω και εγω το συνολικο αποτελεσμα σου.

Καταρχας, θεωρω οτι εχει αλλαξει αρδην η εικονα και φυσικα η ψυχολογια σου. Σου ευχομαι να χαιρεσαι για πολλα χρονια το αποτελεσμα.

Πρωτη παρατηρηση...κρινοντας τα grafts που τοποθετηθηκαν στις δυο μεταμοσχευσεις (4000) και το αντιστοιχο κοστος (4000 ευρω), θεωρω οτι ειναι ενα ικανοποιητικο (value for money) αποτελεσμα. Ο κ. Κολιατος αναμφιβολα ακολουθει μια τιμια οικονομικη πολιτικη. Με 4000 ευρω π.χ. στον "κορυφαιο" γιατρο κ. Αναστασακη θα εβαζες 1600 grafts και αμφιβαλλω πολυ αν θα ειχες εφαμιλλο αποτελεσμα.

Δευτερη παρατηρηση (παραθετω 5 φωτογραφιες...η πρωτη πριν τις μεταμοσχευσεις, οι δυο επομενες μετα το περας της πρωτης μμ, οι δυο τελευταιες μετα το περας της δευτερης μμ)

Προβολή συνημμένου 39234


Προβολή συνημμένου 39235


Προβολή συνημμένου 39236





Προβολή συνημμένου 39237

Προβολή συνημμένου 39238


Λοιπον, προσωπικη ταπεινη αποψη...

Ενω το αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης ξεπερασε καθε προσδοκια (με 2500 ευρω πηρες αποτελεσμα που, ισως, θα ζηλευαν κορυφαιοι γιατροι), στη δευτερη μεταμοσχευση το αποτελεσμα ειναι μετριο.

Προσπαθω να εντοπισω αξιολογες μεταβολες αναμεσα στην πρωτη και τη δευτερη μεταμοσχευση και αδυνατω. Βλεπω περιπου την ιδια εικονα. (Η δικαιολογια οτι δεν εχει ολοκληρωθει ακομα η δευτερη, μαλλον δεν ευσταθει. Βαδιζεις στο 8ο μηνα, σχεδον ολοκληρωθηκε, δε θα υπαρξουν δραματικες αλλαγες απο δω και περα).

Επομενως, θεωρω οτι ο κ. Κολιατος "διεπρεψε" στην πρωτη μμ, αλλά δεν τα καταφερε καλα στη δευτερη.

Επαναλαμβανω...το τελικο αποτελεσμα ειναι αξιολογο. Η εικονα σου ειναι ικανοποιητικοτατη. Θα εισαι σιγουρα χαρουμενος. Ομως, η δευτερη μμ δεν αποδειχθηκε εφαμιλλη της πρωτης.

Για αλλη μια φορα, φιλε Γερασιμε, σου ευχομαι τα καλυτερα...υγεια, χαρα, ευτυχια και να χαιρεσαι τα καινουργια σου μαλλια.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σου. Η πρώτη τοποθέτηση ηταν 2450 grafts και μπήκαν διάσπαρτα. Φυσικά και το 1ο αποτέλεσμα ηταν πολύ πιο εντυπωσιακό.
Το 2ο αποτέλεσμα μέχρι τωρα ειναι απλα αξιοπρεπές.
Στη 1η μεταμόσχευση το αποτέλεσμα είχε ολοκληρωθεί (οπτικά) στους 14 μήνες. Στους 7.5 μήνες είχε αρχίσει να μου αρέσει Πιστεύω οτι εχει ακόμη να δώσει και ο κομμωτής μου (ο ίδιος με τη 1η) έχει την ίδια άποψη.
Οι φίλοι που με βλέπουν απο κοντά θεωρούν οτι η 2η μμ ειναι εξίσου εντυπωσιακή. Ακούω συνεχώς καλα ήσουν και πριν αλλά τώρα έδειξε πραγματικά.
Μπορεί οι φωτο να ξεγελαν μπορεί και όχι. Θα ενημερώνω συνεχώς για το αποτέλεσμα μέχρι και τους 12 μήνες.
Σίγουρα η πύκνωση ειναι πιο απαιτητική επέμβαση και εχει και τις απώλειες της.
Καθε άποψη δεκτή και αν κρινω απο τις φωτο αυτή τη στιγμή που μιλάμε δεν έχεις άδικο. Αν κρίνω απο αυτα που μου λένε συνεχώς οι φίλοι μου έχεις.
Ευτυχώς ομως φαλάκρα τέλος!!!
 

jersey

Well-Known Member
Gerassi στο μπροστινό μέρος πόσα έχεις βάλει συνολικά; Γιατι και στις 2 μεταμοσχεύσεις βάλατε και crown και μπροστά. Δηλαδή 2450 +1500 =3950 σε 2 περιοχές. Λογικά μπροστά θα έχεις βάλει κάπου συνολικά 2500 grafts; και πίσω 1400;
Το αποτέλεσμα σου μου φαίνεται αξιοπρεπές και επιτυχημένο πάντως. Να το χαίρεσαι φίλε!
 

gerassis

Well-Known Member
Gerassi στο μπροστινό μέρος πόσα έχεις βάλει συνολικά; Γιατι και στις 2 μεταμοσχεύσεις βάλατε και crown και μπροστά. Δηλαδή 2450 +1500 =3950 σε 2 περιοχές. Λογικά μπροστά θα έχεις βάλει κάπου συνολικά 2500 grafts; και πίσω 1400;
Το αποτέλεσμα σου μου φαίνεται αξιοπρεπές και επιτυχημένο πάντως. Να το χαίρεσαι φίλε!
Τοσα τα υπολογιζω και γω. Δυστυχως δεν υπαρχει σχεδιαγραμμα. Πάντως τωρα που ακουμπαω τα μαλλια μου με τη παλαμη απο ψηλα τα νιωθω πολυ πιο πυκνα. Γενικα και στο χτενισμα εχει αλλαξει η αισθηση αρκετα. Εγω μεχρι στιγμης ειμαι κομπλέ.
 

Bigk

Well-Known Member
Συμμαθητή σε βλέπω ακμαιοτατο... έγινες εύελπις.. ωραίο αποτέλεσμα. Η δοτρια σου είναι εντάξει να υποστηρίζει κοντά κουρέματα;; Τ '97
 
Μπλουζα