Παλαιοτερη μεταμοσχευση Κυπρο ΒΟΗΘΕΙΑ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
εχω δει βιντεο στο youtube και αποτελεσματα , αυτοι βαζουν πολυ υψηλες πυκνοτητες . Αν ειναι να δωσεις 15 χιλιαρικα για μεταμοσχευση γιατι δε κοιτας για ισπανια ;
Σε ποιον να παω στην Ισπανία και να μου εγγυηθεί ότι θα πετύχει το FUE με την δική μου λεπτή τρίχα;
Εχω κανει 2 strip και δεν μπορω να κάνω και τρίτο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Συμφωνοι...αλλά γιατι δε σχολιαζεις τα δυο περιστατικα που ανεφερα; Ειναι ή δεν ειναι για γελια και για κλαματα; Ειναι ή δεν ειναι εξοφθαλμη προσπαθεια εξαπατησης "πελατων";
Αν τα βλεπαμε στο site ελληνικης κλινικης, δε θα αρχιζαμε (με το δικιο μας) ομαδικο κραξιμο;
Το πριν 7 ημέρες το θεωρω όντως περίεργο.
Το 8 Αυγούστου θα σου πω απλά ότι αν κανεις σήμερα botox σε 3-4 ημέρες δεν θα έχεις ρυτίδες αλλα σε 6 μήνες αν δεν ´εχεις ξανα κάνει botoxάκι οι ρυτίδες θα εμφανιστούν οπότε ίσως να είναι αυτο.
 

tol

Well-Known Member
Το πριν 7 ημέρες το θεωρω όντως περίεργο.
Το 8 Αυγούστου θα σου πω απλά ότι αν κανεις σήμερα botox σε 3-4 ημέρες δεν θα έχεις ρυτίδες αλλα σε 6 μήνες αν δεν ´εχεις ξανα κάνει botoxάκι οι ρυτίδες θα εμφανιστούν οπότε ίσως να είναι αυτο.
Ενταξει με τις ρυτιδες...τα διαφορετικα φρυδια, τα διαφορετικα αυτια (οπως εγραψε και ο φιλος Τασος) και τα γκριζα μαλλια (ενω πριν ηταν καταμαυρα), πως τα ερμηνευεις;
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Ενταξει με τις ρυτιδες...τα διαφορετικα φρυδια, τα διαφορετικα αυτια (οπως εγραψε και ο φιλος Τασος) και τα γκριζα μαλλια (ενω πριν ηταν καταμαυρα), πως τα ερμηνευεις;
Στην 8/8 αυτια δεν φαίνονται.
Οσο για τα γκριζα μαλλια και εγω στην δευτερη μμ μου τα ειχα αφησει αβαφτα μεχρι τους 6-7 μήνες και μετα ξανα ξεκινησα να τα βαφω!
 

tasos33

Well-Known Member
Σε ποιον να παω στην Ισπανία και να μου εγγυηθεί ότι θα πετύχει το FUE με την δική μου λεπτή τρίχα;
Εχω κανει 2 strip και δεν μπορω να κάνω και τρίτο!
Δημητρη τι εννοεις οταν λες να σου εγγυηθει οτι θα πετυχει η FUE με την λεπτη τριχα? Εννοεις φυτρωση? πυκνοτητα? φυσικοτητα?
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Δημητρη τι εννοεις οταν λες να σου εγγυηθει οτι θα πετυχει η FUE με την λεπτη τριχα? Εννοεις φυτρωση? πυκνοτητα? φυσικοτητα?
Δεν θα αντεξουν στην ταλαιπωρία τα τριχοθυλάκια στο FUE με τόσο λεπτη τρίχα!
Και επίσης θα καταστραφούν παρα πολλά κατα την εξαγωγη!
Δεν ειναι όλες οι περιπτωσεις για FUE!
 

tasos33

Well-Known Member
Εσύ
Δεν θα αντεξουν στην ταλαιπωρία τα τριχοθυλάκια στο FUE με τόσο λεπτη τρίχα!
Και επίσης θα καταστραφούν παρα πολλά κατα την εξαγωγη!
Δεν ειναι όλες οι περιπτωσεις για FUE!
Εσύ πως ξερει ότι δεν είσαι κατάλληλος για fue? Στο έχουν πει σε consulation?
 

makis25

Well-Known Member
Απο φωτος μια Κυπριακη και μια Αμερικανικη.
Και σε consulation Αθηνα!
Πολυ περιεργο παντως γιατι απο τις φωτος σου δεν ειναι αμεσως εμφανες πως εχεις τοσο λεπτο μαλλι . Αλλα αν σε απεριψαν τοσες φορες τοτε υπαρχει λογος δεν αμφιβαλω . Οι ουλες που χεις απο τα στριπ ειναι πολυ εντονες; Κατσε να σκεφτω αλλη ιδεα , αν πχ εκανες Fue και επαιρνες ξερω γω , 1500 grafts απο τα γενια που ειναι παχουλες οι τριχες και τις απλωνες στο κεφαλι ; Τετοια σεναρια σκεφτηκες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Φιλε Μακη, μολις διαβασα το σχολιο σου και βλεπω οτι συντασσεσαι με την αποψη του Δημητρη περι αξιοπιστης κλινικης.

Επειδη σε θεωρω αρκετα διαβασμενο και "ψαγμενο" μελος του forum....πως σχολιαζεις και ποια ειναι η αποψη σου για τα δυο περιστατικα που αναφερω στο αμεσως προηγουμενο σχολιο μου;
Α καλα τολ . οχι δεν συντασσομαι πως ειναι αξιοπιστη κλινικη , το μονο που λεω ειναι πως ειδα βιντεο στο γιουτουμπ απο την κλινικη αυτη και βαζουν υψηλες πυκνοτητες , και ειχα δει μερικα βιντεο που μου διναν την εντυπωση πως οντως βγαινει το μαλλι που βαζουν , το ινσταγραμ τους ουτε που το ειχα προσεξει , τωρα τα ειδα τα περιστατικα και τις ανακολουθιες που οντως υπαρχουν . Αλλα απλα λεω , αν ειναι καποιος να δωσει τοσα πολλα χρηματα και να ταξιδεψει στην αλλη ακρη του κοσμου , θα υπαρχουν και εναλακτικες που μπορουν να προσφερουν αντιστοιχες υπηρεσιες ( πχ υψηλες πυκνοτητες , συγκεκριμενες hairline κτλ) οπως καποιοι ισπανοι
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Πολυ περιεργο παντως γιατι απο τις φωτος σου δεν ειναι αμεσως εμφανες πως εχεις τοσο λεπτο μαλλι . Αλλα αν σε απεριψαν τοσες φορες τοτε υπαρχει λογος δεν αμφιβαλω . Οι ουλες που χεις απο τα στριπ ειναι πολυ εντονες; Κατσε να σκεφτω αλλη ιδεα , αν πχ εκανες Fue και επαιρνες ξερω γω , 1500 grafts απο τα γενια που ειναι παχουλες οι τριχες και τις απλωνες στο κεφαλι ; Τετοια σεναρια σκεφτηκες;
Οχι δεν ειναι εντονες παραθετω φωτο για το στριπ μου μολις ειχανε αφερεθει τα ραμματα.
Απο τα γενια ειναι διαφορετικες...ειναι για περιπτωσεις που δεν τους φτανουν τα μοσχευματα και θελουν να τα ριξουν καπου πισω απλα να διμιουργησουν κατι...
Δεν ειναι καλες τρίχες..δεν μεγαλώνουν αρκετα..δεν εχουν υψηλη βιοσιμοτητα αυτα ειναι λυσεις και ελπίδες για ανθρώπους που δεν εχουν καμμια αλλη προοπτικη!
 

Συνημμένα

  • BCCB2029-8D41-4954-909D-AD0F6072F466.jpeg
    BCCB2029-8D41-4954-909D-AD0F6072F466.jpeg
    423.3 KB · Προβολές: 36

makis25

Well-Known Member
Σε αυτη τη φωτο απο τη δοτρια παντως δε φαινονται λεπτες οι τριχες . Βεβαια τωρα η ουλη σου μπορει να ειναι μεγαλυτερη , υπαρχει περιπτωση να φαρδυνει αφου βγουν τα ραμματα . Κανεις καποια θεραπεια , μινοξ , φιναστεριδη κτλ ; Αν δεν κανεις καποια θεραπεια ή / και ησουν κατηγορηματικος πως δε θες θεραπειες στα consulations με τις κλινικες τοτε ισως επαιξε και αυτο ρολο για την απόρριψη σου
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Σε αυτη τη φωτο απο τη δοτρια παντως δε φαινονται λεπτες οι τριχες . Βεβαια τωρα η ουλη σου μπορει να ειναι μεγαλυτερη , υπαρχει περιπτωση να φαρδυνει αφου βγουν τα ραμματα . Κανεις καποια θεραπεια , μινοξ , φιναστεριδη κτλ ; Αν δεν κανεις καποια θεραπεια ή / και ησουν κατηγορηματικος πως δε θες θεραπειες στα consulations με τις κλινικες τοτε ισως επαιξε και αυτο ρολο για την απόρριψη σου
Μην μπαινεις στην διαδικασία αμφισβητησης για το αν ειναι λεπτες οι τριχε! λεπτες τις εβλεπαν και οι εκτος χώρου απο παντα ειχα γκόμενες που μου τις χαρακτήριζαν «γατότριχες»
Ειναι πολύ πολύ λεπτες!
Δεν εχει φαρδίνει η τομή του strip.
Μόνο μίνοξ foam σταθερα τα τελευταια 3 χρόνια μια φορά/day!
Ψάξε αν εχει χρόνο διεθνείς βιβλιογραφίες και θα δεις αυτο που σου λέω δεν ειναι όλοι για FUE!!
 
Δυστυχώς η κλινική δεν ανταποκρίνεται..... Πήρα τηλέφωνο στην αρχή είπε οκ θα μου τις στειλει μετά Έστειλα e-mail πριν μια βδομάδα μου είπε να περιμένω από Δευτέρα θα μου τις στείλει έχει δουλειες. Λέω νταξ θα περιμενω. Περίμενα και εγώ ΤΙΠΟΤΑ. Ξανά στέλνω και μου στέλνει μόνο το πριν και όχι το μετά την μμ ( την τοποθέτηση των τριχοθυλακιων) στα καπάκια του στέλνω ξανα μέσα σε δύο λεπτά να μου στείλει και το μετά τη τοποθέτηση παλι ΤΙΠΟΤΑ. Σήμερα ξανά έστειλα Email πάλι τίποτα.... Λες και δεν θέλει να μου τις δώσει ένα πραγμα
 
  • Like
Reactions: tol

tasos33

Well-Known Member
Δυστυχώς η κλινική δεν ανταποκρίνεται..... Πήρα τηλέφωνο στην αρχή είπε οκ θα μου τις στειλει μετά Έστειλα e-mail πριν μια βδομάδα μου είπε να περιμένω από Δευτέρα θα μου τις στείλει έχει δουλειες. Λέω νταξ θα περιμενω. Περίμενα και εγώ ΤΙΠΟΤΑ. Ξανά στέλνω και μου στέλνει μόνο το πριν και όχι το μετά την μμ ( την τοποθέτηση των τριχοθυλακιων) στα καπάκια του στέλνω ξανα μέσα σε δύο λεπτά να μου στείλει και το μετά τη τοποθέτηση παλι ΤΙΠΟΤΑ. Σήμερα ξανά έστειλα Email πάλι τίποτα.... Λες και δεν θέλει να μου τις δώσει ένα πραγμα
Στειλε το πριν για αρχη και θα ερθουν και οι επομενες
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα