ΠΕΡΙ ΕΜΠΑΘΕΙΑΣ

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν είναι έτσι. Το παράδειγμα με τον πυγμάχο είναι αδόκιμο. Δεν μιλάμε για επιδόσεις αλλά για το τι χρειάζεται η αγορά (ή ένα κομμάτι αυτής). Αυτό προσφέρει το φόρουμ. Προφανώς αν αυτό που χρειάζεται η αγορά δεν συνάδει με τα πιστεύω της κλινικής και του γιατρού τα απορρίπτει και συνεχίζει αυτό που κάνει. Όπως και να έχει όμως σε όλα τα επαγγέλματα που πωλούν ένα προϊόν ή μια υπηρεσία η επαφή με το αγοραστικό τους κοινό (ή ένα δυναμικό υποσύνολο του) είναι πολύ χρήσιμη. Αυτό λέμε.

Θα σας μεταφερω μόλις μιλησω με τον ιατρό την απαντηση του μονο για εσας @CVIAL :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Μεσα απο την πιεση και την κριτικη η καθε κλινικη θα βελτιωνεται και θα αναγκαστει να προσαρμοστει στις αναγκες των καταναλωτων. Αν ΔΕΝ δεχτει κριτικη, η κλινικη ΔΕΝ θα βελτιωσει την ποιοτητα των αποτελεσματων της, ΟΥΤΕ τη σχεση μεταξυ ποιοτητας-τιμης, αφου ολοι θα δειχνουν ευχαριστημενοι με το να ΜΗ κανουν κριτικη και τα πραγματα θα μενουν ως εχουν...και ΔΕΝ θα υπαρχει καθολου εξελιξη απο την κλινικη.

Επισης μεσα απο την κριτικη θα προσφερει τα αναλογα αποτελεσματα στις αναλογες τιμες. Και οχι αποτελεσματα που δεν συναδουν με τις τιμες που τα προσφερει. Αυτο θα οφελησει και την κλινικη καθως θα εχελιχθει αλλα κ τους πελατες ωστε να παιρνουν το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στην αναλογη τιμη, σε συγκριση παντα με τις υπολοιπες κλινικες του ανταγωνισμου.

Νομιζω αυτος θα επρεπε να ηταν ο ΚΟΙΝΟΣ στοχος του φορουμ, και ΟΧΙ να υποστηριζουμε συγκεκριμενες κλινικες που δεν θα οφελησει τιποτα τα μελη, παρα ΜΟΝΟ τα ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ της καθε κλινικης.

Ουσιαστικα δηλαδη ολοι θα εχουν οφελος απο αυτο...και οι μεν και οι δε.
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σας μεταφερω μόλις μιλησω με τον ιατρό την απαντηση του μονο για εσας @CVIAL :)

Δεν θέλω να απαντήσετε μόνο για εμένα. Και καθόλου να μην μου απαντήσετε δεν με πειράζει. Μια ανταλλαγή απόψεων κάνουμε. Δεν σημαίνει ότι πρέπει οπωσδήποτε και να συμφωνήσουμε . Μια συζήτηση είναι πιο χρήσιμη όταν δεν προσπαθεί να επιβάλλει ο ένας στον άλλο τις απόψεις του αλλά να εκφράσει με σαφήνεια και πληρότητα το σκεπτικό του. Πάντα με "αποστειρωμένο", ευγενή τρόπο και λογική.
 

vag25

Well-Known Member
Δεν θελω να διαφωνησω μαζι σου και ειναι ακριβως το ιδιο σαν να θεωρεις ότι ένας πυγμαχος θα βελτιωθει σε επιδοσεις επειδη θα ακούει το κοινό από κάτω που του λεει τι να κανει. Ενα κοινο που εχει δει πολλους αγωνες και δεν έχει μπει σε ρινγκ ποτε.
Ίσως πρεπει να δει κανεις τα πραγματα λιγο πιο ρεαλιστικα....
Αν ένας ιατρός περιμενει να παρει κατευτυνσεις από μη-ιατρούς, εχει αποτυχει ως επιστημονας.
Συγνωμη, αλλα το γνωριζω αυτο από τον δικο μου κλάδο.
Θα διαφωνησω. Δεν μιλαμε για κατευθυνσεις αλλα ειναι σημαντικο να εχει μια σφαιρικη εικονα του τι επιθυμει ο κοσμος, ποιους θεωρει κορυφαιους ο κοσμος, τι θεωρει κορυφαιο αποτελεσμα ο κοσμος κτλ. Σε αυτον απευθυνεται για να ''νικησει'' αλλωστε.
Δεν μιλαμε για το Ιατρικο κομματι οπως σας εχω ξαναπει, αλλα για το αισθητικο. Κανεις δεν προτεινε εδω στον γιατρο η του εμαθε πως να βγαζει την FUT, ουτε θα το κανει.

Ο πυγμαχος κατα καποιον τροπο ειναι περισσοτερο by the book απο τον ιδιο τον γιατρο που θα ασχοληθει με μεταμοσχευση. Ο Γιατρος που θα ασχοληθει με μεταμοσχευση κρινεται και για τις αισθητικες επιλογες του.

Ειμαι βεβαιος πχ οτι ο γιατρος ειδε περισσοτερα βιντεο του lorenzo μετα την ενασχοληση του με το φορουμ παρα πριν. Πραγμα που μονο καλο μπορει να του κανει. Ισως γινει πιο ευελικτος και οχι μονο συντηρητικος. Να ρισκαρει πχ με φινα κτλ.

Πιστευω οτι μονο κακο θα σας κανει η εσωστρεφεια. Δεν μιλαμε για εγχειρηση καρδιας εδω. Και εκτος απο μελη που πραγματι εχουν δειξει εμπαθεια, καλο θα ειναι να ειστε και ευγνωμων(παραλληλα με το ενοχλημενοι) για την κοινοτητα για αυτα που μπορει να σας προσφερει, αν δεν το εχει κανει ηδη.
 

tol

Well-Known Member
Μπορω να σου ανεβασω δεκάδες περιστατικά σαν αυτο αν απάσα στιγμη.
Δεν έχω το μετα σε πολλα, οι περισσοτεροι ειναι από επαρχια ή εξωτερικό (και για ΑΥΤΟ έρχονται στον Αναστασακη), αλλα τη φαση των υποδοχών και το αμεσως μετα όποτε θες, ειδικά αν προκειται να ανακαλεσεις αυτο που έγραψες.
Ωραια...απολυτως δεκτη η δικαιολογια.

Μπορειτε να μας ανεβασετε, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ολοκληρωμενο περιστατικο με 50+ grafts ανα cm2; Οπως αυτο που ανεβασατε χθες;

Ενταξει, το δεχομαστε οτι πολλα περιστατικα ειναι απο επαρχια...ΕΝΑ, ομως, ΕΝΑ ΜΟΝΟ, δεν μπορει..θα το εχετε ολοκληρωμενο.

Προσωπικα δε μου λεει τιποτα ενα περιστατικο με υψηλη τοποθετηση (οπως αδιαμφισβητητα ηταν το τελευταιο που ανεβασατε). Αν αυτο δε συνδυαστει και με ενα ολοκληρωμενο αρτιο αποτελεσμα, τι να το κανουμε; Να το εχουμε ως ενα θεωρητικο πειραμα που εν τελει απετυχε στην πραξη;

Μπορειτε, επομενως, να ανεβασετε, σας παρακαλουμε, καποιο ή ακομη καλυτερα καποια, ωστε να κρινουμε εκ του αποτελεσματος;

Το θεμα, βεβαια, ειναι αν εχετε, εστω και ενα, ολοκληρωμενο.

Ελπιζω αυτη τη φορα να μη βρειτε παλι δικαιολογιες και δεν αποδεχθειτε την προκληση/παρακληση, γιατι ολοι θα καταλαβουμε τι θα σημαινει η αδυναμια να μας αποδειξετε το ολοκληρωμενο αποτελεσμα των πολλων, οπως ισχυριζεστε, περιστατικων με 50+ grafts ανα cm2.

Ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων για την ανταποκριση σας στο αιτημα μας!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tol δεν θα μπορούσες απλά μετά τις 2 πρώτες προτάσεις (που είναι και η ουσία του ποστ σου) να σταματήσεις? Τα υπόλοιπα "τι θα σημαίνει η αδυναμία" ή "να μην βρείτε πάλι δικαιολογίες" προς τι? Καύσιμη ύλη στην μηχανή του εκπροσώπου?
 

tol

Well-Known Member
Tol δεν θα μπορούσες απλά μετά τις 2 πρώτες προτάσεις (που είναι και η ουσία του ποστ σου) να σταματήσεις? Τα υπόλοιπα "τι θα σημαίνει η αδυναμία" ή "να μην βρείτε πάλι δικαιολογίες" προς τι? Καύσιμη ύλη στην μηχανή του εκπροσώπου?
Να σου εξηγησω τι ειναι τα υπολοιπα, φιλε Cvial.

Αν εμενα στις δυο πρωτες προτασεις, να εισαι βεβαιος οτι δε θα υπηρχε καμια ανταποκριση...οπως δεν υπηρξε, οταν του απεδειξα με καταγεγραμμενα σχολια στο forum οτι ελεγε ψεματα ισχυριζομενος πως ουδεποτε ο κ. Αναστασακης δεν αυτοαποκαλεσθηκε "κορυφαιος". Για αλλη μια φορα θα απεφευγε να απαντησει.

Συμπληρωνοντας το σχολιο μου...κινδυνεοντας να εκτεθω, αφου θα μπορεσει, αν εχει το υλικο, να με αποστομωσει...προκαλωντας, ουσιαστικα, την κλινικη να ανεβασει ενα/δυο ολοκληρωμενα περιστατικα των 50+ grafts, θελω να τους αναγκασω να αποδειξουν τα γραφομενα τους.

Αν το κανουν, θα εχουν αυτοι δικιο. Αν δεν το κανουν, τα συμπερασματα δικα μας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λάθος. Η καμία ανταπόκριση σημαίνει σιωπηρά και αυτόματα, με βάση την λογική, ότι δεν υπάρχουν. Τέλος επεισοδίου όλοι καταλάβαμε (έχουμε ήδη καταλάβει και αυτό δεν αποτελεί προσβολή προς την κλινική τουναντίον). Τα υπόλοιπα απλά σημαίνουν νέα επεισόδια στο μυστικό του πράσινου βάλτου. Το έχουμε δει τόσες φορές, ξέρουμε ότι δεν οδηγεί πουθενά ή μάλλον πλέον οδηγεί για κάποιους σε σύσφιξη οικογενειακών σχέσεων μακριά από τον δαίμονα του πληκτρολογίου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Για παραδειγμα τετοια στρατηγικη δεν νομιζω οτι ειναι διαθεσιμη απο την κλινικη του Αναστασακη. Δεν μιλαω για ικανοτητα γιατι δεν μπορω να γνωριζω αν μπορει να το πετυχει το παρακατω.

Αν κλειστεις στο ιατρειο σου και δεν παρακολουθεις τι κανουν οι κορυφαιοι, πως θα βελτιωθεις; Εστω να γινεις πιο ευελικτος στο πως κινεισαι. Καποιοι απο αυτους τους κορυφαιους δεν ειναι καν μελη αυτων των οργανισμων( η οπως αλλιως λεγονται) που ειναι ο Αναστασακης.

Αυτη λοιπον την γνωση μπορεις να την παρεις απο το φορουμ. Γιατι ειναι τα θελω μιας μεριδας του κοσμου. Καποιος πχ μπορει να μην επαιρνε φινα οκ, αλλος θα το εκανε εφ'ορου ζωης.

Ο Lorezo δηλαδη θα παει επιθετικα αλλα θα παει και πιο συντηρικα οπως κανει ο Αναστασακης. Αναλογα την περιπτωση. Και το πλανο του εχει βαθος χρονου. Εχει απο τα πιο παλια περιστατικα στο Youtube.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Vag25, ο κάθε επαγγελματίας έχει έναν εγωισμό πάνω στην δουλειά του. Άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Σχεδόν κανείς δεν θέλει να τον "τσαλακώνεις" δημόσια και μάλιστα ανώνυμα. Ούτε να του την βγεις όπως προσπαθούν κάποιοι να κάνουν. Άρα κάνεις την ερώτησή σου με ευγένεια και σεβασμό και μετά περιμένεις μια απάντηση. Αν η απάντηση δεν σε καλύψει σταματάς. Για δες σκληρές συνεντεύξεις δημοσιών προσώπων από δημοσιογράφους (ξένες γιατί οι περισσότερες Ελληνικές είναι παρωδία). Σκληρές ερωτήσεις (χωρίς απειλές και κούνημα δακτύλου), μια, δυο φορές αν χρειάζονται διευκρινήσεις και τέλος ακόμα και αν η απάντηση δεν ικανοποιεί ή είναι ελλιπής. Το κοινό κρίνει και αποφασίζει. Έτσι έχει νόημα ο διάλογος.
 

vag25

Well-Known Member
Σαφως. Ειχα πει απο την αρχη που ηρθε εδω ο γιατρος οτι το φορουμ μπορει να γινει οπλο του και δεν μιλαω για τη διαφημιση, αλλα για αυτο που λες. Το οφελος που μπορει να εχει απο την τριβη με το φορουμ και τον υγιη διαλογο.

Οσο βλεπουμε εμεις τον γιατρο ως εχθρο χανουμε εμεις, οσο ο γιατρος βλεπει το φορουμ ως εχθρο χανει αυτος. Αν και σε καθε περιπτωση χανουμε ολοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Vag,αυτό είναι αποτέλεσμα..μαμά μαλλί εντελώς.temples λες και δεν χάθηκαν ποτέ.
Για παραδειγμα τετοια στρατηγικη δεν νομιζω οτι ειναι διαθεσιμη απο την κλινικη του Αναστασακη. Δεν μιλαω για ικανοτητα γιατι δεν μπορω να γνωριζω αν μπορει να το πετυχει το παρακατω.

Αν κλειστεις στο ιατρειο σου και δεν παρακολουθεις τι κανουν οι κορυφαιοι, πως θα βελτιωθεις; Εστω να γινεις πιο ευελικτος στο πως κινεισαι. Καποιοι απο αυτους τους κορυφαιους δεν ειναι καν μελη αυτων των οργανισμων( η οπως αλλιως λεγονται) που ειναι ο Αναστασακης.

Αυτη λοιπον την γνωση μπορεις να την παρεις απο το φορουμ. Γιατι ειναι τα θελω μιας μεριδας του κοσμου. Καποιος πχ μπορει να μην επαιρνε φινα οκ, αλλος θα το εκανε εφ'ορου ζωης.

Ο Lorezo δηλαδη θα παει επιθετικα αλλα θα παει και πιο συντηρικα οπως κανει ο Αναστασακης. Αναλογα την περιπτωση. Και το πλανο του εχει βαθος χρονου. Εχει απο τα πιο παλια περιστατικα στο Youtube.
 

vlafo

Well-Known Member
Kαι θα πρόσθετα όχι ιδιαίτερα πολύ καλά χαρακτηριστικά,φυσιολογικά με τάση προς τα κάτω.
Τρίχα λεπτή,λόγος 2,26 και δότρια 80g.
Έτσι πρέπει να είναι ένα αποτέλεσμα με 3200g(τα 1000g τα αφαιρώ τα temples+touch up).
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στην προκειμένη περίπτωση φταίνε όλοι. Και κάποια μέλη και ο εκπρόσωπος. Όλοι όσοι ρίχνουν λάδι στην φωτά. Αυτό πλέον δεν θα είναι ανεκτό και θα ισχύσει αυτό που έγραψα χθες. Ήδη σε ένα ποστ του εκπρόσωπου σε νήμα της κλινικής του έκανα παρατήρηση και το έκανε edit.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Kαι θα πρόσθετα όχι ιδαίτερα πολύ καλά χαρακτηριστικά,φυσιολογικά με τάση προς τα κάτω.
Τρίχα λεπτή,λόγος 2,26 και δότρια 80g.
Έτσι πρέπει να είναι ένα αποτέλεσμα με 3200g(τα 1000g τα αφαιρώ τα temples+touch up).

Δεν το συζητάμε, εξαιρετικό με τα γνωστά βέβαια wet before (για να υποεκτιμηθεί το αρκετό μαλλί που υπήρχε πριν) και βγήκα από το κομμωτήριο after.
 

aeratos28

Just aeratos
@vlafo ακόμα και με αυτό το λόγο που εγώ προσωπικά μια χαρά να σου πω την αλήθεια τον βρίσκω για την α ζωνη μιλάμε ο τύπος ούτε στα 18-19 του δεν θα ήταν έτσι..έχει σκάσει φρατζα τρελή ..και ρωτάω εγώ τώρα.ειναι υπερβολή αν κάποιος ζητήσει κάτι τέτοιο?να υπάρχουν οι προϋποθέσεις βέβαια..να είναι μέχρι nw3 κτλ.δεν λέω να είσαι Βέγγος πίσω και να πας να φορτώσεις έτσι την α ζώνη .
 

vlafo

Well-Known Member
@vlafo ακόμα και με αυτό το λόγο που εγώ προσωπικά μια χαρά να σου πω την αλήθεια τον βρίσκω για την α ζωνη μιλάμε ο τύπος ούτε στα 18-19 του δεν θα ήταν έτσι..έχει σκάσει φρατζα τρελή ..και ρωτάω εγώ τώρα.ειναι υπερβολή αν κάποιος ζητήσει κάτι τέτοιο?να υπάρχουν οι προϋποθέσεις βέβαια..να είναι μέχρι nw3 κτλ.δεν λέω να είσαι Βέγγος πίσω και να πας να φορτώσεις έτσι την α ζώνη .
Μια χαρά είναι ο λόγος του δεν έχει κάτι αρνητικό, απλά η τάση είναι λίγο προς τα κάτω επειδή έχει λεπτή τρίχα που όπως ξέρεις παίζει πολύ μεγάλη σημασία.
Σου απαντάω λοιπόν,πως αυτό θα έπρεπε να είναι το φυσιολογικό και ακριβώς αυτό ζητάω και το έχω βρεί,τώρα αν θα το πάρω όπως ξέρεις είναι άλλη ιστορία.
Όταν έχεις την ηλικία μου,εντάξει μια χαρά είμαι αλλά είμαι στο άνω όριο για μμ,δότρια παρθένα,μηδενική τριχόπτωση,λόγο 2,30,πάχος τρίχας 0,052,φίνα,nw3,απόθεμα δότριας 8000g,ας έρθει κάποιος να μου πει ένα μόνο επιχείρημα να κινηθώ συντηρητικά σε μια μικρή περιοχή 60 τετραγωνικών.

Κανένα, κατηγορηματικά σου απαντάω.Μην τρελλαθούμε.

Θα προχωρήσει στο μέλλον middle και crown?so what?

Θα κάνουμε και άλλη μια και μέχρι τα γεράματα τούμπανο...

Μέχρι τα 38 έτσι ήμουνα αεράτε αλλά το κόψιμο της φίνας με πήγε πίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια χαρά είναι ο λόγος του δεν έχει κάτι αρνητικό, απλά η τάση είναι λίγο προς τα κάτω επειδή έχει λεπτή τρίχα που όπως ξέρεις παίζει πολύ μεγάλη σημασία.
Σου απαντάω λοιπόν,πως αυτό θα έπρεπε να είναι το φυσιολογικό και ακριβώς αυτό ζητάω και το έχω βρεί,τώρα αν θα το πάρω όπως ξέρεις είναι άλλη ιστορία.
Όταν έχεις την ηλικία μου,εντάξει μια χαρά είμαι αλλά είμαι στο άνω όριο για μμ,δότρια παρθένα,μηδενική τριχόπτωση,λόγο 2,30,πάχος τρίχας 0,052,φίνα,nw3,απόθεμα δότριας 8000g,ας έρθει κάποιος να μου πει ένα μόνο επιχείρημα να κινηθώ συντηρητικά σε μια μικρή περιοχή 60 τετραγωνικών.

Κανένα, κατηγορηματικά σου απαντάω.Μην τρελλαθούμε.

Θα προχωρήσει στο μέλλον middle και crown?so what?

Θα κάνουμε και άλλη μια και μέχρι τα γεράματα τούμπανο...

Μέχρι τα 38 ετσι ήμουνα αεράτε αλλά το κόψιμο της φίνας με πήγε πίσω.

H απάντηση είναι απλή. Θα πας σε έναν γιατρό που η φιλοσοφία του και ο τρόπος που αντιμετωπίζει παρόμοια περιστατικά εξυπηρετεί τις ανάγκες σου. Επίσης πρέπει να έχεις δει και πολλές δουλείες του σε παρόμοια περιστατικά γιατί ως γνωστόν άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη.
 

vlafo

Well-Known Member
H απάντηση είναι απλή. Θα πας σε έναν γιατρό που η φιλοσοφία του και ο τρόπος που αντιμετωπίζει παρόμοια περιστατικά εξυπηρετεί τις ανάγκες σου. Επίσης πρέπει να έχεις δει και πολλές δουλείες του σε παρόμοια περιστατικά γιατί ως γνωστόν άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη.
Το γιατρό ή τους γιατρούς τους έχω βρει δεν είναι μόνο ένας,η φιλοσοφία είναι απόλυτα ταυτισμένη όχι μόνο με τα θέλω μου αλλά και με την κοινή πρακτική και λογική στην περίπτωση μου με βάση τα δεδομένα μου,τώρα για τις δουλειές επίσης έχω δει αρκετές αλλά τι εννοείς πολλές?Δεν θα κάτσω να ψάξω όλα τα περιστατικά ένα μεγάλο δείγμα έχω δει.
Φαντάζομαι εννοείς όχι δια ζώσης γιατί αυτό είναι φύση αδύνατο.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Αν ένας ιατρός περιμενει να παρει κατευτυνσεις από μη-ιατρούς, εχει αποτυχει ως επιστημονας.
Πραγματι, αλλα ενας γιατρος που ασχολειται με αισθητικες επεμβασεις αποτελει τη μοναδικη εξαιρεση σε αυτο που λετε και οφειλει να λαμβανει κατευθυνσεις απο τους πελατες του. Οι πασχοντες απο αλωπεκια δεν ειναι ''ασθενεις'' στην πραγματικοτητα, αλλα ενδιαφερομενοι πελατες.
 
Μπλουζα