ΠΕΡΙ ΕΜΠΑΘΕΙΑΣ

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial, ποιος κανονας του forum παραβιαζεται ακριβως; Το οτι εισαι moderator δεν νομιζω οτι σου δινει το ελευθερο να μιλας ετσι στα μελη του forum..

Προσπαθώ ακριβώς να καταλάβω στο quote ποιο είναι το «έτσι». Ο moderator όπως κάνει κάποιος που συντονίζει μια συζήτηση έχει δικαίωμα να αφαιρεί τον λόγο ή και να αποβάλλει μέλη όταν επικρατεί αναρχία ή δημιουργούνται πηγαδάκια ή επαναλαμβάνονται διαρκώς τα ίδια πράγματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
"Έτσι η οριστική μας πλέων απόφαση είναι να μην υπάρχουν μέλη τα οποία δηλώνουν αντιπρόσωποι/εκπρόσωποι/φίλοι/συνεργάτες κάποιας εταιρίας/κλινικής ή γιατρού που κάνει μεταμοσχεύσεις μαλλιών. Φυσικά αυτό ισχύει και για κάθε είδους εταιρία, αλλά στο παρών θέμα αναφέρομαι αποκλειστικά για κλινικές μαλλιών, αφού στον συγκεκριμένο τομέα "παίζει" πολύ χρήμα και φυσικά θα πρέπει να υπάρχει κάποια αξιόπιστη αναφορά, η οποία δεν είναι άλλη από τα μέλη που έχουν επισκεφτεί και έχουν κάνει μεταμόσχευση."

και αυτο ειναι απο προχειρο ψαξιμο

Αυτός ο κανόνας είναι παλιός και έχει πλεόν αλλάξει. Είναι γνωστό εδώ και καιρό. Μην παίζουμε με τις λέξεις.
 

giamakr1

Active Member
Προσπαθώ ακριβώς να καταλάβω στο quote ποιο είναι το «έτσι». Ο moderator όπως κάνει κάποιος που συντονίζει μια συζήτηση έχει δικαίωμα να αφαιρεί τον λόγο ή και να αποβάλλει μέλη όταν επικρατεί αναρχία ή δημιουργούνται πηγαδάκια ή επαναλαμβάνονται διαρκώς τα ίδια πράγματα.
Έχετε 2 επιλογές και απευθύνομαι σε όλους. Ή μαζευόσαστε ή αποχωρείτε.
Σεβομαι την προσφορα σου ως moderator για την οποια αφιερωνεις τον πολυτιμο χρονο σου, ειλικρινα ομως εχεις εναν αυταρχισμο στον λογο σου ο οποιος ουσιαστικα δεν αφηνει τα μελη να εκφραστουν ελευθερα(παντα στα πλαισια των κανονων). Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο πανω στο θεμα για να μην κουραζω το forum.
 

vag25

Well-Known Member
"Έτσι η οριστική μας πλέων απόφαση είναι να μην υπάρχουν μέλη τα οποία δηλώνουν αντιπρόσωποι/εκπρόσωποι/φίλοι/συνεργάτες κάποιας εταιρίας/κλινικής ή γιατρού που κάνει μεταμοσχεύσεις μαλλιών. Φυσικά αυτό ισχύει και για κάθε είδους εταιρία, αλλά στο παρών θέμα αναφέρομαι αποκλειστικά για κλινικές μαλλιών, αφού στον συγκεκριμένο τομέα "παίζει" πολύ χρήμα και φυσικά θα πρέπει να υπάρχει κάποια αξιόπιστη αναφορά, η οποία δεν είναι άλλη από τα μέλη που έχουν επισκεφτεί και έχουν κάνει μεταμόσχευση."

και αυτο ειναι απο προχειρο ψαξιμο
Αυτο εχει αλλαξει φιλε μου εδω και χρονια αν παρακολουθεις το φορουμ, αλλα ο Ακης δεν εχει ασχοληθει. Κακως δεν υπαρχει ενημερωση.

Εγω σου εβαλα εναν κανονα ομως που δεν χρειαζοταν καν ψαξιμο. Ειναι δεδομενος νομιζω για καθε φορουμ στον πλανητη. Περιμενα να τον γνωριζεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο «αυταρχισμός» είναι το τελευταίο μέτρο όταν πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει. Εδώ έχει ξεφύγει προ πολλού.
 

vag25

Well-Known Member
Σεβομαι την προσφορα σου ως moderator για την οποια αφιερωνεις τον πολυτιμο χρονο σου, ειλικρινα ομως εχεις εναν αυταρχισμο στον λογο σου ο οποιος ουσιαστικα δεν αφηνει τα μελη να εκφραστουν ελευθερα(παντα στα πλαισια των κανονων). Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο πανω στο θεμα για να μην κουραζω το forum.

Κανονιστε να φυγει και ο CVIAL, που τρεχει μονος του το φορουμ και ισα ισα κανει το αναποδο απο αυτο που λες. Ηθελα να ξερα παρακολουθεις το φορουμ ολα αυτα τα χρονια που εισαι γραμμενος και εβγαλες αυτο το συμπερασμα;

Ο ανθρωπος εχει αγανακτησει. Το δικαιο ειναι να τον κρινουμε για την συνολικη παρουσια του, οι οποια δειχνει ακριβως την διαθεση του να αφηνει ελευθερα να ακουγονται ολες οι αποψεις.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ τι έκανα πάλι cvial?αφού έχω χαλαρώσει και με τον εκπρόσωπο τα λέμε τώρα.χαχαχαχα..ηταν περίεργος να ακούσει τι θα απαντήσω και δεν τον ειρωνεύτηκα ούτε εγώ ούτε αυτός..η για καλό είπες ότι είπες πριν.?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όντως έχω αγανακτήσει. Δεν καταλαβαίνω και δεν μπορώ την εμμονή. Γιατί χρειάζεται να επαναλαμβάνει κάποιος την άποψη του 1000 φορές σε όλα τα νήματα διαρκώς; Το ίδιο ισχύει και για τον αντιπρόσωπο. Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τα πτυχία και τα βιογραφικά. Αυτό το γαϊτανάκι πρέπει να κοπεί
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ τι έκανα πάλι cvial?αφού έχω χαλαρώσει και με τον εκπρόσωπο τα λέμε τώρα.χαχαχαχα..ηταν περίεργος να ακούσει τι θα απαντήσω και δεν τον ειρωνεύτηκα ούτε εγώ ούτε αυτός..η για καλό είπες ότι είπες πριν.?

Και εσύ Βρουτε; Εδώ σε έχρισα υπόδειγμα ευγένειας.
 

aeratos28

Just aeratos
Α έλα ρε συ αυτό δεν το πολυκαταλαβα για αυτό ρώτησα.αχχαχααχα.να ξέρεις για το γενικό καλό στο φόρουμ έριξα τόνους όσο και αν φαίνεται απίστευτο..μου αρέσουν οι βαβουρες το ξέρετε ,αλλά μην χαλάσει και το φόρουμ για αυτές.μεγαλωσα και εγώ cvial,ωρίμασα..έπηξε το μυαλό μου που έλεγε και ο Ζήκος στον μπακαλόγατο και να με..φτυχιουχος μεταμοσχευσεων και συζητήσιμος.χαχαχαχαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχχαχαχα
Και εσύ Βρουτε; Εδώ σε έχρισα υπόδειγμα ευγένειας.
 

spi

Well-Known Member
Αυτό το φόρουμ είναι ο μοναδικός μοχλός πίεσης προς τις κλινικές για αποτελέσματα, τιμές και για να μην πιάνεται κάποιος κορόιδο. Ας το κρατήσουμε λοιπόν γιατί πάλι θα αλωνιζουν οι κλινικές εις βάρος των ανθρώπων που ψάχνουν μια ελπίδα να σώσουν ότι σώζεται. Χρειάζεται μια ανακωχή από όλους. Και τους μεν (μέλη) και τους δε (εκπροσώπους κλινικών επισήμων και μη).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Α έλα ρε συ αυτό δεν το πολυκαταλαβα για αυτό ρώτησα.αχχαχααχα.να ξέρεις για το γενικό καλό στο φόρουμ έριξα τόνους όσο και αν φαίνεται απίστευτο..μου αρέσουν οι βαβουρες το ξέρετε ,αλλά μην χαλάσει και το φόρουμ για αυτές.μεγαλωσα και εγώ cvial,ωρίμασα..έπηξε το μυαλό μου που έλεγε και ο Ζήκος στον μπακαλόγατο και να με..φτυχιουχος μεταμοσχευσεων και συζητήσιμος.χαχαχαχαχαχχααχχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Ξέρεις ότι σε έχω μπαναρει αρκετές φορές. Εδώ λοιπόν που για τον «παλιό» αεράτο ήταν πεδίο δόξης λαμπρό επέδειξες τεράστια αυτοσυγκράτηση. Χωρίς να χαριστείς σε κανέναν (κλινική), έκανες την κριτική σου εκεί ακριβώς που έπρεπε (κέντρο) και δεν έδωσες το δικαίωμα για να αρχίσουμε πάλι με τα πτυχία και τις περγαμηνές.

Για μένα αυτό είναι το ζητούμενο. Ποτέ δεν είπα να μην κανει κανείς κριτική στην κλινική. Τουναντίον, η κριτική πρέπει να γίνεται αλλά με τέτοιο τρόπο που να οδηγεί και τον άλλο (ακόμα και αν δεν θέλει) στην ουσία της υπόθεσης και όχι να φεύγει η μπάλα στην εξέδρα όπως γίνεται εδώ. Όταν η κριτική είναι έξυπνη και καλά τεκμηριωμένη όχι μόνο είναι ουσιαστική και βοηθά τα υπόλοιπα μέλη αλλά πολλές φορές μπορεί να βοηθήσει και την κλινική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα στην τεκμηριωμένη κριτική και τα συμπεράσματα που βγαίνουν να είναι σημαντικά.
Και οι εμμονές και εμένα με εκνευρίζουν,μετά από ένα σημείο είναι διαλυτικές.
Πρέπει να μένουν αναπάντητα ερωτήματα όμως?
Και εξηγούμαι:
Το περιστατικό που ανέβηκε για τη χερλάιν και δεν σχολίασα,δε χρειάζεται να το αναλύσω,είναι ένα πραγματικό περιστατικό 50>g και η δουλειά που έγινε,είναι πολύ καλή δε χωράει αμφιβολία.Και τέτοιες δουλειές είναι καλοδεχούμενες.Και τέτοιες θέλουμε να βλέπουμε.

Έθεσε ο αεράτος ένα πολύ εύστοχο σχόλιο για αλλά αποτελέσματα τέτοια αν υπάρχουν.
Ξέρουμε ότι δεν υπάρχουνε και είναι το πρώτο.Το γνωρίζουμε μην κρυβόμαστε.
Αυτό τόνιζα και έλεγα τόσο καιρό.Ισως έκανα και καλό με την πίεση θεωρώ.

Ένα μέλος που θα ρωτήσει να δει τέτοιες δουλειές δεν πρέπει να ξέρει την αλήθεια αν υπάρχουν άλλες?Να ψάξει να δει?
Γιατί απαντήθηκε ότι είναι αβάσιμα αυτά δεν ισχύουν.

Και ο αεράτος δεν επέμεινε το άφησε.
Θα μου πεις τα συμπεράσματα βγήκαν.

Εκείνο που θέλω να πω είναι ότι δεν μου αρέσει να μένουν αναπάντητα ερωτηματικά σε οτιδήποτε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ακριβώς, τα συμπεράσματα βγήκαν για αυτό και έδωσα τα εύσημα στον Αερατο γιατί και έθεσε ένα καίριο ερώτημα αλλά ήξερε και που να σταματήσει. Αυτή είναι και η ουσία. Δεν το πας παρακάτω και δεν χρειάζεται γιατί μετά αρχίζει ο άλλος να μπαίνει σε «αμυντική» στάση και πλέον ξεφεύγεις από την ουσία. Πολλές φορές σε μια συζήτηση πρέπει να ξέρεις που να βάζεις άνω τέλεια. Εκείνο είναι το μυστικό.

Και εγώ έγραψα για τα temples και πόσταρα τις φωτό του Panos. Επι της ουσίας απάντηση δεν πήρα αλλά δεν άρχισα και να φωνάζω γιατί δεν μου απαντάτε, κρύβεστε,σεντόνια, κλπ. Δεν υπάρχει λόγος. Κάποιος που διαβάζει το νήμα βλέπει τον δίαλογο και βγάζει το συμπέρασμα του ενώ διατηρείται και ένα ήρεμο κλίμα. Αυτό είναι το ζητούμενο.
 

vag25

Well-Known Member
Έθεσε ο αεράτος ένα πολύ εύστοχο σχόλιο για αλλά αποτελέσματα τέτοια αν υπάρχουν.
Ξέρουμε ότι δεν υπάρχουνε και είναι το πρώτο.Το γνωρίζουμε μην κρυβόμαστε.
Αυτό τόνιζα και έλεγα τόσο καιρό.Ισως έκανα και καλό με την πίεση θεωρώ.

Eνα λαθος που ισως κανει η κλινικη ειναι οτι υποτιμα το ποσα πραγματα μπορει να παρει απο το φορουμ για να βελτιωθει. Το φορουμ προσφερει μια οπτικη γωνια διαθεσιμη που δεν μπορεις να την εχεις αν ''κλειστεις'' στο ιατρειο σου. Αν και νομιζω οτι στο βαθος δεν το υποτιμα πλεον.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Eνα λαθος που ισως κανει η κλινικη ειναι οτι υποτιμα το ποσα πραγματα μπορει να παρει απο το φορουμ για να βελτιωθει. Το φορουμ προσφερει μια οπτικη γωνια διαθεσιμη που δεν μπορεις να την εχεις αν ''κλειστεις'' στο ιατρειο σου. Αν και νομιζω οτι στο βαθος δεν το υποτιμα πλεον.
Μα έχει οφεληθει ήδη από το φόρουμ με την πίεση που ασκείται...η απόδειξη είναι τις τελευταίες 2 μέρες με τα περιστατικά που ποσταρουν και τον τρόπο .....ο Αναστασάκης έκανε δουλειά που δεν έχει ξανά κάνει ποτέ παρόμοια κ βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι ξεπέρασε τον εαυτό του....καλό του καναμε και θα του κάνουμε...φυσικά όλα αυτά δεν θα τα παραδεχτούν ποτέ και όχι μόνο αλλά αντιθέτως μας απαξιώνει και από πάνω που βρίσκουν και βήμα για τσάμπα διαφήμιση και πελάτες....
 
  • Like
Reactions: spi

Harris_G

Well-Known Member
Μα δε καταλαβαινουν οτι εμεις ΘΕΛΟΥΜΕ να πανε μπροστα και αυτος και ο Τυρκαλας και υπολοιποι. Να μη τραβιομαστε εξωτερικο για επεμβαση. Ωραιο το εξωτερικο για αναψυχη οχι για μια τετοια ταλαιπωρια...
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Eνα λαθος που ισως κανει η κλινικη ειναι οτι υποτιμα το ποσα πραγματα μπορει να παρει απο το φορουμ για να βελτιωθει. Το φορουμ προσφερει μια οπτικη γωνια διαθεσιμη που δεν μπορεις να την εχεις αν ''κλειστεις'' στο ιατρειο σου. Αν και νομιζω οτι στο βαθος δεν το υποτιμα πλεον.

Δεν θελω να διαφωνησω μαζι σου και ειναι ακριβως το ιδιο σαν να θεωρεις ότι ένας πυγμαχος θα βελτιωθει σε επιδοσεις επειδη θα ακούει το κοινό από κάτω που του λεει τι να κανει. Ενα κοινο που εχει δει πολλους αγωνες και δεν έχει μπει σε ρινγκ ποτε.
Ίσως πρεπει να δει κανεις τα πραγματα λιγο πιο ρεαλιστικα....
Αν ένας ιατρός περιμενει να παρει κατευτυνσεις από μη-ιατρούς, εχει αποτυχει ως επιστημονας.
Συγνωμη, αλλα το γνωριζω αυτο από τον δικο μου κλάδο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μα έχει οφεληθει ήδη από το φόρουμ με την πίεση που ασκείται...η απόδειξη είναι τις τελευταίες 2 μέρες με τα περιστατικά που ποσταρουν και τον τρόπο .....ο Αναστασάκης έκανε δουλειά που δεν έχει ξανά κάνει ποτέ παρόμοια κ βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι ξεπέρασε τον εαυτό του....καλό του καναμε και θα του κάνουμε...φυσικά όλα αυτά δεν θα τα παραδεχτούν ποτέ και όχι μόνο αλλά αντιθέτως μας απαξιώνει και από πάνω που βρίσκουν και βήμα για τσάμπα διαφήμιση και πελάτες....

Μπορω να σου ανεβασω δεκάδες περιστατικά σαν αυτο αν απάσα στιγμη.
Δεν έχω το μετα σε πολλα, οι περισσοτεροι ειναι από επαρχια ή εξωτερικό (και για ΑΥΤΟ έρχονται στον Αναστασακη), αλλα τη φαση των υποδοχών και το αμεσως μετα όποτε θες, ειδικά αν προκειται να ανακαλεσεις αυτο που έγραψες.
Αν ειδες τι έγραψα στο ποστ εκεινο, ο Αναστασακης δεν ηθελε να σας το ποσταρω.
Πάλι βγαινει σωστός ρε γμτ....
Τωρα εσυ νομιζεις ότι ..."ξεπερασε τον εαυτο του" για να αποδειξει στο ...φορουμ οτι ...αξιζει....
Όχι, δεν έγινε κατι τετοιο.

ΔΕΝ παιρνει αποφασεις για το κεφάλι ΑΣΘΕΝΩΝ ΤΟΥ ο Αναστασακης για να αποδειξει κατι στο φορουμ.
Να ήθελε να επντυπωσιασει επωνυμους, αξιόλογους συναδελφους του, να το καταλαβαινα (αν και μεταξυ τους οι ιατροι εχω δει οτι δεν κανουν κοντρες, καθε άλλο!)
Να εντυπωσιασει το φορουμ, μηπως ειναι λιγο τραβηγμενο?????
Τι λες?:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν θελω να διαφωνησω μαζι σου και ειναι ακριβως το ιδιο σαν να θεωρεις ότι ένας πυγμαχος θα βελτιωθει σε επιδοσεις επειδη θα ακούει το κοινό από κάτω που του λεει τι να κανει. Ενα κοινο που εχει δει πολλους αγωνες και δεν έχει μπει σε πινγκ ποτε.
Ίσως πρεπει να δει κανεις τα πραγματα λιγο πιο ρεαλιστικα....
Αν ένας ιατρός περιμενει να παρει κατευτυνσεις από μη-ιατρούς, εχει αποτυχει ως επιστημονας.
Συγνωμη, αλλα το γνωριζω αυτο από τον δικο μου κλάδο.

Δεν είναι έτσι. Το παράδειγμα με τον πυγμάχο είναι αδόκιμο. Δεν μιλάμε για επιδόσεις αλλά για το τι χρειάζεται η αγορά (ή ένα κομμάτι αυτής). Αυτό προσφέρει το φόρουμ. Προφανώς αν αυτό που χρειάζεται η αγορά δεν συνάδει με τα πιστεύω της κλινικής και του γιατρού τα απορρίπτει και συνεχίζει αυτό που κάνει. Όπως και να έχει όμως σε όλα τα επαγγέλματα που πωλούν ένα προϊόν ή μια υπηρεσία η επαφή με το αγοραστικό τους κοινό (ή ένα δυναμικό υποσύνολο του) είναι πολύ χρήσιμη. Αυτό λέμε.
 
Μπλουζα