ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ, ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
η τεχνητή ανοσία είναι ανώτερη της φυσικής και άλλες απίστευτες μπούρδες. Είναι λογικό λοιπόν μερίδα του πληθυσμού να πιστεύει ότι το εμβόλιο αποτελεί μέγιστο κίνδυνο.

Μα αν πιστευεις και εσυ στην ''μπουρδα'' οτι η φυσικη ανοσια ειναι ανωτερη προφανως και εχεις πεισθει οτι οι πολιτικοι λενε βλακειες και διχαζουν τον κοσμο.

Ο κοσμος εχει διχαστει γιατι ακουει 2-3 μπουρδολογους ''επιστημονες'' καθε χώρας (αγνοωντας τους χιλιαδες κανονικους) και πιστευει οτι οι πολιτικοι κατι του κρυβουν. Μονη της διχαστηκε αυτη η μεριδα του κοσμου γιατι εμπιστευεται την εξαιρεση και οχι την σουμα των ερευνων. Εμπιστευεται τους 2-3 ναρκισσιστες ''επιστημονες'' που εγιναν δημοφιλεις μεσα απο αυτη τη κατασταση, οντας εξω απο τον χορο, και εχουν γινει η σημαια των ψεκασμενων.
 
  • Like
Reactions: tol

KLEOS

Active Member
Μα αν πιστευεις και εσυ στην ''μπουρδα'' οτι η φυσικη ανοσια ειναι ανωτερη προφανως και εχεις πεισθει οτι οι πολιτικοι λενε βλακειες και διχαζουν τον κοσμο.

Ο κοσμος εχει διχαστει γιατι ακουει 2-3 μπουρδολογους ''επιστημονες'' καθε χώρας (αγνοωντας τους χιλιαδες κανονικους) και πιστευει οτι οι πολιτικοι κατι του κρυβουν. Μονη της διχαστηκε αυτη η μεριδα του κοσμου γιατι εμπιστευεται την εξαιρεση και οχι την σουμα των ερευνων. Εμπιστευεται τους 2-3 ναρκισσιστες ''επιστημονες'' που εγιναν δημοφιλεις μεσα απο αυτη τη κατασταση, οντας εξω απο τον χορο, και εχουν γινει η σημαια των ψεκασμενων.
Αν παρακολούθησες το νήμα πιο πριν υπάρχουν δημοσιεύσεις που υποστηρίζουν και τις δύο απόψεις. Τώρα εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η φυσική ανοσία είναι ανώτερη. Το επιχειρημά μου είναι ότι εμπλέκονται πολλοί μηχανισμοί τους οποίους πιθανολογώ ότι δεν έχουμε ανιχνεύσει πλήρως. Στο συγκεκριμένο θέμα ίσως σφάλλω. Όμως από επίσημα χείλη ακούστηκαν πολλά άλλα απίθανα. Τώρα για τον κόσμο, εμπιστεύεται ναρκισσιστές και διάφορους άλλους για πληθώρα λόγων. Ανάμεσα σε αυτούς και ιδιαίτερα ισχυρός είναι η ανικανότητα επίσημων αρχών και θεσμών να τους υπηρετήσει σωστά. Δεν διχάστηκε ακριβώς μόνoς του. Αυτή είναι η αποψή μου.
 

vag25

Well-Known Member
Γενικα δημοσιευσεις υπαρχουν. Αλλα σκεψου οτι την σουμα την κανει ο WHO για εμας και βγαινει ενα συγκεκριμενο αποτελεσμα. Αφηνει εξω τις πιο αδυναμες, κραταει τι λενε οι περισσοτερες και τις πιο καλες κ.α.

Γενικα νιωθω οτι σε αυτη την πανδημια λειτουργουμε αρκετα παραλογα.

Ειναι σαν οταν θελουμε να μπουμε σε αεροπλανο να καθομαστε να ξεψαχνιζουμε απο την αρχη πως λειτουργουν οι μηχανες, τι προσφερει το καυσιμο σε ολο αυτο. Τα ειδικα τζαμια γιατι μπηκαν. Την αεροδυναμικη κτλ.
Και να κανουμε μια συζητηση αμφισβητησης μιας πορειας εξελιξης απο τους αδελφους Ραιτ μεχρι σημερα. Επισης να κατηγορουμε τις αεροπορικες εταιριες οτι ολο αυτο γινεται για το κερδος και για αυτο υπαρχουν τοσα αεροπλανα κτλ.

Οχι απλα μπαινεις και πετας :p

Καπως ετσι και η επιστημη της ιατρικης λοιμωξιολογιας, βιολογιας εχει τις απαντησεις για εμας. Κανεις το εμβολιο και αυτο ηταν.

Τωρα ολοι ειμαστε γιατροι και νομιζουμε οτι ξερουμε. Δεν παει για σενα αυτο φιλε kleos. Γενικα μιλαω.

ΥΓ. Γενικα θα συμφωνησω οτι δεν εχει γινει καλη δουλεια στην ενημερωση. Το εχω ξαναπει αλλωστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Τώρα εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η φυσική ανοσία είναι ανώτερη.

Aν εχει βγει στην σουμα απο who οτι ισχυει αυτο, θα το αποδεχτω την ιδια στιγμη.

Αυτο που λεω ειναι αν εμεις επιλεκτικα πιανουμε την μια ερευνα ο αλλος την αλλη κτλ δεν θα βγαλουμε ακρη. Γιατι δεν ξερουμε να το κανουμε αυτο οπως αυτοι που ειναι η δουλεια τους να το κανουν.

Γνωριζεις φανταζομαι ποσες ερευνες υπαρχουν για μασαζ, δεντρολιβανο κτλ που σου επαναφερουν τα μαλλια. Τελικα τι απο αυτα επικρατησε και δουλεψε σε βαθος χρονου. Και στο λεει καποιος που εδινε σημασια σε αυτες τις ερευνες πριν μια 10ετια.

Χρειαζεται να καταλαβαινουμε μεχρι που ειμαστε ικανοι να ξερουμε.
 

KLEOS

Active Member
Aν εχει βγει στην σουμα απο who οτι ισχυει αυτο, θα το αποδεχτω την ιδια στιγμη.

Αυτο που λεω ειναι αν εμεις επιλεκτικα πιανουμε την μια ερευνα ο αλλος την αλλη κτλ δεν θα βγαλουμε ακρη. Γιατι δεν ξερουμε να το κανουμε αυτο οπως αυτοι που ειναι η δουλεια τους να το κανουν.

Γνωριζεις φανταζομαι ποσες ερευνες υπαρχουν για μασαζ, δεντρολιβανο κτλ που σου επαναφερουν τα μαλλια. Τελικα τι απο αυτα επικρατησε και δουλεψε σε βαθος χρονου. Και στο λεει καποιος που εδινε σημασια σε αυτες τις ερευνες πριν μια 10ετια.

Χρειαζεται να καταλαβαινουμε μεχρι που ειμαστε ικανοι να ξερουμε.
Δεν διαφωνώ σε αρκετά, σε αυτό που έχω ένσταση είναι ότι έστω και όταν κατανοούμε μερικώς κάποια πράγματα να μην ερευνούμε και να μην προσπαθούμε να σχηματίζουμε την δική μας άποψη αν εννοείς κάτι τέτοιο. Απλά πρέπει να είμαστε έτοιμοι να παραδεχτούμε τις ατοπίες και τα σφάλματα που μπορεί να υποπέσουμε. Άλλωστε πρόκειται για μια δυναμική διεργασία.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλοι μου γιατροί, έγκριτοι και πολλοί μου είπαν πως σε 30 χρόνια από τώρα οι ιστορικοί του μέλλοντος θα διαβάζουν τα πεπραγμένα της πανδημίας και θα γελάνε με τους αρνητές και το πως το χειριστήκαμε.
 

obi one

Active Member
Μας λέει ασπόνδυλους ο ψέκας…… χαχαχαχαχα το ότι έχεις πτυχία τι σημαίνει ότι είσαι και νοήμων;;;;; Το πτυχίο είναι μια ένδειξη ότι μπορεί να είσαι νοήμων, οι απόψεις σου όμως δείχνουν το αντίθετο.
έχω γνωρίσει πτυχιούχους ηλιθιους στην ζωή μου....αν κάτσω κ τους ανακαλεσω θα χάσω το μέτρημα...
 

obi one

Active Member
Τα πτυχία μου δεν τα ανέφερα για μόστρα αλλά επειδή ένα μέλος είπε ότι στα πανεπιστήμια το 92% είναι εμβολιασμενοι. Το αν έχω μόρφωση και κριτική σκέψη άσε να το ξέρω καλύτερα εγώ. Η άποψη σου και οι προσβολές σου κατά την διάρκεια του νήματος σε κάνει ασοβαρο και κακό συνομιλητή. Και επειδή σε έχω δει και σε άλλα νήματα κατά καιρούς, καταλαβαίνω ότι έχεις πολλά κόμπλεξ.
φίλε, δεν θα πω αν έχεις δίκιο ή όχι σε ότι λες, απλά ήθελα να σου πω ότι ο Tol είναι ένα από τα πλέον αξιοσέβαστα μέλη με μόρφωση, κύρος κ το πιο σημαντικό παιδεία. Ακόμα κ όταν διαφωνεί με κάποιον, ο τρόπος του είναι τέτοιος που δημιουργεί αίσθημα φιλίας κ συμπαθειας. Νομίζω ότι κάνεις μεγάλο λάθος...Ευγενικά κ με σεβασμό πάντα μιλάω..
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

έχω γνωρίσει πτυχιούχους ηλιθιους στην ζωή μου....αν κάτσω κ τους ανακαλεσω θα χάσω το μέτρημα...

Με την μαζικοποίηση της εκπαίδευσης, το πτυχίο γίνεται όλο και πιο αναξιόπιστο κριτήριο μόρφωσης και νοημοσύνης, ιδίως όταν προέρχεται από πανεπιστήμια της πλάκας. Το πολύ πολύ κάποιος να είναι καλός στην δουλειά του, και αν.

Αφού το θέμα μας είναι η πανδημία, μου έκανε εντύπωση πόσοι πτυχιούχοι πανικοβλήθηκαν από το 2020 λες και θα ερχόταν η συντέλεια του κόσμου. Κλασικό σύνθημα «μπορεί να πεθάνουμε» και ότι δήθεν ορθώς καταρράκωσαν κάθε έννοια ελευθερίας και αξιοπρέπειας με τα sms και άλλες αυθαιρεσίες των κυβερνήσεων. Καμία προσπάθεια αξιολόγησης της στατιστικής που ήταν ήδη γνωστή. Αν είσαι κάτω των 50 και υγιής είναι μία γρίπη (αυτό ισχύει σε μεγάλο δείγμα και δεν επιχείρημα ότι «άκουσα ότι κάποιοι εικοσάρηδες πέθαναν). Απ’ τα 60 και μετά οι πιθανότητες αρχίζουν και γίνονται σοβαρές μέχρι το 15% θνησιμότητα για πιο μεγάλες ηλικίες. Προφανώς αυτές οι πιθανότητες θα μειώνονται όσο οι «ειδικοί» καταλαβαίνουν καλύτερα την πάθηση και θα προτείνουν πιο κατάλληλες θεραπείες. Τα πτυχία δεν βοήθησαν στην λογική αντιμετώπιση της κατάστασης ακόμα και από τους δήθεν ειδικούς

Πέραν της στατιστικής εγώ δίνω έμφαση στο πολιτικό ζήτημα. Όποιος θέλει να κάνει το εμβόλιο ας το κάνει. Όποιος δεν θέλει, να μην το κάνει. Χωρίς ρατσισμό και nazi pass.
 
Φίλοι μου γιατροί, έγκριτοι και πολλοί μου είπαν πως σε 30 χρόνια από τώρα οι ιστορικοί του μέλλοντος θα διαβάζουν τα πεπραγμένα της πανδημίας και θα γελάνε με τους αρνητές και το πως το χειριστήκαμε.

Το μέλλον θα δείξει αν αυτό που ζούμε είναι μια βραχύχρονη φασιστική παρένθεση ή μία δυναμική προς την πλήρη υποδούλωση του ανθρώπου. Το θεωρώ πιο πολύπλοκο από ανοησίες τύπου τσιπάκια στο εμβόλιο.
 

obi one

Active Member
Με την μαζικοποίηση της εκπαίδευσης, το πτυχίο γίνεται όλο και πιο αναξιόπιστο κριτήριο μόρφωσης και νοημοσύνης, ιδίως όταν προέρχεται από πανεπιστήμια της πλάκας. Το πολύ πολύ κάποιος να είναι καλός στην δουλειά του, και αν.

Αφού το θέμα μας είναι η πανδημία, μου έκανε εντύπωση πόσοι πτυχιούχοι πανικοβλήθηκαν από το 2020 λες και θα ερχόταν η συντέλεια του κόσμου. Κλασικό σύνθημα «μπορεί να πεθάνουμε» και ότι δήθεν ορθώς καταρράκωσαν κάθε έννοια ελευθερίας και αξιοπρέπειας με τα sms και άλλες αυθαιρεσίες των κυβερνήσεων. Καμία προσπάθεια αξιολόγησης της στατιστικής που ήταν ήδη γνωστή. Αν είσαι κάτω των 50 και υγιής είναι μία γρίπη (αυτό ισχύει σε μεγάλο δείγμα και δεν επιχείρημα ότι «άκουσα ότι κάποιοι εικοσάρηδες πέθαναν). Απ’ τα 60 και μετά οι πιθανότητες αρχίζουν και γίνονται σοβαρές μέχρι το 15% θνησιμότητα για πιο μεγάλες ηλικίες. Προφανώς αυτές οι πιθανότητες θα μειώνονται όσο οι «ειδικοί» καταλαβαίνουν καλύτερα την πάθηση και θα προτείνουν πιο κατάλληλες θεραπείες. Τα πτυχία δεν βοήθησαν στην λογική αντιμετώπιση της κατάστασης ακόμα και από τους δήθεν ειδικούς

Πέραν της στατιστικής εγώ δίνω έμφαση στο πολιτικό ζήτημα. Όποιος θέλει να κάνει το εμβόλιο ας το κάνει. Όποιος δεν θέλει, να μην το κάνει. Χωρίς ρατσισμό και nazi pass.
κάθε άποψη τεκμηριωμένη με στοιχεία, είναι σεβαστή,,,κ εγώ είμαι ενάντια σε κάθε είδους υποχρεωτικοτητα , προσωπικα έκανα τα εμβόλια γιατί θεωρώ ότι παρέχουν προστασία με ελάχιστο δυνατό ρίσκο...
 
Μπλουζα