Ο RAHAL ΚΑΙ ΤΟ ROBOT

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pavlos

Member
χαχαχαχχαχαχαχ!!!!!!!!!!!Που σαι ρε !!!!!!!!!!!
Θα πω στον Hasson να μην σου κανει γιατι τοσα χρονια σου ζηταω να μου δωσεις μια τουφιτσα και δεν μου δινεις τις θελεις για σενα!!!!
Τι να την κανεις την μεταμοσχευση εσυ τελειωσες , σε 20 χρονια μπορει!!!!
Το μονο προβλημα σου ειναι οι ασπρες τριχες , ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος!!!!
Ολα καλα???


Φανταζεσαι να βγαλει ο Hasson στο site την κλωνοποιηση τριχων την αλλη εβδομαδα???!!!!
χαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχα
 
Είναι αυτα τα κλασσικά που ειχαν αναφερθει σε ενα παλιο θρεντ με τιτλο 'ηρθαν τα ρομποτακια' απο το κοσ νομίζω και με ποσοστο επιβιωσης των γκραφτ 98%?
 

tak7

New Member
ρε παιδια τι παιζει με αυτο το ρομποτ δεν καταλαβα τι προσφερει?και μονο ο ραχαλ το εχει..το κοστος το ξερουμε πανω κατω?
 

kos1987

New Member
Κοιτα εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3190-post-59369.html#pid59369
Απ'οτι θυμαμαι χρεωνουν εξτρα οι "Γιατροι" που το χρησιμοποιουν 1$/graft.
Εδω ειναι οι πρωτοι που αρχισαν να το χρησιμοποιουν.
http://californiahairsurgeon.com/services/robotic-hair-transplant/
http://www.bernsteinmedical.com/
 

Flosk

Well-Known Member
Ο rahal χρεώνει 4 δολλαρια το graft μέχρι τα 2500 grafts και μετα με 3 δολλαρια..η δουλεια του φαίνεται κορυφαία αλλα αν ισχύσει και το 1 ευρω επιπλέον για το ρομποτακι μάλλον ξεφεύγει πολυ το πράμα ειδικά για μας που έχουμε και τρέλα αεροπορικά..
 

Adriano

Well-Known Member
Ο Rahal για μένα βάσει αποτελεσμάτων είναι μακράν ο καλύτερος στο χώρο της μεταμόσχευσης.Δεν νομίζω ότι θα παίξει την φήμη του αφήνωντας τις μεταμοσχεύσεις στα ρομποτάκια.Πιο πολύ για διαφημιστικό κόλπο μου κάνει η όλη ιστορία.
 

LOK

Member
Καλή η σκέψη σου Adriano, αλλα αν κάποιος πάει για fue με robot στον Rahal, δε νομίζω να του πεί ο Rahal οτι "έχω το robot για διαφημιστικούς λόγους,κάτσε να σου βγάλω τα grafts με το χέρι..." Θα χάσει περισσότερη πελατεία έτσι...

Αντιθέτος αν σου εγγυηθεί οτι με το robot θα έχεις 98% ποσοστό επιβίωσης, χωρίς φαινόμενα kinky (σγουρά μαλλιά), και με κορυφαία hairline που είναι πολύ καλός σε αυτό, τότε πλέον θα αγγίζει το τέλειο αποτέλεσμα... Έτσι πιστεύω...
 

pavlos

Member
Παίδες δεν θελω να σας στεναχωρησω αλλα ο Rahal στην FUE χρεώνει περίπου 7 euro /Graft δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι απο πέρσι.
Adriano δεν νομίζω να πήρε τόσα λεφτά μηχάνημα για διαφήμιση. Θα το δοκιμάσει σε αυτόν και από εκεί και πέρα ανάλογα και με το αποτέλεσμα θα το χρησιμοποιεί μόνιμα .
Εσείς που ενδιαφέρεστε για μεταμόσχευση κάντε έναν κόπο να ζητήσετε κοστολόγιο από rahal για FUE με το ρομποτ .
Εγώ πιστεύω οι τιμές θα πέσουν κατακόρυφα
Απ ότι είδα στο site του εχει ανοίξει 500 υποκαταστήματα εάν το κανει όπως ο Armani χεσε μεσα, επισης ο Rahal δίνει εμφαση στην Hairline αυτό που δεν μου αρεσε στα Blog του
Είναι αυτοί που έχουν κάνει μεταμόσχευση και το τοπικ τους το χρησιμοποιούν , εχει ριξει πολύ βαρος στην διαφήμιση.
Το robot θα το χρησιμοποιεί για την εξαγωγή των μοσχευμάτων μιας που εχει πολυ μεγαλύτερο βαθμό επιτυχίας απ ότι με το χερι , τελος καπου ειχα διαβασει ότι το ρομποτ
Αυτό βοηθάει στην συμμετρική εξαγωγή των graft από την δότρια και ετσι ακόμα και μετά από πολλές επεμβάσεις η δοτρια παραμένει σε καλή κατάσταση.
Η strip σαν μέθοδος είναι απαρχαιωμένη εγώ πιστεύω η FUE θα γίνει πλέον η βασική μέθοδος μεταμόσχευσης και σε ιδιαίτερες περιπτώσεις θα χρησιμοποιείτε η stip.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Γνωστος Ελληνας γιατρος παντως....ισχυριζεται οτι το μηχανημα αυτο,το εχει και στο μονο που χρησιμευει ειναι να ακουμπαει πανω το φραπε του.
 

Flosk

Well-Known Member
Ισως να μην βρισκει και αλλο τροπο να το αξιοποιησει ο ιδιος..


Ααα, πες μας ρε Μικε και τα αρχικα του γιατρου.Ετσι για να ξερουμε και ποιος λεει τι..Δηλαδη ο Χασονας και ο Ραχαλ το πηραν το ρομποτ για να ακουμπανε το φραπεδακι τους?
 
Μήπως λέμε για διαφορετικό πραγμα ρε παιδια?Στο παλιο θρεντ που είχε ανοιχτεί θυμαμαι οτι μια γιατρος στο βιντεάκι παρουσιασης έλεγε οτι θα ναι στην αγορα 2015-16.Οκ, ο ΡΑΧΑΛ Το πήρε απ τους πρωτους(ακόμα ίσως κ αν δεν εχει παρει αδεια σε όλες τις χωρες) γιατι ειναι ο Ραχαλ. Ο δικος μας το εχει παρει ηδη κ εχει αποφανθει οτι ειναι για τραπεζακι καφε? μου θυμίζε λίγο ανέκδοτο με το τσακ νορις. απο την άλλη θύμαμαι μια συζητηση για Τουρκικες κλνικες που χρησιμοποιούσαν κατι micromotor fue(αν θυμαμαι καλά) και όντωα δεν ακουγονταν καλα πραγματα. Μήπως Μικέ, ο γιατρος που λες χρησιμοποιεί αυτα?
 

pavlos

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Γνωστος Ελληνας γιατρος παντως....ισχυριζεται οτι το μηχανημα αυτο,το εχει και στο μονο που χρησιμευει ειναι να ακουμπαει πανω το φραπε του.

Καλα πες του κατουρα λιγο! Επρεπε να πεις γνωστος Ελληνας μα...ας


sanmartean15 είπε:
Μήπως λέμε για διαφορετικό πραγμα ρε παιδια?Στο παλιο θρεντ που είχε ανοιχτεί θυμαμαι οτι μια γιατρος στο βιντεάκι παρουσιασης έλεγε οτι θα ναι στην αγορα 2015-16.Οκ, ο ΡΑΧΑΛ Το πήρε απ τους πρωτους(ακόμα ίσως κ αν δεν εχει παρει αδεια σε όλες τις χωρες) γιατι ειναι ο Ραχαλ. Ο δικος μας το εχει παρει ηδη κ εχει αποφανθει οτι ειναι για τραπεζακι καφε? μου θυμίζε λίγο ανέκδοτο με το τσακ νορις. απο την άλλη θύμαμαι μια συζητηση για Τουρκικες κλνικες που χρησιμοποιούσαν κατι micromotor fue(αν θυμαμαι καλά) και όντωα δεν ακουγονταν καλα πραγματα. Μήπως Μικέ, ο γιατρος που λες χρησιμοποιεί αυτα?

sanmartean15 μπες στο link που εχει στειλει ο κος θα δεις οτι το χρσιμοποιουν αλλοι 2 και ο rahal
Εδω ειναι οι πρωτοι που αρχισαν να το χρησιμοποιουν.
http://californiahairsurgeon.com/service...ransplant/
http://www.bernsteinmedical.com/
 

somari

Active Member
Ο Rahal για μένα βάσει αποτελεσμάτων είναι μακράν ο καλύτερος στο χώρο της μεταμόσχευσης.Δεν νομίζω ότι θα παίξει την φήμη του αφήνωντας τις μεταμοσχεύσεις στα ρομποτάκια.Πιο πολύ για διαφημιστικό κόλπο μου κάνει η όλη ιστορία. [\quote]

Δε σε πιάνω. Παντα στον τομέα της χειρουργικής η ρομποτική προσέδιδε ακρίβεια -οπως και εδω-, δεν παίρνουν τα "ρομποτάκια" επειδή βαριούνται να δουλέψουν...
Δες για παραδειγμα

http://www.youtube.com/watch?v=KxBHFZvpKok

μην ειμαστε τεχνοφοβικοι και οπισθοδρομικοι

όσο για τον έλληνα γιατρό... να κόψει τους φραπέδες, δε θα έχει σταθερό χέρι για την επέμβαση...
 
οκ βρε παιδί μου. Αλλοι 2. ο δικος μας είναι ο τρίτος(η 4ος, ή 10ος αν θες), ο οποιος το πήρε, δε το διαφήμισε καθόλου και το βγαλε κ αχρηστο?Αποκλείεις δηλ. Παυλο να αναφέρεται στο άλλο που είπα?
 

pavlos

Member
sanmartean15 είπε:
οκ βρε παιδί μου. Αλλοι 2. ο δικος μας είναι ο τρίτος(η 4ος, ή 10ος αν θες), ο οποιος το πήρε, δε το διαφήμισε καθόλου και το βγαλε κ αχρηστο?Αποκλείεις δηλ. Παυλο να αναφέρεται στο άλλο που είπα?

sanmartean15 το μηχάνημα ειναι 1 , ειναι αυτό που είπε ο κος που λέγανε θα ειναι διαθέσιμο στο κοινό το 2015-16 ,ειναι διαθέσιμο τώρα .
Τώρα ποιος διάσημος έλληνας λέει ότι ειναι για φραπέ όπως λέει και ο somari να κόψει τους καφέδες , έλεος με τους έλληνες μα...κες οι δικοί μας ούτε επιδεσμο δεν ειναι ικανοί
Μην συζητάμε περί ελληνικών κλινικών sanmartean15 1.000.000 φορές ειναι κουραστικό.
Πιστεύεις ότι το αγόρασε και δεν του έκανε ;
Τώρα στο θεμα μασ σε λίγους μήνες θα έχουμε αποτέλεσμα απο rahal και παίδες κάντε μια καλή και ζητήστε τιμή απο rahal για fue με το robot να μάθουμε τιμή
 

kos1987

New Member
The ARTAS® Procedure is currently available at these hair restoration practices:



Hair Sciences Center of Colorado
Ziering Medical Worldwide - Συνεργατης Histogen
Bernstein Medical – Center for Hair Restoration
Bosley Medical - Συνιδιοκτητης Aderans
Bishara Cosmetic Surgery and Hair Restoration
New Horizons Center for Cosmetic Surgery
Robotic Hair Restoration Center of New Jersey
Charles Medical Group
Rahal Hair Institute
Carolina Dermatology Hair Center
Hair Transplant Institute Miami
Shapiro Medical Group
Lam Facial Plastics

Το 2016 ελεγαν οτι το μηχανημα δεν θα κανει μονο εξαγωγη αλλα και εμφυτευση, γι'αυτο και ζητουν "δωρεα" 1$/graft εκτος απο το κοστος αγορας...ωστε να το εξελιξουν γρηγορα...
Τωρα τι θα γινει...εγω ηθελα να το δω να κανει HST - Gho, αλλα πολλα ζηταω...
 

MANKAR

Active Member
Το 2016 ελεγαν οτι το μηχανημα δεν θα κανει μονο εξαγωγη αλλα και εμφυτευση, γι'αυτο και ζητουν "δωρεα" 1$/graft εκτος απο το κοστος αγορας...ωστε να το εξελιξουν γρηγορα...
Τωρα τι θα γινει...εγω ηθελα να το δω να κανει HST - Gho, αλλα πολλα ζηταω...
[/quote]


μεχρι το 2016 υποτηθεται δεν θα βγει η οριστικη λυση για την καραφλα??γιατι πληρωσανε τοσο για ενα μηχανημα που θα ειναι αχρηστο ισως και σε λιγο καιρο???
 
Μπλουζα