Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Souzie

Member
Στα πλαίσια της κοινοπραξίας HDC-COLE για νέα κλινική στο Λονδίνο που βρίσκεται στα στάδια των νομικών διαδικασιών, ο Δρ Cole θα επισκεφθεί την κλινική HDC την εβδομάδα 21-24 Φεβρουαρίου.

Κατά την επίσκεψη του θα γίνει ενδελεχής ενημέρωση και παρουσίαση για τις μεθόδους PRP & ACEL που ο Δρ Cole χρησιμοποιεί εδώ και καιρό στην κλινική του στην Ατλάντα.

Επί ευκαιρία της επίσκεψης προσφέρονται χειρουργεία σε ασθενείς από το Δρ Cole μαζί με την ιατρική ομάδα της HDC.

Να σημειώσω ότι η προσφορά για μείον15% στις τιμές καταλόγου που έχει ήδη ανακοινωθεί για τους μήνες Φεβρουαρίου και Μαρτίου ισχύει και για αυτή την εβδομάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Θα κάνει κάτι ο Cole ή απλά θα κοιτάει? Πάντως στα consultation μαζί του δεν με άφησε ικανοποιημένο, μόνο μια γραμματέας του μίλησε μαζί μου και ήθελε να με φουλάρει με 1000 grafts με την τρελοπανάκριβη fue του, κάτι που ήταν αδύνατον γιατι εγώ θέλω 2000 - 2500. 8 ευρώ το graft παραπάει!!! Βέβαια ειναι καλός γιατρός όμως ακριβός και λίγο ανορθόδοξη η πρακτική του το να θέλει να σε βάλει στο τραπέζι για λίγα grafts επειδή ξέρει πως ειναι πανάκριβος. Όσο για τα άλλα που πλασάρει με τα βλαστοκύτταρα όλοι ξέρουν πόσο απάτη ειναι.

Αλήθεια Σούζη, οι τιμές σας υπάρχει περίπτωση να ισχύουν και πέραν των ημερομηνίων αυτών? Η ειδική αυτή έκπτωση ειναι μόνο για μέλη του φόρουμ?
 

koskar

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

danceworld_2001 είπε:
Αλήθεια Σούζη, οι τιμές σας υπάρχει περίπτωση να ισχύουν και πέραν των ημερομηνίων αυτών? Η ειδική αυτή έκπτωση ειναι μόνο για μέλη του φόρουμ?
Ετσι όπως πάνε τα πραγματα εδω στην Ελλάδα με τις συνεχεις μειωσεις στους μισθούς, εάν θέλουν οι συγκεκριμένες εταιρειες (όχι μόνο οι Κυπριακές) να έχουν πελάτες τουλάχιστον από Ελλάδα, η έκπτωση αυτή θα χρειαστεί να παγιωθεί και ίσως να αυξηθεί ακόμη περισσότερο. Όταν σε μένα μου κόβουν το μισθό 30% και το κράτος με τα χαρατσια του και τους φόρους του μου παιρνει τα άλλα μισα, δεν νομιζω οτι θα καταφερω να κανω σοβαρη αποταμίευση για τις μεταμοσχευσεις. Μπορει μέχρι σήμερα όλοις μας εδω στο forum κουτσα-στραβα να ειχαμε τις καβαντζες μας αλλά από φετος θα αλλάξει δραματικά η οικονομική κατάσταση όλων μας προς το χειρότερο.
Μπορει να ξέφυγα λίγο, αλλά η συγκεκριμένη μου αναφορά δεν είναι καθόλου υπερβολική και σε ένα χρονικο διάστημα 6-8 μήνες από σήμερα θα επιβεβαιωθεί δυστυχώς πλήρως. Ηδη ένας φίλος μου που συζητούσαμε και προγραμμάτιζε για Πάσχα την μεταμόσχευσή του προς Κύπρο, την ανεβαλλε καθώς εδω και 15 ημέρες είναι ανεργος.... :(
 

bz

New Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Koskar έχεις δίκιο . Δυστυχώς η Ελλάδα είναι πολυ΄μικρή αγορά για να επηρεάσει τόσο δραστικά τις τιμές ( σε επίπεδα 30% ) . Ας ελπίσουμε να επεκταθεί η κρίση σε όλη την Ευρώπη ( πω πω τι λέω ο ανώμαλος :tease: :D )
 

koskar

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

bz είπε:
Ας ελπίσουμε να επεκταθεί η κρίση σε όλη την Ευρώπη ( πω πω τι λέω ο ανώμαλος :tease: :D )
Μια επιπτωση της οικονομικής κρίσης εδω στην Ελλαδα θα είναι και η μεγάλη αυξηση του NW... ;) ελπίζω να μην το φορολογήσουν και αυτό.
 

Souzie

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

koskar είπε:
Ετσι όπως πάνε τα πραγματα εδω στην Ελλάδα με τις συνεχεις μειωσεις στους μισθούς, εάν θέλουν οι συγκεκριμένες εταιρειες (όχι μόνο οι Κυπριακές) να έχουν πελάτες τουλάχιστον από Ελλάδα, η έκπτωση αυτή θα χρειαστεί να παγιωθεί και ίσως να αυξηθεί ακόμη περισσότερο. Όταν σε μένα μου κόβουν το μισθό 30% και το κράτος με τα χαρατσια του και τους φόρους του μου παιρνει τα άλλα μισα, δεν νομιζω οτι θα καταφερω να κανω σοβαρη αποταμίευση για τις μεταμοσχευσεις. Μπορει μέχρι σήμερα όλοις μας εδω στο forum κουτσα-στραβα να ειχαμε τις καβαντζες μας αλλά από φετος θα αλλάξει δραματικά η οικονομική κατάσταση όλων μας προς το χειρότερο.
Μπορει να ξέφυγα λίγο, αλλά η συγκεκριμένη μου αναφορά δεν είναι καθόλου υπερβολική και σε ένα χρονικο διάστημα 6-8 μήνες από σήμερα θα επιβεβαιωθεί δυστυχώς πλήρως. Ηδη ένας φίλος μου που συζητούσαμε και προγραμμάτιζε για Πάσχα την μεταμόσχευσή του προς Κύπρο, την ανεβαλλε καθώς εδω και 15 ημέρες είναι ανεργος.... :(

Αντιλαμβανόμαστε τις οικονομικές δυσκολίες τις οποίες όλοι βιώνουμε. Για αυτό η HDC αποφάσισε να στρογγυλοποιήσει την υφιστάμενη προσφορά (Φεβρουαρίου & Μαρτίου) προς τα κάτω αλλά και να γίνουν πιο ξεκάθαρες και πιο κατανοητές οι τιμές στους χρήστες του φόρουμ. Η προσφορά ισχύει για τα μέλη και τους αναγνώστες του φόρουμ

Υπενθυμίζουμε ότι η προσφορά αυτή ισχύει για τους μήνες Φεβρουάριο και Μάρτιο 2012 και αναλόγως διαθεσιμότητας.

Οι νέες τιμές λοιπόν είναι:

€3 /μόσχευμα για FUE
€2 / μόσχευμα για STRIP
 

Souzie

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

danceworld_2001 είπε:
Αλήθεια Σούζη, οι τιμές σας υπάρχει περίπτωση να ισχύουν και πέραν των ημερομηνίων αυτών? Η ειδική αυτή έκπτωση ειναι μόνο για μέλη του φόρουμ?

Αυτό δεν το γνωρίζω. Αν αποφασιστεί κάτι θα το μεταφέρω στο φόρουμ.
 

koskar

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Souzie είπε:
Αντιλαμβανόμαστε τις οικονομικές δυσκολίες τις οποίες όλοι βιώνουμε. Για αυτό η H*C αποφάσισε να στρογγυλοποιήσει την υφιστάμενη προσφορά (Φεβρουαρίου & Μαρτίου) προς τα κάτω αλλά και να γίνουν πιο ξεκάθαρες και πιο κατανοητές οι τιμές στους χρήστες του φόρουμ. Η προσφορά ισχύει για τα μέλη και τους αναγνώστες του φόρουμ
Υπενθυμίζουμε ότι η προσφορά αυτή ισχύει για τους μήνες Φεβρουάριο και Μάρτιο 2012 και αναλόγως διαθεσιμότητας.
Οι νέες τιμές λοιπόν είναι:
€3 /μόσχευμα για FUE
€2 / μόσχευμα για STRIP
Μπράβο στην HDC, ευχαριστη & καλοδεχούμενη η επιπλεον μείωση των τιμών.
Πάντως η συγκεκριμένη πολιτική σας θεωρώ ότι οφειλετε κυριως στην παρουσία του νεου ανταγωνιστή, παρά στις οικονομικές δυσκολίες.
Το αναφερω αυτό, καθώς στην HDC πλήρωσα πριν από 3 μήνες για FUE πανω από 4€/μόσχευμα και δεν νομίζω ότι τότε δεν υπήρχαν οικονομικες δυσκολιες.
Αλλά για να μην γκρινιαζουμε, ας γίνονται πάντα οι μειωσεις αυτές και ας οφειλονται σε οποιονδήποτε παράγοντα...
 

dim74

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

ειναι σημαντικη η εκπτωση αυτη που μας δινει η hdc...τωρα καποιος μπορει να κανει strip 3000 μοσχευματα με 6000 ευρω.κοστος οχι απλησιαστο για την οικονομικη κατασταση που ζουμε...ας ελπισουμε να μην ειναι μονο για δυο μηνες αλλα για περισσοτερο και γιατι οχι μονιμα.
 

stpanos

New Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

dim74 είπε:
ειναι σημαντικη η εκπτωση αυτη που μας δινει η H*C...τωρα καποιος μπορει να κανει strip 3000 μοσχευματα με 6000 ευρω.κοστος οχι απλησιαστο για την οικονομικη κατασταση που ζουμε...ας ελπισουμε να μην ειναι μονο για δυο μηνες αλλα για περισσοτερο και γιατι οχι μονιμα.


Αν έχεις καλά είναι.... δεν μιλώ από οικονομικής άποψης, body fue εμείς οι φτωχούληδες σε δότρια :-[ :-[….
Θα έχουμε εμείς καμία ενημέρωση για τις καινούργιες τεχνικές του? η ενημέρωση αφορά μόνο το προσωπικό της κλινικής ?
 

Souzie

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Θέλω να ενημερώσω το φόρουμ ότι έχει ολοκληρωθεί η προγραμματισμένη επίσκεψη του Δρ Cole στην HDC στην Κύπρο. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, έχουν γίνει αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα. Θα αναφέρω αυτά που ενδιαφέρουν τα μέλη και τους αναγνώστες του φόρουμ περισσότερο.

Κάτι σημαντικό που είναι και καινούργιο για την Κύπρο και ίσως για την Ευρώπη είναι ότι έχει χειρουργηθεί ο πρώτος μας ασθενής με τη μέθοδο FUE χωρίς να ξυριστεί η δότρια περιοχή.

Επισυνάπτω σχετικές φωτογραφίες με τα στάδια της διαδικασίας που φαίνεται ότι η λήπτρια αλλά και η δότρια περιοχή δεν έχουν ξυριστεί.

Θα συνεχίσω και με άλλα θέματα που ενδιαφέρουν σε επόμενο ποστ που ετοιμάζω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Μπορείτε να δείτε επίσης και το σχετικό βίντεο στο σύνδεσμο που ακολουθεί http://www.youtube.com/watch?v=4fLArsPvdc8
 

MANKAR

Active Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

στην πρωτη φωτο βλεπω καποιον απο αυτους που σημετεχουν στη διαδικασια και ειναι καραφλος!!! :chinscratch :chinscratch
 

Souzie

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

MANKAR είπε:
στην πρωτη φωτο βλεπω καποιον απο αυτους που σημετεχουν στη διαδικασια και ειναι καραφλος!!! :chinscratch :chinscratch

Πάντα διερωτόμουν πια η διαφορά της λέξης φαλακρού από το καραφλός.

Mankar, στα κριτήρια πρόσληψης προσωπικού στην HDC δεν περιλαμβάνεται η βαθμίδα τριχόπτωσης τους.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Αυτος που υποβαλλεται σε μεταμοσχευση εχει σιγουρα προβλημα?Μου φαινεται μια χαρα απο τις φωτο.Παντως οτι οι Κυπριακες κλινικες κανουν καλα την δουλεια τους, ειναι γνωστο.Αυτο που θελω εγω κ πολλοι αλλοι στο site ειναι ακομα καλυτερες τιμες,ωστε να μπορεσουν ολοι να βαλουν μαλλια.ΟΙ μισθοι στην Ελλαδα ειναι πλεον εντελως τραγικοι κ αυτοι που ειχαν ηδη αποφασισει να ερθουν Κυπρο,πλεον το σκεφτονται.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Souzie είπε:
Πάντα διερωτόμουν πια η διαφορά της λέξης φαλακρού από το καραφλός.

Mankar, στα κριτήρια πρόσληψης προσωπικού στην H*C δεν περιλαμβάνεται η βαθμίδα τριχόπτωσης τους.

εγω δεν το ανεφερα απο καχυποψια , απλα μου κινησε την περιεργεια αφου δουλευει εκει να μην εχει κανει και αυτος!!!!
 

horhitto4

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

παντως ειμαι υπερμαχος τησ αποψης του τροφεα οτι οι μεταμοσχευσεις ειναι πολυ πισω ακομα σε αρκετους τομεις αλλα και επισσης της αποψης οτι οι τιμες ειναι τραγικα ψηλες για τις εποχες που ζουμε δηλαδη για παραδειγμα οταν για ενα strip 3.000 grafts θελεις 7500 χιλιαρικα με τα μεταφορικα και διαμονη πες 8 χιλιαρικα χανεις ενα κεφαλαιο που θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις αργοτερα σε καποιο αλλο τομεα ...καλα για fue δε το συζητω εκει μιλαμε για αγορα bmw με τα σημερινα δεδομενα και πιστευω πως ακομα και οι ιδιες οι εταιρειες αν τα βαλουν κατω με μια καλυτερη οικονομικη πολιτικη ισως να κερδισουν κιολας μεσω της μεγαλυτερης προσφορας...πολυ πιθανο να εχω και αδικο βεβεα παντωσ οι μειωσεις των τιμων πολλες φορες οδηγουν σε καλυτερα αποτελεσματα σε πολλες εταιρειες
 

akis30

New Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

εννοειται οτι θα πεσουν κ αλλο οι τιμες... η κριση δεν ειναι μονο εγχωριο γεγονος αλλωστε.η πλαστικη χειρουργικη ισως ειναι 1 κλαδος που ειναι υπερτιμημενος .8000 ευρω για 15 ωρες επεμβαση... τι να λεμε τωρα...
 

Souzie

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

MANKAR είπε:
εγω δεν το ανεφερα απο καχυποψια , απλα μου κινησε την περιεργεια αφου δουλευει εκει να μην εχει κανει και αυτος!!!!

Το γνωρίζω ότι αυτό εννοούσες! Αστειευόμουνα ;D
Εναπόκειται στον εργοδοτούμενο αν θα προχωρήσει σε μεταμόσχευση ή όχι όμως.
 
Μπλουζα