Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

koskar

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

vag25 είπε:
Ειναι παρα πολλα τα χρηματα για τετοια αποτελεσματα(και μαλιστα οχι μονιμα,γιατι ολο και κατι θα υποχωρησει απο τα υπολοιπα μαλλια τουλαχιστον).
Συμπερασμα.
-Φτωχα ετσι και αλλιως αποτελεσματα(σπανια-εως ποτε- δεν ειδα κατι εντυπωσιακο,εστω για οσο κρατησει)
-Οχι μονιμα
-Οχι οριστικη λυση
-Αρκετη ταλαιπωρια
-Εξωπραγματικα χρηματα με δεδομενα ολα τα παραπανω.
Κοροιδια.
Παραλληλα όμως η μεταμοσχευση αποτελεί την καλύτερη λύση για την αντιμετώπιση της αραίωσης. Δυστυχως έχουμε να αντιμετωπισουμε έναν πολύ ύπουλο "εχθρό" την τριχόπτωση και αναγκαστικα για να κερδισεις ορισμένες μαχες πρεπει να χρησιμοποιησεις όλα τα διαθεσιμα όπλα σου.
Για τις εξωπραγματικες τιμές συμφωνω απόλυτα. Οι διαφορες κλινικές (όχι μόνο οι Κυπριακές) μας εκμεταλλευονται στυγνα καθώς γνωριζουν πολύ καλά πόσο "τρελαμενοι" ειμαστε με τα μαλλακια μας. Μονη προοπτική για σοβαρή μειωση τιμών είναι η εισοδος νεων αξιοπιστων κλινικών μεταμόσχευσης μαλλιών καθώς οι υφισταμενες είναι ακόμη πολύ λίγες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

30 λεπτά του ευρώ το μόσχευμα χ 3000 μοσχέυματα = 900 ευρώ και τέλος ... όλος ο κόσμος θα πήγαινε να βάλει και το εννοώ .... αλλά ας όψεται η ''κοσμητική ιατρική'' δεν πάω να βάλω βυζιά που βγαίνουν και πολύ ποιο φτηνά καλύτερα ? και αυτοί σου κάνουν κανονική εγχείριση ....όχι μεταφορά τριχών απο το ένα μέρος στο άλλο ... ΕΛΕΟΣ και ξανά ΕΛΕΟΣ ...
 

kos1987

New Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

xDante είπε:
30 λεπτά του ευρώ το μόσχευμα χ 3000 μοσχέυματα = 900 ευρώ και τέλος ... όλος ο κόσμος θα πήγαινε να βάλει και το εννοώ .... αλλά ας όψεται η ''κοσμητική ιατρική'' δεν πάω να βάλω βυζιά που βγαίνουν και πολύ ποιο φτηνά καλύτερα ? και αυτοί σου κάνουν κανονική εγχείριση ....όχι μεταφορά τριχών απο το ένα μέρος στο άλλο ... ΕΛΕΟΣ και ξανά ΕΛΕΟΣ ...

Ειναι επιπονη δουλεια, πολλες ωρες, ξεματιασμα κυριολεκτικο για τον μεταφορεα τριχ/κιων...αλλα οι τιμες που ζητουν ειναι εξωπραγματικες...σε παγκοσμιο επιπεδο. :down
 

xDante

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

kos1987 είπε:
Ειναι επιπονη δουλεια, πολλες ωρες, ξεματιασμα κυριολεκτικο για τον μεταφορεα τριχ/κιων...αλλα οι τιμες που ζητουν ειναι εξωπραγματικες...σε παγκοσμιο επιπεδο. :down

πως γίνεσαι ΄΄μεταφορέας τριχοθυλακίων'' ? απλά βγάζεις μια σχολή νοσοκόμων και μετά στην εκάστοτε κλινική κάνεις ''εξειδίκευση'' ?
ή είναι και αυτός γιατρός ? που δεν το νομίζω... αυτός με το τριχοθυλάκιο πληρώνεται η με την ώρα ? να τα ξέρουμε αυτά .... ο γιατός πληρώνεται το session ή το τριχοθυλάκιο ? θα μας εξηγήσει η κλινική στην fue το 3ευρω που πληρώνεις το τριχοθυλάκιο πού πηγαίνει ? δλδ τόσο ο γιατρός τόσο ο μεταφορέας τόσο η κλινική τόσο η καθαρίστρια τόσο το ρεύμα που καίει.. κλπ κλπ ? να τα ξέρουμε αυτά τα πράγματα δεν είναι κακό ?
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

[Κάτι σημαντικό που είναι και καινούργιο για την Κύπρο και ίσως για την Ευρώπη είναι ότι έχει χειρουργηθεί ο πρώτος μας ασθενής με τη μέθοδο FUE χωρίς να ξυριστεί η δότρια περιοχή.


με κοντη τριχα η μεγαλη;
Ο χρονος αυξανεται;και αν ναι ποσο;
σε περιπτωση που γινει strip-fue συνδιασμος,τοτε εφοσον δεν ξυριστει
η περιοχη για fue,η τομη strip θα φαινεται λιγοτερο; :chinscratch
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

ΜΙΚΕΣ είπε:
Για την εποχη μας ακομα κ αυτες οι τιμες ειναι πολυ υψηλες.Μαλλια ειναι στο κατω κατω.οι τιμες ειναι υπρεκτιμημενες δυστυχως.Με 500 ευρο μισθους οποιος παει κ δινει 5-6-7 χιλιαδες ευρο ειναι αξιος της μοιρας του......εκτος κ αν του περισσευουν.

Φανταστειτε την δικια μου περιπτωση
που για 6000-6500 μοσχευματα και απο γενια θελω(με τις μειωμενες τιμες) 18.000! :(
δηλ 36 μισθους των 500 ευρω,για 5-6 ημερες χρηματα που αντιστοιχουν σε 3 χρονια μισθων
και η θεση μου ειναι και χειροτερη γιατι το επαγγελμα μου δεν μου δινει ουτε αυτα
απλα μου φερνει μονο εξοδα(1,5 χρονο τωρα)

Αλλα και σε πιο normal περιπτωσης των 3000-4000μοσχευματων παμε στα 10 000 χοντρικα με strip-fue
δηλ σε 20 νεους μισθους,1,5 χρονο μισθων για 2 ημερες!
Και οταν λεμε 1,5 χρονο μισθων,εννοουμε οτι 1,5 χρονο δεν τρως κοπανιστο αερα
αλλα για να μαζεψεις 10,000 με 500 ευρω μισθο..
απλα..δεν γινετε! :13m:

Τα παντα προσαρμοζονται στα νεα οικονομικα δεδομενα
Ας το δουνε και οι κλινικες πιο ζεστα το θεμα..
Δεν τιθεται πλεον θεμα κοροιδιας η παζαριου
Δεν εχω-δεν κανω!Απλα πραγματα!
Με αυτες τι τιμες η μεταμοσχευση περναει σε ειδος υπερπολυτελειας
και τα ειδη,απλα πολυτελειας,εχουνε πεθανει καιρο τωρα!
:brut:
 

koskar

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

PANOS101 είπε:
Φανταστειτε την δικια μου περιπτωση
που για 6000-6500 μοσχευματα και απο γενια θελω(με τις μειωμενες τιμες) 18.000! :(
δηλ 36 μισθους των 500 ευρω,για 5-6 ημερες χρηματα που αντιστοιχουν σε 3 χρονια μισθων
και η θεση μου ειναι και χειροτερη γιατι το επαγγελμα μου δεν μου δινει ουτε αυτα
απλα μου φερνει μονο εξοδα(1,5 χρονο τωρα)

Αλλα και σε πιο normal περιπτωσης των 3000-4000μοσχευματων παμε στα 10 000 χοντρικα με strip-fue
δηλ σε 20 νεους μισθους,1,5 χρονο μισθων για 2 ημερες!
Και οταν λεμε 1,5 χρονο μισθων,εννοουμε οτι 1,5 χρονο δεν τρως κοπανιστο αερα
αλλα για να μαζεψεις 10,000 με 500 ευρω μισθο..
απλα..δεν γινετε! :13m:

Τα παντα προσαρμοζονται στα νεα οικονομικα δεδομενα
Ας το δουνε και οι κλινικες πιο ζεστα το θεμα..
Δεν τιθεται πλεον θεμα κοροιδιας η παζαριου
Δεν εχω-δεν κανω!Απλα πραγματα!
Με αυτες τι τιμες η μεταμοσχευση περναει σε ειδος υπερπολυτελειας
και τα ειδη,απλα πολυτελειας,εχουνε πεθανει καιρο τωρα!
:brut:
Φιλε αυτα τα εχουμε ξαναγραψει εδω και πολύ καιρό και κατ'ιδιαν τα εχω ανεφερει και στις κλινικές που εχω επικοινωνήσει.
Δυστυχως οτι και να γραφουμε ολες οι καλες κλινικές ανα το κόσμο, που εαν τις μετρησεις δεν είναι πάνω από 20-30 εχουν για πελατολόγιο όλον τον παγκόσμιο πλυθησμό. Πήγαινε π.χ. στο Hasson ή στον Cole και δες για πόσο καιρό εχουν κλεισμένες ημερομηνίες.
Οτι και να γραφεις για τα 500 ευρω το μήνα είναι ανούσιο, δεν τους αγγιζει καθόλου.
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Δεν μπορείς να εχεις μείωση κερδών 50-60%
Και να μην κανείς τίποτα η να μην σε ενοχλεί
Όταν το πελατολόγιο σου ΕΛλαδα-ΙΣπανια και υπόλοιπη ΕΥρωπη
Τραβάνε ζόρια μεγαλα,δεν μπορεί να απαιτείς Να συνεχίζεις
Να βγάζεισ υπερκέρδη!
Αλλάζοντας οικονομική πολιτική και βελτιώνοντας υπηρεσίες
Μένεις ανταγωνιστικός και στέκεσαι στα πόδια σου στους δύσκολους
Καιρους.ΑΥτο είναι επαγγελματισμός.ΔΕν μπορεί να πηγαίνεις κόντρα
Στο ρεύμα.ΕΙσαι χαμένος απο χέρι
Και όταν πάλι φτιάξουν τα πράγματα
ΑΥξανεις το κέρδος σου(εγω δεν θα έχω πρόβλημα να δώσω 4euro
To graft αν ξαναγυρίσουμε στις απολαβές του 2008)
Και εχεις περάσει την λαίλαπα αξιοπρεπώς
Και εχεις ομαλη συνέχεια της δουλειά σου-πελατολογιου σου
Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν
Τόσο καλύτερα πρώτα γιαυτους και μετα για εμάς
Πλέον θα επιβιώνει ο καλύτερος σε ποιότητα και τιμες
Ανεξάρτητου επαγγέλματος και ειδικοτητας
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

τι νεκροταφειο ειναι αυτο;
5 ημερες τωρα..
και ουτε 1 μυνημα..
και μετα λετε δεν τους νοιαζει αν παιρνουμε 500 ευρω μισθο και σε πια κατασταση βρισκομαστε..
εχει μπει λουκετο στο site για οσους δεν καταλαβαν
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Εχεις απολυτο δικιο φιλε.Δυστυχως ετσι ειναι.Εγω παντως δεν τα δινω 3 ευρο το graft και 2 για strip ουτε καν το σκεφτομαι.η υπομονη ειναι αρετη ελεγαν οι αρχαιοι (αν κ δεν ειναι μονο θεμα υπομονης αλα πλεον ειναι θεμα επιβιωσης).Υπαρχουν πολλα κοροιδα ομως που ενω δεν θα εχουν να φανε θα πανε να τους τα σκασουν.
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Πλέον δεν παίζει ούτε αυτο!
Κόβονται βασικά πράγματα όπως ασφάλειες ζωής-service αυτοκινήτων
-τρόφιμα-φροντιστήρια παιδικοί σταθμοί κ.α.
Που οι τρίχες πλέον και τα χρήματα που θέλεις
Για να βελτιώσεις την εικόνα σου με μέτρια αποτελέσματα
Θα ακούγονται μόνο σαν ξεκαρδιστικο ανέκδοτο
Όταν περισσότερο δεν βγαίνουν και δάνεια
Τότε κανείς δεν θα μπορεί να κάνει την υπέρβαση
Μόνο το 0.01% που ακόμα τα χει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Πρέπει να τους πιέσουμε οργανωμένα. Και εγώ θεωρώ τις τιμές απάτη αλλά δεν έχουμε πολλές επιλογές γιατι ο χώρος ειναι ολιγοπωλιακός. Κάτι μπορεί να γίνει αμα πάμε πακέτο όλοι σε έναν. Αμα πάω εγώ Γεωργίου, ο άλλος Χάσον, ο άλλος στον Χ Υ κτλ κτλ έχουμε διασπορά. Όλοι οι ενδιαφερόμενοι σας μαζευτούμε και ας το βαφτίσουμε ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ (ΔΙΜΕΜΕ). Ας πούμε είμαστε 20 και ας πιάσουμε μια μια την κάθε κλινική και να ζητήσουμε πακέτο ειδικό έκπτωσης λόγου όγκου πελατών και λόγω χώρας - κρίσης.
 

horhitto4

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Αυτες που θα μπορουσανε να μειωσουν δραστικα και αισθητα τις τιμες τους ειναι οι εγχωριες εταιρειες και γιατροι μεμονομενοι αλλα απο αυτα που εχω διαβασει εδω στο φορουμ δε τυχενουν και καλυτερης αποδοχης.....πιστευω παντως πως επειδη ακριβως στεγαζονται στη χωρα που βιωνει τη κριση και πουλανε κατι το οποιο ειναι υπερπολυτελεια οπως πολυ σωστα αναφερθηκε οι τιμες τους θα πρεπει λογικα να πεσουν δραματικα....ε αν δε γινει και αφτο τι να πω...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Εγω παντως ακομα και 2 ευρο το graft για fue μου φαινεται ακριβο.Και ο τροπος πληρωμης με βαση τα grafts ειναι περα για περα απατη κ παραπλανητικος!!!Φιλε εγω θελω τοσα για να σου κανω μεταμοσχευση.Αυτο γινεται εδω στην Ελλαδα αλα δυστυχως οι γιατροι εδω ειναι μετριοι εως κακοι.Και το strip ειναι πλεον ξεπερασμενος τροπος!!!
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Ενδεχομενος και το κόστος των κλινικών
Να εχει μειωθεί απο μισθούς-μπόνους-δώρα-χαμηλοτερΑ
Ενοίκια-επιτόκια δανειων κτλ
Είναι θέμα χρόνου να πέσουν οι τιμες
Και νομίζω ότι κάποιοι απο εμάς αυτο περιμενουν
Σε αντίθετη περίπτωση δεν βλέπω κινητοποίηση,και του χρόνου
Μπορει οι μισοί απο εμάς να είμαστε εκτός οικονομικού Πλανου
Εγω πάντως με τέτοιες τιμες δεν το συζητάω
Και δεν τρελαινομαι και Πολύ,έχω σοβαρότερα προβλήματα
Να λύσω
Ας μεινουμε λοιπόν άπραγοι και εμείς και οι κλινικές
Καλύτερα για μας μπορει να βρεθεί και θεραπεία η να βάλουμε
Grafts σε 3-4 χρονια με τιμες κουλουριου
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

PANOS101 είπε:
Ενδεχομενος και το κόστος των κλινικών
Να εχει μειωθεί απο μισθούς-μπόνους-δώρα-χαμηλοτερΑ
Ενοίκια-επιτόκια δανειων κτλ
Είναι θέμα χρόνου να πέσουν οι τιμες
Και νομίζω ότι κάποιοι απο εμάς αυτο περιμενουν
Σε αντίθετη περίπτωση δεν βλέπω κινητοποίηση,και του χρόνου
Μπορει οι μισοί απο εμάς να είμαστε εκτός οικονομικού Πλανου
Εγω πάντως με τέτοιες τιμες δεν το συζητάω
Και δεν τρελαινομαι και Πολύ,έχω σοβαρότερα προβλήματα
Να λύσω
Ας μεινουμε λοιπόν άπραγοι και εμείς και οι κλινικές
Καλύτερα για μας μπορει να βρεθεί και θεραπεία η να βάλουμε
Grafts σε 3-4 χρονια με τιμες κουλουριου
Φιλε Πανο δεν ειναι θεμα εξοδων της κλινικης.Ειναι καθαρα θεμα απληστιας απο τους γιατρους που κανουν τις μεταμοσχευσεις.Τι εξοδα δηλ πιστευεις οτι εχει μια κλινικη?Ποσο ενοικιο κ ποσο ρευμα?Μην κοροιδευομαστε.Αντε να δινει και 100-200 το πολυ μεροκαμματα.Οταν βγαζει 5-6-7 κτλ χιλιαδες ευρο σε 6-8 ωρες και εχει κ βαρια βαρια 300 εως 500 ευρο εξοδα(ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ Κ αυτα).............ποσο να βγαλει ενας γιατρος πια.Αν ειχε 2000 ευρο μια μεταμοσχευση,παλι βγαζει ενα πολυ καλο μεροκαμματο!!!!Ειναι πραγματικα ντροπη να υπαρχουν αυτες οι τιμες για τριχες.Οποιος πιστευει κατι διαφορετικο ειναι εκτος τοπου κ χρονου.
 

xDante

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε Πανο δεν ειναι θεμα εξοδων της κλινικης.Ειναι καθαρα θεμα απληστιας απο τους γιατρους που κανουν τις μεταμοσχευσεις.Τι εξοδα δηλ πιστευεις οτι εχει μια κλινικη?Ποσο ενοικιο κ ποσο ρευμα?Μην κοροιδευομαστε.Αντε να δινει και 100-200 το πολυ μεροκαμματα.Οταν βγαζει 5-6-7 κτλ χιλιαδες ευρο σε 6-8 ωρες και εχει κ βαρια βαρια 300 εως 500 ευρο εξοδα(ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ Κ αυτα).............ποσο να βγαλει ενας γιατρος πια.Αν ειχε 2000 ευρο μια μεταμοσχευση,παλι βγαζει ενα πολυ καλο μεροκαμματο!!!!Ειναι πραγματικα ντροπη να υπαρχουν αυτες οι τιμες για τριχες.Οποιος πιστευει κατι διαφορετικο ειναι εκτος τοπου κ χρονου.


+1000
 

HealingMinD

New Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

Εγω παιδια νομιζω πως οι τιμες δεν θα πεσουνε μονες τους...αλλα θα της ριξουμε εμεις!
 

PANOS101

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε Πανο δεν ειναι θεμα εξοδων της κλινικης.Ειναι καθαρα θεμα απληστιας απο τους γιατρους που κανουν τις μεταμοσχευσεις.Τι εξοδα δηλ πιστευεις οτι εχει μια κλινικη?Ποσο ενοικιο κ ποσο ρευμα?Μην κοροιδευομαστε.Αντε να δινει και 100-200 το πολυ μεροκαμματα.Οταν βγαζει 5-6-7 κτλ χιλιαδες ευρο σε 6-8 ωρες και εχει κ βαρια βαρια 300 εως 500 ευρο εξοδα(ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ Κ αυτα).............ποσο να βγαλει ενας γιατρος πια.Αν ειχε 2000 ευρο μια μεταμοσχευση,παλι βγαζει ενα πολυ καλο μεροκαμματο!!!!Ειναι πραγματικα ντροπη να υπαρχουν αυτες οι τιμες για τριχες.Οποιος πιστευει κατι διαφορετικο ειναι εκτος τοπου κ χρονου.

συμφωνω με την απληστια
ακομη χειροτερα ομως οταν υπαρχει και μειωση κοστους ..
 

agchrist

Member
Απ: Ο Δρ Cole στην Κύπρο στις 21-24 Φεβρουαρίου

horhitto4 είπε:
αγορινα μου μαζι σου ειμαι ανεργοσ ειμαι με 4 χιλαρικα στην ακρη και ξερεις πως νιωθω οταν σκεφτομαι οτι με μονομιας μπορει να τα δωσω ετσι απλα για τριχες....για μενα τελειως αντικειμενικα δε θα επρεπε να ξεπερνα τα 2 χιλιαρικα μια επεμβαση οπως ειναι και οι ρινοπλαστικες στη μυτη που εκει πολλες φορες ειναι και θεμα υγειας ενω το μαλλι καθαρα αισθητικο αλλα πατανε στο κομπλεξ μας φιλε...

Ακριβώς! ++++++
 
Μπλουζα