Ούτε μεταμόσχευση δεν θα μπορώ να κάνω. Θα υποφέρω αιώνια από αυτή την κατάρα…

Konstantinos_00

Active Member
Αν ήρθες απλά για να πεις τον πόνο σου δεν υπάρχει πρόβλημα, όλοι συμπάσχουμε. Το πλάνο που είχες απλά δεν είναι ενδεδειγμένο για την τριχόπτωση που έχεις. Έχω δει χειρότερες περιπτώσεις από εσένα που έχουν πλέον αποκατασταθεί. Πιθανότατα να είσαι και εσύ μια τέτοια αν αποφασίσεις να το δεις πιο σοβαρά.
Μα πως; Δηλαδή το παρακάτω πλάνο, δεν είναι πλάνο:

Τοπική Μινοξ από Αύγουστο 2018
Τοπική Φινα από Αύγουστο 2019
Οραλ Φινα από Ιανουάριο 2020
Έπειτα, έχω δοκιμάσει τα άπαντα των απάντων και τώρα, πάνω στη βάση ( τα 3 προηγούμενα):

RU58841 10% (!) από μέσα Φλεβάρη και πάλι σαν νεράκι. Σαν να βάζω σκέτο οινόπνευμα. Ακόμα και 15% το έκανα και δεν καταλαβαίνω τίποτα! Σαν να βάζω σκέτο οινόπνευμα
1+ χρόνο καταστάλαξα σε έξτρα τοπικό:
αυξημένη δόση τοπικής φιναστερίδης από 0.05% σε 0.2%
και 17α Estradiol/Pantostin 0.1% (πλέον 0.15%)
Και Cetirizine 1%

Και σε όλα αυτά βάλτε ντουτα, τοπική και οραλ, τρετινοΐνη, λατανοπροστη, δοκίμασε το ένα, δοκίμασε το άλλο και δεν συμμαζεύεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konstantinos_00

Active Member
Μα πως; Δηλαδή το παρακάτω πλάνο, δεν είναι πλάνο:

Τοπική Μινοξ από Αύγουστο 2018
Τοπική Φινα από Αύγουστο 2019
Οραλ Φινα από Ιανουάριο 2020
Έπειτα, έχω δοκιμάσει τα άπαντα των απάντων και τώρα, πάνω στη βάση ( τα 3 προηγούμενα):

RU58841 10% (!) από μέσα Φλεβάρη και πάλι σαν νεράκι. Σαν να βάζω σκέτο οινόπνευμα. Ακόμα και 15% το έκανα και δεν καταλαβαίνω τίποτα! Σαν να βάζω σκέτο οινόπνευμα
1+ χρόνο καταστάλαξα σε έξτρα τοπικό:
αυξημένη δόση τοπικής φιναστερίδης από 0.05% σε 0.2%
και 17α Estradiol/Pantostin 0.1% (πλέον 0.15%)
Και Cetirizine 1%

Και σε όλα αυτά βάλτε ντουτα, τοπική και οραλ, τρετινοΐνη, λατανοπροστη, δοκίμασε το ένα, δοκίμασε το άλλο και δεν συμμαζεύεται.
Να το κάνω και bold συνοψισμένο:
Topical Minoxidil 6%
Oral Finasteride 1mg
Topical Finasteride 0.2%
17a-Estradiol/Alfatradiol/ Pantostin 0.15%
Cetirizine 1%
RU58841 10%
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μα πως; Δηλαδή το παρακάτω πλάνο, δεν είναι πλάνο:

Τοπική Μινοξ από Αύγουστο 2018
Τοπική Φινα από Αύγουστο 2019
Οραλ Φινα από Ιανουάριο 2020
Έπειτα, έχω δοκιμάσει τα άπαντα των απάντων και τώρα, πάνω στη βάση ( τα 3 προηγούμενα):

RU58841 10% (!) από μέσα Φλεβάρη και πάλι σαν νεράκι. Σαν να βάζω σκέτο οινόπνευμα. Ακόμα και 15% το έκανα και δεν καταλαβαίνω τίποτα! Σαν να βάζω σκέτο οινόπνευμα
1+ χρόνο καταστάλαξα σε έξτρα τοπικό:
αυξημένη δόση τοπικής φιναστερίδης από 0.05% σε 0.2%
και 17α Estradiol/Pantostin 0.1% (πλέον 0.15%)
Και Cetirizine 1%

Και σε όλα αυτά βάλτε ντουτα, τοπική και οραλ, τρετινοΐνη, λατανοπροστη, δοκίμασε το ένα, δοκίμασε το άλλο και δεν συμμαζεύεται.
PRP θεραπεία δοκίμασες φίλε μου?
Να το κάνω και bold συνοψισμένο:
Topical Minoxidil 6%
Oral Finasteride 1mg
Topical Finasteride 0.2%
17a-Estradiol/Alfatradiol/ Pantostin 0.15%
Cetirizine 1%
RU58841 10%
Απο Βιταμίνες στον οργανισμό σου έχεις κάνει εξετάσεις να δεις μήπως κάτι λείπει?
 

Konstantinos_00

Active Member
Όχι ρε συ, θα @αμισεις όλη τη ζωή σου για τρίχες, πρέπει να πας σε γιατρό και τα μαλλιά να φτιάξεις θα βρεις κάτι άλλο να σε ρίχνει, φτιάξε πρώτα την ψυχή σου και βλέπεις για τα υπόλοιπα.
Αυτή τη στιγμή δεν με ρίχνει τίποτα άλλο και δεν πρόκειται να με γονατίσει τόσο…
 

Konstantinos_00

Active Member
PRP θεραπεία δοκίμασες φίλε μου?

Απο Βιταμίνες στον οργανισμό σου έχεις κάνει εξετάσεις να δεις μήπως κάτι λείπει?
Ολα τα έχω κάνει. Έχω ξοδέψει 2000+ € να κάνω αιματολογικές, ορμονικές, να ψάχνω τα απαντα… Βελτίωσα και κάποιες ελλείψεις, κλπ, κλπ. Ούτε καν που βοήθησαν για τα μαλλιά…προφανώς..
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ολα τα έχω κάνει. Έχω ξοδέψει 2000+ € να κάνω αιματολογικές, ορμονικές, να ψάχνω τα απαντα… Βελτίωσα και κάποιες ελλείψεις, κλπ, κλπ. Ούτε καν που βοήθησαν για τα μαλλιά…προφανώς..
Απο Γιατρούς ΜΜ έχεις κάνει επισκέψεις να σου προτείνουν κάποιο πλάνο?Σοβαρούς γιατρούς!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να το κάνω και bold συνοψισμένο:
Topical Minoxidil 6%
Oral Finasteride 1mg
Topical Finasteride 0.2%
17a-Estradiol/Alfatradiol/ Pantostin 0.15%
Cetirizine 1%
RU58841 10%
Όλα αυτά που έγραψες εκτός της Finas είναι για τα σκουπίδια σε τέτοιες περιπτώσεις. Κακώς ταλαιπωρήθηκες και κακώς υποβάλεις τον οργανισμό σου σε τέτοια πειράματα. Σε περιπτώσεις επιθετικής τριχόπτωσης όπως εσύ μια είναι η θεραπεία. Εξέταση στην αρχή της θεραπείας από πεπειραμένο ιατρό απαραίτητα με μικροσκόπιο. Φίνα 1mg/day. Σε 1 χρόνο επαναξέταση με την ίδια μεθοδολογία. Αν η κατάσταση δεν είναι σταθερη χορήγηση duta 0.5mg/day και επανάληψη της ίδιας διαδικασίας. Αν ο ασθενής είναι νέος η θεραπεία έχει αποτελεσματικότητα 90%. Σε μεγαλύτερες ηλικίες (30+)το ποσοστό πέφτει. Δεν μιλάω θεωρητικά, το πλάνο έχει εφαρμοστεί όπως το περιγράφω σε αρκετά μέλη του φόρουμ.
 

Konstantinos_00

Active Member
Όλα αυτά που έγραψες εκτός της Finas είναι για τα σκουπίδια σε τέτοιες περιπτώσεις. Κακώς ταλαιπωρήθηκες και κακώς υποβάλεις τον οργανισμό σου σε τέτοια πειράματα. Σε περιπτώσεις επιθετικής τριχόπτωσης όπως εσύ μια είναι η θεραπεία. Εξέταση στην αρχή της θεραπείας από πεπειραμένο ιατρό απαραίτητα με μικροσκόπιο. Φίνα 1mg/day. Σε 1 χρόνο επαναξέταση με την ίδια μεθοδολογία. Αν η κατάσταση δεν είναι σταθερη χορήγηση duta 0.5mg/day και επανάληψη της ίδιας διαδικασίας. Αν ο ασθενής είναι νέος η θεραπεία έχει αποτελεσματικότητα 90%. Σε μεγαλύτερες ηλικίες (30+)το ποσοστό πέφτει. Δεν μιλάω θεωρητικά, το πλάνο έχει εφαρμοστεί όπως το περιγράφω σε αρκετά μέλη του φόρουμ.
Όχι και σκουπίδια το RU και Μινοξιδίλη;;;..
Εγώ ξέρω ότι Ιανουάριος του 2021, δηλαδή 1 χρόνο μετά οραλ φινα, προφανώς δεν ήταν σταθερή η κατάσταση, γιατί πάλι οι κρόταφοι και η τρίχα διαλύθηκαν. Και να πούμε και το άλλο, γιατί η Duta δεν είναι η γιατρειά, αν και μετά από 1 χρόνο Duta, τότε πάλι χαστούκι και δεν είναι σταθερά;; Τότε; Καπούτ; Ε; Ποιο είναι το πλάνο τότε……
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι και σκουπίδια το RU και Μινοξιδίλη;;;..
"....σε τέτοιες περιπτώσεις." Διάβασε προσεκτικά τι γράφω.
Εγώ ξέρω ότι Ιανουάριος του 2021, δηλαδή 1 χρόνο μετά οραλ φινα, προφανώς δεν ήταν σταθερή η κατάσταση, γιατί πάλι οι κρόταφοι και η τρίχα διαλύθηκαν. Και να πούμε και το άλλο, γιατί η Duta δεν είναι η γιατρειά, αν και μετά από 1 χρόνο Duta, τότε πάλι χαστούκι και δεν είναι σταθερά;; Τότε; Καπούτ; Ε; Ποιο είναι το πλάνο τότε……
Οι πιθανότητες είναι υπερ σου. Ξεκίνα από εκεί.
 

Konstantinos_00

Active Member
"....σε τέτοιες περιπτώσεις." Διάβασε προσεκτικά τι γράφω.

Οι πιθανότητες είναι υπερ σου. Ξεκίνα από εκεί.
Ωραία, και ας πούμε όμως ότι δεν είναι υπέρ μου οι πιθανότητες, που είναι και σε ένα μεγάλο βαθμό αλήθεια, το μετά να μου πείτε… Αν προσκυνάμε/ορκιζόμαστε τόσο μόνο σε Duta/Fina…Γιατί όπως ειπα και η Ντουτα μια επιλογή θεραπείας είναι, όχι η γιατρειά..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ αν έχεις όρεξη για φιλοσοφικές αναζητήσεις και για να πεις τον πόνο σου είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούν πολλοί εδώ να σε βοηθήσουν. Εγώ σου πρότεινα μια διέξοδο η οποία έχει σοβαρές πιθανότητες επιτυχίας κυρίως λόγω της ηλικίας σου. Δεν μπορώ να σου δώσω άλλη χρήσιμη συμβουλη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Όλα αυτά που έγραψες εκτός της Finas είναι για τα σκουπίδια σε τέτοιες περιπτώσεις. Κακώς ταλαιπωρήθηκες και κακώς υποβάλεις τον οργανισμό σου σε τέτοια πειράματα. Σε περιπτώσεις επιθετικής τριχόπτωσης όπως εσύ μια είναι η θεραπεία. Εξέταση στην αρχή της θεραπείας από πεπειραμένο ιατρό απαραίτητα με μικροσκόπιο. Φίνα 1mg/day. Σε 1 χρόνο επαναξέταση με την ίδια μεθοδολογία. Αν η κατάσταση δεν είναι σταθερη χορήγηση duta 0.5mg/day και επανάληψη της ίδιας διαδικασίας. Αν ο ασθενής είναι νέος η θεραπεία έχει αποτελεσματικότητα 90%. Σε μεγαλύτερες ηλικίες (30+)το ποσοστό πέφτει. Δεν μιλάω θεωρητικά, το πλάνο έχει εφαρμοστεί όπως το περιγράφω σε αρκετά μέλη του φόρουμ.
Α ρε Cvial ποσο κόσμο εχεις βοηθήσει, respect!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καταρχην βαλε σωστες φωτογραφιες να δουμε το προβλημα σου γιατι απο αυτες κανεις δεν καταλαβενει τιποτα.
Εδω οπως λεει ο φιλος παραπανω σε βλεπει τουμπανο οπως και εγω. Μπορει και να σωζεται η κατασταση σου.
Βαλε καθαρες φωτος
 

Συνημμένα

  • 01.jpg
    01.jpg
    213.5 KB · Προβολές: 63
  • 08.jpg
    08.jpg
    204.1 KB · Προβολές: 61
  • 07.jpg
    07.jpg
    209.5 KB · Προβολές: 52
  • 06.jpg
    06.jpg
    205.5 KB · Προβολές: 49
  • 05.jpg
    05.jpg
    210.8 KB · Προβολές: 45
  • 04.jpg
    04.jpg
    200.4 KB · Προβολές: 47
  • 03.jpg
    03.jpg
    197.3 KB · Προβολές: 47
  • 02.jpg
    02.jpg
    196.7 KB · Προβολές: 60

Stratos

Well-Known Member
Ωραία, και ας πούμε όμως ότι δεν είναι υπέρ μου οι πιθανότητες, που είναι και σε ένα μεγάλο βαθμό αλήθεια, το μετά να μου πείτε… Αν προσκυνάμε/ορκιζόμαστε τόσο μόνο σε Duta/Fina…Γιατί όπως ειπα και η Ντουτα μια επιλογή θεραπείας είναι, όχι η γιατρειά..
Φίλε, η ζωή δεν είναι μόνο τρίχες, θα κάνεις ότι μπορείς να το αντιμετωπίσεις, από εκεί και πέρα υπάρχει η δουλειά, η διασκέδαση, η οικογένεια, οι φίλοι.
 

Aldo

Well-Known Member
Μήπως να περάσεις καμία βόλτα από το ΚΑΤ να δεις τι σημαίνει πρόβλημα; δε το λέω χλευαστικά !
Συμπάσχουμε όλοι, απλά θυμίσου το εξής όσο βλέπεις προβλήματα μόνο τέτοια θα έχεις.
Με χαοτικές, άναρχες και βεβιασμένες προσεγγίσεις/πλάνα ΔΕ μπορείς να περιμένεις αποτέλεσμα. Για να δεις κατι σοβαρο πρέπει να είσαι και εσυ σοβαρός.
Ο Cvial σου έδωσε ότι πιο χρήσιμο σε πληροφορίες σε δυο γραμμές, δεν εχεις τίποτα να χάσεις…

Ότι καλύτερο σου εύχομαι.
Α
 

Gianney

Well-Known Member
Βασικα ξαναβάλε καλές φωτογραφίες να σε δούμε,γτ νομίζω παίζει να μην είσαι τόσο χάλια όσο λες και να ναι αλλού το πρόβλημα πάντως όχι στις τρίχες του κεφαλιού σου
 

Konstantinos_00

Active Member
Καταρχην βαλε σωστες φωτογραφιες να δουμε το προβλημα σου γιατι απο αυτες κανεις δεν καταλαβενει τιποτα.
Εδω οπως λεει ο φιλος παραπανω σε βλεπει τουμπανο οπως και εγω. Μπορει και να σωζεται η κατασταση σου.
Βαλε καθαρες φωτος
Οι φωτογραφίες που ανέβασα ήταν ένα παράδειγμα του 2019. Δεν είναι τωρινές.
Μπερδεύτηκαν αρκετοί μου φαίνεται.. Τις ανέβασα για να δείξω πως όντας μέσα σε λίγο διάστημα στην αρχή μιας θεραπείας, αν σε θέλει, μπορείς να καταλάβεις εύκολα ότι πάει να δουλέψει και να καλυτερέψουν τα πράγματα.
 

Konstantinos_00

Active Member
Αγαπητέ αν έχεις όρεξη για φιλοσοφικές αναζητήσεις και για να πεις τον πόνο σου είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούν πολλοί εδώ να σε βοηθήσουν. Εγώ σου πρότεινα μια διέξοδο η οποία έχει σοβαρές πιθανότητες επιτυχίας κυρίως λόγω της ηλικίας σου. Δεν μπορώ να σου δώσω άλλη χρήσιμη συμβουλη.
Εγώ σας λέω και Ντούτα και 9 μήνες, τίποτα δεν θα δουλέψει. Αφού ό,τι και αν δοκιμάζω είναι σαν νεράκι πλέον. Εδώ μιλάμε για RU, διπλάσια συγκέντρωση και είναι και αυτό λες και βάζω μόνο οινόπνευμα και PG, ένα 4μηνο τώρα. Και με Duta τα ίδια σαν να μην την έπαιρνα καν, νερό. Αναφέρομαι στο γεμάτο τρίμηνο που προσπάθησα. Εσείς πιστεύετε δηλαδή ότι τώρα μονάχα μια Duta θα με σώσει; Και τίποτα δηλαδή το νέο, αφού έχω κάνει αρκετές απόπειρες...
 

Konstantinos_00

Active Member
Εγώ σας λέω και Ντούτα και 9 μήνες, τίποτα δεν θα δουλέψει. Αφού ό,τι και αν δοκιμάζω είναι σαν νεράκι πλέον. Εδώ μιλάμε για RU, διπλάσια συγκέντρωση και είναι και αυτό λες και βάζω μόνο οινόπνευμα και PG, ένα 4μηνο τώρα. Και με Duta τα ίδια σαν να μην την έπαιρνα καν, νερό. Αναφέρομαι στο γεμάτο τρίμηνο που προσπάθησα. Εσείς πιστεύετε δηλαδή ότι τώρα μονάχα μια Duta θα με σώσει; Και τίποτα δηλαδή το νέο, αφού έχω κάνει αρκετές απόπειρες...
Επίσης, στο μικροσκόπιο, προφανώς και έχω αγοράσει εδώ και κάμποσο καιρό, φαίνονται να έχουν κάποιες "καλή" πυκνότητα [;;;], τουλάχιστον συγκρίνοντας με την Figure 1 εδώ: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6371726/figure/F1/
Δεν έχω εντρυφήσει στην μεταμόσχευση αρκετά, γιατί ήξερα ότι είναι πολύ, πολύ μακριά, ΑΝ ήταν για να κάνω. Καμία σχέση με τα όσα άλλα που έχω ξεστραβωθεί στο διάβασμα(θεραπείες και δεν συμμαζεύεται.). Οι φωτογραφίες είναι ακριβώς αυτή τη στιγμή που κάνω την ανάρτηση. Μη βλέποντας όμως στο μικροσκόπιο, είναι η πεθαμένη και άθλια δότρια όπως στις φωτογραφίες της πρώτης δημοσίευσης
 

Συνημμένα

  • WIN_20230717_08_37_56_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_56_Pro.jpg
    73.3 KB · Προβολές: 56
  • WIN_20230717_08_37_46_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_46_Pro.jpg
    67.3 KB · Προβολές: 51
  • WIN_20230717_08_37_43_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_43_Pro.jpg
    69.2 KB · Προβολές: 51
  • WIN_20230717_08_37_24_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_24_Pro.jpg
    72.1 KB · Προβολές: 48
  • WIN_20230717_08_37_20_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_20_Pro.jpg
    61 KB · Προβολές: 47
  • WIN_20230717_08_37_17_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_17_Pro.jpg
    58.3 KB · Προβολές: 56
  • WIN_20230717_08_37_12_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_12_Pro.jpg
    81.4 KB · Προβολές: 62
  • WIN_20230717_08_37_09_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_37_09_Pro.jpg
    82.8 KB · Προβολές: 53
  • WIN_20230717_08_53_43_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_53_43_Pro.jpg
    75.5 KB · Προβολές: 52
  • WIN_20230717_08_53_30_Pro.jpg
    WIN_20230717_08_53_30_Pro.jpg
    76.9 KB · Προβολές: 58
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Συγκριτικές φωτογραφίες σε βάθος χρόνου υπαρχουν; Επειδή βλέπω ότι κρατάς υλικό βάλε μας αν μπορείς μια του σήμερα σε σχέση με του 19 π.χ.

Από τις εικόνες μικροσκοπίου χωρίς να μαι ο ειδήμων του τριχοσκοπιου φαίνεται πως έχεις πολύτριχα κάτι που είναι θετικό. Από την άλλη ορισμένα τριχοθυλακια βλέπεις ότι δεν έχουν μαύρο χρώμα όπως αλλά κάτι που σημαίνει ότι έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για αυτά αλλά είναι σε αρχικά σταδια. Τέλος σε κάποια άλλα πολυτριχα έχει ήδη επέλθει σμίκρυνση του ενός θυλακα. Νομιζω έχεις κλασσική εικόνα ΑΓΑ και στη δοτρια ενώ φαίνονται και κάποια vellus hairs.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα