Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
somari δεν εχω τωρα καμερα εδω π ειμαι...μπορω να στο περιγραψω.Ειναι λευκο θολο με λιγο ιζημα.Δεν βρισκω λογο το δικο σου να ειναι διαφορετικο.

10 έβαζα, 16 βάζω. Δεν πιστεύω ότι θα δω τραγικές διαφορές. Δεν το κάνω για το γνωστό: Όσο περισσότερο βάλεις τόσο καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις. Έτσι με βολεύει κι έτσι το κάνω, χωρίς ιδιαίτερο λόγο.
Πως γινεται να σε βολευει 16% ? Δεν εχουμε ιδεα τι μπορει να κανει σε τετοιες συγκεντρωσεις...τεσπα αφου επιμενεις...
 

somari

Active Member
Αλλάζω τακτική. Πήρα το πόσιμο διάλυμα που είχε ο Άγγελος. ΑΠό μόνο του είναι 20% υδροδιαλυτό. Το έκανα 8.8%, με 40 ml νερό, 30 ml alcohol, 20 ml pg.

Λέτε να πιάσει; Το καλό είναι πως δεν έχει ιζήματα, επειδή το διάλυμα από μόνο του ήταν πλήρως ομογενές
 
[amquote]
somari είπε:
Αλλάζω τακτική. Πήρα το πόσιμο διάλυμα που είχε ο Άγγελος. ΑΠό μόνο του είναι 20% υδροδιαλυτό. Το έκανα 8.8%, με 40 ml νερό, 30 ml alcohol, 20 ml pg.

Λέτε να πιάσει; Το καλό είναι πως δεν έχει ιζήματα, επειδή το διάλυμα από μόνο του ήταν πλήρως ομογενές
[/amquote]

Δοκιμάζεις somari και βλέπεις. Εγώ αναγκαστικά έκανα κάτι πιο δραστικό, ανεβάζοντας την περιεκτικότητα, γιατί έχω παρελθόν με τα "ελαφρά" σκευάσματα. Έχω ιδιαίτερα χαμηλή ανταπόκριση σε χαμηλές δοσολογίες, γνωστόν κι από άλλα φάρμακα...

Καλή σου επιτυχία πάντως με την αλλαγή. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερο το πόσιμο γιατί είναι απολύτως καθαρό και πιο εύχρηστο στις ιδιοκατασκευές, γιατί έχει τη μορφή υγρού.
 

show_palmettos

New Member
Πήρα το πόσιμο διάλυμα που είχε ο Άγγελος. ΑΠό μόνο του είναι 20% υδροδιαλυτό. Το έκανα 8.8%, με 40 ml νερό, 30 ml alcohol, 20 ml pg

somari...αυτο το διαλυμα που υπαρχει και πως το ζητανε? απο φαρμακειο εννοεις? και πως λεγεται ακριβως?
απιονισμενο νερο χρησιμοποιεις ή νερο της βρυσης?
ποσα χαπια βαλπροικου οξεος εβαλες μεσα των ποσων mg ωστε να γινει 8,8 ...30 ml αλκοολ εννοεις οινοπνευμα? και εβαλες και προπυλενογλυκολη μεσα...
σορρυ που σε ρωταω για τη διαδικασια....
αλλα αν δεις αποτελεσματα...να ξερουμε τι μεθοδο θα εφαρμοσουμε ωστε να κανουμε ενα καλο μειγμα με valproic acid κ αλλα...ωστε να δουμε κι εμεις αποτελεσματα :p
 

somari

Active Member
Από μόνο του είναι 200mg ανά ml. An κάνεις πολλαπλασιασμό επί 100 βλέπεις πως είναι 20g/100ml, που σημαίνει 20%w/v, σε απιονισμένο νερό.

Οπότε ΗΔΗ έχω ένα διάλυμμα με απιονισμένο νερό σε περιεκτικότητα 20%,των 40ml (τόσο είχε το μπουκαλάκι) Οπότε προσέθεσα ΜΟΝΟ το οινόπνευμα και την ΠΓ. Τώρα ανάλογα με το πόσο % θες να είναι το διαλυμά σου, προσθέτεις αντίστοιχα. Πχ, αν θες να γίνει 10%, πρέπει από 40ml να το κάνεις 80ml (που σημαίνει η περιεκτικότητά του θα πέσει στο μισό) οπότε πχ μπορείς να βάλεις 20 ml οινόπνευμα και 20ml pg.

αυτό είναι

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/1280#content

"πόσιμο διάλυμα" γράφει το κουτάκι.
 

show_palmettos

New Member
ε οι μινοξιδιλες αρχιζουν απο 2% ( για γυναικες )
το κλασσικο ειναι η πενταρα μινοξ
και εχουν φτιαξει τωρα μεχρι 10αρες και 15αρες μινοξ σε καποια σκευασματα τυπου dualgen κ τα λοιπα....
αρα αν θελουμε κατι αντιστοιχο.....παιρνουμε το μεσο ορο περιπου...ουτε 5 ουτε 15 τοις εκατο..αλλα 10
αρα μια ενδεδεισμενη ποσοτητα ειναι στο διαλυμα να προσθεσουμε 40 ml οινοπνευμα και προπυλενογλυκολη....
παντως το μπουκαλακι ντεπακιν ειναι φτηνο....3 ευρω λεει οτι κανει.....ε κ το οινοπνευμα κ η προπυλενογλυκολη δε νομιζω να ειναι ακριβες....οποτε....αν δινει κ καλυτερο regrowth απο μινοξιδιλη........τοτε μια χαρα....
για να βοηθηθει καποιος,πρεπει να κανει τοπικη εφαρμογη στο κεφαλι του βαλπροικο οξυ ή χρειαζεται κ να παρει κ καποιο αντι-dht ? ειναι σημαντικο το ερωτημα...διοτι ξερουμε οτι για μια καλη αντιμετωπιση της τριχοπτωσης....δε φτανει μονο το regrowth...εκτος αν το βαλπροικο ειναι οντως ΠΟΛΥ εργαλειο κ σταματαει κ την τριχοπτωση συναμα
 
Έχω να παρατηρήσω ότι τρίχες σε σημεία με ΑΑ που πριν ήταν λίγο μεγαλύτερες από χνούδια, έχουν αρχίσει ν'αποκτούν μήκος και όγκο. Και μάλλον επειδή είναι ανοιχτόχρωμες ακόμη κάποιες κοπέλες νόμισαν ότι έβαψα τα μαλλιά μου ή ότι ξάνοιξαν απ'τον ηλιο, στον οποίο δεν εκτίθεμαι :p
Μακάρι να βγει κάτι θετικό απ'όλη αυτή την ιστορία...
 

vag25

Well-Known Member
[amquote]
Άγγελος είπε:
Έχω να παρατηρήσω ότι τρίχες σε σημεία με ΑΑ που πριν ήταν λίγο μεγαλύτερες από χνούδια, έχουν αρχίσει ν'αποκτούν μήκος και όγκο. Και μάλλον επειδή είναι ανοιχτόχρωμες ακόμη κάποιες κοπέλες νόμισαν ότι έβαψα τα μαλλιά μου ή ότι ξάνοιξαν απ'τον ηλιο, στον οποίο δεν εκτίθεμαι :p
Μακάρι να βγει κάτι θετικό απ'όλη αυτή την ιστορία...
[/amquote]

Eιναι πολυ θετικο οταν και οι αλλοι παρατηρουν διαφορα.
 

dimos18

Member
[amquote]
Άγγελος είπε:
Έχω να παρατηρήσω ότι τρίχες σε σημεία με ΑΑ που πριν ήταν λίγο μεγαλύτερες από χνούδια, έχουν αρχίσει ν'αποκτούν μήκος και όγκο. Και μάλλον επειδή είναι ανοιχτόχρωμες ακόμη κάποιες κοπέλες νόμισαν ότι έβαψα τα μαλλιά μου ή ότι ξάνοιξαν απ'τον ηλιο, στον οποίο δεν εκτίθεμαι :p
Μακάρι να βγει κάτι θετικό απ'όλη αυτή την ιστορία...
[/amquote]

Αντε μακαρι!απο shedding γενικα πως πας?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχει ενα θεμα η λοσιον σε υψηλες περιεκτικοτητες με μορφη χαπιου,στερεοποιειται σε σημεια και βουλωνει το dropper.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
lab_hair είπε:
kapamarou είπε:
εχει ενα θεμα η λοσιον σε υψηλες περιεκτικοτητες με μορφη χαπιου,στερεοποιειται σε σημεια και βουλωνει το dropper.

Αν το φιλτραρεις?.
[/amquote]
ισως μεινει η ενεργη ουσια στο φιλτρο και βαζω σκετο νερο στο κεφαλι.
μια λυση ειναι η προσθηκη polysorbate 80
η αλλη υγρο vpa αλλα και παλι χρειαζεται ανακατεμα πριν απο καθε χρηση
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
ισως μεινει η ενεργη ουσια στο φιλτρο η μερος αυτης και βαζω σκετο νερο στο κεφαλι.
[/amquote]
Υπαρχει περιπτωση κατι που μπορει να περναει τις στιβαδες του δερματος να μην μπορει να περασει ενα φιλτρο? :-\
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
lab_hair είπε:
kapamarou είπε:
ισως μεινει η ενεργη ουσια στο φιλτρο η μερος αυτης και βαζω σκετο νερο στο κεφαλι.

Υπαρχει περιπτωση κατι που μπορει να περναει τις στιβαδες του δερματος να μην μπορει να περασει ενα φιλτρο? :-\
[/amquote]
ναι,ουσιαστικα στο φιλτρο μενει μερος του φαρμακου και της ενεργης ουσιας,δεν εχουν σκουπιδια τα χαπια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
lab_hair είπε:
kapamarou είπε:
ναι,ουσιαστικα στο φιλτρο μενει μερος του φαρμακου και της ενεργης ουσιας,δεν εχουν σκουπιδια τα χαπια

Η σπιρο παντως περναγε ολοκληρη τσεκαρισμενα!
[/amquote]
περναγε ενα μερος της,δεν ξερεις,ουτε και εγω μαζι αν οι παρενεργειες ηταν απο 0,2% η 0,5% απλα τα blocker εχουν παρενεργειες και τα νιωθουμε.
το φιλτρο κραταει οτι δεν μπορεσε να λιωσει το οινοπνευμα,η περιεκτικοτητα σιγουρα πεφτει,κατα ποσο δεν ξερουμε
 

somari

Active Member
Γιατί τότε δε δοκιμάζετε με το διάλυμα, που οι χημικοί έχουν κάνει τη μισή δουλειά για πάρτη σας;

Προς το παρόν, κάαααατι μοιάζει να κινείται, αλλά σε επίπεδα σφάλματος / φωτισμού / placebo
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
lab_hair είπε:
kapamarou είπε:
ναι,ουσιαστικα στο φιλτρο μενει μερος του φαρμακου και της ενεργης ουσιας,δεν εχουν σκουπιδια τα χαπια

Η σπιρο παντως περναγε ολοκληρη τσεκαρισμενα!

περναγε ενα μερος της,δεν ξερεις,ουτε και εγω μαζι αν οι παρενεργειες ηταν απο 0,2% η 0,5% απλα τα blocker εχουν παρενεργειες και τα νιωθουμε.
το φιλτρο κραταει οτι δεν μπορεσε να λιωσει το οινοπνευμα,η περιεκτικοτητα σιγουρα πεφτει,κατα ποσο δεν ξερουμε
[/amquote]
Αυτο που λεω ειναι οτι αυτο που κραταει που δεν μπορει να λιωσει, δε θα περασει ετσι κ αλλιως στο δερμα, ακριβως γιατι δεν εχει λιωσει, οποτε ειναι μια η αλλη!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
somari είπε:
Γιατί τότε δε δοκιμάζετε με το διάλυμα, που οι χημικοί έχουν κάνει τη μισή δουλειά για πάρτη σας;

Προς το παρόν, κάαααατι μοιάζει να κινείται, αλλά σε επίπεδα σφάλματος / φωτισμού / placebo
[/amquote]
υποσχομενο το καινουριο καραφλοφαρμακο:3m:
κινειται
 
Μπλουζα