Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
Εχεις δει να κινειται τιποτα οσο καιρο πειραματιζεσαι?
ακομα τιποτα,το διαστημα με την μινοξ εκανα μια εφαρμογη την ημερα επειδη δεν μπορω να υπερβω το 0,5ml λογο sides με σκετο vpa κανω 2-3 εφαρμογες.
περιπου 0,7-1 ml την ημερα αναλογα αν θα κανω 2 η 3 εφαρμογες
[/amquote]
Sides απο τη μινοχ? Αποτι θυμαμαι χρησιμοποιουσες και 3ml χωρις προβλημα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
lab_hair είπε:
Sides απο τη μινοχ? Αποτι θυμαμαι χρησιμοποιουσες και 3ml χωρις προβλημα!
[/amquote]
τωρα 0,5ml και ειμαι οριακα να μαυρισουν τα ματια,να ενωθουν τα φρυδια και να βγαλω μαλλι στα αυτια
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
lab_hair είπε:
Sides απο τη μινοχ? Αποτι θυμαμαι χρησιμοποιουσες και 3ml χωρις προβλημα!

τωρα 0,5ml και ειμαι οριακα να μαυρισουν τα ματια,να ενωθουν τα φρυδια και να βγαλω μαλλι στα αυτια
[/amquote]
Δυστυχως ετσι ειναι η μινοχ. Σου κανει τα sides σταδιακα, ξεθαρεβεις χρησιμοποιεις παραπανω και στο τελος σου κανει με το παραμικρο!
Και εγω μετα απο τα 10-15% που εβαζα, σε καποιο σημειο πριζομουν ακομα κ με 0,7ml του 5%. Τωρα μετα απο καιρο αντεχω παλι το 2χ1ml οποτε και εσυ μετα απο καιρο θα μπορεσεις να ξανα αυξησεις τη δοση σε normal επιπεδα!
Απο μαλλι στα αυτια μπορεις να κανεις μεταμοσχευση?? 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δυστυχως ετσι ειναι η μινοχ. Σου κανει τα sides σταδιακα, ξεθαρεβεις χρησιμοποιεις παραπανω και στο τελος σου κανει με το παραμικρο!
Και εγω μετα απο τα 10-15% που εβαζα, σε καποιο σημειο πριζομουν ακομα κ με 0,7ml του 5%. Τωρα μετα απο καιρο αντεχω παλι το 2χ1ml οποτε και εσυ μετα απο καιρο θα μπορεσεις να ξανα αυξησεις τη δοση σε normal επιπεδα!
και να μην μπορεσω να αυξησω ειναι καλυτερα,5 ευρω τον μηνα μου κοστιζει η θεραπεια και μου εχει δωσει την αγαπη της ολη
Απο μαλλι στα αυτια μπορεις να κανεις μεταμοσχευση?? 8)
η αποδειξη οτι και η μινοξιδιλη μπορει να δημιουργησει θυλακες σε σημεια που δεν υπαρχουν???
πως τα παει η β12?
ανοιξε ενα θεμα με αυτο,χαπια,οχηματα,αν δεις αποτελεσματα με αυτο θα δω και εγω,απο οτι φαινεται εχουμε την ιδια αντιδραση-αποτελεσματα σε θεραπειες
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
πως τα παει η β12?
ανοιξε ενα θεμα με αυτο,χαπια,οχηματα,αν δεις αποτελεσματα με αυτο θα δω και εγω,απο οτι φαινεται εχουμε την ιδια αντιδραση-αποτελεσματα σε θεραπειες
[/amquote]
Το εχω σταματησει προς το παρον. Δοκιμαζω κατι αλλο για την τριχοπτωση... Θελω πρωτα να την σταθεροποιησω για να εχω πιο ξεκαθαρη αποψη του τι γινεται!
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
τωρα 0,5ml και ειμαι οριακα να μαυρισουν τα ματια,να ενωθουν τα φρυδια και να βγαλω μαλλι στα αυτια
[/amquote]
Εχε υποψην οτι αργοτερα καποια στιγμη θα χρειαστει να ξανα αυξησεις τη δοση γιατι θα αρχισει η κατηφορα. Ταυτοχρονα ομως θα εχεις και την ανοχη που ειχες στις παρενεργιες...
 

kos1987

New Member
Αγαπητα μου ποντικακια, εεε συμφορουμητες ηθελα να πω, εχουμε καμια εξελιξη?Ενεργειες-παρενεργειες?Δεν μπορει να ειμαι ο μονος που βλεπω κατι, διαφορετικα το vpa προκαλει παραισθησεις και νομιζεις οτι βγαζεισ μαλλια??? αλλα και αυτο να συμβαινει καλο ειναι...Η ψυχολογια ειναι το παν :21m:
 

lab_rat

Member
[amquote]
kos1987 είπε:
Αγαπητα μου ποντικακια, εεε συμφορουμητες ηθελα να πω, εχουμε καμια εξελιξη?Ενεργειες-παρενεργειες?Δεν μπορει να ειμαι ο μονος που βλεπω κατι, διαφορετικα το vpa προκαλει παραισθησεις και νομιζεις οτι βγαζεισ μαλλια??? αλλα και αυτο να συμβαινει καλο ειναι...Η ψυχολογια ειναι το παν :21m:
[/amquote]
Εσυ συνεχιζεις να βλεπεις εξελιξη?
 

kos1987

New Member
[amquote]
lab_hair είπε:
kos1987 είπε:
Αγαπητα μου ποντικακια, εεε συμφορουμητες ηθελα να πω, εχουμε καμια εξελιξη?Ενεργειες-παρενεργειες?Δεν μπορει να ειμαι ο μονος που βλεπω κατι, διαφορετικα το vpa προκαλει παραισθησεις και νομιζεις οτι βγαζεισ μαλλια??? αλλα και αυτο να συμβαινει καλο ειναι...Η ψυχολογια ειναι το παν :21m:

Εσυ συνεχιζεις να βλεπεις εξελιξη?
[/amquote]

Εεε μαλλον...τραβηξα σημερα τον κροταφο φωτογραφια μετα απο εφαρμογη vpa.Η σημερινη φωτο ειναι η δεξια.Τα μαλλια μεσα ειναι λιγδιασμενα απο τη pg 50% αλλα οταν στεγνωνει πληρως οι κροταφοι ΔΕν φωτιζουν οπως πριν.Επισης τα χνουδια αναπτυσσονται...και εχουν βγει και καινουργια...Επισης, στον αλλο κροταφο σημερα παρατηρησα οτι υπαρχουν ξανθες τριχουλες μικροσκοπικες σε pattern nw1,5 οταν το φως χτυπα την καραφλα υπο γωνια.ΚΑι σαν να μην εφτανε αυτο υπαρχουν μικροσκοπικες 2-3 τριχουλες πιο σκουρες απο τα υπολοιπα χνουδια στην περιοχη nw1,5.Οπως φαινεται στις φωτο εχω μακρυ μαλλι και τα τραβαω ολα πισω για να αναδειξω την καραφλα οσο πιο πολυ μπορω.
Τωρα ολα αυτα μπορει να ειναι στη φαντασια μου ο χρονος θα δειξει.
σσ υπαρχει shed μεσα στους κροταφους πεφτουν τριχες 1-2 cm, οποτε ή χανω τα κεκτημενα της μινοξ ή οντως το vpa κανει καλη δουλεια.
 

Nikos22_

New Member
Εεε μαλλον...τραβηξα σημερα τον κροταφο φωτογραφια μετα απο εφαρμογη vpa.Η σημερινη φωτο ειναι η δεξια.Τα μαλλια μεσα ειναι λιγδιασμενα απο τη pg 50% αλλα οταν στεγνωνει πληρως οι κροταφοι ΔΕν φωτιζουν οπως πριν.Επισης τα χνουδια αναπτυσσονται...και εχουν βγει και καινουργια...Επισης, στον αλλο κροταφο σημερα παρατηρησα οτι υπαρχουν ξανθες τριχουλες μικροσκοπικες σε pattern nw1,5 οταν το φως χτυπα την καραφλα υπο γωνια.ΚΑι σαν να μην εφτανε αυτο υπαρχουν μικροσκοπικες 2-3 τριχουλες πιο σκουρες απο τα υπολοιπα χνουδια στην περιοχη nw1,5.Οπως φαινεται στις φωτο εχω μακρυ μαλλι και τα τραβαω ολα πισω για να αναδειξω την καραφλα οσο πιο πολυ μπορω.
Τωρα ολα αυτα μπορει να ειναι στη φαντασια μου ο χρονος θα δειξει.
σσ υπαρχει shed μεσα στους κροταφους πεφτουν τριχες 1-2 cm, οποτε ή χανω τα κεκτημενα της μινοξ ή οντως το vpa κανει καλη δουλεια.
[/quote]
[/amquote]

Αυτες ολες οι τριχες που γεμιζουν τους κροταφους σου ειναι απο VPA? Εχεις παλια φωτο στο ιδιο σημειο?
 

MANKAR

Active Member
[amquote]
kos1987 είπε:
lab_hair είπε:
kos1987 είπε:
Αγαπητα μου ποντικακια, εεε συμφορουμητες ηθελα να πω, εχουμε καμια εξελιξη?Ενεργειες-παρενεργειες?Δεν μπορει να ειμαι ο μονος που βλεπω κατι, διαφορετικα το vpa προκαλει παραισθησεις και νομιζεις οτι βγαζεισ μαλλια??? αλλα και αυτο να συμβαινει καλο ειναι...Η ψυχολογια ειναι το παν :21m:

Εσυ συνεχιζεις να βλεπεις εξελιξη?


Εεε μαλλον...τραβηξα σημερα τον κροταφο φωτογραφια μετα απο εφαρμογη vpa.Η σημερινη φωτο ειναι η δεξια.Τα μαλλια μεσα ειναι λιγδιασμενα απο τη pg 50% αλλα οταν στεγνωνει πληρως οι κροταφοι ΔΕν φωτιζουν οπως πριν.Επισης τα χνουδια αναπτυσσονται...και εχουν βγει και καινουργια...Επισης, στον αλλο κροταφο σημερα παρατηρησα οτι υπαρχουν ξανθες τριχουλες μικροσκοπικες σε pattern nw1,5 οταν το φως χτυπα την καραφλα υπο γωνια.ΚΑι σαν να μην εφτανε αυτο υπαρχουν μικροσκοπικες 2-3 τριχουλες πιο σκουρες απο τα υπολοιπα χνουδια στην περιοχη nw1,5.Οπως φαινεται στις φωτο εχω μακρυ μαλλι και τα τραβαω ολα πισω για να αναδειξω την καραφλα οσο πιο πολυ μπορω.
Τωρα ολα αυτα μπορει να ειναι στη φαντασια μου ο χρονος θα δειξει.
σσ υπαρχει shed μεσα στους κροταφους πεφτουν τριχες 1-2 cm, οποτε ή χανω τα κεκτημενα της μινοξ ή οντως το vpa κανει καλη δουλεια.
[/amquote]


μακαρι να κανει καλη δουλεια , αν μπορεις και θες βαλε και καμια αλλη φωτο !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kaloko

New Member
Απ'ότι βλέπω στις photos του Kos πάντως υπάρχουν νέες τρίχες. Νομίζω φαίνεται καθαρά. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν είδες κάποιες παρενέργειες και επίσης μέσα σε πόσο διάστημα είδες αυτήν τη διαφορά.
 

kos1987

New Member
[amquote]
Nikos22_ είπε:
Αυτες ολες οι τριχες που γεμιζουν τους κροταφους σου ειναι απο VPA? Εχεις παλια φωτο στο ιδιο σημειο?
[/amquote]

Η αριστερη φωτο ειναι η baseline η δεξια οπως ειναι σημερα.Η πρωτη τραβηχτηκε αρχες Μαιου και ενω εβαζα μινοξ-τοπικη σπιρο για περιπου 10 μηνες.Καπου στις 20 Μαιου εκοψα τη μινοξ-σπιρο και αρχισα το vpa.
Στη δεξια φωτο εμενα μου φαινεται πιο αδειος ο κροταφος βαθια(λογω της λιγδας που κρατα για 45 λεπτα ) αλλα στην πραγματικοτητα δεν ειναι, ισα ισα που εχει φουντωσει.

@MANKAR Δεν εχω τραβηξει αλλη φωτογραφια πριν αρα δεν μπορω να ανεβασω φρεσκιες φωτο, εφοσον δεν υπαρχει κατι για να συγκρινω.

@Kaloko Βαζω vpa λιγοτερο απο 1 μηνα.Παρενεργειες τπτα...

Να ξεκαθαρισω κατι.Το φωτογραφικο υλικο που κραταω, το κανω αποκλειστικα για μενα...δεν εχω ή δεν θελω να αποδειξω τπτα σε κανεναν.Απλα επειδη καποιοι το ζητησατε με επιμονη, εδω ειμαστε.Ο,τι και αν ξανανεβασω θα αφορα τη συγκεκριμενη περιοχη και τπτα περισσοτερο.

ααα και κατι αλλο για εσας που γραφετε σε ξενα φορουμ, θερμη παρακληση.Ο,τι φωτογραφιες ανεβαζουμε εγω ή εαν ακολουθησει και καποιος αλλος για το vpa, μην ποσταρετε απευθειας φωτο στα site τους.Στειλτε link απο το συγκεκριμενο θεμα,απο αυτο το φορουμ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω ακομα δεν βλεπω αποτελεσματα αλλα ουτε και παρενεργειες,ειμαι σε σκεψη να διακοψω μινοξ η airol για καποιο διαστημα,η και τα δυο μηπως εχουμε θεμα εξουδετερωσης της ουσιας.


[amquote]σημερινες φωτο[/amquote]
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
εγω ακομα δεν βλεπω αποτελεσματα αλλα ουτε και παρενεργειες,ειμαι σε σκεψη να διακοψω μινοξ η airol για καποιο διαστημα,η και τα δυο μηπως εχουμε θεμα εξουδετερωσης της ουσιας.


σημερινες φωτο


[/amquote]
Την αιρολ καλυτερα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
lab_hair είπε:
Την αιρολ καλυτερα!!
[/amquote]
και εγω για την airol σκεφτομουν οπωτε θα τα διακοψω και τα δυο επειδη η σκετη μινοξιδιλη με 6 εφαρμογες την ημερα ουτε που τους γαργαλησε τους κροταφους:chinscratch
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
lab_hair είπε:
Την αιρολ καλυτερα!!

και εγω για την airol σκεφτομουν οπωτε θα τα διακοψω και τα δυο επειδη η σκετη μινοξιδιλη με 6 εφαρμογες την ημερα ουτε που τους γαργαλησε τους κροταφους:chinscratch
[/amquote]
Σωστο κ αυτο! Απο την αλλη μπορει να δεις αποτομη κατηφορα αν τα σταματησεις μαζι και να μην μπορεις να καταλαβεις αμεσα αν δουλευει...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
lab_hair είπε:
kapamarou είπε:
lab_hair είπε:
Την αιρολ καλυτερα!!

και εγω για την airol σκεφτομουν οπωτε θα τα διακοψω και τα δυο επειδη η σκετη μινοξιδιλη με 6 εφαρμογες την ημερα ουτε που τους γαργαλησε τους κροταφους:chinscratch

Σωστο κ αυτο! Απο την αλλη μπορει να δεις αποτομη κατηφορα αν τα σταματησεις μαζι και να μην μπορεις να καταλαβεις αμεσα αν δουλευει...
[/amquote]
θα συνεχισω με μινοξιδιλη μονο και vpa 2 εφαρμογες την ημερα,αν δω κατηφορα θα επεμβω:speare:
 

kos1987

New Member
[amquote]
kapamarou είπε:
θα συνεχισω με μινοξιδιλη μονο και vpa 2 εφαρμογες την ημερα,αν δω κατηφορα θα επεμβω:speare:
[/amquote]

Ελπιζω να βαζεις vpa πανω απο 7% γιατι σε χαμηλες συγκεντρωσεις οι κορεατες εδειξαν οτι δε δουλευει στα ποντικια(υπαρχουν και αλλα χαρτια).
Τωρα αν κοψεις μαχαιρι αιρολ και κρατησεις μινοξ vpa παλι μπορει να δεις shed.Μπορει το κομπο αυτο να κραταει το μαλλι ομως το vpa προκαλει αυξηση της ALP.Αυτο σημαινει οτι θα περασει στην αναγενη ξανα.Η μινοξ συνηθως φτανει στη late anagen φαση, ενα βημα πριν αρχισει η κατηφορα δλδη.Με την αιρολ πραγματικα δεν ξερουμε τι γινεται.Εγω προτεινω εαν αντεχεις, να συνεχισεις οπως εισαι και σε κανα μηνα θα ξερω με σιγουρια τι παιζει,οποτε ενημερωνω.
Παντως βρε Καπα εδω που τα λεμε εσυ εχεις τερματισει την επανεκφυση με αυτο το πραγμα και ακομα και εσενα σου εβγαλε sides.Επιτυχια για σενα θα ηταν το vpa να κρατησει τα αποτελεσματα αυτα διχως παρενεργειες.
Επισης εχω την υποψια οτι το vpa δρα τοπικα (οσο αφορα το μαλλι) μαλλον πιο τοπικα απο τη μινοξ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
kos1987 είπε:
kapamarou είπε:
θα συνεχισω με μινοξιδιλη μονο και vpa 2 εφαρμογες την ημερα,αν δω κατηφορα θα επεμβω:speare:


Ελπιζω να βαζεις vpa πανω απο 7% γιατι σε χαμηλες συγκεντρωσεις οι κορεατες εδειξαν οτι δε δουλευει στα ποντικια(υπαρχουν και αλλα χαρτια).
Τωρα αν κοψεις μαχαιρι αιρολ και κρατησεις μινοξ vpa παλι μπορει να δεις shed.Μπορει το κομπο αυτο να κραταει το μαλλι ομως το vpa προκαλει αυξηση της ALP.Αυτο σημαινει οτι θα περασει στην αναγενη ξανα.Η μινοξ συνηθως φτανει στη late anagen φαση, ενα βημα πριν αρχισει η κατηφορα δλδη.Με την αιρολ πραγματικα δεν ξερουμε τι γινεται.Εγω προτεινω εαν αντεχεις, να συνεχισεις οπως εισαι και σε κανα μηνα θα ξερω με σιγουρια τι παιζει,οποτε ενημερωνω.
Παντως βρε Καπα εδω που τα λεμε εσυ εχεις τερματισει την επανεκφυση με αυτο το πραγμα και ακομα και εσενα σου εβγαλε sides.Επιτυχια για σενα θα ηταν το vpa να κρατησει τα αποτελεσματα αυτα διχως παρενεργειες.
Επισης εχω την υποψια οτι το vpa δρα τοπικα (οσο αφορα το μαλλι) μαλλον πιο τοπικα απο τη μινοξ.
[/amquote]
αν μπορουσε να μου κρατησει τα αποτελεσματα με μινοξ μονο χωρις κατηφορα θα ηταν οντως επιτυχια,λες να συνεχισω το cobo?
για εμενα δεν ειναι κοπος οτιδηποτε αλαξω στην θεραπεια,τα εχω βαλει ολα στο κεφαλι μου.
θα μπορεσεις να βρεις αν υπαρχει εξουδετερωση της ουσιας vpa με μινοξιδιλη η τρετινοινη?:chinscratch
 
Μπλουζα