Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

lab_rat

Member
[amquote]
kos1987 είπε:
Ελπιζω να βαζεις vpa πανω απο 7% γιατι σε χαμηλες συγκεντρωσεις οι κορεατες εδειξαν οτι δε δουλευει στα ποντικια(υπαρχουν και αλλα χαρτια).
[/amquote]
Εσυ ποσο χρησιμοποιεις?


Επειδη μεχρι στιγμης εξεταζουμε μονο το ενα σκελος της θεραπειας.. Θεωρητικα το vpa εκτος απο regrowth, αναστελει και την τριχοπτωση! Εχετε παρατηρησει καποια διαφορα οσοι το δοκιμαζετε??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Πόσο / πως το εφαρμόζετε σε κάθε δόση ; (και πόσες δόσεις την ημέρα; )

Eπίσης, τα έχω βάλει να λιώσουν, και ενώ λιώνουν όσο περνάει η ώρα, η ουσία μένει σαν κατακάθι. Έχω βάλει 50μλ νερό και 30 μλ οινόπνευμα. Όταν λιώσουν θα βάλω 20μλ πγ. Έχω πετάξει 20 χάπια μέσα.
 

kos1987

New Member
@ Kapa μαλλον δεν παιζει αντιδραση μεταξυ τους εφοσον βαζεις βαλπροικο αρκετες ωρες αναμεσα απο τη μινοξ (4-5)

@Lab 7.5% 2 φορες τη μερα. Εγω βαζω μονο μπροστα κροταφους και λιγο παραμεσα οποτε δεν μπορω να σου πω.Εαν δρα τοτε σιγουρα θα περιορισει την τριχοπτωση.

@Somari με μια συριγγα βαζω 0,2-0,3ml καθε φορα. Εβγαλες το κελυφος?
 

somari

Active Member
Tα έξυσα με μαχαίρι. Το θέμα είναι ότι σπάνε σε σκόνη σιγά σιγά, απλά η σκόνη αυτή φαίνεται να μη διαλύεται μέσα στο διάλυμα, αλλά να κάθεται στον πάτο.
 

kos1987

New Member
[amquote]
somari είπε:
Kos δες εδώ ρε συ...
[/amquote]

Εβαλες και τη pg?Καπως ετσι ηταν και αυτο που εφτιαξα εγω πριν βαλω τη pg...
Ντουρο το κανες ρε συ...σε καλο δρομο ειναι παντως, εγω οπως το εχω κανει ενα μικρο ιζημα κατω το χει δε μπορω να πω, το ανακατευω πριν απο καθε χρηση.
Μην ανησυχεις εχει και μπολικα εκδοχα το φαρμακο.Λογικα αυτα συσσωματωνονται.
 

somari

Active Member
Tώρα έβαλα την πγ, και το βαλα ψυγείο... Ελπίζω άυριο να έχει διαλυθεί κιάλλο λίγο.

0.2 με 0.3 μου φαίνεται δύσκολο να τα μετρήσω... σε σταγόνες πόσο είναι;
 

kos1987

New Member
[amquote]
somari είπε:
Tώρα έβαλα την πγ, και το βαλα ψυγείο... Ελπίζω άυριο να έχει διαλυθεί κιάλλο λίγο.

0.2 με 0.3 μου φαίνεται δύσκολο να τα μετρήσω... σε σταγόνες πόσο είναι;
[/amquote]

Τεσπα ψυγειο δε χρειαζεται.Επειδη το δικο σ διαλυμα εχει διαφορετικη αναλογια σε πγ δεν ξερω.Βαλε οσο χρειαζεται.Μπορεις να βαθμονομησεις το σταγονομετρο με μια 2,5αρα συριγγα.Μην κανεις το λαθος και χρησιμοποιησεις μαρκαδορο.Θα το χαραξεις, με ενα μαχαιρι, αν ειναι πλαστικο,αν οχι εε βρες μια πατεντα.
 

somari

Active Member
Kαι κάτι τελευταίο και σε αφήνω στην ηρεμία σου (thanks!) αυτή τη ποσότητα σε πόσα cm2 περίπου; (για να ξέρω, αν βάλω σε περισσότερα η λιγότερα)
 

kos1987

New Member
[amquote]
somari είπε:
Kαι κάτι τελευταίο και σε αφήνω στην ηρεμία σου (thanks!) αυτή τη ποσότητα σε πόσα cm2 περίπου; (για να ξέρω, αν βάλω σε περισσότερα η λιγότερα)
[/amquote]

αχαχαχααχχαχα κλαιωωωωωωωω σε μενα που δεν εχω πολλες τριχες(ακομα) μου βγαζει περιπου 50cm2... μη τρελαινεσαι θα δεις μονος σου ποσο χρειαζεται.
 

somari

Active Member
Οκ! Πρώτη επάλειψη σήμερα έκανα, σε κροτάφους μόνο... Πάμε γερά! Oι Κορεάτες βάζουν 1 ή 2 φορές τη μέρα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
[amquote]
somari είπε:
Οκ! Πρώτη επάλειψη σήμερα έκανα, σε κροτάφους μόνο... Πάμε γερά! Oι Κορεάτες βάζουν 1 ή 2 φορές τη μέρα;
[/amquote]
2 φορες.Μπορει η πγ να σ κανει κανα ερεθισμο εμενα μου εκανε κατι κοκκινιλες αλλα τωρα εφυγαν.Αντε να δουμε.Θα ενημερωνεις για οτιδηποτε...good luck
 

somari

Active Member
Θα ενημερώνω!

(προς το παρόν δεν έβγαλα μαλλιά... και πέρασαν και 10'... snakeeee ooooil booooooo)
 
[amquote]
somari είπε:
ΩΠΑ! Γιατί ΤΟΣΟ τούμπανο; Πόσο έβαζες μέχρι τώρα;
[/amquote]

10 έβαζα, 16 βάζω. Δεν πιστεύω ότι θα δω τραγικές διαφορές. Δεν το κάνω για το γνωστό: Όσο περισσότερο βάλεις τόσο καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις. Έτσι με βολεύει κι έτσι το κάνω, χωρίς ιδιαίτερο λόγο.
Προσπαθώ ν'αναστήσω τον "Λάζαρο", μακάρι να μην άργησα πολύ και μου χάλασε...
 

somari

Active Member
Κος μπορείς να ανεβάσεις σε φωτό πως φαίνεται το διάλυμμα σου; Θέλω να δώ αν και εσένα έχει παρόμοια σύσταση (με κατακάθι κλπ)
 
Μπλουζα