Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

nikosgf7

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Eνδιαφερον και ελπιδοφορο φαινεται ;D αλλα πρεπει να δουμε μετα απο ποσο καιρο αρχιζει να πεφτει η αποδοση της θεραπειας :chinscratch
Επισης ηθελα να ρωτησω αν αυτο χρησιμοποιειται και για προληψη ωστε να μν πεσουν τα υπαρχοντα μαλλια??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

αυτο το θεμα το χει δει κανεις να παιζει σε ξενα φορουμ ? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Καλησπερα παιδες! εν συντομια στον καθρεφτη πλεον βλεπω διαφορα και οχι μονο με την ψηφιακη ;D μεσα σε 5 μερες ??? Τους Κορεατες που τους ρωτησα μου ειπαν οτι στην 3η μερα βλεπουν μορφολογικες διαφορες στο τριχοθυλακιο.Τα φαρμακα αυτα δεν δρουν με τον ιδιο τροπο με τη μινοξ.Ενεργοποιουν τα βλαστοκυτταρα και αυτα αρχιζουν να μεταναστευουν και να παιρνουν θεσεις μαχης ξανα.Φυσιολογικα αυτο γινεται συνεχως οσο το τριχ/κιο ειναι στην αναγενη.
οι φωτογραφιες εχουν τρελη μεγεθυνση...κατι τριχες κανονικες φαινονται γαϊδουρια στην αριστερη και ειναι ξεμπαρκες...Μου εχει κανει τρομερη εντυπωση και μενα η εξελιξη αυτη.Τι να πω δεν ξερω θα δειξει...
τι χρησιμοποιουσες στους κροταφους το τελευταιο εξαμηνο? :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Αλλα μου κανει εντυπωση.Πως γινεται να υπαρχει τοσο συντομα θετικη εξελιξη με αυτα τα φαρμακα? :chinscratch
εχω δει επανεκφυση με κορτιζονες αυθημερον
αλλα εχω δει και πιο γρηγορη επανεκφυση μεσα σε ωρες,κοιμηθηκα καραφλος και ξυπνησα με μαλλι,σαν τον spiderman ενα πραγμα εγινε η μεταμορφωση ???
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

dimos18 είπε:
αυτο το θεμα το χει δει κανεις να παιζει σε ξενα φορουμ ? :chinscratch

Σε 2 - 3 που τσεκάρω καθημερινά δεν είδα κάποια αναφορά.

Μακάρι παίδες να ξεκινήσει κάτι καλό από δω....
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

GOMI είπε:
Σε 2 - 3 που τσεκάρω καθημερινά δεν είδα κάποια αναφορά.

Μακάρι παίδες να ξεκινήσει κάτι καλό από δω....
www.google.com/gwt/x?client=ms-samsung&q=valproic+acid+hairloss&channel=br&ei=rC3BT_DOH-iN0AXzswE&ved=0CBIQFjAE&hl=el&source=m&rd=1&u=http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid%3D10%26threadid%3D99761
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Γιωργος 65 είπε:
Kapamarou ποσα χαπια depakine εβαλες στο μπουκαλακι της kirklarnd?
πεταξα την kirklarnd και εφτιαξα αλλο απο την αρχη.
σε 30ml αλκοολουχο λοσιον,αυτην απο το super market με γλυκερινη και οινοπνευμα ελιωσα 3 χαπια
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
εχω δει επανεκφυση με κορτιζονες αυθημερον
αλλα εχω δει και πιο γρηγορη επανεκφυση μεσα σε ωρες,κοιμηθηκα καραφλος και ξυπνησα με μαλλι,σαν τον spiderman ενα πραγμα εγινε η μεταμορφωση ???

Μαλιστα

Οποτε λογικα ο Αγγελος που ξεκινησε ]λιγο πιο νωρις απο kos,δεν θα βλεπει να πληκτρολογησει,για αυτο και τον χασαμε.. :chinscratch

the_worlds_hairiest_640_06.jpg


;D :p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

vag25 είπε:
Μαλιστα

Οποτε λογικα ο Αγγελος που ξεκινησε ]λιγο πιο νωρις απο kos,δεν θα βλεπει να πληκτρολογησει,για αυτο και τον χασαμε.. :chinscratch

the_worlds_hairiest_640_06.jpg


;D :p
ναι ετσι θα γινανε :D
ο λογος που ρωταω τι χρησιμοποιουσε ο καθενας το τελευταιο 6μηνο ειναι επειδη θα δωσει αλλη επανεκφυση σε καποιον που χρησιμοποιουσε εστω σκετη μινοξιδιλη και αλλη σε καποιον που δεν χρησιμοποιουσε τιποτα σε growth.
προσωπικα πιστευω οτι οι χρηστες cobo airol μινοξ και cobo κορτιζονες μινοξ δεν θα ενθουσιαστουν με τα αποτελεσματα επειδη εχουν "τεντωσει" οσο παει την επανεκφυση
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Kapamarou το μιγμα λοσιον-depakine μπαινει την ιδια χρονικη στιγμη με kirklarnd-airol η' μετα απο καποια ωρα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Γιωργος 65 είπε:
Kapamarou το μιγμα λοσιον-depakine μπαινει την ιδια χρονικη στιγμη με kirklarnd-airol η' μετα απο καποια ωρα?
βαζω πρωτα μινοξιδιλη με airol και μετα απο μιση ωρα στους κροταφους μονο depakine λοσιον.
επειδη το σχημα μινοξιδιλη airol το χρησιμοποιω σε επιφανεια nw6 αν κανω το αντιστροφο θα παρασυρει την λοσιον σε ολο το κεφαλι και σε σημεια που δεν εχω αραιωση πλεον
 

kouklos10

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou help??? δωσε οδηγιες για τι υλικα χρησιμοποιεις και που μπορω να τα βρω????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kouklos10 είπε:
kapamarou help??? δωσε οδηγιες για τι υλικα χρησιμοποιεις και που μπορω να τα βρω????
πας στο φαρμακειο της γειτονιας και ζητας ενα depacine chrono των 500 mg,9 ευρω εχει.
πας στο super market και αγοραζεις μια αλκοολουχο λοσιον,ειναι ενα μιγμα γλυκερινης με οινοπνευμα,και ειναι πολυ φθηνο.
σε ενα αδειο μπουκαλακι μινοξιδιλης βαζεις 30 ml αλκοολουχο λοσιον,σπας σε 3 η 4 κομματια 3 χαπια depacine chrono,τα ριχνεις μεσα.
σφραγιζεις αεροστεγως το μπουκαλακι και ειναι ετοιμο.
λιγο ανακατεμα 3 φορες με διαστημα μιας ωρα και τα χαπια θα εχουν λιωσει.
η λοσιον θα παρει χρωμα ασπρο.
ανακατεμα και πριν απο καθε χρηση.
καλα μας ραστα :9m:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
πας στο φαρμακειο της γειτονιας και ζητας ενα depacine chrono των 500 mg,9 ευρω εχει.
πας στο super market και αγοραζεις μια αλκοολουχο λοσιον,ειναι ενα μιγμα γλυκερινης με οινοπνευμα,και ειναι πολυ φθηνο.
σε ενα αδειο μπουκαλακι μινοξιδιλης βαζεις 30 ml αλκοολουχο λοσιον,σπας σε 3 η 4 κομματια 3 χαπια depacine chrono,τα ριχνεις μεσα.
σφραγιζεις αεροστεγως το μπουκαλακι και ειναι ετοιμο.
λιγο ανακατεμα 3 φορες με διαστημα μιας ωρα και τα χαπια θα εχουν λιωσει.
η λοσιον θα παρει χρωμα ασπρο.
ανακατεμα και πριν απο καθε χρηση.
καλα μας ραστα :9m:

Καπ αυτό είναι μετουσιωμένο αλκοολ που χρησιμοποιείς, πιστεύω θα ήταν καλύτερο το καθαρό οινόπνευμα... ή καλύτερα κάνε μια αντιγραφή της αλκοολούχου λοσιόν με καθαρό οινόπνευμα και γλυκερίνη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Fenimore είπε:
Καπ αυτό είναι μετουσιωμένο αλκοολ που χρησιμοποιείς, πιστεύω θα ήταν καλύτερο το καθαρό οινόπνευμα... ή καλύτερα κάνε μια αντιγραφή της αλκοολούχου λοσιόν με καθαρό οινόπνευμα και γλυκερίνη.
το εχω χρησιμοποιησει και σε λοσιον σπιρονολακτονης,εχει την ιδια συμπεριφορα με γλυκερινη και οινοπνευμα μαζι ::)
 

kouklos10

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

ηδη kapamarou νομιζω οτι βλεπω τα πρωτα καλα σημαδια απο χρηση μινοξ αιρολ περιπου 40 μερες το χρησιμοποιω λεω να περιμενω λιγο ακομη να δω τι θα καταφερω και αμα δεν δω καλη συνεχεια να δοκιμασω και αυτο το διαλειμα. το πολυ καλο και με τις δυο θεραπειες ειναι οτι ειναι πολυ οικονομικες. ειχα 6 τεμαχια μινοξ και μια αιρολ ανα μινα , πανω απο 10 ευρω δεν κοστιξει η θεραπεια . και για την depakine το ιδιο ισχυει πολυ οικονομικα. αν εχουμε και τα αναλογα αποτελεσματα ... :worshipper
 

kouklos10

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

fenimore εσυ τι αναλογιες προτινεις???? γλυκερινη που μπορουμε να βρουμε φαρμακειο???
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kapamarou είπε:
το εχω χρησιμοποιησει και σε λοσιον σπιρονολακτονης,εχει την ιδια συμπεριφορα με γλυκερινη και οινοπνευμα μαζι ::)

Ναι, δεν λέω ότι δεν κάνει, απλά για να είναι καλύτερο για το δέρμα γιατί το μετουσιωμένο αλκοολ έχει και τερεβινθέλαιο (νέφτι) και μεθανόλη.


kouklos10 είπε:
fenimore εσυ τι αναλογιες προτινεις???? γλυκερινη που μπορουμε να βρουμε φαρμακειο???

Ναι γλυκερίνη έχουν στα φαρμακεία. Η "αλκοολούχος" λοσιόν δεν γράφει πόση γλυκερίνη έχει, αλλά λογικά θα έχει πολύ μικρό ποσοστό γιατί δεν λαδώνει καθόλου. Κάτω από 10%...
 

edyuser1

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

μαλλον ο Αγγελος μας την εκανε για γερμανια οποτε περιμενουμε απαντηση
 
Μπλουζα