Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

lab_rat

Member
Εγω στην πρωτη μερα εφαρμογης παρατηρησα αυξημενη εντερικη δραστηριοτητα... Το οποιο αναφερεται και στις παρενεργιες του φαρμακου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα σε όλους!

@somari - Τρελέ αχαχαχ είσαι θεός! καλύτερα από επιστημονική :p

@ lab_hair - Μάλλον πετύχαμε combo με το vpa τέλος τριχόπτωση, τέλος δυσκοιλιότητα. Σκέφτομαι μήπως είναι λόγο μεγαλύτερης περιεκτικότητας, δλδ πάνω από 8%? η λάθος σκέψη?
 

somari

Active Member
Kαι μένα τελείωσε η δυσκοιλιοτητα. Δε με ενδιαφέρει αυτό, απλά με φοβίζει μην εμφανιστούν και άλλα sides της oral χρησης
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Kαι μένα τελείωσε η δυσκοιλιοτητα. Δε με ενδιαφέρει αυτό, απλά με φοβίζει μην εμφανιστούν και άλλα sides της oral χρησης

Αχ ρε παιδιά αρχίσατε πριν από μένα.. (μάλλον εγώ αρχίζω μετά από σας) :p Μη φοβάσαι τίποτα! καλό θα είναι και στο 2μηνο - 3μηνο γενικές εξετάσεις να δούμε μήπως και παίζει τίποτα.. που δεν πιστεύω, απλά προληπτικά. :)


Πέρα από την εντερική κινητικότητα είδες καμία κινητικότητα στα μαλλιά ακόμη?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Εχθες μου ειπε φιλος οτι κατι εκανα στα μαλλια και πυκνωσαν

:) ωραίοοοος! εύχομαι να σε μπερδεύουμε με αυστραλιανό πίθηκα σε κανα 3 μηνο! (ως προς την τρίχα βέβαια) ;)
 

MANKAR

Active Member
πολλα θετικα σημαδια μεχρι τωρα αλλα δεν πρεπει να βιαζομαστε ουτε να βγαλουμαι γρηγορα συμπερασματα!!ο χρονος θα δηξει!!
 

mikipitri

Member
ρε παιδια΄τόση μεγάλη απορρόφηση έχει και με χρήση τοπικού βαλπροικού να κάβεται η δισκοιλιότητα?
αν είναι να το χρησιμοποιήσω και εγώ ... γιατί έχω ένα θεματάκι :) :) :)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
αχαχαχα μας βλέπω να χεζόμαστε στους δρόμους.. Όσο για την απορρόφηση που είπες όπου βλέπεις "pg" αυτά να περιμένεις.. κάνει τρελή απορρόφηση.. και αν έχεις και δέρμα bob σφουγγαράκη τότε την ακούς dolby digital αχαχαχ :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
@Somari μην μασάς τίποτα.. το βλέπω να έρχεται.. θα κάνουμε και μαυρισματάκι στον ήλιο και θα κόβουμε βόλτες στην παραλία μες την βρόμα άλουστοι να γουστάρουμε.. :22m:

--->
 

mikipitri

Member
το θέμα είναι ότι έχω πρόβλημα με τη pg... με τη γλυκερίνη το έχει δοκιμάσει κανείς?
έχει την ίδια απορροφητικότητα?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Είναι λιγότερο απορροφήσιμη από την Propylene Glycol αλλά κάνει δουλειά μια χαρά[/u]


Και ένα :eek:fft: θέμα--> Somari κάπου είχες αναφέρει κάτι για "τρόπο ζωής και τριχόπτωση" αλλά δεν θυμάμαι πού.. γιαυτό το γράφω εδώ. Εχθές το βράδυ είχα μια κουβέντα για το θέμα τριχόπτωση με ένα φίλο γιατρό αρκετά ψαγμένο μπορώ να πω.. Μου είπε ότι συνδέετε άμεσα και με πολλούς τρόπους ο τρόπος ζωής με την ΑΑ και μάλιστα είναι αποδεδειγμένο μου είπε! Σε έρευνες που έχουν γίνει (άτομα με κληρονομική προδιάθεση σαφώς..) έδειξαν ότι μπορεί να εμφανίσουν ανδρογενή αλωπεκία έως και 15 χρόνια νωρίτερα! ΛΟΛ. δλδ μου εξήγησε παλαιότερα συνήθως οι άντρες παρουσίαζαν ΑΑ στα 30 και μετά..τώρα ακόμα και από τα 17. κάποιοι λόγοι που μου ανέφερε είναι Καθιστική ζωή, κακή διατροφή, αποχή από φαγητά πλούσια σε θρεπτικά συστατικά όπως λαχανικά και φρούτα, παχυσαρκία, έλλειψη άσκησης, καταχρήσεις όπως τσιγάρο - αλκοόλ και άλλα διάφορα! Επίσης έγινε έρευνα και σε άτομα χωρίς κληρονομική διάθεση και έδειξε και εκεί (μικρότερο ποσοστό βέβαια) πως παρουσίασαν απώλεια μαλλιών σε ηλικίες από 30 - 33 και άνω.. με pattern nw 0 αλλά γενική αραίωση μαλλιών σε όλο το κεφάλι.. Μου είπε θα μου στείλει link με τις έρευνες να το μελετήσω. Και μου αναφέρθηκε στις θεραπείες λέγοντας μου ότι: Δεν είναι τυχαίο για άτομα που ξεκίνησαν πιο υγιεινή ζωή - άσκηση - διατροφή - αποχή από το κάπνισμα, και άρχισαν μια θεραπεία είχαν καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα και ανταπόκριση σε σχέση με αυτούς που συνέχισαν άσχημο τρόπο ζωής.. τα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα πραγματικά όλα αυτά και χρήσιμα...
 

xDante

Member
mikipitri είπε:
το θέμα είναι ότι έχω πρόβλημα με τη pg... με τη γλυκερίνη το έχει δοκιμάσει κανείς?
έχει την ίδια απορροφητικότητα?

εγώ έχω γκυκερίνη στο σκευασμα αλλά έχει και λίγο pg απο ένα διάλυμα που έβαλα αλλα κατα κύριο λόγο γλυκερίνη...
 

somari

Active Member
@CHS μονο και μονο που αποδεδειγμενα η ινσουλινη αυξανει την παραγωγη ανδρογόνων, σημαίνει πως αν πλακώνεσαι σε σκατολοφάγια, θα σου έρθει νωρίτερα η ΑΑ
 

MANKAR

Active Member
Chs είπε:
έτσι.. πες τα.. σου δίνω τα ράστα μου 8)

εκει που γραφεις τα πρωην ραστα σου απο κατω τωρα δλδ δεν εχεις τετοιο μαλλι??παντως γενικα σε παω και τις αποψεις σου εδω μεσα, και γενικα εισαι πολυ θετικο ατομο που μας ανεβαζεις και εμας την ψυχολογια!!
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
Είναι λιγότερο απορροφήσιμη από την Propylene Glycol αλλά κάνει δουλειά μια χαρά[/u]


Και ένα :eek:fft: θέμα--> Somari κάπου είχες αναφέρει κάτι για "τρόπο ζωής και τριχόπτωση" αλλά δεν θυμάμαι πού.. γιαυτό το γράφω εδώ. Εχθές το βράδυ είχα μια κουβέντα για το θέμα τριχόπτωση με ένα φίλο γιατρό αρκετά ψαγμένο μπορώ να πω.. Μου είπε ότι συνδέετε άμεσα και με πολλούς τρόπους ο τρόπος ζωής με την ΑΑ και μάλιστα είναι αποδεδειγμένο μου είπε! Σε έρευνες που έχουν γίνει (άτομα με κληρονομική προδιάθεση σαφώς..) έδειξαν ότι μπορεί να εμφανίσουν ανδρογενή αλωπεκία έως και 15 χρόνια νωρίτερα! ΛΟΛ. δλδ μου εξήγησε παλαιότερα συνήθως οι άντρες παρουσίαζαν ΑΑ στα 30 και μετά..τώρα ακόμα και από τα 17. κάποιοι λόγοι που μου ανέφερε είναι Καθιστική ζωή, κακή διατροφή, αποχή από φαγητά πλούσια σε θρεπτικά συστατικά όπως λαχανικά και φρούτα, παχυσαρκία, έλλειψη άσκησης, καταχρήσεις όπως τσιγάρο - αλκοόλ και άλλα διάφορα! Επίσης έγινε έρευνα και σε άτομα χωρίς κληρονομική διάθεση και έδειξε και εκεί (μικρότερο ποσοστό βέβαια) πως παρουσίασαν απώλεια μαλλιών σε ηλικίες από 30 - 33 και άνω.. με pattern nw 0 αλλά γενική αραίωση μαλλιών σε όλο το κεφάλι.. Μου είπε θα μου στείλει link με τις έρευνες να το μελετήσω. Και μου αναφέρθηκε στις θεραπείες λέγοντας μου ότι: Δεν είναι τυχαίο για άτομα που ξεκίνησαν πιο υγιεινή ζωή - άσκηση - διατροφή - αποχή από το κάπνισμα, και άρχισαν μια θεραπεία είχαν καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα και ανταπόκριση σε σχέση με αυτούς που συνέχισαν άσχημο τρόπο ζωής.. τα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα πραγματικά όλα αυτά και χρήσιμα...



Στην αρχαια Ρωμη η καραφλα πηγαινε και ερχονταν(για να μην πω στην Ελλαδα τοτε)... ο μεσος ορος ζωης ποσο ηταν?

Αν προερχομαστε απο ζωα οπως αυτο
800px-Monkey_eating.jpg


τοτε η καραφλα εχει τεραστια ιστορια
U364P886T15D534F104DT20110711171659.jpg


tmp9B177_thumb3.jpg
 

somari

Active Member
Κοs μην ξαναμπούμε στο ίδιο τριπάκι --> οι καράφλες που βλέπουμε στα αγάλματα --> ναι αλλά ήταν γέροι --> μα είχαν μικρό προσδόκιμο ζωής --> μα στα αγάλματα ήταν celebrities που σημαίνει ότι είχαν υψηλό προσδόκιμο ζωής

Οι καράφλες για τους οποίους διαβάζουμε / βλέπουμε σε αγάλματα στην Αρχαία Ρώμη / Ελλάδα ήταν κάτι Σωκράτηδες και κάτι Καίσαρες που ζούσανε μέχρι τα 70 τους... λάθος;
 
Μπλουζα