Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Adriano είπε:
Σε μεγάλα norwood λέτε να έχει αποτέλεσμα?

αν εχει αποτελεσμα θα εχει σε ολους ανεξαρτητως norwood!!απλα το 6 θα γινει 1 και το 2 παλυ ενα!!το ιδιο αποτελεσμα απλα εντυπωσιακοτερη αλαγη στα μεγαλυτερα!!
 

n094

Active Member
xDante είπε:
είμαι πολύ αισιόδοξος Andriano πάω για 6άρι και βλέπω εξέλιξη.. είμαστε σε αναμονή...

Δηλαδή xDante μέσα σε 7-8 μέρες εφαρμογής σου έχει δείξει αποτελέσματα (shedding και πάχυνση;;;; ). Να ρωτήσω ξανά, αν το σκεύασμα αυτό λειτουργεί και ως DHT blocker ή/και ως Growth stimulant όπως η minox. ο ΚΟΣ κάπου αναφέρει ότι λειτουργεί όπως η μινοξ, αυτό σημαίνει ότι κάποιος θα πρέπει να λαμβάνει και DHT blocker άρα αν θέλει να κάνει δουλειά που θα κρατήσει, ναι;
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
MANKAR είπε:
Adriano είπε:
Σε μεγάλα norwood λέτε να έχει αποτέλεσμα?

αν εχει αποτελεσμα θα εχει σε ολους ανεξαρτητως norwood!!απλα το 6 θα γινει 1 και το 2 παλυ ενα!!το ιδιο αποτελεσμα απλα εντυπωσιακοτερη αλαγη στα μεγαλυτερα!!

Πλάκα με κάνεις έτσι? :eek:mg:

Μόλις το διάβασα ένιωσα έναν διεγερτικό ερεθισμό στο λιλί μου.. ούτε μινοξ να του βαζα.. :chinscratch


n094 είπε:
xDante είπε:
είμαι πολύ αισιόδοξος Andriano πάω για 6άρι και βλέπω εξέλιξη.. είμαστε σε αναμονή...

Δηλαδή xDante μέσα σε 7-8 μέρες εφαρμογής σου έχει δείξει αποτελέσματα (shedding και πάχυνση;;;; ). Να ρωτήσω ξανά, αν το σκεύασμα αυτό λειτουργεί και ως DHT blocker ή/και ως Growth stimulant όπως η minox. ο ΚΟΣ κάπου αναφέρει ότι λειτουργεί όπως η μινοξ, αυτό σημαίνει ότι κάποιος θα πρέπει να λαμβάνει και DHT blocker άρα αν θέλει να κάνει δουλειά που θα κρατήσει, ναι;

Διάβασε στην αρχή του ποστ να καταλάβεις πως δουλεύει... πιστεψε με.. αν είναι όπως λένε κάνει πολλά παραπάνω από ότι η μινοξ ..


Μου φαίνεται θα ακούσω την συμβουλή του Kapa antiBaldness Laboratories Α.Ε. και θα κάνω την αρχή μου ως ποντίκι πειραματόζωο .. αν με χάσετε μην κλάψετε.. να ξέρετε έπεσα ηρωικά και με περηφάνια πριν καλά καλά ξεκινήσω τις θεραπείες :speare:
 

xDante

Member
n094 είπε:
xDante είπε:
είμαι πολύ αισιόδοξος Andriano πάω για 6άρι και βλέπω εξέλιξη.. είμαστε σε αναμονή...

Δηλαδή xDante μέσα σε 7-8 μέρες εφαρμογής σου έχει δείξει αποτελέσματα (shedding και πάχυνση;;;; ). Να ρωτήσω ξανά, αν το σκεύασμα αυτό λειτουργεί και ως DHT blocker ή/και ως Growth stimulant όπως η minox. ο ΚΟΣ κάπου αναφέρει ότι λειτουργεί όπως η μινοξ, αυτό σημαίνει ότι κάποιος θα πρέπει να λαμβάνει και DHT blocker άρα αν θέλει να κάνει δουλειά που θα κρατήσει, ναι;

n094 και shedding βλέπω και πύκνωση βλέπω η πάχυνση είναι κάτι το οποίο το περιμένω μετά τους 2 μήνες ο κος παρέθεσε μια έρευνα που λέει οτι είναι και DHT blocker απο την άλλη αν εμείς καταστέλουμε αυτή την πρωτείνη που παίρνει εντολή απο την DHT να μας ρίξει τα μαλλιά και όση και DHT να έχουμε στην κεφάλα μας η συγκεκριμένη πρωτείνη δεν ενεργοποιείται...κλαιν μαιν για την DHT αν είναι όπως λέγονται... για τον chs θα έλεγα είναι μια SUPERMINOX χωρίς παρενέργειες ένα ΥΠΕΡΦΑΡΜΑΚΟ το οποίο εστιάζει στο στο πρόβλημα... ακούγεται ουτοπικό έτσι ?? θα δείξει σε 3 μήνες...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
xDante είπε:
n094 είπε:
xDante είπε:
είμαι πολύ αισιόδοξος Andriano πάω για 6άρι και βλέπω εξέλιξη.. είμαστε σε αναμονή...

Δηλαδή xDante μέσα σε 7-8 μέρες εφαρμογής σου έχει δείξει αποτελέσματα (shedding και πάχυνση;;;; ). Να ρωτήσω ξανά, αν το σκεύασμα αυτό λειτουργεί και ως DHT blocker ή/και ως Growth stimulant όπως η minox. ο ΚΟΣ κάπου αναφέρει ότι λειτουργεί όπως η μινοξ, αυτό σημαίνει ότι κάποιος θα πρέπει να λαμβάνει και DHT blocker άρα αν θέλει να κάνει δουλειά που θα κρατήσει, ναι;

n094 και shedding βλέπω και πύκνωση βλέπω η πάχυνση είναι κάτι το οποίο το περιμένω μετά τους 2 μήνες ο κος παρέθεσε μια έρευνα που λέει οτι είναι και DHT blocker απο την άλλη αν εμείς καταστέλουμε αυτή την πρωτείνη που παίρνει εντολή απο την DHT να μας ρίξει τα μαλλιά και όση και DHT να έχουμε στην κεφάλα μας η συγκεκριμένη πρωτείνη δεν ενεργοποιείται...κλαιν μαιν για την DHT αν είναι όπως λέγονται... για τον chs θα έλεγα είναι μια SUPERMINOX χωρίς παρενέργειες ένα ΥΠΕΡΦΑΡΜΑΚΟ το οποίο εστιάζει στο στο πρόβλημα... ακούγεται ουτοπικό έτσι ?? θα δείξει σε 3 μήνες...

Καλησπέρα φίλε xDante, ακούγεται κάπως ναι.. αλλά με μια μεγάλη δόση ψυχικής χαράς από πίσω να περιμένει. Ειδικά για άτομα σαν και εμένα που ήμαστε στην αρχή του κακού ακόμα οι ελπίδες μας ολοένα και φουντώνουν.. τώρα εύχομαι ολόψυχα να φουντώνουν και τα μαλλιά μας με αυτό το φάρμακο! :guitarist
 

xDante

Member
έχουμε καμιά ένδειξη παρενέργειας ρε παιδιά ? εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο προς το παρόν.. λίγο κουρασμένα τα μάτια μου νιώθω αλλά δεν ξέρω αν είναι απο το Pc ... πεταρίζει και το δεξί βλέφαρο μερικές φορές... σε στύσεις και πρωινές ''σηκωμάρες'' πάντως κανένα πρόβλημα προς το παρόν για όποιον ανησυχεί...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
To pc πρέπει να είναι xDante το ίδιο έχω και εγώ τελευταία και χωρίς χρήση vpa :p

Κάτι που θέλω να σε ρωτήσω, εκεί που βλέπεις πύκνωση οι τρίχες είναι περισσότερες η παχύτερες? Δηλ. σου είχνουν τάση να γίνουν κανονικές τρίχες? :chinscratch
 

lab_rat

Member
1η εφαρμογη vpa: Νιωθω κατι αναμεσα σε δροσια και καψιμο. Κατι σαν την αισθηση που σου αφηνουν οι θερμαντικες κρεμες στο πιο ελαφρι! Μιση ωρα μετα την εφαρμογη η αισθηση αυτη παραμενει! Επισης μου δημιουργει και μια πολυ ελαφρια φαγουρα!
 

Adriano

Well-Known Member
Μάλλον είναι η απορρόφηση κάτι τέλοσπάντων σε σχέση με αυτό.Να σου πω.Pg που βρήκες???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Σε τελειως καραφλες περιοχες για χρονια δε νομιζω να δωσει επανεκφυση και εξηγω τη λογικη μου: Τα ανδρογονα μπλοκαρουν τα σηματα που δινουν τα dp στα βλαστικα κυτταρα της επιδερμιδας.Οσο αυτο το σημα εξασθενει τοσο λιγοτερα βλαστοκυτταρα διαφοροποιουνται και τελικα αντι να αποκτουν ιδιοτητες τριχ/κιου αυτα εχουν επιθηλιακη κατευθυνση, οπως τα υπολοιπα βλαστοκυτταρα.Ετσι τα dp ψοφανε υστερα απο αρκετους κυκλους.Στα ποντικια το νουμερο αυτο ειναι 3 κυκλοι...παρολο που χορηγησαν σε αυτα εξωγενως b-catenin αρχικα πηγε να δημιουργηθει τριχ/κιο αλλα τελικα δεν εγινε...κατι προφανως λειπει...Για να δημιουργηθει πρεπει να συνδυαστουν αρκετα πραγματα, ουσιαστικα να δημιουργηθει νεο περιβαλλον.Ο Κωτσαρελης εχει φαγωθει στις πατεντες του με τον τραυματισμο του δερματος και παραλληλα χορηγηση αλλων ουσιων.
Η αληθεια για το vpa ειναι οτι διατηρει ενα μονοπατι τεραστιας σημασιας για τη ζωτικοτητα των τριχ/κιων.Απο εκει και υστερα ποσο ουσιαστικο regrowth θα δωσει, αφου ενεργοποιει την alp των dp, δεν το ξερουμε.
Τωρα σε μενα αυτο που παρατηρω ειναι οτι μου εχει περιορισει σημαντικα την τριχοπτωση.Περυσι απο την αρχη της ανοιξης μεχρι τελος φθινοπωρου εχανα κοντα στις 80-100 τριχες τη μερα.Τωρα το νουμερο αυτο ειναι 40-50.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Μεγάλη και σημαντική διαφορά μπορώ να πω.. Κος μπράβο φίλε και εύχομαι το καλύτερο! Θα ξεκινήσω και εγώ την ουσία αυτή, μιας και έχω "παρθένο" κεφάλι ακόμα από θεραπείες ίσως δούμε κάτι διαφορετικό.. βασικά είχα δει κάπου την κατασκευή της λοσιον αναλυτικά αλλά δεν μπορώ να την βρω πάλι.. ξέρει κανείς το τοπικ που βρίσκεται? Ευχαριστώ.
 

lab_rat

Member
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4232.html
Να ψαχνεις στις κατηγοριες. Το συγκεκριμενο ειναι στις ιδιοκατασκευες!
 

Georgex6

Well-Known Member
πιστευω οτι χρειαζεται τραυματισμος ειτε με dermabrasion η με scalproller για τις καραφλες περιοχες αλλα και παλι ειμαι επιφυλακτκος
οσο για αυτο που λες οτι σου μειωσε τη τριχοπτωση ουτε αυτο μπορω να το επιβεβαιωσω,αν δε παρω 2,3 μερες φιναστεριδη αρχιζω να νοιωθω τι φαγουρα και αρχιζει ψιλοτριχοπτωση αν παρω φινα σταματαει παρολο που βαζω vpa
 

tseles

New Member
Συνδιασμός με σπειρολακτόνη?

Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το βαλπροϊκό σε συνδιασμό με τις μινοξιδίλη και σπειρολακτόνη που εφαρμόζω μέχρι τώρα?

Σκέφτομαι ότι εφόσον πειραματιζόμαστε δεν υπάρχει λόγος να διακόψουμε τις μέχρι τώρα θεραπείες που ακολουθούμε, τί γνώμη έχετε για αυτό?
 

rivale

New Member
Εγω τελικα διελυσα depakine υγρο στο regaine 5% υγρο σε αναλογια 1:1. Φαινεται να εχει αναμειχθει τελεια το ενα με το αλλο, τωρα απο αποτελεσματα 4η μερα ειμαι, θα δειξει. Παντως καμια παρενεργεια..
 

somari

Active Member
Παιδιά νιώθετε και εσείς μια ενόχληση στο μάτι όταν βάζετε βαλπροικό; Δε μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς... σε φάση σαν να είναι "πιο ζουμερό" και να κάνει πιο πλατς πλατς όταν το ανοιγοκλείνετε (λολ επιστημονική εξήγηση)
 

nikosgf7

New Member
xDante είπε:
έχουμε καμιά ένδειξη παρενέργειας ρε παιδιά ? εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο προς το παρόν.. λίγο κουρασμένα τα μάτια μου νιώθω αλλά δεν ξέρω αν είναι απο το Pc ... πεταρίζει και το δεξί βλέφαρο μερικές φορές... σε στύσεις και πρωινές ''σηκωμάρες'' πάντως κανένα πρόβλημα προς το παρόν για όποιον ανησυχεί...

Εχει παρατηρησει κατι παρομοι και ο φιλος εδω με το ματι...
 
Μπλουζα