Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987

New Member
somari είπε:
Φακ. Το πρόβλημα είναι πως δε ξέρουμε πόση περιεκτικότητα σε ουρία έχει. Σκέφτομαι το επόμενο να το κάνω μόνο με νερό... λες;

Η pg ή η γλυκερινη που απεχθανομαι, ειναι υποχρεωτικη.Ουσιαστικα ρυθμιζουν τον ρυθμο απορροφησης.Εαν δεν βαλεις καθολου οινοπνευμα τοτε πρεπει να βαλεις συντηρητικο...30-40%οινοπν./20-50%νερο/20-50%πγ.(αυτα τα σχηματα εχουν δοκιμαστει στα ποντικακια)
Εγω αυτη τη στιγμη βαζω 40%οινοπν./35%νερο/25%πγ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
somari είπε:
Προς το παρόν λέω να το καπαμαρίσω, δηλαδή να ρίξω τις δόσεις σε 1/day

Δεν θελω να σε ξενερωσω ουτε και να χαλασω το παρτυ με τα acid :headbanging:, αλλα σε κανα δυο site που μπηκα περιγραφει αυτο που σου συνεβη και δεν ειναι στα απλα sides.Γραφει το bleeding ως seek immediate medical attention αν εχεις αυτο το side. Μηπως να μιλησεις με καναν γιατρο και να το κοψεις μεχρι να δεις τι γινεται?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απο οτι φαινεται η ουσια εχει "αορατα"sides που δεν φαινονται αμεσα


somari είπε:
Μια φορά εγινε, μπορεί να είναι συμπτωμα της ζέστης.

και αν ειναι τα αιμοπεταλια?
οταν συμβαινει κατι στο σωμα μας που δεν εχει συμβει τα τελευταια 20χρονια και ξαφνικα σκαει με την χρηση καπιου φαρμακου δεν εχει να κανει με συμπτωση ουτε με ψυχολογια
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλημερούδια φίλοι! Όντος είναι σοβαρό το θέμα με την μείωση των αιμοπεταλίων.. Όσο για τους κορεάτες και το "This study is ongoing, but not recruiting participants" άργησαν.... εδώ έξω ήδη δοκιμάζεται και αν ξέρουν κάτι παραπάνω θα πρέπει να μιλήσουν..για να μην γίνει της Κορέας...

@Somari - Καλύτερα να κάνεις εξετάσεις αίματος να δεις τι παίζει αδερφέ, αν και έγινε μια φορά δεν είναι ανάγκη να γίνει και 2η. Την καλημέρα μου, και εύχομαι ολόψυχα να μην είναι τίποτα :)


kapamarou είπε:
απο οτι φαινεται η ουσια εχει "αορατα"sides που δεν φαινονται αμεσα


somari είπε:
Μια φορά εγινε, μπορεί να είναι συμπτωμα της ζέστης.

και αν ειναι τα αιμοπεταλια?
οταν συμβαινει κατι στο σωμα μας που δεν εχει συμβει τα τελευταια 20χρονια και ξαφνικα σκαει με την χρηση καπιου φαρμακου δεν εχει να κανει με συμπτωση ουτε με ψυχολογια



Kapa τα λες απότομα.. δεν κάνεις για ψυχολόγος.. :chinscratch
Μη μου τρομοκρατείς τον λαό.. γιατί θα σου κάνω μεταμόσχευση με τα χεράκια μου.. :18m:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Τι έγινε ρε παιδιά σήμερα όλοι πήγατε για μπάνιο? μόνο εγώ έκατσα πιστός στην μελέτη εδώ? :chinscratch και είμαι και σε νησί παναθεμα μαι.. :p Η μήπως έγινε καμιά μαζική παρενέργεια με το vpa?? ???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Kapa τα λες απότομα.. δεν κάνεις για ψυχολόγος.. :chinscratch
Μη μου τρομοκρατείς τον λαό.. γιατί θα σου κάνω μεταμόσχευση με τα χεράκια μου.. :18m:
οτι και να λεω αποτομα η απαλα καποια πραγματα ειναι γεγονοτα.
οι καραμελες εχουν αυθυποβολες και τα φαρμακα εχουν παρενεργειες γι αυτο εχουν και το φυλαδιο μεσα.
υπαρχει ενας τροπος να διαπιστωσει ο συναδελφος somari αν ειναι απο το vpa η τυχαιο,χωρις να διακοψει την ουσια κανει εξετασεις,αν δειξουν κατι διαφορετικο απο πριν,ειναι για διακοπη
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ μαζί σου, και ελπίζω να μην πήρες στραβά κάτι που είπα, έκανα πλάκα :12m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Συμφωνώ μαζί σου, και ελπίζω να μην πήρες στραβά κάτι που είπα, έκανα πλάκα :12m:

δεν παιρνω ποτε στραβα κανενος τα λεγομενα.
ειμαστε ολοι συναγωνιστες στον δρομο για τα ραστα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού

xxxray

Member
ρε συ χρήστο φιλικά και γω θα στα πω....είσαι 3-4 μέρες όλη μέρα μέσα και έχεις γεμίσει όλα τα ποστ συνεχώς και δικαίωμα σου βέβαια άλλα περίπου τα μίσα είναι αστειάκια εικονάκια και ένα σωρό άχρηστα πράγματα..θα πάει ο άλλος να ενημερωθεί για κάποιο θέμα και θα πέσει σε 70 σελίδες με μην πω τί και θα χάσει τον μπούσουλα..δεν θέλω να το συζητήσουμε απλά είπα την άποψη μου και δεν ξαναλέω τίποτα άχρηστο και εκτός θέματος του ποστ...ήταν απλά ένα ξέσπασμα και συγνώμη μην το σχολιάσετε καν
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
ρε συ χρήστο φιλικά και γω θα στα πω....είσαι 3-4 μέρες όλη μέρα μέσα και έχεις γεμίσει όλα τα ποστ συνεχώς και δικαίωμα σου βέβαια άλλα περίπου τα μίσα είναι αστειάκια εικονάκια και ένα σωρό άχρηστα πράγματα..θα πάει ο άλλος να ενημερωθεί για κάποιο θέμα και θα πέσει σε 70 σελίδες με μην πω τί και θα χάσει τον μπούσουλα..δεν θέλω να το συζητήσουμε απλά είπα την άποψη μου και δεν ξαναλέω τίποτα άχρηστο και εκτός θέματος του ποστ...ήταν απλά ένα ξέσπασμα και συγνώμη μην το σχολιάσετε καν

Εγώ θα το σχολιάσω και θα πω το εξής, δεν είναι κακό να κάνουμε και λίγο πλάκα μεταξύ σοβαρού και αστείου.. να νιώσουμε λίγο καλύτερα και να ανέβει η ψυχολογία μας.. όλοι ξέρουμε το πρόβλημα και όλοι προσπαθούμε να το αντιμετωπίσουμε. Αυτό που είπες περι ενημέρωσης για νέα μέλη.. ίσα ίσα που ευθυμολογοντας θα τους φανεί διαφορετικά.. όπως φάνηκε και σε εμένα διάφορα ποστ με αρκετη πλακίτσα μεσα σε σοβαρά θέματα που με έκαναν και ένιωσα καλά και γράφτηκα με δύναμη και κουράγιο να αντιμετωπίσω κάτι.. Ζητώ συγγνώμη από όλους όσους τους πείραξε και τους ενοχλεί, αλλά είμαι της άποψης ένα πρόβλημα κοίτατο στα μάτια χαμογέλα και προχώρα πάνω του με δύναμη! Είναι καλύτερα να αντιμετωπίζεις ένα πρόβλημα γελώντας και ελπίζοντας στα καλύτερα. Φιλικά προς όλους πάντα. Χρήστος
 

xxxray

Member
Είσαι γαμώ τα παιδιά και φαίνεται...αλλά νομίζω το παρακάνεις λίγο άλλο φόρουμ και άλλο chat room
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
Είσαι γαμώ τα παιδιά και φαίνεται...αλλά νομίζω το παρακάνεις λίγο άλλο φόρουμ και άλλο chat room

Σε ευχαριστώ, εκτιμώ πολύ την γνώμη που έχεις για εμένα. Παραπάνω αν δεις ζήτησα συγγνώμη. Για εμένα και για πολλούς άλλους είναι η "αρχή στα βάσανα" αν θες.. θέλω να έχω υπερθετική ψυχολογία στο όλο θέμα, και θέλω να μοιραστώ με όλους την θετική μου ψυχολογία. Γιατί πίστεψε με.. είμαι άτομο που μου αρέσει ο δίπλα μου να γελάει και να νιώσει λίγο καλύτερα στην δύσκολη σε όλους μας και μαυρη πραγματικότητα.. Σου ζητώ και προσωπικά συγγνώμη δημόσια και να ξέρεις ότι παίρνω στα σοβαρά την άποψη σου και την παρατήρηση σου φίλε μου. :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
ρε συ χρήστο φιλικά και γω θα στα πω....είσαι 3-4 μέρες όλη μέρα μέσα και έχεις γεμίσει όλα τα ποστ συνεχώς και δικαίωμα σου βέβαια άλλα περίπου τα μίσα είναι αστειάκια εικονάκια και ένα σωρό άχρηστα πράγματα..θα πάει ο άλλος να ενημερωθεί για κάποιο θέμα και θα πέσει σε 70 σελίδες με μην πω τί και θα χάσει τον μπούσουλα..δεν θέλω να το συζητήσουμε απλά είπα την άποψη μου και δεν ξαναλέω τίποτα άχρηστο και εκτός θέματος του ποστ...ήταν απλά ένα ξέσπασμα και συγνώμη μην το σχολιάσετε καν

Εγώ στο πρόσωπο του Chs βλέπω να εκκολάπτεται ένας νέος kapamarou... Θεός φυλάξει!!! :blush:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
xxxray είπε:
ρε συ χρήστο φιλικά και γω θα στα πω....είσαι 3-4 μέρες όλη μέρα μέσα και έχεις γεμίσει όλα τα ποστ συνεχώς και δικαίωμα σου βέβαια άλλα περίπου τα μίσα είναι αστειάκια εικονάκια και ένα σωρό άχρηστα πράγματα..θα πάει ο άλλος να ενημερωθεί για κάποιο θέμα και θα πέσει σε 70 σελίδες με μην πω τί και θα χάσει τον μπούσουλα..δεν θέλω να το συζητήσουμε απλά είπα την άποψη μου και δεν ξαναλέω τίποτα άχρηστο και εκτός θέματος του ποστ...ήταν απλά ένα ξέσπασμα και συγνώμη μην το σχολιάσετε καν

Εγώ στο πρόσωπο του Chs βλέπω να εκκολάπτεται ένας νέος kapamarou... Θεός φυλάξει!!! :blush:

Έλα σταμάτα.. :blush: Θα γίνω κατσούφης να δω αν θα σ'αρέσει μετά.. :dodgy: Kap ακούς? τρέμει η καρέκλα σου! :grandpa:
 

xk

Active Member
να επαναλαβουμε αλλη μια φορα,για τα καινουργια μελη ειδικα...επειδη παιζουν φαρμακα και ιστοριες...ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του..το vpa μπορει να εχει τρομερες παρενεργειες μπορει να μην εχει και καμια...οποιος δεν ειναι σιγουρος να μη δοκιμαζει και να περιμενει πως θα εξελιχθει η συγκεκριμενη πατεντα,κανενας δεν παροτρυνει κανεναν εδω,ο καθενας μονος του...
 

symmetry

New Member
Hello και απο μενα. Διαβαζω το forum αυτο οσο και πολλα forums του εξωτερικου εδω και περιπου ενα χρονο, αλλα επελεξα να απαντησω στο συγκεκριμενο thread δεδομενου του γενικου ενδιαφεροντος. Ψαχνοντας για την ιδανικη λυση σαν βασικο carrier του vpa, αναρωτιομουν μηπως το DMI (Dimethyl Isosorbide) ειναι καλυτερο απο PG ή γλυκερινη και αυτο διότι ειναι skin penetrant μεν αλλα οπως εχω δει απο διαφορες πηγες, αναφερεται οτι ΔΕΝ αφηνει τα υπολοιπα συστατικα να περασουν στο bloodstream. Και αυτο ειναι οχι μονο ιδανικο στην περιπτωση του vpa αλλα και απαραιτητο, αφου πρεπει να δρασει συμφωνα με τα published papers μονο τοπικα, ενω αν περασει συστημικα μπορει να προκαλεσει hair loss ως ενα απο τα sides του.
Δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα DMI αλλα σκεφτομαι να παραγγειλω συντομα.

Links για το DMI:
http://www.bulkactives.com/dimethylisosorbide.htm
http://www.hairsite.com/hair-loss-info/dmi-dimethyl-isosorbide.htm

Εχει κανενα μελος εμπειρια με το συγκεκριμενο ingredient?
 
Μπλουζα