Να μαι και εγώ!

2talk2

Member
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Απλά να σας ενημερώσω πως πέρασε ένας μήνας και κάτι μέρες και αποφάσισα σήμερα να πάω κομμωτήριο και να κάνω το πρώτο κούρεμα δεν θα είναι πάρα πολύ ξύρισμα όπως κάνω συνήθως στα πλαϊνά αλλά επειδή πετάνε γύρω γύρω όπως θα δείτε και στις προηγούμενες φωτογραφίες θα κάνουμε ένα γενικότερο συμμάζεμα το λούσιμο θα το κάνω στο σπίτι και θα αποφύγω να λουστώ στο κομμωτήριο αυτά προς το παρόν και είμαστε σε αναμονή!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos30

Member
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Απλά να σας ενημερώσω πως πέρασε ένας μήνας και κάτι μέρες και αποφάσισα σήμερα να πάω κομμωτήριο και να κάνω το πρώτο κούρεμα δεν θα είναι πάρα πολύ ξύρισμα όπως κάνω συνήθως στα πλαϊνά αλλά επειδή πετάνε γύρω γύρω όπως θα δείτε και στις προηγούμενες φωτογραφίες θα κάνουμε ένα γενικότερο συμμάζεμα το λούσιμο θα το κάνω στο σπίτι και θα αποφύγω να λουστώ στο κομμωτήριο αυτά προς το παρόν και είμαστε σε αναμονή!
Βάλε μας αν μπορείς μια φωτό από το πλάι της δότριας , εκεί που τελειωσε η εξαγωγή , πως φαίνεται?
 

2talk2

Member
καλημέρα σε όλους!
Πέρασε καιρός που έκανα ενημέρωση εδώ και μάλιστα 3 μήνες από την ημέρα της επέμβασης
Χθες έβγαλα 2 φωτό ,,,, και φαίνεται πως πάμε καλά, για τρεις μήνες
τα αποτελέσματα δεν είναι ακόμα σε επιθμητο σημείο αλλά είναι νωρίς ακόμα υποθέτω

Να σημειώσω πως εκτός από το σαμπουάν που προμηθευτικά από την ταιρεια που μου έκανε την επέμβαση και την λοσιόν που ουσιαστικά είναι καλλυντική δεν έχω χρησιμοποιηει κάποιο φαρμακευτικό προϊόν ίσως μόνο ένα kirkland και το σταματησα γιατι μετα απο 2 χρησεις μου εβγαζε υγρο αντι για αφρο
 

Συνημμένα

  • IMG_0873.jpeg
    IMG_0873.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 68
  • IMG_0872.png
    IMG_0872.png
    2.8 MB · Προβολές: 65

LoverBoy

Well-Known Member
Δυνατός για 3ο μήνα φιλαράκι μου!Κακώς όμως σταμάτησες την μίνο....Μπορείς να προμηθευτείς κάποια άλλη...Ο αφρός όταν βγαίνει υγρός θέλει ψυγείο το έχω πάθει και εγώ με τον regaine!Μπορείς να δοκιμάσεις και την axelan που λένε ότι είναι καλή μίνο και δεν αφήνει λιπαρότητα!
 

2talk2

Member
Δυνατός για 3ο μήνα φιλαράκι μου!Κακώς όμως σταμάτησες την μίνο....Μπορείς να προμηθευτείς κάποια άλλη...Ο αφρός όταν βγαίνει υγρός θέλει ψυγείο το έχω πάθει και εγώ με τον regaine!Μπορείς να δοκιμάσεις και την axelan που λένε ότι είναι καλή μίνο και δεν αφήνει λιπαρότητα!

την σταμάτησα γιατί μου έσπασε τα νευρα
πήρα τρία μπουκαλάκια αφρού και τα 3 μου έβγαλαν το ίδιο θέμα που ειοα
λες να τα βάλω ψυγείο και να ξανά δοκιμάσω?

τώρα για το προς το παρών αποτέλεσμα νομίζω πως πάει καλά, τουλάχιστον αυτό λέει ο κομμωτής μου που "ξέρει το κεφάλι μου" εδώ και πολλά χρόνια
 

LoverBoy

Well-Known Member
Βάλτα ψυγείο πάλι και αν δεν σου δημιουργεί πρόβλημα η μίνο τουλάχιστον για 6-8 μήνες να την βάζεις!Θα μπουστάρει την φύτρωση σου!
 

2talk2

Member
Βάλτα ψυγείο πάλι και αν δεν σου δημιουργεί πρόβλημα η μίνο τουλάχιστον για 6-8 μήνες να την βάζεις!Θα μπουστάρει την φύτρωση σου!
θα το δοκιμάσω!
σε ευχαριστήσω πολύ!
ελπίζω να πας σούπερ στην φυρωση και εσύ!
 

piros75

Well-Known Member
Κακώς σταμάτησες την μινοξιδίλη, αν κάπου δουλεύει (έστω και λίγο) είναι στην κορυφή. Το θέμα δεν είναι οι μεταμοσχευμένες τρίχες, το θέμα είναι να κρατήσεις τις τρίχες γύρω από την περιοχή μιας και η φαλάκρα είναι ένα δυναμικό φαινόμενο ειδικά σε αυτές τις ηλικίες.
 

2talk2

Member
Κακώς σταμάτησες την μινοξιδίλη, αν κάπου δουλεύει (έστω και λίγο) είναι στην κορυφή. Το θέμα δεν είναι οι μεταμοσχευμένες τρίχες, το θέμα είναι να κρατήσεις τις τρίχες γύρω από την περιοχή μιας και η φαλάκρα είναι ένα δυναμικό φαινόμενο ειδικά σε αυτές τις ηλικίες.
καλημερα
έχεις απόλυτο δίκιο απλά πήρα τρία μπουκαλάκια kirkland αφρου και τα τρια μου βγηκαν να βγαζουν υγρο και οχι αφρο.....
εννοείται πως θα ξεκινήσω ξανά τον αφρό και έχεις δίκιο και πάλι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα