Μονιμη περουκα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Με περουκα εγω προσωπικα θα ειχα πολυ μεγαλύτερο κομπλεξ απο αυτο της αραιωσης η της φαλακρας.
Πως λουζεσαι με αυτο το πραγμα στο κεφαλι;
Επισης πως ιδρωνει το κεφαλι; αν θες να πας για ενα τρεξιμο η για κολυμπι τι κανεις;
Δεν ειμαι αρνητικος γενικα. Σε ατομα με πολυ προχωρημενη αραιωση που δεν την παλευουν με την εμφανιση τους θα αξιζε μια δοκιμη. Αλλα οποιος μπορει να το αντιμετωπισει με μμ μαλλιων θα το κανει ετσι.
Με τη μεταμοσχευση δεν χρειάζεται κανενα καμουφλαρισμα και αν πανε ολα καλα εχεις ξενοιασει. (Για καποια χρονια φυσικα)
 

singer

Member
Λοιπόν, παιδιά, αρχικά σας χαιρετώ και καλώς σας βρήκα, γιατί είναι η πρώτη μου δημοσίευση. Από εκεί και πέρα, πραγματικά νιώθω έκπληκτος με αυτά που διαβάζω για τα τουπέ κεφαλής. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως όταν σε έχουν σφάξει (με τη μέθοδο λωρίδας) ή σε έχουν "ξεπουπουλιάσει-συγγνώμη για τη λέξη, δε τη λέω ειρωνικά" (με τη μέθοδο τρίχα-τρίχα) δε θες να αποδεχθείς πόσο άτυχος στάθηκες ( και λυπάμαι πολύ που στάθηκες άτυχος και πόνεσες τόσο). Ούτε πνεύμα πουλάω, ούτε χαίρομαι για κανέναν. Έχω ζήσει από κοντά δύο μεταμοσχεύσεις πολύ κοντινών μου ανθρώπων. Ο πατέρας μου έκανε το 1996 και ο αδερφός μου έχει κάνει 3 μεταμοσχεύσεις και τατουάζ, και προϊόντα ξανά και ξανά. Εγώ πήγα προχθές, μου ξύρισαν το πάνω μέρος του κεφαλιού, βάλαμε το "τουπε", το κουρέψαμε, το φτιάξαμε, και είμαι ασύγκριτα καλύτερος και από τους δύο. Και για να μη νομίζετε ότι μιλάμε μόνο για παλιά περιστατικά, ψάχνομαι γενικά στον χώρο και βλέπω συνεχώς αποτελέσματα επεμβάσεων κτλ, γιατί κινούμαι στον καλλιτεχνικό χώρο με ανθρώπους που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να χάσουν τα μαλλιά τους. Ειλικρινά, καμία σχεδόν μεταμόσχευση δε θεωρώ ότι λύνει το πρόβλημα. Εντάξει, αν πάει κάποιος στην Ισπανία, δώσει 20.000 ευρώ στον κορυφαίο και πάει ξανά μετά από έναν χρόνο για τη δεύτερη φάση, ΙΣΩΣ δείχνει από λιγότερο χάλια μέχρι μέτρια, έστω συμπαθητικά. Ας μην είμαστε όμως ψεύτες με τους εαυτούς μας. Ο αριθμός των μοσχευμάτων μιλάει από μόνος του. Τίποτα δε θα επαναφέρει την πυκνότητα (μιλάω φυσικά για περιπτώσεις που τα μαλλιά έχουν χαθεί, όχι για ελαφριά αραίωση), σχεδόν πάντα θα φαίνεται, και θα θέλει από την πλευρά μας τρομερή περιποίηση και καμουφλάζ με διάφορα σκευάσματα. Σέβομαι την επιλογή του καθενός, καταλαβαίνω ότι αρκετοί θέλουν να δώσουν 500 ευρώ σε εταιρείες που διαφημίζονται σε εκπομπές κους κους και νομίζουν ότι θα σωθούν, κατά την άποψή μου όμως το περουκίνι είναι η καλύτερη λύση. Φυσικά το θέμα είναι να μη γίνεις Μένιος, κι από την καράφλα πας στο στάδιο χιπστερ. Κάτι νορμάλ, κοντά στο παλιό μας κούρεμα. Μόλις το συνηθίσω κι εγώ, θα χαρώ να σας λύσω όποια απορία έχετε και να διαπιστώσετε ότι μιλάτε με κανονικό άνθρωπο, όχι πωλητή ή κάποιον που έχει να κερδίσει κάτι (καταλαβαίνω πως παίζουν και τέτοια περιστατικά). Εκεί που πήγα εγώ, φορούσε περουκίνι και ο ιδιοκτήτης της εταιρείας (κάνει και μεταμοσχεύσεις και είναι και πασίγνωστη αλλά δε θα την πω για να μη νομίζει κανείς ότι διαφημίζω). Ειλικρινά δε κατάλαβα τίποτα. Ο τύπος έδειχνε άψογος. Θα κάνω και μια γενική παρατήρηση όμως. Εμείς που έχουμε ζήσει για λίγο ή για πολύ με αυτό το απαίσιο πρόβλημα (προσωπικά το βιώνω 10 χρόνια) θα πρέπει να είμαστε αλληλέγγυοι ο ένας προς τον άλλον. Επειδή εμείς την πατήσαμε με μια μεταμόσχευση που δεν πήγε καλά, ή επειδή δεν έχουμε τα λεφτά να βρούμε μια λύση που απαιτεί κάθε χρόνο κοντά στα 1300 ευρώ (800 η περούκα και 40 με 50 ευρώ τον μήνα η συντήρηση), ή ακόμα επειδή δεν είναι του γούστου μας βρε αδερφέ (απολύτως σεβαστο) δεν είναι ωραίο να κόβουμε τα πόδια σε όποιον μπορεί και σκέφτεται να το κάνει. Προσωπικά εγώ πήρα την απόφασή μου, την έκανα πράξη και δε με νοιάζει τίποτα. Μιλώ για άλλους, που ίσως έχουν μικρότερη αυτοπεποίθηση. Τέλος, ας σκεφτούμε και κάτι άλλο. Το "τουπε" είναι η μόνο λύση που και να μη μας αρέσει μπορούμε να την κάνουμε παρελθόν σε ένα λεπτό μέσα. Αν δεν πάει καλά μια μεταμόσχευση ή ενα τατουάζ, τότε τι κάνουμε; ΥΓ Για τον φίλο που ρωτάει για τα μαλλιά από κάτω. Προσωπικά δεν έχω, ελάχιστες τριχούλες μόνο, όμως, έτσι κι αλλιώς, κάθε μήνα πας και σε κουρεύουν. ΥΓ 2 Τα λέω όλα με αγάπη. Ένας από εσάς είμαι, ταλαιπωρημένος και κουρασμένος από αυτή τη διαρκή μάχη. Σέβομαι όλες τις απόψεις και εύχομαι στον καθένα από εσάς να βρει τη καλύτερη λύση για τον εαυτό του. ΥΓ 3 Παραδέχομαι ότι ίσως είμαι πολύ ενθουσιασμένος, πιστέψτε με όμως, ως άνθρωπος που είχε τα χρήματα να κάνει μεταμόσχευση και δεν έκανε εδώ και χρόνια, είναι η πρώτη φορά που κάτι με έπεισε. ΥΓ4 Φυσικά έχει και αρνητικά, και δυσκολίες. Εννοείται. Και πρέπει να ενημερωθείτε αναλυτικά και όχι από βίντεο στο ίντερνετ. Απλώς νομίζω αξίζει.
Πολυ καλα αυτα που γραφεις,θα ηθελα να ρωτησω μπορει αυτο το πργμα (περουκινι η περουκα)να μπαινοβγαινει ευκολα με αυτοκολητα διπλης οψης ??για ευκολια, ανεση
 

Takis Alexiou

New Member
Παιδια κανω νεο θρεντ, νομιζω οτι η μονιμη περουκα ειναι πλεον η μονη λυση για ενα κεφαλι με φουλ τριχωμα :p


ειδα αυτο και εντυπωσιαστηκα

κάνουν και στην Ελλάδα τέτοια, το βρήκα πήρα τηλέφωνο, είναι στα 800 + φπα, το σκέφτομαι ... Αν υπάρχει κάποις που έχει βάλει, θα ήθελα μια αληθινή ``εξομολόγηση`` αρνητικών και θετικών... Δεν μπορεί να είναι όλα ρόδινα και άριστα!
 

koumparos

Well-Known Member
Εάν ποτέ βγει μόνιμη περούκα με ενσωμάτωση στο δέρμα τότε θα μιλάμε για λύση σοβαρή.Η μεταμόσχευση και θεραπεία η ξύρισμα και τέλος.Προσωπικη άποψη βεβαίως βεβαίως.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Αν ήταν όλα ρόδινα δεν θα συζηταγαμε για τριχόπτωση αλλά θα φοραγαμε όλοι από μια και τα καραφλοφορουμ παγκοσμίως θα είχαν κλείσει.οσο για τα αρνητικά...αν δεν το βιώσεις ότι και να σου πουν δεν θα καταλάβεις.οπως και στις μεταμοσχεύσεις το ίδιο.
Κράτα απλά το : κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις "αν είσαι έτοιμος να δεχτείς το γεγονός πως δεν υπάρχουν ιδανικές λύσεις τότε θα βρεις ακρη
 

singer

Member
Η περουκα ειναι η ευκολοτερη λυση,οχι η απλουστερη.Τι θελω να πω ,αν μπορεις να την βαζωβγαζεις ,ειναι η ιδανικη λυση ,εφ΄οσον το ξερουν ολοι οι δικοι σου(φιλοι,συναδελφοι κ.τ.λ.),αν ομως θελεις να το παιξεις γκομενος ,αστο καλυτερα ,ειναι ταλαιπωρια και κουραση,οποτε μαλλον ξυρισμα.Εγω εχω εφαρμοσει την περουκα με αυτοκολητες ταινιες διπλης οψης,το εχω πει ομως παντου ,πιστεψτε με ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι ,κανεις δεν μου ειπε τιποτα αντιθετα ελαβα επαινους και πολλες παροτρυνσεις να την φοραω.Οταν δεν την φοραω ,βαζω ενα καπελακι η ενα σκουφακι ,σε πολυ απλες εξοδους δηλ.ψωνια στο σουπερ μαρκετ κ.τ.λ στο γραφειο την φοραω ,αλλα μολις γυρισω την βγαζω και ολα καλα
 

Briner

Active Member
Υπάρχει στο φόρουμ ένα θέμα που είχε ανοίξει κάποιος που έκανε χρήση περούκας. Δεν το έχω πρόχειρο, αν έχεις χρόνο ψάξε το. Περιγράφει αναλυτικά την εμπειρία του. Πάντως, δεν θυμάμαι να ήταν και τόσο θετικός στη χρήση της. Πάρα πολλά κατά.
 

renos espresso

Active Member
Η περουκα ειναι η ευκολοτερη λυση,οχι η απλουστερη.Τι θελω να πω ,αν μπορεις να την βαζωβγαζεις ,ειναι η ιδανικη λυση ,εφ΄οσον το ξερουν ολοι οι δικοι σου(φιλοι,συναδελφοι κ.τ.λ.),αν ομως θελεις να το παιξεις γκομενος ,αστο καλυτερα ,ειναι ταλαιπωρια και κουραση,οποτε μαλλον ξυρισμα.Εγω εχω εφαρμοσει την περουκα με αυτοκολητες ταινιες διπλης οψης,το εχω πει ομως παντου ,πιστεψτε με ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι ,κανεις δεν μου ειπε τιποτα αντιθετα ελαβα επαινους και πολλες παροτρυνσεις να την φοραω.Οταν δεν την φοραω ,βαζω ενα καπελακι η ενα σκουφακι ,σε πολυ απλες εξοδους δηλ.ψωνια στο σουπερ μαρκετ κ.τ.λ στο γραφειο την φοραω ,αλλα μολις γυρισω την βγαζω και ολα καλα
Πολυ ρεαλιστικη η τοποθετηση σου αν κ λιγο ανατριχιαστικη.. Πιστευω οτι το 90% ανηκουν στην κατηγορια που δεν θα το ελεγαν σε κανεναν και εκει εγω προσωπικα βλεπω την ολη δυσκολια. Δηλαδη εσυ που εισαι αξεκομπλατιστος σιγουρα και μια ατελεια να υπαρχει με την παροδο του χρονου ή να γινει κατι τυχαιο (πχ να ξεκολλησει για καποιο απιθανο λογο..) δεν θα πιεζεσαι ψυχολογικα σε σχεση μ αυτον που το εχει ως το μεγαλο του μυστικο.
Εγω που ημουν χρηστης τοππικ και δεν το ηξερε κανεις εκει εντωπιζα την μεγαλυτερη δυσκολια & ψυχολογικη πιεση μου.

Εν κατακλειδι συμφωνω και ταυτιζομαι μαζι σου και αναφερω οτι οταν τοποθετεις περουκα ή τοππικ ή ακομα οταν εχεις κανει και μεταμοσχευση πρεπει να ειμαστε αξεκομπλαριστοι ετσι ωστε να χαιρομαστε την διαδικασια οποια και να ειναι αυτη.
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν μπορείς να μην το πεις όταν φοράς περούκα ρε παιδιά, όσο καλή και να είναι και όσο αδιάφορος και να είναι ο απέναντί μας θα φανεί. Δεν γίνεται να κρυφτείς στο εργασιακό και φιλικό περιβάλλον.
Το τοπικ δεν φαίνεται .
Η περουκα φαίνεται. Όποιος φοραει περούκα και νομίζει οτι δεν τον παίρνουν χαμπάρι απλά κοιμάται βαθιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Πιστευω για να μπεις στην διαδικασια να βαλεις περουκα πρεπει να χεις τεράστια ψυχικά αποθέματα για απεριόριστο χρονικό διαστημα ... κακά τα ψεμματα την περούκα την χλευάζουν σχεδον ολοι ειτε μπροστα σου ειτε απο πισω σου κ οπως κ να χει δεν γινεται να μην έπιρεαζεσαι κ συ ... πολυ ψυχοφθόρο κ πιστευω καλυτερα να μην κανεις τπτ παρε αυτο
 

singer

Member
Διαφωνω για τον χλευασμο,και πειτε μου κατι ,το τοπικ αν σταξει μια σταγονα στο κεφαλι σου δεν θα φαινεται???η μεταμοσχευση δεν φαινεται??Οτι και να κανεις θα νομιζεις οτι ο αλλος σε κοροιδευει,και γραφω νομιζεις γιατι ειναι αληθεια ,νομιζετε οτι οι αλλοι ασχολουνται με το δικο σας προβλημα,δεν ειναι ετσι ομως ,για τον λογο αυτο ειπαμε οτι καλο ειναι να το πεις εγω το εφαρμοσα το ειπα στους παντες και δεν εχω κανενα προβλημα,τωρα αν πισω απο την πλατη μου κοροιδευουν μετα συγχωρησεως<<χεστηκα>>,αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ετσι. Ειμαι παντρεμενος πριν βαλω περουκα το ειπα στην γυναικα μου στην αρχη το ειδε καπως στην συνεχεια ομως το δεχτηκε μιας και η καραφλα μου δεν παιζεται(βεγγος με ελαχιστες τριχες)το ειπα παντου διακριτικα, βεβαια και με τροπο ,σιγα -σιγα το αποδεχονται ολοι ,φυσικα η περουκα δεν ειναι κατι παρδαλο-εξωπραγματικο ειναι κατι που ταιριαζει στην ηλικια μου.Οταν το ομολογησεις τον εχεις αφοπλισει τον αλλον να κανει το οποιοδηποτε σχολιο,αν ρωτησεις μαλιστα και την γνωμη του πως σε βλεπει τοτε τον εχεις κολησει στον τοιχο και δεν μπορει να πει τιποτα παντα με ευγενικο τροπο,αντιθετα οταν προσπαθεις να το κρυψεις (οτι και να εχεις κανει) ακομα και να μην καταλαβει τιποτα σε τρωει το αγχος και η αγωνια μην σε καταλαβουν.Σημερα κατεβηκα κεντρο με το μετρο ,στον γυρισμο ειχε πολυ κοσμο ,ψαχνοντας να βρω μια θεση το βλεμα μου επεσε σε καποιον επιβατη που καθοταν ,τον ειδα που με κοιταξε καπως παρεξηγημενα,νομιζα οτι καταλαβε την περουκα και κοιταζε ,οταν γυρισα να τον κοιταξω με σκοπο (αν χρειαζοταν )να του το πω,παρατηρησα οτι ειχε κανει μεταμοσχευση και μαλλον ενοχληθηκε η νομιζε πως κοιταγα το κεφαλι του,ενω ο ιδιος δεν καταλαβε πως φοραω περουκα,η οποια ειναι μαυρο μαλι με μιξη λευκων,το καταλαβα αυτο γιατι κοιταζε ενοχλημενος αλλου και ουτε ξανακοιταξε το μαλι μου.ΠΕΙΤΕ ΤΟ ,ειναι λυτρωση οτιδηποτε και να κανετε,ειναι σαν τις γυναικες που προσπαθουν να κρυψουν την ηλικια τους π.χ. εινα 50 και λενε 38,οταν ομως αποκαλυφθει η αληθεια πεφτουν σε βαθια καταθλιψη ,χρησιμοποιουν ενα σωρο ψεματα βγαζουν ολη την κακια τους και πολλα αλλα ,ενω αν το πουν ?????Δεν ειναι κακο να το πεις
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα φίλε singer. Τι περούκα έχεις? απλή? αυτή που θέλει συντήρηση?
 

singer

Member
Πολυ ρεαλιστικη η τοποθετηση σου αν κ λιγο ανατριχιαστικη.. Πιστευω οτι το 90% ανηκουν στην κατηγορια που δεν θα το ελεγαν σε κανεναν και εκει εγω προσωπικα βλεπω την ολη δυσκολια. Δηλαδη εσυ που εισαι αξεκομπλατιστος σιγουρα και μια ατελεια να υπαρχει με την παροδο του χρονου ή να γινει κατι τυχαιο (πχ να ξεκολλησει για καποιο απιθανο λογο..) δεν θα πιεζεσαι ψυχολογικα σε σχεση μ αυτον που το εχει ως το μεγαλο του μυστικο.
Εγω που ημουν χρηστης τοππικ και δεν το ηξερε κανεις εκει εντωπιζα την μεγαλυτερη δυσκολια & ψυχολογικη πιεση μου.

Εν κατακλειδι συμφωνω και ταυτιζομαι μαζι σου και αναφερω οτι οταν τοποθετεις περουκα ή τοππικ ή ακομα οταν εχεις κανει και μεταμοσχευση πρεπει να ειμαστε αξεκομπλαριστοι ετσι ωστε να χαιρομαστε την διαδικασια οποια και να ειναι αυτη.
Σε πληροφορω οτι νοιωθω κομπλεξ χωρις την περουκα,κατ¨αρχην δεν μπορω να φορεσω οτι θελω,ενα ανοιχτοχρωμο πουκαμισο π.χ. γιατι με την καραφλαρα που εχω συν τα μαγουλακια μου γινομαι κυριολεκτικα γελοιος,ενω με μια καλη περουκα .....??Τωρα το να ξεκολησει η να χαλασει κ.τ.λ.ειπαμε οτι το λες παντου,αλλα παραλληλα προσεχεις ,π.χ.εχεις 2-3 περουκες δεν κανεις ταρζανιες,επικινδυνα σπορ κ.τ.λ.το να ζω χωρις να πω την αληθεια ειναι ανατριχιαστικο και μονο στην ιδεα οτι δεν το εχω πει και υπαρχει ο κινδυνος να το μαθουν ειναι μαρτυριο.Και τι εγινε αν το πεις ρε φιλε ??Ευγενικα ,και εκθετοντας καποιους λογους ,οχι απαραιτητα ψυχολογικους, μπορεις να επικαλεστεις κοινωνικους επαγγελματικους και οτι αλλο θελεις
εδω γυρω μας γινονται ενα σωρο ανωμαλιες ,ειδα σημερα μια ηλικιωμενη με φουξια μαλι,και τοσα αλλα ,η περουκα ειναι δηλ το ανωμαλο στην εποχη μας??
 

singer

Member
Καλησπέρα φίλε singer. Τι περούκα έχεις? απλή? αυτή που θέλει συντήρηση?
Ολες θελουν συντηρηση ,λουσιμο,φυλαξη απο σκονες κ.τ.λ. η περουκα ειναι black mix grey ,κοντη φοριεται με το κλασικο τροπο (το λαστιχο πισω)αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις και αλλους τροπους,αυτοκολητες ταινιες διπλης οψης,καποια κολλα ,η ακομα και τζελ μαλιων για πολυ δυνατο κρατημα
 

singer

Member
Να διευκρινησω πως δεν εμπορευομαι περουκες ουτε παρουσιζω την λυση περουκα ως την τελεια,για μενα με τον τροπο που την χρησιμοποιω ειναι πολυ καλη λυση.Ειδα την τεραστια αλλαγη στην ζωη μου ,γιατι περα απο την ομορφια η εμφανιση επηρεαζει και αλλους τομεις της ζωης μας(δυστυχως).Να συμπληρωσω πως εχω χρησιμοποιησει τα ΠΑΝΤΑ,topik,regaine,κρεμες ,βιταμινες(pill food)εμφυτευση,ιατροσοφια,ματζουνια, ολικο ξυρισμα ,οτι μπορεις να φανταστει κανεις.Καποια στιγμη τα παρατησα γιατι ηταν κουραση και κατεληξα σε αυτη την λυση .
 

Georgie

Well-Known Member
Σε πληροφορω οτι νοιωθω κομπλεξ χωρις την περουκα,κατ¨αρχην δεν μπορω να φορεσω οτι θελω,ενα ανοιχτοχρωμο πουκαμισο π.χ. γιατι με την καραφλαρα που εχω συν τα μαγουλακια μου γινομαι κυριολεκτικα γελοιος,ενω με μια καλη περουκα .....??Τωρα το να ξεκολησει η να χαλασει κ.τ.λ.ειπαμε οτι το λες παντου,αλλα παραλληλα προσεχεις ,π.χ.εχεις 2-3 περουκες δεν κανεις ταρζανιες,επικινδυνα σπορ κ.τ.λ.το να ζω χωρις να πω την αληθεια ειναι ανατριχιαστικο και μονο στην ιδεα οτι δεν το εχω πει και υπαρχει ο κινδυνος να το μαθουν ειναι μαρτυριο.Και τι εγινε αν το πεις ρε φιλε ??Ευγενικα ,και εκθετοντας καποιους λογους ,οχι απαραιτητα ψυχολογικους, μπορεις να επικαλεστεις κοινωνικους επαγγελματικους και οτι αλλο θελεις
εδω γυρω μας γινονται ενα σωρο ανωμαλιες ,ειδα σημερα μια ηλικιωμενη με φουξια μαλι,και τοσα αλλα ,η περουκα ειναι δηλ το ανωμαλο στην εποχη μας??
Καλησπέρα φίλε
Προσωπική μου γνώμη ειναι οτι καλα κανεις και φορας περούκα η hair system η όπως αλλιώς λέγεται
Καλα κανεις και δε ντρέπεσαι και μακάρι να μη σε κανει τιποτα να ντρέπεσαι όσον αφορά την εμφάνιση σου .Καλα κανεις επίσης και στηρίζεις την επιλογή σου , κεφαλι με τρίχες ζητάς όπως όλοι μας .
Αλλα ρε φίλε το να χαρακτηρίζεις τον εαυτο σου γελοίο επειδή εχεις μάγουλακια και να χαρακτηρίζεις επίσης "ανώμαλη" την βαφή της ηλικιωμένης κυρίας σε βάζει αυτόματα στο group αυτών που ίσως γελάνε και κρίνουν πίσω απο τη πλάτη σου !
 

singer

Member
Πιστευω για να μπεις στην διαδικασια να βαλεις περουκα πρεπει να χεις τεράστια ψυχικά αποθέματα για απεριόριστο χρονικό διαστημα ... κακά τα ψεμματα την περούκα την χλευάζουν σχεδον ολοι ειτε μπροστα σου ειτε απο πισω σου κ οπως κ να χει δεν γινεται να μην έπιρεαζεσαι κ συ ... πολυ ψυχοφθόρο κ πιστευω καλυτερα να μην κανεις τπτ παρε αυτο[/QUO
Σιγα μην αγιασω ρε φιλε επειδη εβαλα περουκα,τι τεραστια ψυχικα αποθεματα ,τι εκανα δηλ.??καλυψα μια ατελεια της εμφανισης μου, κακως το βλεπετε ετσι,ο σκοπος ειναι να ειμαστε εμεις καλα και οχι να ζουμε συμφωνα με την γνωμη των αλλων για μας
 

singer

Member
Καλησπέρα φίλε
Προσωπική μου γνώμη ειναι οτι καλα κανεις και φορας περούκα η hair system η όπως αλλιώς λέγεται
Καλα κανεις και δε ντρέπεσαι και μακάρι να μη σε κανει τιποτα να ντρέπεσαι όσον αφορά την εμφάνιση σου .Καλα κανεις επίσης και στηρίζεις την επιλογή σου , κεφαλι με τρίχες ζητάς όπως όλοι μας .
Αλλα ρε φίλε το να χαρακτηρίζεις τον εαυτο σου γελοίο επειδή εχεις μάγουλακια και να χαρακτηρίζεις επίσης "ανώμαλη" την βαφή της ηλικιωμένης κυρίας σε βάζει αυτόματα στο group αυτών που ίσως γελάνε και κρίνουν πίσω απο τη πλάτη σου !
Ε!αφου καλα κανω και το υποστηριζω ,τοτε δεν ειμαι στο γκρουπ αυτων που γελανε ,την κυρια 70 plus την ανεφερα ως παραδειγμα δηλ. δεν μας πειραζει αυτο και μας πειραζει το αλλο??και ναι!! βελτιωσα παρα πολυ την εμφανιση μου απλα ,ευκολα και οικονομικα,τωρα για αυτους που γελανε ,φερτους μου να τους βρω αρκετα εμφανισακα και σωματικα ελατωματα
ολοι κατι εχουμε,μυωπια παχος,στραβα ποδια,σεντονια μπορω να γραφω.
 
Μπλουζα