Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

P70

Active Member
Λοιπόν παίδες μετα απο 1,5 μήνα με ολη την θεραπεία της vichy δεν έχω δεί ΤΙΠΟΤΑ!
θέλω την βοήθεια σας, γι'αυτό βαζω φωτο να βοηθησετε!
Θελω να ξεκινησω κατι αλλο ομως σε μια πρωτη κουβεντα με την δερματολογο μου(και απο δικια μου ερευνα) προειδοποιω οτι ειμαι ΚΑΘΕΤΑ αντιθετος στην φιναστεριδη.
Λεω να ξεκινησω regain και να παρω και fungoral για shampoo.
Βλεπω οτι καποιοι προτιμουν revivogen αντι για proscar.ποια η διαφορα?
ΥΠΟΨΗΝ:δεν με ενδιαφερει ΤΙΠΟΤΑ με παρενεργειες!
απλα πραγματα,δεν θα χαλασω την υγεια μου για να σωσω τις τριχες μου!
Εκτιμω καθε υποδειξη!
Ευχαριστω πολυ!

ΝΑ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ(ΕΙΜΑΙ 26)
1:http://img40.imageshack.us/img40/1166/26102009355.jpg
2:http://img39.imageshack.us/img39/8337/26102009356.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Σπύρος είπε:
διάβασε για το revivogen - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,139.0.html

-αποτελέσματα με revivogen έρχονται στο 1,5-2χρονο

Αρα Σπυρο βαση της εικονας των μαλλιων μου που ειδες, με την τριαδα regain, fungoral kai revivogen τα βρισκεις καλή λυση?
ευχαριστω πολυ!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

σίγουρα είναι ένα καλό/δοκιμασμένο σχήμα
ξεκίνα και κρίνεις-δεν μπορώ να προβλέψω πόσο καλά θα είναι τα αποτελέσματα(υποκειμενικά είναι όλα),αλλά μετά από 6-8 μήνες θα έχεις ορατό αποτέλεσμα
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Βασικα για να μην φανω οτι βιαστηκα να κρινω την θεραπεια της vichy πχ, το ξερω οτι πρεπει να περιμενω καποιους μηνες για να δω κατι αλλα πχ εστω να μην χανω τοσες τριχες στον εναμιση μηνα, δεν ειναι παραλογο ε?
 

Joda

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

πετα το vichy..σιγουρα ειναι μικρο το χρονικο διαστημα για να βγαλεις αποτελεσματα αλλα δεν κανει τπτ..
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Joda είπε:
πετα το vichy..σιγουρα ειναι μικρο το χρονικο διαστημα για να βγαλεις αποτελεσματα αλλα δεν κανει τπτ..

Αυτο ειδα... περιμένω μια σωστη θεραπεια να μου περιορισει τις τριχες που εστω εγω βλεπω να πεφτουν καθημερινα!
Δεν περιμένω να γεμίσει τα "κενα" αμεσως αλλα κατι πρεπει να δεις, ετσι δεν ειναι?
 

lalakos

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Γεια και από μένα P70. Πάντως για μένα κακός δεν ξεκινάς το big3 σχήμα. Και το hairline σου αλλά και το vertex σου δεν είναι άδεια, πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να το πυκνώσεις αρκετά πιο εύκολα. Όσο για τις παρενέργειες, σεβαστή η απόλυτη στάση σου, αλλά σκέψου το ενδεχόμενο να μην παρουσιάσεις τίποτα. Σε περίπτωση που δεις side, να αναφέρω πως σε πολλούς μετά από σχετικά μικρό διάστημα αποχωρούν.
 

Joda

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

τα αποτελεσματα εξαρτωνται απο την ανταποκριση που εχει ο καθενας..δηλ αλλοι εχουν καλα αποτελεσματα αλλοι μετρια αλλοι καθοπλου κτλ..3 ειναι οι πιο καλες θεραπειες..φιναστεριδη μινοξιδιλη και μεταμοσχευση..εγω ποροσωπικα φιναστεριδη δεν εχω δοκιμασει ουτε θα δοκιμασω γιατι την φοβαμαι..μινοξιδιλη θα αρχισω κανονικα αφου βγαλω την καρτα αυτη που κανεις παραγγελιες απο ιντερνετ για να παρω το δωδεκαμηνο πακετο της kirkland που ειναι φθηνο και θα προσθεσω και κανενα κορτιζονουχο κατα διαστηματα..
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

lalakos είπε:
Γεια και από μένα P70. Πάντως για μένα κακός δεν ξεκινάς το big3 σχήμα. Και το hairline σου αλλά και το vertex σου δεν είναι άδεια, πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να το πυκνώσεις αρκετά πιο εύκολα. Όσο για τις παρενέργειες, σεβαστή η απόλυτη στάση σου, αλλά σκέψου το ενδεχόμενο να μην παρουσιάσεις τίποτα. Σε περίπτωση που δεις side, να αναφέρω πως σε πολλούς μετά από σχετικά μικρό διάστημα αποχωρούν.

Φιλε μου το προβλημα μου ειναι οτι οταν διαβασα και ενημερωθηκα τι ακριβως κανει η φιναστεριδη φρικαρα!
πχ το proscar που ειναι η οικονομικη λυση ειναι φαρμακο για τον προστατη και κανει ζημια σε καποιον που δεν εχει τετοιο προβλημα!
γι αυτο λεω να προτιμησω το revivogen που ειναι πιο "ακακο"!
Εχω περιεργεια, βλεπω σε τοσες υπογραφες χρηστων εδω κλασικα φαρμακα big3, αυτοι βλεπουν αποτελεσμα?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

μη περιμενεις σε 1 2 μηνες να σταματησει η τριχοπτωση γιατι μπορει να εχεις και shed μη τρομαξεις και να ξερεις οτι καθε θερεαπεια θελει τουλαχιστον ενα εξαμηνο για να κριθει τεσπα απο τις φωτο που ειδα θα τα πας καλα
υ.γ. 1)εχεις πιτυριδα το ξερεις ;D παρε fungoral
υ.γ.) 2) εννοειτε οτι βλεπουμε αποτελεσμα αλλιως δε θα περναμε τοσο βαρια φαρμακα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Georgex6 είπε:
μη περιμενεις σε 1 2 μηνες να σταματησει η τριχοπτωση γιατι μπορει να εχεις και shed μη τρομαξεις και να ξερεις οτι καθε θερεαπεια θελει τουλαχιστον ενα εξαμηνο για να κριθει τεσπα απο τις φωτο που ειδα θα τα πας καλα
υ.γ. 1)εχεις πιτυριδα το ξερεις ;D παρε fungoral
υ.γ.) 2) εννοειτε οτι βλεπουμε αποτελεσμα αλλιως δε θα περναμε τοσο βαρια φαρμακα

Κατατοπιστικοτατος φιλε george! μια τελευταια απορια!
Αξιζει να κανω τριχοριζοδιαγραμμα?
θελει λεφτα ή το γραφουν τα ταμεια?
αξιζει να παω σε γιατρο να μου φτιαξει παρασκευασμα με μινοξιδιλη ή να παρω το regain?
και απο θεμα τιμης αλλα και μηπως μπορει να βαλει διαφορα προσθετα που το κανουν πιο αποτελεσματικο!
thanx everybody!!! :) :) :)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

το τριχοριζόγραμμα είναι μια καταγραφή της κατάστασης των τριχών του κεφαλιού(φάσεις της τρίχας)-δεν αποτελεί θεραπεία και δεν βοηθά στην θεραπεία
γράφεται στα διάφορα ταμεία (με συμμετοχή)

για το θέμα της μινοξιδίλης υπάρχουν πολλές εναλλακτικές
- παραγγελία φθηνής μινοξιδίλης(kirkland) ίδιας σύνθεσης από internet (1/3-1/5 της τιμής του regain!)
- ενίσχυση της απλής μινοξιδίλης με τρετινοίνη ή κυστίνη,που πράγματι είναι πιο αποτελεσματικά
 

Joda

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

το τριχοριζογραμμα για μενα δεν αξιζει να το κανεις και τζαμπε να ειναι γιατι παιρνεις μονο λιγες τριχες τυχαια...δηλ πχ μπορει να τυχει για παραδειγμα να παρεις πιο πολλες τελογενεις και λιγοτερο αναγενεις ενω στο συνολο του κεφαλιου οι περισσοτερες να ειναι αναγενεις..μου το ειχε πει και ενας γιατρος για το τριχοριζογραμμα οτι δεν αξιζει να το κανεις..ετσι κι αλλιως οτι ειναι να γινει θα γινει..κανε την θεραπεια σου κ υπομονη..
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Σπύρος είπε:
το τριχοριζόγραμμα είναι μια καταγραφή της κατάστασης των τριχών του κεφαλιού(φάσεις της τρίχας)-δεν αποτελεί θεραπεία και δεν βοηθά στην θεραπεία
γράφεται στα διάφορα ταμεία (με συμμετοχή)

για το θέμα της μινοξιδίλης υπάρχουν πολλές εναλλακτικές
- παραγγελία φθηνής μινοξιδίλης(kirkland) ίδιας σύνθεσης από internet (1/3-1/5 της τιμής του regain!)
- ενίσχυση της απλής μινοξιδίλης με τρετινοίνη ή κυστίνη,που πράγματι είναι πιο αποτελεσματικά

η ενισχυση που λες ειναι ακριβη? δηλαδη αν σου φτιαξει ο φαρμακοποιος μια τετοια συνθεση μινοξιδιλης με τρετινοίνη ή κυστίνη τι λεφτα θα σου ζητησει?
παραγγελία φθηνής μινοξιδίλης(kirkland) απο που μπορω να κανω?
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

παιδες απλα δειχνω ποσο αλλαζει η εικονα οταν μαγαλωνει το μαλλι...2 βδομαδες μετα
Δυσκολευομαι να βαλω το regaine...πειραζει αντι για 6 ψεκασμους να κανω πχ 8?
το βαζω πρωι βραδυ και παιρνω χαπια με κυστινη και σαμπουαν κετοκοναζολης 2 φορεσ την βδομαδα...
το revivogen δεν ερχεται ελλαδα ε?
ρε παιδια αν παρω και αυτο δεν κατανταει ν εισαι ολη μερα στο μπανιο σου γι αυτα??? :(


 

SE-freak

New Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Αν δεν χρησιμοποιείς την επέκταση του στομίου και απλά ψεκάζεις τότε είναι λογικό να δυσκολεύεσαι τώρα που τα μαλλιά σου είναι μακρύτερα. Δοκίμασε την προέκταση, πλησιασε την στο κεφάλι μέχρι να φτασει στο δέρμα κάτω απο το στρώμα των τριχών και εκεί άφησε 6 σταγόνες στα σημεία ενδιαφέροντος. Μετά άπλωσε απαλά με τα δάκτυλα, δεν νομίζω οτι θα έχεις πρόβλημα έτσι...
 
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

οντως ειναι δυσκολα μονο με λοσιον αλλα τι να κανουμε αν ειμαστε εφηβοι? :(
 

lalakos

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70, θα μπορούσες να πάρεις ένα σταγονόμετρο βαθμονομημένο σε ml, να τραβάς 1ml από το μπουκαλάκι και μετά να ρίχνεις σταγόνες στα σημεία που θες και φυσικά μετά να το απλώνεις λίγο με τα δάχτυλα. Στα φαρμακεία έχουν ένα γαμάτο πλαστικό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα