Μια άλλη θεωρία για την τριχόπτωση (σμήγμα)

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Kosta, δεν το ήξερα ότι ήδη πουλάει τα προϊόντα αυτά. Πολύ σημαντικό αυτό.
Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ για ποιόν λόγο να έμπαινε σε όλη αυτή τη διαδικασία αν δεν ήταν σίγουρος ότι θα δουλέψουν. Το τελωνείο όντως είναι ένα θέμα γιατί τα στέλνει με κούριερ. Με απλό ταχυδρομείο θα πέρναγε πολύ ευκολότερα.

Για το mms η διχογνωμία έγκειται στο θέμα τοξικότητας, αλλά σίγουρος δεν μπορεί να είναι κανείς. Νομίζω πάντως πως και ασφαλής θα είναι και σε κάποιους θα δουλέψει. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Αν ανοίξεις νέο θέμα τα λέμε εκεί ή μιλάμε και με pm.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kostas

Member
Με προβλημάτισε ότι το βάζεις για 20 μέρες και μετά κάνεις διακοπεί για 10 μέρες. Αυτή η διακοπή με φοβίζει υποπτεύομαι τοξικότητα. Αλλά τον ρώτησα και μου είπε ότι δεν είναι λόγο τοξικότητας αλά λόγο οικονομίας και ξεκουράσεις επειδή η πρόοδος που έκανες τις 20 μέρες δεν προλαβαίνει να ¨ χαλάσει¨ στις 10 μέρες αν θες είπε δεν σταματάς. Είναι τόσο σίγουρος που μου έχει προτείνει να γίνω αντιπρόσωπος στην Ελλάδα να μου τα στέλνει και να τα πουλαω.

Θα τα πούμε σε νεο θέμα αν όλα πάνε καλά.Ο kapa θα μας δείρει το καταστρέψαμε το θέμα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kostas είπε:
Με προβλημάτισε ότι το βάζεις για 20 μέρες και μετά κάνεις διακοπεί για 10 μέρες. Αυτή η διακοπή με φοβίζει υποπτεύομαι τοξικότητα. Αλλά τον ρώτησα και μου είπε ότι δεν είναι λόγο τοξικότητας αλά λόγο οικονομίας και ξεκουράσεις επειδή η πρόοδος που έκανες τις 20 μέρες δεν προλαβαίνει να ¨ χαλάσει¨ στις 10 μέρες αν θες είπε δεν σταματάς. Είναι τόσο σίγουρος που μου έχει προτείνει να γίνω αντιπρόσωπος στην Ελλάδα να μου τα στέλνει και να τα πουλαω.

Έτσι και δουλεύει θα γίνεις πλούσιος :p


Θα τα πούμε σε νεο θέμα αν όλα πάνε καλά.Ο kapa θα μας δείρει το καταστρέψαμε το θέμα.

Αν βγάλουμε μαλλιά, θα μας συγχωρέσει...:)
 

xk

Active Member
θα μας τα κάνουν ράστα οι κοντοί!


bigstock-China-Flag-6103851-300x189.jpg



http://www.youtube.com/watch?v=dU4lYcN6zEY
 
Τη δηλητηρίαση δεν την ανέφερα τυχαία σε ένα αρχικό σημειωμά μου.

Φαντάζομαι να το έχετε δει αυτο:
http://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_Mineral_Supplement

"MMS is not approved for the treatment of any disease and according to the United States Environmental Protection Agency, chronic exposure to small doses of chlorine dioxide could cause reproductive and neurodevelopmental damage"

Οι σμηγματογόνοι αδένες δεν συνδέονται με οποιονδήποτε τρόπο με την ΑΓΑ. Διάφορες ιστορίες που κατα καιρούς δημοσιεύονται στο ιντερνετ δεν έχουν επιστημονική βάση.
Προσωπικά δεν με ενοχλεί αν μια θεραπεία δεν έχει καλή επιστήμη από πίσω. Η ασπιρίνη δουλεύει και κάνει γενικότερο καλό αλλά δεν έχουμε ακόμα βρει επιστημονικά το πως.

Αυτό που είναι ανησυχητικό είναι οτι με την θεραπεία του κινέζου αρχικά πέφτουν όλα τα μαλλιά σύμφωνα με τις αναφορές. Αυτό μπορεί να γίνει σε βαριές δηλητηριάσεις, σε σπάνιες περιπτωσεις σοκ ή στις χημειοθεραπείες. Οπότε προσοχή μην πάτε για μαλλί και βρεθείτε με δηλητηρίαση
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι, το διάβασα αυτό στη wiki.

Υπάρχουν πάρα πολλοί όμως που έχουν δοκιμάσει και δοκιμάζουν ακόμα mms oral και δεν έχουν πάθει τίποτα. Εμείς μιλάμε για τοπική εφαρμογή με μια μπατονέτα μάλιστα και όχι με το κιλό. Φυσικά αν όντως είναι τοξικό, πάλι μπορεί να δημιουργήσει θέμα μακροχρόνια. Γενικότερα ο μόνος τρόπος να μάθει κάποιος, είναι ο προσωπικός πειραματισμός.

Τώρα για τους σμηγματογόνους αδένες κλπ εννοείται και δεν υπάρχει επιστημονική βάση και ούτε πρόκειται να υπάρξει, αλλά όχι μόνο γι αυτούς αλλά και γενικότερα για ότι αφορά τη φαλάκρα.
Η ιατρική κοινότητα ΔΕΝ ασχολείται με το θέμα αυτό γιατί δεν το θεωρεί αρρώστια. (όχι ότι θα μπορούσε να κάνει και πολλά σε αντίθετη περίπτωση)

Προσωπικά δεν πιστεύω ούτε ότι ισχύει, ούτε ότι δεν ισχύει. Εφόσον η dht είναι ένας παράγοντας στην Α.Α. και εφόσον οι σμηγματογόνοι αδένες δραστηριοποιούνται ανάλογα με τα ερεθίσματα που δέχονται από τα ανδρογόνα, δεν θα μου έκανε εντύπωση το πρόβλημα να ξεκινάει από αυτούς και όχι από τους θύλακες.
Εξάλλου και εδώ, δεν υπάρχει καμία επιστημονική βάση για τίποτα...
 
Πολύ σωστά η επιστημονική κοινότητα δεν θεωρεί την φαλάκρα ως αρρώστεια, ούτε ως κάποιου είδους δυσλειτουργία. Επειδή όμως υπάρχει πολύ $ στην υπόθεση, αρκετοί αλμπάνηδες προσπαθούν να πείσουν για το αντίθετο
:hithead:

Ένας, πέραν πάσης αμφιβολίας παρανοϊκός, ο Jim Humble αρχισε να διαδίδει από το 2006 ότι βρήκε την πανάκεια για όλες τις γνωστες ασθένειες, καρκίνο, AIDS, malaria, γριππη αλλά και για την ΑΓΑ. Το "μυστικό" του είναι ένα πολύ γνωστο οξειδωτικό χημικό που χρησιμοποιείται στη χημική βιομηχανία, ο ανυδρίτης του χλωρικού και υποχλωριωδους οξέος. Αυτός ο μουρλός είναι ιδρυτής και προκαθήμενος εκκλησίας http://genesis2church.org/ που προωθεί το mms και σε χώρες του Τρίτου Κόσμου, τρέχαγύρευε πόσοι θα ζήσουν ή θα πεθάνουν.

Αυτή η τρέλα διαδόθηκε καπως και έτσι ο FDA εξεδωσε ανακοίνωση το 2010 προειδοποιώντας τους καταναλωτές για αυτο το χημικό.

GOMI, ο καλύτερος τρόπος για να μάθεις τι κανει η κάθε "Μαγική Μπούρδα" δεν είναι να γίνεις ο ίδιος πειραματόζωο, αλλά να διαβάσεις λίγο χημεία και βιοχημεία και γενικά να μορφωθείς περισσότερο. Η χρόνια δηλητηρίαση είναι πάντα πολύ χειρότερη από την οξεία γιατί παραμένει ασυμπτωματική για μεγάλο χρονικό διάστημα, οι δέ βλάβες συνήθως δεν είναι αντιστρεπτές.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα...όλοι μας εδώ μέσα, πειραματόζωα είμαστε ούτως ή άλλως...
 

kostas

Member
Άνοιξα καινούργιο θέμα για να συζητάμε εκεί. Άμα θέλει ο kapa να σβήσει αυτό το post και να μεταφέρει τα τελευταία post εκεί για να συνεχίσουμε την συζήτηση.
 
Μπλουζα