Μεταφορά νήματος σχετικά με προσφορά για αστυνομία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα,η αναρχία καταπολεμείται και ο νόμος εφαρμόζεται είτε είσαι γιος του Κλίντον, είτε παιδί του Μπους.
Εδώ στη Μπανανία,αφήνουμε το κάθε κατακάθι να μας ορίζει τις ζωές μας και τις οικογένειές μας και να μην μπορούμε να πάμε να χαρούμε μια βόλτα,γιατί τα παιδιά ρίχνουν μολότοφ.
[/QUOTE]

Vlafo, Όλοι θέλουμε ένα κράτος δικαίου και ισονομίας, η παραβατική συμπεριφορά όμως ποτέ δεν πρέπει να καταπολεμάτε με τον ίδιο τρόπο. Ποτέ δεν φέρνει αποτέλεσμα.
[/QUOTE]
Δεν το θέλουν όλοι αγαπητέ,υπάρχουν αρκετοί ευτυχώς όχι πολλοί που τρέφονται με την ανωμαλία και τη σύγκρουση.
Εκεί δεν θέλει καταστολή?
Αφού εδώ την κατακρίνουμε?
Μόλις πάει στη δικαιοσύνη θα πούμε και αυτή είναι πουλημένη.
Όταν η απόφαση βγει υπέρ μας καλή, όταν είναι εις βάρος μας τυφλή η δικαιοσύνη.
Για ποια ισονομία και κράτος δικαίου μιλάμε?
Εγώ δεν ανέχομαι την αδικία,δε τη σηκώνω απο το Θεό τον ίδιο,και στη χώρα του Αριστείδη του δικαίου μόνο δικαιοσύνη δεν έχουμε.
Πότε μίλησε κανείς για όλα όσα ανέφερα?
Για τις επιθέσεις που δέχονται οι αστυνομικοί συνεχώς?
Όλοι λένε γενικά και αόριστα για το λαό τον κακόμοιρο, και τπν πολίτη τον αθώο.
Και εγώ πήγαινα παλιά σε διαδηλώσεις αλλού είδους.
Δεν έκανα ποτέ επεισόδια.Δεν δημιούργησα έκνομες πράξεις.
Γιατί τα καλύπτουμε και τα δικαιολογούμε Η καλύτερα τα αποσιωπούμε?
Είσαι συνένοχος όταν τα κάνεις όλα αυτά.

Κα επειδή εγώ δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ,όχι μόνο θα τα στηλιτεύω αλλά και θα τα ξεριζωνω όπου μπορώ.
Και το έχω κάνει πολλές φορές στο μετρό το δικό μου .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Φαντάσου γιατρέ πως θα ένιωσε και ο Ρωμανός οταν ειδε το κολλητό του να πεφτει νεκρός απο εκείνο το ταγαρι που του έδωσαν και όπλο
Τρομάρα τους.
Και για να μη παρεξηγηθώ
Δε παίρνω το μέρος αυτών που έκαψαν τη πόλη μου
Αλλα οταν παίρνεις το μέρος κάποιου στο παραλογισμό και δε κρατάς ίσες αποστάσεις στη βία
Αυτα θα συμβαίνουν πάντα
Εφόσον καταδικάζεις και τις δυο συμπεριφορές τότε ΟΚ. Το πρόβλημα θα ήταν να καταδικάζεις τους αστυνομικούς που διαπράττουν ανομίες και να χειροκροτείς τους μπαχαλάκηδες που επίσης πράττουν ανομίες. Βέβαια θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι η μειοψηφία των αστυνομικών συμπεριφέρεται άσχημα (πολλές φορές εκτός νομιμότητας) ενώ το 100% των μπαχαλάκηδων συμπεριφέρεται εκτός νομιμότητας.
 

oreo

Well-Known Member
Case study κακού μάρκετινγκ η αρχική τοποθέτηση, αρκετή όμως για να επιβεβαιώσει τον κανόνα οτι η κακή δημοσιότητα παραμένει δημοσιότητα. Τζάμπα διαπληκτίζεστε, ο αγώνας σκλάβοι εναντίων σκλάβων είναι και η έκβαση απο καιρό ξεπουλημένη.
 

Kostas97

Well-Known Member
Και το Ελληνό-Ιρακινός γιατι το βάζεις σε bold
Κανει κάποια διαφορα η καταγωγή? Η η εθνικότητα ?
Αν ηταν Ελληνοαρβανιτης θα μας το κοτσαριζες έτσι λες και εχουν όλοι πρεσβυωπία?
Όπως και το σεσημασμένος για Ναρκωτικα !!
Ξέρεις τι ειναι σεσημασμένος ?
Κάποιος που έτυχε να συλλάβουν με ενα τσιγαρο ας πούμε και τον πήγαν στο τμήμα και του πήραν αποτυπώματα !
Δε νομίζω να εχει σχεση η αποτρόπαια πράξη του με τη καταγωγή και το φακέλωμα που εχει!
Δεν μπορω να κανω κουβεντα.

Καταδικαζω τη Βια και δεν εχω κολληματα. Πανω απο ολα για μενα ειναι ο ανθρωπος.
Ουτε απο "τσιγαρα" ξερω .

Οσο για τα bold που λες και παρεξηγηθηκες ειναι copypaste απο το πρωτο θεμα και ετυχε να ειναι ετσι.

Διαβασε εδω τι γραφει.
 

Georgie

Well-Known Member
[/QUOTE]
Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα,η αναρχία καταπολεμείται και ο νόμος εφαρμόζεται είτε είσαι γιος του Κλίντον, είτε παιδί του Μπους.
Εδώ στη Μπανανία,αφήνουμε το κάθε κατακάθι να μας ορίζει τις ζωές μας και τις οικογένειές μας και να μην μπορούμε να πάμε να χαρούμε μια βόλτα,γιατί τα παιδιά ρίχνουν μολότοφ.
[/QUOTE]
Τοτε χρειαζεται να ενισχυθούν οι Θεσμοί και να γίνουν ξεκάθαρα σεβαστοί απο όλους .
Δυσμολο αυτο όμως .
Δυστυχώς η Ελληνικη κοινωνία έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να θέσει βάσεις Εθνικής συμφιλίωσης και να προχωρήσει παρακάτω , μετα τον εμφύλιο
Θα είχαν λυθεί πολλα προβληματα, και τα αυτονοητα δε θα τα συζητούσαμε τωρα .
Αντιθετως η πολιτεία εκδικητικά τιμώρησε πολυ κοσμο με παρα πολλούς τρόπους
Αυτα ειναι γνωστά .
Τα χρονια πέρασαν και με λιγο κρασι, λιγο θάλασσα, και το αγόρι μου (sic) νομίζαμε οτι ειχε λυθεί το θεμα Εν μέρη.
Να ένας Τρελος αστυνόμος που πυροβολεί Εν ψυχρώ. 17χρονο. Να ενα μνημόνιο φόρτωμα και για τα δισέγγονα μας, Παρε και ενα κορονοιο να πεις οτι έζησες και το πόλεμο της γενιάς σου :)
Και κανει ξανά εμφάνιση Ο Γραμμος- Βίτσι,και ο Αρης Βελουχιώτης ξανά !

Καλα εμείς οι Φιλελε απο τύχη ζούμε !
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα,η αναρχία καταπολεμείται και ο νόμος εφαρμόζεται είτε είσαι γιος του Κλίντον, είτε παιδί του Μπους.
Εδώ στη Μπανανία,αφήνουμε το κάθε κατακάθι να μας ορίζει τις ζωές μας και τις οικογένειές μας και να μην μπορούμε να πάμε να χαρούμε μια βόλτα,γιατί τα παιδιά ρίχνουν μολότοφ.

Vlafo, Όλοι θέλουμε ένα κράτος δικαίου και ισονομίας, η παραβατική συμπεριφορά όμως ποτέ δεν πρέπει να καταπολεμάτε με τον ίδιο τρόπο. Ποτέ δεν φέρνει αποτέλεσμα.
[/QUOTE]
Δεν το θέλουν όλοι αγαπητέ,υπάρχουν αρκετοί ευτυχώς όχι πολλοί που τρέφονται με την ανωμαλία και τη σύγκρουση.
Εκεί δεν θέλει καταστολή?
Αφού εδώ την κατακρίνουμε?
Μόλις πάει στη δικαιοσύνη θα πούμε και αυτή είναι πουλημένη.
Όταν η απόφαση βγει υπέρ μας καλή, όταν είναι εις βάρος μας τυφλή η δικαιοσύνη.
Για ποια ισονομία και κράτος δικαίου μιλάμε?
Εγώ δεν ανέχομαι την αδικία,δε τη σηκώνω απο το Θεό τον ίδιο,και στη χώρα του Αριστείδη του δικαίου μόνο δικαιοσύνη δεν έχουμε.
Πότε μίλησε κανείς για όλα όσα ανέφερα?
Για τις επιθέσεις που δέχονται οι αστυνομικοί συνεχώς?
Όλοι λένε γενικά και αόριστα για το λαό τον κακόμοιρο, και τπν πολίτη τον αθώο.
Και εγώ πήγαινα παλιά σε διαδηλώσεις αλλού είδους.
Δεν έκανα ποτέ επεισόδια.Δεν δημιούργησα έκνομες πράξεις.
Γιατί τα καλύπτουμε και τα δικαιολογούμε Η καλύτερα τα αποσιωπούμε?
Είσαι συνένοχος όταν τα κάνεις όλα αυτά.

Κα επειδή εγώ δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ,όχι μόνο θα τα στηλιτεύω αλλά και θα τα ξεριζωνω όπου μπορώ.
Και το έχω κάνει πολλές φορές στο μετρό το δικό μου .
[/QUOTE]
Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα,η αναρχία καταπολεμείται και ο νόμος εφαρμόζεται είτε είσαι γιος του Κλίντον, είτε παιδί του Μπους.
Εδώ στη Μπανανία,αφήνουμε το κάθε κατακάθι να μας ορίζει τις ζωές μας και τις οικογένειές μας και να μην μπορούμε να πάμε να χαρούμε μια βόλτα,γιατί τα παιδιά ρίχνουν μολότοφ.

Vlafo, Όλοι θέλουμε ένα κράτος δικαίου και ισονομίας, η παραβατική συμπεριφορά όμως ποτέ δεν πρέπει να καταπολεμάτε με τον ίδιο τρόπο. Ποτέ δεν φέρνει αποτέλεσμα.
[/QUOTE]
Δεν το θέλουν όλοι αγαπητέ,υπάρχουν αρκετοί ευτυχώς όχι πολλοί που τρέφονται με την ανωμαλία και τη σύγκρουση.
Εκεί δεν θέλει καταστολή?
Αφού εδώ την κατακρίνουμε?
Μόλις πάει στη δικαιοσύνη θα πούμε και αυτή είναι πουλημένη.
Όταν η απόφαση βγει υπέρ μας καλή, όταν είναι εις βάρος μας τυφλή η δικαιοσύνη.
Για ποια ισονομία και κράτος δικαίου μιλάμε?
Εγώ δεν ανέχομαι την αδικία,δε τη σηκώνω απο το Θεό τον ίδιο,και στη χώρα του Αριστείδη του δικαίου μόνο δικαιοσύνη δεν έχουμε.
Πότε μίλησε κανείς για όλα όσα ανέφερα?
Για τις επιθέσεις που δέχονται οι αστυνομικοί συνεχώς?
Όλοι λένε γενικά και αόριστα για το λαό τον κακόμοιρο, και τπν πολίτη τον αθώο.
Και εγώ πήγαινα παλιά σε διαδηλώσεις αλλού είδους.
Δεν έκανα ποτέ επεισόδια.Δεν δημιούργησα έκνομες πράξεις.
Γιατί τα καλύπτουμε και τα δικαιολογούμε Η καλύτερα τα αποσιωπούμε?
Είσαι συνένοχος όταν τα κάνεις όλα αυτά.

Κα επειδή εγώ δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ,όχι μόνο θα τα στηλιτεύω αλλά και θα τα ξεριζωνω όπου μπορώ.
Και το έχω κάνει πολλές φορές στο μετρό το δικό μου .
[/QUOTE]

Ο αγώνας για να αλλάξει κάτι δεν μπορεί να γίνεται μέσα από αυτοδικία και παραβατική συμπεριφορά. Ούτε σου απαγόρευσε κανείς να πεις την γνώμη σου και να αγωνιστείς μέσα στα πλαίσια του νόμου . Αυτοί που τρέφονται με την ανωμαλία και την σύγκρουση πρέπει να τιμωρουνται με συγκεκριμένες διαδικασίες. Μπορεί να είναι πιο χρονοβόρες αλλά είναι η ενδεδειγμενη λυση στην δημοκρατία. Τα άλλα δημιουργουν τελικά αναρχία και εκτροπές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα,η αναρχία καταπολεμείται και ο νόμος εφαρμόζεται είτε είσαι γιος του Κλίντον, είτε παιδί του Μπους.
Εδώ στη Μπανανία,αφήνουμε το κάθε κατακάθι να μας ορίζει τις ζωές μας και τις οικογένειές μας και να μην μπορούμε να πάμε να χαρούμε μια βόλτα,γιατί τα παιδιά ρίχνουν μολότοφ.
Τοτε χρειαζεται να ενισχυθούν οι Θεσμοί και να γίνουν ξεκάθαρα σεβαστοί απο όλους .
Δυσμολο αυτο όμως .
Δυστυχώς η Ελληνικη κοινωνία έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να θέσει βάσεις Εθνικής συμφιλίωσης και να προχωρήσει παρακάτω , μετα τον εμφύλιο
Θα είχαν λυθεί πολλα προβληματα, και τα αυτονοητα δε θα τα συζητούσαμε τωρα .
Αντιθετως η πολιτεία εκδικητικά τιμώρησε πολυ κοσμο με παρα πολλούς τρόπους
Αυτα ειναι γνωστά .
Τα χρονια πέρασαν και με λιγο κρασι, λιγο θάλασσα, και το αγόρι μου (sic) νομίζαμε οτι ειχε λυθεί το θεμα Εν μέρη.
Να ένας Τρελος αστυνόμος που πυροβολεί Εν ψυχρώ. 17χρονο. Να ενα μνημόνιο φόρτωμα και για τα δισέγγονα μας, Παρε και ενα κορονοιο να πεις οτι έζησες και το πόλεμο της γενιάς σου :)
Και κανει ξανά εμφάνιση Ο Γραμμος- Βίτσι,και ο Αρης Βελουχιώτης ξανά !

Καλα εμείς οι Φιλελε απο τύχη ζούμε !
[/QUOTE]

Αυτό σηκώνει μεγάλη συζήτηση. Μην τα ρίχνουμε όλα στα παρελθόν. Είναι πολλά τα αίτια. Αισθησή μου είναι ότι πολλές φορές για ίδιον (προσωπικό) πολιτικό όφελος παίζεται η ευστάθεια της χώρας στα ζάρια.
 

mike1988

Active Member
Εφόσον καταδικάζεις και τις δυο συμπεριφορές τότε ΟΚ. Το πρόβλημα θα ήταν να καταδικάζεις τους αστυνομικούς που διαπράττουν ανομίες και να χειροκροτείς τους μπαχαλάκηδες που επίσης πράττουν ανομίες. Βέβαια θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι η μειοψηφία των αστυνομικών συμπεριφέρεται άσχημα (πολλές φορές εκτός νομιμότητας) ενώ το 100% των μπαχαλάκηδων συμπεριφέρεται εκτός νομιμότητας.
Οι αστυνομικοί την ώρα που φοράνε την στολή τους είναι κρατικοί λειτουργοί και κρίνονται ως τέτοιοι. Αλίμονο αν κρίνουμε κάποιον που οφείλει να τηρεί τον νόμο με κάποιον που εν γνώση του τον παραβαίνει με τους ίδιους όρους. Αλίμονο. Λέτε και εσείς και ο γιατρός 9 στις 10 και μειοψηφία. Αυτό μας έλειπε να είναι πλειοψηφία. Και στο κάτω κάτω οι αστυνομικοί και όλοι οι κρατικοί λειτουργοί πληρώνονται από τους φορολογούμενους για να επιτελούν το καθήκον τους απέναντι στο Σύνταγμα (να θυμίσω στο vlafo κοινοβουλευτική δημοκρατία έχουμε ακόμα, πριν πάρει τα όπλα σαν άλλος Κορκονέας κάποια στιγμή).Εν ολίγοις, ας λύσουμε τα ζητήματα αρνησιδικίας, ελευθεροτυπίας, διαφθοράς κλπ στο σύνολο της κοινωνίας και μετά ή και παράλληλα ας προχωρήσουμε και στο κομμάτι της ασφάλειας έναντι των μπαχαλάκηδων. Συγγνώμη αλλά σε μια κοινωνία που οι περισσότεροι νέοι είναι άνεργοι και το 1/3 κάτω από τα όρια της φτώχιας αρνούμαι να συμπορευτώ με τον γιατρό στο δράμα του αστυνομικού που περνάει δύσκολα και χρειάζεται την στήριξη όλων.
 

vlafo

Well-Known Member
[/QUOTE]

Ο αγώνας για να αλλάξει κάτι δεν μπορεί να γίνεται μέσα από αυτοδικία και αραβατική συμπεριφορά. Ούτε σου απαγόρευσε κανείς να πεις την γνώμη σου και να αγωνιστείς μέσα στα πλαίσια του νόμου . Αυτοί που τρέφονται με την ανωμαλία και την σύγκρουση πρέπει να τιμωρουνται με συγκεκριμένες διαδικασίες. Μπορεί να είναι πιο χρονοβόρες αλλά είναι η ενδεδειγμενη λυση στην δημοκρατία. Τα άλλα δημιουργουν τελικά αναρχία και εκτροπές.
[/QUOTE]
Δεν επικροτώ τη βία και ούτε είμαι υπέρ και σίγουρα τα προβλήματα δεν λύνονται έτσι.
Μπορεί να φαΐνονται ακραία έτσι όπως τα δήλωσα και δε λέω ότι δεν είναι,αλλά υποδηλώνουν την αγανάκτηση μου για την επίθεση που ασκούμε στα όργανα της τάξεως που κάνουν καταστολή σε παραβατικές συμπεριφορές και έκνομες πράξεις,(καταδικάζωντας φυσικά την άσκοπη και υπέρμετρη βία όπου υπάρχει),αλλά δεν καταδικάζουμε την επίθεση που δέχονται συνεχώς από μια μερίδα οπαδών και μπαχαλάκηδων που μονίμως λειτουργούν έτσι.
Η αστυνομία έχει τη δυνατότητα να καταστέλλει τις οποίες παραβατικές συμπεριφορές,και όταν το κάνει τη σταυρώνουμε 100 φορές.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Πέρα από το χαβαλέ Χωρίς να έχω ιδιαίτερη άποψη περί αυτής της πρωτοβουλίας για τους αστυνομικούς, αυτό που σας τιμά πραγματικά είναι οι δωρεάν αποκαταστάσεις που κάνατε σε άτομα που το είχαν τρομερή ανάγκη.

Σας ευχαριστω!
Ειμαι σε εναν τομεα της ιατρικής που δεν σωζει κάποιος ζωές.
Η ηθική ικανοποιηση που παιρνω από τετοια περιστατικα με ανταμειβει ηθικα στο μέγιστο βαθμό.
Πραγματικα, η ψυχολογική βλαβη που έχει προκαληθει σε καποια (πιο ευαισθητα) άτομα από ένα καταστροφικο χειρουργειο,
ειναι τεραστια.
Ειναι απλα συγκινητικό να βλεπεις τον για χρονια πληγωμενο άνθρωπο να έχει "γιάνει" απλα επειδή έχει πλεον πιο πολλά μαλλια!
Ειναι πραγματικά μοναδική εμπειρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Ο αγώνας για να αλλάξει κάτι δεν μπορεί να γίνεται μέσα από αυτοδικία και αραβατική συμπεριφορά. Ούτε σου απαγόρευσε κανείς να πεις την γνώμη σου και να αγωνιστείς μέσα στα πλαίσια του νόμου . Αυτοί που τρέφονται με την ανωμαλία και την σύγκρουση πρέπει να τιμωρουνται με συγκεκριμένες διαδικασίες. Μπορεί να είναι πιο χρονοβόρες αλλά είναι η ενδεδειγμενη λυση στην δημοκρατία. Τα άλλα δημιουργουν τελικά αναρχία και εκτροπές.
[/QUOTE]
Δεν επικροτώ τη βία και ούτε είμαι υπέρ και σίγουρα τα προβλήματα δεν λύνονται έτσι.
Μπορεί να φαΐνονται ακραία έτσι όπως τα δήλωσα και δε λέω ότι δεν είναι,αλλά υποδηλώνουν την αγανάκτηση μου για την επίθεση που ασκούμε στα όργανα της τάξεως που κάνουν καταστολή σε παραβατικές συμπεριφορές και έκνομες πράξεις,(καταδικάζωντας φυσικά την άσκοπη και υπέρμετρη βία όπου υπάρχει),αλλά δεν καταδικάζουμε την επίθεση που δέχονται συνεχώς από μια μερίδα οπαδών και μπαχαλάκηδων που μονίμως λειτουργούν έτσι.
Η αστυνομία έχει τη δυνατότητα να καταστέλλει τις οποίες παραβατικές συμπεριφορές,και όταν το κάνει τη σταυρώνουμε 100 φορές.
[/QUOTE]

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Η αστυνομία είναι κομμάτι της δημοκρατίας και ο ρόλος της είναι να εφαρμόζει συγκεκριμένα πρωτόκολλα εμπλοκής. Αν κάποιος (ή κάποιοι) αστυνομικοί βγουν εκτός ορίων ελέγχονται απο θεσμοθετημένα όργανα και τιμωρούνται. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος και έτσι κλείνεις και τα στόματα της άλλης πλευράς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Αυτο που λεει ο @CVIAL σωστά, πρωτόκολλα εμπλοκής και πραγματική εφαρμογή πειθαρχικού ελέγχου.
Απλή δουλειά που δε γινεται ποτε
Τουλάχιστον σωστά !
 

oreo

Well-Known Member
'Οποιος βρεί το ¨αστείο" της κουβέντας που γίνεται προτίθεμαι να δώσω ενα 50ευρω ;)
 

Fiponazio

Active Member
Κοινωνικη τοποθετηση ειναι, οχι πολιτική. Μην τα μπερδευετε.
Στα υπολοιπα, απαντησα σε άλλον φιλο που εγραφε και αυτος οτι (αν καταλαβα καλα) υπάρχουν προυποθεσεις για το πως θα επιλεξω να βοηθησω και ποιον.
Εσεις, μπορειτε να ασχοληστε με τον κομπλε, ασε τον χαζο στην χαζομαρα του.;)
Ωραία όλα αυτά αλλά πέραν της διαφήμισης πως ακριβός βοηθάει ένας γιατρός που έχει να κάνει καθαρά με την αισθητική με το να κάνει εκπτώσεις στα σώματα ασφαλείας ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Πιστεύετε ότι έχουν ανάγκη ; ο κολλητός μου είναι αξιωματικός και πιστέψτε βγάζει πολύ καλά χρήματα χωρίς να έχει ανάγκη. Από την άλλη έχω αρκετούς φίλους σε άλλους κλάδους που πάνε από το κακό στο χειρότερο. Μπορείτε να κάνετε καλύτερες τιμές και σε όσους δουλεύουν στην εστίαση ποιο λογικό θα το θεωρούσα. Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω πως βοηθάτε ακριβός μάλλον βρίσκεστε σε σύγχυση από αυτά που βλέπετε. Καλό είναι σαν επαγγελματίας να μην παίρνετε καμία θέση. Φυσικά και όσα γίνονται τον τελευταίο καιρό είναι αισχρά αλλά είστε γιατρός αυτό να θυμάστε. Δλδ πριν λίγες μέρες με το me too έπρεπε να υπάρχει έκπτωση σε κάθε άνθρωπο που έχει υποστεί σεξουαλικη παρενόχληση...
 
  • Like
Reactions: spi

Fiponazio

Active Member
'Οποιος βρεί το ¨αστείο" της κουβέντας που γίνεται προτίθεμαι να δώσω ενα 50ευρω ;)
Το αστείο της κουβέντας είναι ότι όλες οι καταπληκτικές!!! ιδέες-σκέψεις-απόψεις που ακούγονται σε αυτό το νήμα είναι από καραφλούς που δεν μπορούν να σταματήσουν να ασχολούνται με τις τρίχες τους, αλλά έχουν άποψη στο πως θα λύσουν προβλήματα που υπάρχουν εδώ και χιλιάδες χρόνια τώρα. Παιδιά ας αφήσουμε τα κοινωνικό πολιτικά και ας επιστρέψουμε στο θέμα μας .
( φίλε Oreo σου στέλνω iban να μου βάλεις το 50ρικο)
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ωραία όλα αυτά αλλά πέραν της διαφήμισης πως ακριβός βοηθάει ένας γιατρός που έχει να κάνει καθαρά με την αισθητική με το να κάνει εκπτώσεις στα σώματα ασφαλείας ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Πιστεύετε ότι έχουν ανάγκη ; ο κολλητός μου είναι αξιωματικός και πιστέψτε βγάζει πολύ καλά χρήματα χωρίς να έχει ανάγκη. Από την άλλη έχω αρκετούς φίλους σε άλλους κλάδους που πάνε από το κακό στο χειρότερο. Μπορείτε να κάνετε καλύτερες τιμές και σε όσους δουλεύουν στην εστίαση ποιο λογικό θα το θεωρούσα. Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω πως βοηθάτε ακριβός μάλλον βρίσκεστε σε σύγχυση από αυτά που βλέπετε. Καλό είναι σαν επαγγελματίας να μην παίρνετε καμία θέση. Φυσικά και όσα γίνονται τον τελευταίο καιρό είναι αισχρά αλλά είστε γιατρός αυτό να θυμάστε. Δλδ πριν λίγες μέρες με το me too έπρεπε να υπάρχει έκπτωση σε κάθε άνθρωπο που έχει υποστεί σεξουαλικη παρενόχληση...

Θα σημειωσω και τις δικες σας συστασεις για το πως πρεπει να φερεται και να πραττει ο ιατρός.
Η λιστα ειναι ηδη εκτενης.
 

Aldo

Well-Known Member
Το αστείο της κουβέντας είναι ότι όλες οι καταπληκτικές!!! ιδέες-σκέψεις-απόψεις που ακούγονται σε αυτό το νήμα είναι από καραφλούς που δεν μπορούν να σταματήσουν να ασχολούνται με τις τρίχες τους, αλλά έχουν άποψη στο πως θα λύσουν προβλήματα που υπάρχουν εδώ και χιλιάδες χρόνια τώρα. Παιδιά ας αφήσουμε τα κοινωνικό πολιτικά και ας επιστρέψουμε στο θέμα μας .
( φίλε Oreo σου στέλνω iban να μου βάλεις το 50ρικο)
Θα σου τα στείλει σε crypto μέσω p2p .. ας τα iban
 

bobby

Well-Known Member
Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα,η αναρχία καταπολεμείται και ο νόμος εφαρμόζεται είτε είσαι γιος του Κλίντον, είτε παιδί του Μπους.
Εδώ στη Μπανανία,αφήνουμε το κάθε κατακάθι να μας ορίζει τις ζωές μας και τις οικογένειές μας και να μην μπορούμε να πάμε να χαρούμε μια βόλτα,γιατί τα παιδιά ρίχνουν μολότοφ.

Vlafo, Όλοι θέλουμε ένα κράτος δικαίου και ισονομίας, η παραβατική συμπεριφορά όμως ποτέ δεν πρέπει να καταπολεμάτε με τον ίδιο τρόπο. Ποτέ δεν φέρνει αποτέλεσμα.
[/QUOTE]
Δεν το θέλουν όλοι αγαπητέ,υπάρχουν αρκετοί ευτυχώς όχι πολλοί που τρέφονται με την ανωμαλία και τη σύγκρουση.
Εκεί δεν θέλει καταστολή?
Αφού εδώ την κατακρίνουμε?
Μόλις πάει στη δικαιοσύνη θα πούμε και αυτή είναι πουλημένη.
Όταν η απόφαση βγει υπέρ μας καλή, όταν είναι εις βάρος μας τυφλή η δικαιοσύνη.
Για ποια ισονομία και κράτος δικαίου μιλάμε?
Εγώ δεν ανέχομαι την αδικία,δε τη σηκώνω απο το Θεό τον ίδιο,και στη χώρα του Αριστείδη του δικαίου μόνο δικαιοσύνη δεν έχουμε.
Πότε μίλησε κανείς για όλα όσα ανέφερα?
Για τις επιθέσεις που δέχονται οι αστυνομικοί συνεχώς?
Όλοι λένε γενικά και αόριστα για το λαό τον κακόμοιρο, και τπν πολίτη τον αθώο.
Και εγώ πήγαινα παλιά σε διαδηλώσεις αλλού είδους.
Δεν έκανα ποτέ επεισόδια.Δεν δημιούργησα έκνομες πράξεις.
Γιατί τα καλύπτουμε και τα δικαιολογούμε Η καλύτερα τα αποσιωπούμε?
Είσαι συνένοχος όταν τα κάνεις όλα αυτά.

Κα επειδή εγώ δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ,όχι μόνο θα τα στηλιτεύω αλλά και θα τα ξεριζωνω όπου μπορώ.
Και το έχω κάνει πολλές φορές στο μετρό το δικό μου .
[/QUOTE]
Η αλήθεια είναι ότι αν αμφότεροι γνώριζαν ότι ο νόμος εφαρμόζεται στο 100% δεν θα είχαμε τέτοια φαινόμενα. Λυπάμαι που το αναφέρω αλλά οι περιπτώσεις ανομίας από τους μπαχαλάκηδες (καψίματα, σπασίματα, κλείσιμο δρόμων, καταλήψεις, καταστροφές περιουσίας, δολοφονίες Μαρφίν...) είναι μακράν περισσότερες από αυτές των αστυνομικών (αδικαιολόγητο ξύλο, κακή συμπεριφορά, δολοφονία Γρηγορόπουλου) και δεν πιάνω στο στόμα μου τους επαναστάτες-τρομοκράτες αυτοί και αν έχουν κάνει.....

Για εμένα φταίει ξεκάθαρα η εκτελεστική εξουσία που δεν καθορίζει τα όρια (φυλάκιση και πέταμα στα κλειδιά) και η δικαιοσύνη (αργοπορία στην απονομή, χαλαρές ποινές). Αν όσοι διέπρατταν τέτοια αδικήματα (αστυνομικοί και μπαχαλακηδες) ήξεραν ότι θα σπάνε πέτρες για την την υπόλοιπη ζωή τους θα το ξανασκέπτονταν.

Αναφορικά με το θέμα της οπλοκατοχής, έχει τα καλά και τα κακά της. Στην Ελλάδα λόγω της ιδιοσυγκρασίας μας μάλλον τα κακά είναι πιο πολλά. Στην Ελβετία πχ που τα όπλα είναι ελεύθερα δεν έχουν σημαντικά προβλήματα στην Αμερική όμως έχουν! Εμείς πιστεύω θα είμασταν χειρότερα από Αμερική!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα